Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Komplikato


Komplikato
veterán

Off: Szerintem az x-aktás dolgokat, nem működés egyik gyártónál sem a driver maga okozza legtöbbször, hanem a rengeteg sallang amit mellé pakolnak. Nekem Radeon nál a wattmant szokott begolyózni, akkor szaggat a játék, de még a videó lejátszás. GeForce nál meg utoljára a letörölhetetlen játékrögzítő okozott több heti hajtépést. Hogy szinezzem az idei Adrenalin driverben meg szintén ez a funkció szokott szivatni, mikor random elindúl. Régen ezért volt, hogy felraktuk a Core drivert és külsős programmal csináltuk beállításokat. Nem is volt ennyi szopás. Csak ezeknek a szoftvereknek fűrészeltek a Vista után.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#62) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

AMD kártyám sose volt még, csak "Geforce-ok"... A legutóbbi egy 9800GT, amit elég sokáig használtam játékra és nem emlékszem, hogy komolyabb gond lett volna vele driver, vagy bármi más szinten. Persze ez monitor + játék, a HTPC + TV amire majd szintén kellene megint más világ. Fontos a színtér, bitmélység és hogy a HDR-el is minden stimmeljen, akadás mentesen és a lehető leg kadenciahelyesebben. Az olvasottak alapján sokszor ezekbe igencsak bele tud kavarni egy-egy driver, de eddig főleg az Nv felől olvastam ilyet, az hogy az AMD-vel is ilyen komoly gondok vannak az nekem még új.

(#63) Noukoum válasza cskamacska (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagyon de nagyon igazad van!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#64) kolopele válasza Noukoum (#63) üzenetére


kolopele
nagyúr

Van amiben igaza van, de nem mindenben.

(#65) 1098&E30


1098&E30
lelkes újonc

Szerintem ennyit nem ér meg egy felső(?)-közép kat. kártya. Akkor már inkább spórol az ember egy kicsit. :)

(#66) janos666 válasza 1098&E30 (#65) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mire? Nagyobbra? Vagy elkölti másra (potenciálisan még hasztalanabbra)?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#67) 1098&E30 válasza janos666 (#66) üzenetére


1098&E30
lelkes újonc

Szvsz akár még egy sima RTX 2080 sokkal jobb választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#68) kolopele válasza 1098&E30 (#67) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 2080 Ti meg még inkább, főleg FHD mellett sokáig nem lesz vele gond ;)

(#69) janos666 válasza 1098&E30 (#67) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez szerintem sohasem olyan egyszerű. Nekem pl. 10+ éve makacsul csak passzív vízzel ment a PC-m és nagyon tetszett a legutóbbi MSI GTX1070 SeaHawk EK X kártyám (külsőre/összeszerelésre és működésre is), szóval adta volna magát az RTX2080 SeaHawk EK (kisebből nincs ilyen és aránytalanul drága az EK blokk külön rendelve a 2060 árához mérve), mint utód, mikor rá lettem kényszerítve a Turing-ra (Pascal-al nem működik a HDMI 2.1 VRR [G-Sync Compatible név alatt] és Navi-val sem), de bevállaltam inkább egy léghűtéses 2060-ast kb. fél évre (vagyis remélem jön nyáron új széria), mert meggyőződésem, hogy az efféle speciális igényeket leszámítva (mint amiről a fenti cikk is szól, pl. FreeSync HDR) nagyon erősen tartózkodni lett volna érdemes ettől a generációtól (főleg a Turing-tól, de még a Navi-tól is) már teljesítmény szempontból is ár/érték alapon, de nálam pl. azért is, mert epekedve várom a HDMI 2.1 csatis kártyákat (mert a 2019-es TV-n már ott van, mehetne a 2160p120 RGB 10bit), így a lehető legkevesebbet akartam költeni (persze anélkül, hogy visszafelé lépnék teljesítményben a GTX1070-ről, ami EK X kiadásban jól húzható kártya volt, egy léghűtős 1660 Super-t szerintem lehagyott, főleg olyan szituációban, ahol TDP limitbe futnak).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#70) kolopele válasza janos666 (#69) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sosem értettem ezt az ár/érték dolgot. Amikor pl. kijött a 980 Ti, 250 ezerbe került, ahhoz képes az 1070 már csak 150 ezerbe, ugyanazt a teljesítmény nyújtva, ráadásul 100W - al alacsonyabb TDP - vel. Jelenleg az 1660 Ti hozza ezt a szintet, 80 ezerért már hozzá lehet jutni pár hónaposan, de újonnan is 100-110 környékén. Igazából annak nagyon is megérte váltani, akinek volt teszem fel egy 1060 - a, hiszen kevés ráfordítással, kis szerencsével akár egy 2060 - hoz is hozzá tudott már jutni. Egyedül a csúcs kategória az ami kissé elszállt, de nem is abból akarja magát fenntartani az nVidia, vagyunk páran akik áldozunk rá a 4k miatt, de ennyi. Azért én is remélem, a háromezres széria a felső kategóriában nagyobbat fog szólni, mint amekkorát szólt az 1080 Ti-2080 Ti esetében.

[ Szerkesztve ]

(#71) 1098&E30 válasza janos666 (#69) üzenetére


1098&E30
lelkes újonc

Biztos van amikor pl, ez a legjobb kompromisszum. De hosszú távra ritkán.

(#72) kolopele válasza 1098&E30 (#71) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hosszú távban kár is gondolkodni PC terén. Egy autót elég 3-6 évente cserélni legtöbbször, de pl. videokártyát nem. Egy jó proci választás talán az, ami hosszabb távon is helyt tud állni.

[ Szerkesztve ]

(#73) Vesa


Vesa
veterán

Azért ez így már nem feltétlenül igaz annyira, mint 10éve. Irodai munkára gyakorlatilag a 8-10éves gépek is több, mint elegek, főleg ha betesz alájuk az ember egy SSD-t.

Játékra pedig eljutottunk oda, hogy FHD-ban maradva szintén évekig elég egy csúcskártya. Az RTX egyelőre megfogja a hardvert, cserébe nem ad olyan álleejtős élményt, ami nélkül nem lehet élni és rohanni kell új VGA-t venni. És persze attól is függ ez az egész, hogy mivel játszunk. Nem mindenki FPS rajongó ahova tényleg kell a 150 FPS. Stratégia, kreatív (pl. építkezős) vagy management játékok, és számos egyéb műfaj van, ahova nem kell csúcsteljesítmény, még ultra beállítások mellett sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#74) kolopele válasza Vesa (#73) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem is az fps kergetésről beszéltem eddig sem, mindössze a 4K 60 fps - ről. FHD 60-75 fps egy egészen más téma, oda egy I7 6700 meg egy 1070 is untig elég a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#75) Vesa válasza kolopele (#74) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, 4k-n még van hova fejlődni.

A tudomány a valóság költészete!

(#76) kolopele válasza Vesa (#75) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kérdés, a gyártók ezt mennyire gondolják így. Nem erőltették eddig sem agyon magukat, nem egy kisebb réteg kiszolgálása a cél, ami valahol érthető is üzleti szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#77) Vesa válasza kolopele (#76) üzenetére


Vesa
veterán

Inkább arról lehet szó, hogy a tetőn az AMD erősen lemaradt, így az nVidia nem érdekelt abban, hogy nagyokat ugorjon. Kicsit Intel érzésem van...ha nincs verseny, akkor beleülnek a kényelmesbe, így is el tudják adni a kártyákat.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#78) Hopkins95 válasza kolopele (#74) üzenetére


Hopkins95
addikt

A 4K felesleges parasztvakítás PC monitoron, Linus is megmondta már: 4K Gaming is Dumb

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#79) kolopele válasza Hopkins95 (#78) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért én ezt nem mondanám, a 77" - os Oleden meg főleg nem annyira rossz amikor néha rákötöm :) Ettől függetlenül inkább a monitor, a lényeg hogy nekem jó, a 27" meg bőven elég 70-80 cm - re ülve, néha hátrébb is csusszanok olyan 1 méterre.

[ Szerkesztve ]

(#80) kolopele válasza Vesa (#77) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben lehet valami.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.