Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Egy BF5 tesztnek örültem volna....
Amúgy nem rossz...

(#2) elder troll


elder troll
senior tag

Még egy kártya amit nem lehet megvásárolni.
Megüzenjük brüsszelnek a bányászoknak és hiénáknak, hogy ha ezt is felvásárolják, akkor a legjobb emberünket küldjük rájuk, aki akár 24 férfival is el tud bánni :(

(#3) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tehat a 2080S szintjet hozza kb 400 dollarert ami olyan 180-200 ezer Ft korulre erkezhet szemben a 2080S msotani 240 ezres araval es itt lesz DXR 1.1. szoval Full HD+RTX-szel zseni lesz kesobbiekben. Nem rossz ez bar meg mindig nagyon nehez megszokni hogy a (felso) kozep kategoria is ennyibe kerul.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#4) Noukoum válasza elder troll (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk ilyen áron az a fura hogy itthon valaki nagyon megakarná venni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Szerintem a népkártya kategória az HUF-ban valahol 60k és 100k között lenne.
Mint anno a GTX 960, RX 580, 1060 3GB....

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) zzola válasza snecy20 (#5) üzenetére


zzola
félisten

Attól függ, hogy a "nép" definícióján melyik ország népét értjük. Mert a mi népünknek ez nem népkártya, az 100...

(#7) petison


petison
tag

Ennyi pénzért soha sem lesz népkártya. Nem siránkozok, csak mint tényt, megjegyzem.
Egyébként a teljesítmény rendben van. Kérdés még az elérhetőség.

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#8) flexxx2 válasza snecy20 (#5) üzenetére


flexxx2
őstag

Legalább megmagyarázták a végszóban.
De 60k-100k már a múlté marad, szerintem már felment 90-140k-ra

(#9) gbors válasza snecy20 (#5) üzenetére


gbors
nagyúr

Az viszont azt is jelenti, hogy a népkártya szintje folyamatosan megy le, ahogy a FT romlik. De mondjuk jelen helyzetben is a 200-250 dolláros szint még befér 100k alá.

Ill. köszönjük a tesztet!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10) Z10N válasza zzola (#6) üzenetére


Z10N
veterán

A nepkartya $200 es alatta. Ez meg ketszer annyi "lenne", ha lehetne kapni.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#11) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Teljesen jó ez a cucc. Egyszer reméljük kapható is lesz!
Jövőre jó lenne egy Ryzen 3 + 3060Ti config-ra upgrade-elni.

https://utdetailing.hu/

(#12) Petykemano válasza GeryFlash (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Én ún szarrágó és forintbaszó vagyok.

A $400 már-már olyan elérhető közelinek tűnik. Erre kiderül, hogy ez 200eFt?
Ez azt jelenti, hogy még egy kifejezetten olcsó, budget $200-os szutyok szemét (mármint úgy értve szutyok szemét, hogy ma már a $300 a konvergencia ár és ami az alatt jön azt épphogy nem a szemétbe dobják annyira "nem éri meg") is $100eFt.

Bődületes.
Az okokat tudom, csak azért mégiscsak felér egy pofonvágással minden egyes szembesülés.

Ugyanez volt, amikor csak úgy kiváncsiságból néztem, hogy lehet-e 5600X-et kapni. Tényleg kiváncsiság. valami 150eFt láttam. Gyorsan becsuktam az ablakot és úgy tettem, mintha kísértetet láttam volna

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#13) snecy20 válasza Petykemano (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Tényleg elképesztő, hogy amikor azt látod, hogy xy hardver mondjuk 299$-ra van írva, akkor gyors fejszámolásban elképzeled 95-100k HUF-nak... aztán jön a valóság, hogy a 299$-t nyugodtan szorozhatod 400-zal, de akár 450--500-zal is, hogy megkapd a magyarországi árát. :-///

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#14) BiP


BiP
nagyúr

Népkártya csak akkor lehetne, ha eljutna a néphez :)

Mivel drága, annyira népkártya nem lesz, mint a 1060-as.
Mert a 180-200e-es ár sem kevés, de ár-teljesítményben igencsak jó cucc, szóval a 30-as szériában igen népszerű lehet.

(#15) Z10N válasza snecy20 (#5) üzenetére


Z10N
veterán

60k mostmar az also kategoria lesz. Par ev esemenyeivel idaig fajultak...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) snecy20 válasza BiP (#14) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából ha lenne 3070 azon az áron, amennyiért megálmodták, akkor a 170-200k-s 3060Ti-nak absz. semmilyen létjogosultsága nem lenne. Illetve lenne, mondjuk 120-130e jó magyar HUF-ért.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) snecy20 válasza Z10N (#15) üzenetére


snecy20
veterán

60.000-ért ma szó szerint semmi értelmeset nem kapni újonnan, boltból.
Tavaly ilyenkor legalább voltak alzás RX 580-ak ennyiért, mostmár az sem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) BiP válasza Z10N (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

60k-ért lassan alsót se kapsz újan, max régi generációt/használtan.

(#19) R3laX válasza Petykemano (#12) üzenetére


R3laX
addikt

Áááá olcsó az, hát vond le ezekből: [link] azt a 100$=30.000-et :D. Lehetne az 300K is.

#16snecy20:
Igen :)

[ Szerkesztve ]

(#20) KaitouP válasza Petykemano (#12) üzenetére


KaitouP
veterán

Ráadádul ha nem is fejben számolok, hanem a Google segítségét kérem mert szégyen de szar fejszámoló vagyok, akkor azt a 400 dollár 118.876 magyar királyi forintnak számolja. Oké, rá kell még számolni dolgokat meg szar a forint miegymás, de most akkor hogy is van ez? Ennyiért valóban népkártya lenne, de 200K-ért inkább vicc.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#21) BiP válasza snecy20 (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, de ha a 3070 180-200e lenne, mint amennyinek kéne, akkor a 3060Ti-t se ennyire áraznák be, hanem beállna az is a 140-160e körüli árára.

(#22) kovsol


kovsol
titán

Az AMD 5700XT miért nincs a tesztelt kártyák közt? Már a 6800-as tesztből is hiányoltam.

May the Force be with you!

(#23) flydomi


flydomi
junior tag

Mintha nem tudnatok,hogy a nagy es -kisker szep hasznot dob ra a kartyakra...... :)

(#24) Z10N válasza BiP (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Foleg, hogy a nep majd vesz tenyleg msrp aras konzolokat.
Addigra lesznek cimek es bundle csomagok is.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#25) pohár


pohár
félisten

ennek a nem OC-s verziója 166e volt az Alzánál, de hipphopp elkapkodták... inkább már akkor MSI Ventus, valahogy jobban tetszik annak a hűtése, mint ezé :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) Gave válasza KaitouP (#20) üzenetére


Gave
addikt

USD -> EUR * 1.27

Eztán jön a kereskedő része, ami 5-30% volt jó régen amikor még foglalkoztatott annyira, hogy rákeressek :)

(#27) bossbob


bossbob
csendes tag

Egyet kell értsek a legtöbb korábbi hozzászólóval.
Még ha elérhető is lesz, ilyen áron, a jelenlegi gazdasági helyzetben nem sok embernek lesz rá pénze itthon.
Ha a konzolok maradnak a belőtt áraikon, akkor több ember fog inkább azt venni.

Egy év múlva, ha már elérhetőek lesznek a kártyák és nem lesz ekkora a kereslet, lehet normálisabb ára lesz az új kártyáknak.
Így szerintem a legtöbb ember számára felejtős még a közép kategória is.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#28) gbors válasza BiP (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért azt ne felejtsük el, hogy az MSRP mostanában az indulóár az alapmodellekhez, a prémium cuccok 20-30%-kal felette vannak. A 3070 jelen USD-árfolyam mellett 190-től indulna, de mondjuk egy MSI Gaming vagy ASUS Strix akkor is a 250-et nyalogatná. Ugyanígy a 3060Ti alapból lenne 155e - elméleti síkon 165-ért lehetett kapni az egyik versenyzőt, ami mondjuk 420-430 USD-ek felel meg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29) denx1992


denx1992
tag

alzán kb fél percig volt 5 darab a készleten a simából 15:35 kor :D

Nber tragédiája

(#30) raziel01


raziel01
veterán

Kíváncsi leszek, hogy 80k körül lesznek e majd kártyák. 185-ért nekem abszolút nem népkártya. Ennyiért konzolt veszek 4-5 évre.

[ Szerkesztve ]

(#31) KaitouP válasza Gave (#26) üzenetére


KaitouP
veterán

:R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#32) BiP válasza Z10N (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Mit? Konzolt sem lehet kapni, ugyanúgy, ahogy VGA-t sem.
Aprón itt-ott megjelenik valami 350-ért.
Xbox Series S van, ami khm. De se X, se PS5 nincs a boltokban. Úgyhogy a nép nem hogy msrp konzolt nem vesz, hanem leginkább semmilyet :)

(#33) Cifu válasza raziel01 (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én továbbra se tudom hova rakni ezt a konzol vs. VGA témát.

Aki konzolt akar, az konzolt vesz. Aki PC-t akar, az VGA-t vesz.

Továbbá per pillanat nem csak dVGA nincs (vagy elvetemült árakon), de új konzol se. Szóval olyan fals az egész összevetés, amennyire ezt le nem lehet írni... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) BiP válasza gbors (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen. Mindenki az NV által publikált 400$ és 500$-t veszi alapul, hogy lehessen minél nagyobb különbségeket mondani :)

(#35) KillBorn


KillBorn
senior tag

Nem akarom felkavarni az állóvizet, de nálam RDR2, Tomb Raider, Div2, HZD egy 5600XT-vel fut ehhez közel. FHD/Ultra-mixed (motion blur, dof, felhők stb...) így ránézésre 15%-on belül van az FPS-em.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#36) demmer123


demmer123
őstag

Népkártya inkább a sima 3060 lesz ha 120-140k környékén kapható lesz...

(#37) JanR válasza snecy20 (#16) üzenetére


JanR
addikt

Lehet venni 3070-et 499€-ert, csak piszkosul resen kell lenni, es kell hozza egy kulfoldi kontakt.. szomoru, de ez van. Nekem is csak igy sikerult.

(#38) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Egy bányászati tesztnek örültünk volna :) ETH hashrate, fogyasztás, stb...

(#39) .mf


.mf
veterán

"Folytatódik az NVIDIA Ampere szériájának bővülése, ami azt jelenti, hogy ismét egy lépcsőt lépünk lefelé: az 500 dolláros RTX 3070 után itt a 400 dolláros, már tényleg a középkategóriát jelentő árszintre érkező RTX 3060 Ti. Az, hogy ez a GPU létezik és érkezik, csak annak jelenthet újdonságot, aki az elmúlt heteket minden hírforrástól távol, egy lakatlan szigeten töltötte"

Vagy csak nem érdekli olyan nevetséges mértékben megdrágult cucc, amit amúgy se fog megvenni, vagy csak évek múlva használtan...
200k középkategória? Basszus középkategória volt a 4850 amit 31k-ért vettem újonnan megjelenéskor, talán 100~125 USD-re volt belőve. A gépcsere is évek óta halasztódik, ilyen árak mellett inkább marad a régi és megy, ameddig megy. S még csodálkoznak, hogy hanyatlik a piac, csökkennek az eladások...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) Z10N válasza BiP (#32) üzenetére


Z10N
veterán

Jovore ertettem: "Addigra lesznek cimek es bundle csomagok is."

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) #52931072


#52931072
törölt tag

Ebből nem lesz népkártya, meg olcsó sem, mert nem is lehet az. Gondolom minőségellenőrzésen kibukott lapkák itt-ott megfurkálva még jók valamire. Némi árengedmény mellett a cuda magok 25%-a letiltva. Köszönjük a nincsmit! Kicsit sárgább kicsit savanyúbb, de milyenk.

(#42) bitblueduck válasza BiP (#32) üzenetére


bitblueduck
senior tag

a konzolokat hogy az életbe nyelte el a föld? még azt megértem, hogy laptop, webkamera, CPU stb hiánycikk, mert mindenki homeoffice-ban tolja stb, de a konzolokra az nem magyarázat. feltételezem azokkal bányászni sem nagyon lehet. akkor tényleg hol vannak?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#43) Sundesz


Sundesz
őstag

Köszönjük a tesztet. Pont erről a Gainward kártyáról kerestem infót de sehol sem volt a neten.

Mennyit forognak a ventilátorok terhelés alatt, illetve hány decibel lehet?

Köszi előre is a választ.

Hörcsög Powa'

(#44) JanR válasza .mf (#39) üzenetére


JanR
addikt

~ 11 éves VGA-ról beszélünk.
Értem és mindenkinek jobb lenne, de ne várjátok már el, hogy ma is 30 ezer forint legyen ugyan az a hardver, vagy is ugyan abba az érába szánt hardver.

A kenyér is sokkal drágább lett, a pick szalámi sokkal drágább lett.
Az internet számla, a gáz számla, MINDEN drágább lett.

És itt nem beszél senki 200K-ról, csak sajnos a magyar valóság az, hogy ennyiért, ha nem többért fogják eladni.
399€ lesz a kártya az nvidia webshopján, amit a notebooksbilleger szolgál ki. Erre rákerül még ~ 7€ adminsztrációs költség, amiben a szállítás is benne van. Mai árfolyamon ez ~ 145e. HUF

(#45) akarnokd


akarnokd
csendes tag

Népkártya, nem hinném. Talán majd a 3050Ti.

(#46) Z10N válasza .mf (#39) üzenetére


Z10N
veterán

"Basszus középkategória volt a 4850 amit 31k-ért vettem újonnan megjelenéskor"
Igy van. Sot az utana kovetkezo 5850 extreme-t es a 6850 toxicot is 30-32k-ert vettem ujonnan boltbol.

"talán 100~125 USD-re volt belőve"
4850: $199
5850: $259
6850: $179
7870: $350 ezt mondjuk mar hasznaltan vettem 25k-ert 2 evvel utana
285: $249 ezt egy evre ra 27k-ert garisan, pedig a szamlajan 56k volt

Es mindegyik kartyaval vigan el lehetett lenni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#47) gbors válasza JanR (#44) üzenetére


gbors
nagyúr

Amellett, hogy 10+ éves a 4850, az idő is megszépíti az emlékeket. 200 USD-vel indult a kártya, és kétlem, hogy indulás környékén 31-ért vette. De ha igen, akkor a 3060 Ti azon az árfolyamon 60-65-től indulna.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#48) BiP válasza Z10N (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Jövőre, úgy könnyű jósolni :)
Jövőre lesz VGA is, normalizáltabb árakon. (nem nem 30k-ért fogják szórni a 3080-akat, mielőtt valaki beleköt, hanem a tervezett árhoz közelebbin, amikor megszűnnek a túlárazást okozó tényezők (hiány, óriási kereslet, karácsony, gyártási-logisztikai gondok).

#42 bitblueduck : Jó kérdés, kérdezd a Sony-t, meg MS-t, miért nem gyártanak eleget.
Nem az a helyzet, hogy tonnaszámra ott van, csak valakik felvásárolták, hanem készlet se nagyon jön.

#39 .mf : Minden drágább lett. Gondold csak át, mit kapsz ma 31k-ért. Ugye?
Egy mai középkategóriás vga (pl. 1660/Super) sem 31k ma már, 80e alatt szóba se állnak veled a boltban.
Ennek fényében ne várjuk azt, hogy ugyanennyiért fogják szórni a 2080Super sebességű 3060Ti-t.
Sajnos ez van, megdrágult minden, a forint sokat romlott. Emelkedett az árszinvonal. Cserébe (jó eséllyel) valamivel több a fizu is, mint 11éve.

[ Szerkesztve ]

(#49) pohár válasza Sundesz (#43) üzenetére


pohár
félisten

nem hinném, hogy annyira jó a hűtése, kb olyan lehet, mint a kis kétventis Zotac (meleg, hangos is)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#50) JanR válasza BiP (#48) üzenetére


JanR
addikt

Elképesztő mennyiségű pénz az emberknél maradt, akik nem mentek idén nyaralni, kirándulni, stb.
A mi anyacégünk is panaszkodik, hogy a saját gyártósorunk majdnem 16 hét lemaradásban van a "túlrendelés" miatt. Akkora a felvevő piac, hogy senki nem győzi, annak ellenére, hogy világszerte be van zárva minden hely a covid miatt. Tegyük hozzá én is azért vettem idén VGA-t, mert nem mentünk nyaralni.

Ugyan ez jellemző más gyártókra is, főleg a szórakoztatóiparra. Nem győzik és erre még rájönnek a nyerészkedők is. Sok idő lesz, mire ez csillapodik sajnos :( Persze mi, végfelhasználók szívjuk meg a legjobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.