Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) b. válasza DroiDMester (#250) üzenetére


b.
félisten

8700 és Z370 / 390. Innen indultunk : [link]
Elengedtem, győztél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#252) DroiDMester válasza kolopele (#247) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mindenki azt vehet amit enged a pénztárcája! Sajnos nem mindenki engedheti meg magának a leg újabb i9.es CPU.t, szegény ember vízzel főz!

Találékony ember pedig megveszi a jóval olcsóbb CPU.t és felhúzza egy 3-4.szintel felette lévő teljesítményére és meg spórolt 60-80-100.e Ft-ot

de már tényleg szét barmoltuk a tropikot kéne hívni egy takarítót aki kitörli a nem ide tartozó HSZ.eket!

b. nem el engedted, hanem betojtál hogy elveszíted a CPU.dat!

[ Szerkesztve ]

(#253) kolopele válasza DroiDMester (#252) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem nem érne annyit, hogy egy lockolt procit kockára tegyek meg egy alaplapot moddolt biosokkal, ennyi és nem több. Azon is sokat lehet ám bukni, főleg egy 8700 - as esetében. A másik meg, ha sikerül is, még mindig ott van az instabilitás problémája, ami szinte minden tuning esetében fenn áll, főleg ha nem is k-s. Na de mint írtam mindegy is, mindenki azt csinál a procijával, kártyájával ami neki jólesik, én jobban szeretem ha a mérnökök lövik be a gépezetemet úgy, ahogyan én szeretném ;)

[ Szerkesztve ]

(#254) b. válasza DroiDMester (#252) üzenetére


b.
félisten

Amiért elengedtem pedig nem másert van, hanem azért mert szét lett..... a topik és sajnálom, kár érte.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#255) capulet75


capulet75
addikt

Venni kell inkább valami jó kis Ryzent. ;]

Igazából lehetséges a 8700-on az összes magot felcsavarni 4,4-4,5Gzh+ra a biciklivel, de ez erősen procifüggő ( mint mindig ). Viszont itt már általában 70 fok főlé megy a full, nyilván ez
egy combos hűtéssel tartható alacsonyabban. AZ hogy egy olcsó lapban működhet-e, hát azt nem tudom. :)

Egyébként érdekes hogy amikor használtam 100Hz-es monitort, ott sokkal jobban átjött a különbség 60 és 100 között, mint utána a 100 és 144-nél. És igaza van annak aki azt mondta hogy 2K - 144Hz sokkal inkább, mint 4K - 60. Természetesen ez a saját álláspontom, egyéni preferencia ha úgy tetszik, nem vitatom ha valakinek jobban bejön az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#256) #11083776


#11083776
törölt tag

Örülök hogy sokan 2K 4K ban játszanak alacsony képfrissítés mellett:)))))
esélyük sincsen multiba. 100 ból kb. vesztünk egyet
itt van egy videó nincs kész nem is az a lényeg és csak a final killeket mutatja 0-30 ig egyszerűen annyira lehet látni hogy alacsony frissítésen van a monitor,Nálam is leeseik 144 ről a rögzítés miatt.
pedig én aztán nagyon nagyon gyenge fregger vagyk Én vagyok a leggyengébb a leglassabb a klánba.(mondjuk én objectre megyek
Pedig campelnek ami ugye nagyon nagy előnyt jelentene de 60-75 hz monitorral 2k 4k ban nemhogy elveszti az előnyt hanem egyenesen hátrány.
0-20 tól 0-30 ig ez a 10 mp iszonyatosan jól szemlélteti
de a videóval foglalkozzatok nincs is kész nem is publikus hiába van a you tube-on van csak a link birtokában meglehet nézni.
Ja amúgy rx 5700 xt msi gaming x, szuper régi és új játékokkal is még egy két holland Klán társam kifagy a 2080 Ti mondjuk a rosszúl megírt játék hibája miatt nem az Nvidia és vagy driver miatt.

0-20 tól 0-30

[link]

(#257) rumkola válasza #11083776 (#256) üzenetére


rumkola
veterán

40 felett családdal már nem érdekli a felnőtt férfit a verseny szerű multiplayer

egyedül eldoomozgat vagy divisionozik azt hello :)
oda meg jó a 2k/60hz

(#258) DroiDMester válasza rumkola (#257) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ez lehet hogy rád igaz, de másokra nem biztos!

Én is 40.felett vagyok, de inkább közelebb az 50.hez, eggyátalán nem játszok MULTI.t, de 60Hz.et kerülöm messzire!(te is így lennél ha megszokná a szemed a 120-140Hz es monitort, utána nem kéne soha 60)
inkább picit visszább veszek a minőségen de legyen 120-140 FPS 2K.ba.

(#259) Puma K válasza rumkola (#257) üzenetére


Puma K
veterán

A kor pont hogy nem számít ki és hogyan szeret játszani... még mindig azon van a hangsúly, hogy kinek mi az igénye és az elvárása... esetleg mit szokott meg.

Továbbá az sem számít, hogy offline-single vagy online-multi játékról van szó.

Ha egyszer leülsz huzamosabb ideig egy magasabb képfrissítéssel rendelkező monitor, de akár már tévé elé (LG C9 OLED tévéknél 120Hz + 1440p + G-Sync: [link]) ami alatt kellően erős vas is van és vagy ésszel beállított grafika, akkor azt használva jobb élményt nyújt a sokkalta folyamatosabb-természetesebb mozgás.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#260) #11083776 válasza rumkola (#257) üzenetére


#11083776
törölt tag

Oda tökéletes és rásdásul 2k 4k 60fps ben gyönyörű.

(#261) kolopele válasza #11083776 (#256) üzenetére


kolopele
nagyúr

Úgy kellett volna írnod, hogy esélyük sem lenne multiban, ugyanis mi, akik 2K-4K 60 fps - ben játszunk általában teszünk erre a multis akármire. Amennyiben kicsit is foglalkoztatna a dolog már régen egy FHD 240 HZ - es monitorra lenne kötve a 2080 Ti, sőt még az is lehet SLI - ben, és onnantól kezdve engem, a totál kezdőt senki nem tudna megverni ;)

[ Szerkesztve ]

(#262) kolopele válasza rumkola (#257) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen igazad van. Tegnap elkértem egy ismerős 144HZ - es g-synces monitorát ( eddig fogalmam sem volt hogy lecserélte az előzőt, csak felhívott és szóba került), nyomtam egy kis single Division 2 - őt, majd gyorsan vissza is raktam a fos 4K 60 fps - t tudó monitoromat. Egyszerűen szebb, és semmi extrát nem vettem észre már 60 felett. Aki észreveszi persze játsszon 144 fps- el, nincs ezzel semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#263) #11083776 válasza kolopele (#261) üzenetére


#11083776
törölt tag

Jobb gép+jobb net alacsony pinggel,alacsonyabb válaszidejű monitor magasabb képfrissítéssel ,jobb egér,jobb billentyű el is dönti.(nyilván ha valaki kevésbe játszik jól akkor mindegy de 2 egyforma vagy nagyon hasonló szintű játékos eseten igen-ha meg mindegyiknek az van akkor ott csak az ügyesség számít,nincs hátráltató tényező
Mire kiválasztom a kasztomat halott mindenki
[link]

(#264) #11083776 válasza kolopele (#262) üzenetére


#11083776
törölt tag

Iszonyatos különbség van.Azóta a fejem szemem sem fáj mióta váltottam 60hz-ről
A játék meg hihetetlenül gördülékenyebb....

(#265) rumkola válasza #11083776 (#264) üzenetére


rumkola
veterán

CRT-nél fájt az ember feje/szeme 60hz-nél (bár már ott is 95 óta 75Hz-en használtuk és ott már nem fájt), Lcd-nél ez pedig teljesen megszűnt.
Szép is lenne ha 25+ éve fájó fejjel játszanának/dolgoznának emberek tízmilliói akik csak 60Hz-es monitort használnak.

[ Szerkesztve ]

(#266) #11083776 válasza rumkola (#265) üzenetére


#11083776
törölt tag

Hat hidd el halehúzol 12 órát monitor előtt és meg játszatsz párat vagy szerinted hazudok?
Mi hasznom van belőle ha dicserem a 144zh-et (meg ha konkrét markát említettem volna lenne benne logika,hogy reklám) gyorsabbat-már a 300 as irányba mennek pl Asus nekem nekünk az csak jó ha nem terjed el :)
Az ipad pro sem véletlenül 120Hz-es illetve a mobilok is afelé mennek pl pixel4,one plus,Samsung a jövőben.
Tudod mit.Igazad van nem jó a 144HZ és magasabb:)
A 60-75hz-es a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#267) #11083776


#11083776
törölt tag

Az egész jó de 3-04 tol mondja is,hogy 3-18 győzöl vagy vesztel
[link]

(#268) #11083776 válasza rumkola (#265) üzenetére


#11083776
törölt tag

Vannak akik szemcseppet szednek,illetve pl törvényileg előírt szünet,persze helye válogatja illetve nálunk újabban 45 perc után 15 de az sem segített sokat 100Hz monitor használat alatt.

(#269) kolopele válasza #11083776 (#264) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem eddig sem fájt a fejem, és azoknak sem akik kitalálták ezt az őrületet, hogy amióta 144 HZ - en játszanak azóta nem fáj a fejük. Érdekes, eddig sem fájt nekik :) Ennek jó része placebo.

(#270) b. válasza rumkola (#265) üzenetére


b.
félisten

nekem volt CRT Nokia tervező monitorom ezelőtt 15 évvel, szenzációs képpel 21", 1600x 1200 felbontással és 100 Hz képfrissítéssel.nem is volt drága viszonylag és játékra brutális volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#271) nightmare13 válasza #11083776 (#268) üzenetére


nightmare13
senior tag

Törvényileg nem szünet van előírva óránként, hanem más jellegű munkavégzés. Szóval 50 perc monitor előtt, 10 perc egyéb jellegű munkavégzés.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#272) #11083776 válasza kolopele (#269) üzenetére


#11083776
törölt tag

Ne viccelj, az éjszakásoknak akkor is fájt amikor nem bambulták a monitort,aki meg igen szó szerint piros volt.
Elárúlom,hogy egyéb proplémák is előfordulnak egyeseknél ,mindegy mennyi a HZ pl CVS (számítógépes látás szindróma )
Kevesebb pislogás miatt szemszárazság, illetve az égő, viszkető érzés, fej- és nyakfájás.
Ha neked nem volt Örülj neki,de sokaknak egyéneknél változó
valakine 10 év után,az ember lehúz monitor előtt 8-10-12 vagy akár 24 et például biztonsági őrök,
kicsit más ám mint egy két órát játszadozni
nekem soha nem fajt a hátam,derekam,lábam de meg értem mondjuk a pincéreket,eladókat.

(#273) #11083776 válasza nightmare13 (#271) üzenetére


#11083776
törölt tag

nem itthon dolgozom,de remélhetőleg javulni fog nálunk is a helyzet- mi megkapjuk-biztos nem véletlenül- de a monitor csere volt a megváltás.Egyből a sajátomat is lecseréltem miután megtudtam a különbséget,Sőt még az iPad-emet is Ipad pro ra ez miatt
úgy fogunk majd tekinteni ezekre az elavult monitorokra mint a VHS-re a nem is olyan távoli jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#274) kolopele válasza #11083776 (#272) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Kevesebb pislogás miatt szemszárazság, illetve az égő, viszkető érzés, fej- és nyakfájás."
Ezzel mondjuk nem mondtál újat, de ez messze nem HZ függő.
Nekem nem kell monitor előtt dolgoznom, arra ott van a titkárnőm, én csak a termeléssel foglalkozom, szóval csak itthon teszek rá egy lapáttal amikor irkálok meg játszok. 52 évesen már én is érzem többször a bajokat, három szemüvegem is van (az istennek nem bírom megszokni a multifokálist), de ahogy öregszünk, ez valahol természetes is. Ettől függetlenül nekem a hátam is fáj, a derekam is, több, mint 30 évnyi élsport után sajna porckorongsérv lett a vége, plusz a csuklóm, térdem sem az a 20 éves állapotú már. Ilyen a ping pong :)

(#275) #11083776 válasza kolopele (#274) üzenetére


#11083776
törölt tag

"de ez messze nem HZ függő."
"mindegy mennyi a HZ pl"
jó, fogalmazhattam volna szebben is ez kétségtelen:) csak játszom,levelezem mialatt megy a videószerkesztő is
(nekem sem kellene ha nem akarnám csak imádom,)
Mindegy a lényeg,hogy hihetetlen minőségi ugrás volt nekem,hangsúlyozom nekem .Kicsit én is szkeptikus voltam előtte.
Hat sajnálom,akkor a csuklód miatt könnyű fa kell neked,mondjuk pl.: balsa ha szereted,én sem szeretem amúgy a túl nehezet 87 grammos a Palatinusszal csináltattam,hogy öregbítsem a magyarok hírnevét,ezért is vigyázok a szememre,:)

(#276) kolopele válasza #11083776 (#275) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mindig is balsa fám volt, de itt mint írtam is már, nem csak csukló gond van, a porckorongsérv végleg betette a kaput, ráadásul megint benyilallt tegnap, ilyenkor megint pár nap amíg jobb lesz. Ennek már lőttek, ez van, de 144 HZ még lehet egyszer, ki tudja :)

(#277) Puma K


Puma K
veterán

Ahogy már egy ideje telefonnál is:

"Kár, hogy a 120 Hz jelenleg csak 1080p felbontáson érhető el, tekintélyes extra fogyasztással, 1440p-n 60 Hz-zel kell megelégedni. Én mindenesetre a jobb képfrissítés, rosszabb felbontás mellé tenném le a voksom, kellemetlen volt 60 Hz-re visszatérni." - forrás: [link]

:K

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#278) kolopele válasza Puma K (#277) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hiába akarna valaki 144 fps - t, amennyiben anyagiakban korlátozva van. Még ha tud is venni egy monitort, VGA terén már ott lesznek a gondok, mert bármit nem rakhatsz mellé, és a mai napig a játékosok zöme még mindig 1060-1070 szint vagy inkább ezek alatti kártyákat használnak, és amennyiben nem CSGO fanok esélyük nincs a mai játékokban 60 fps fölé menni, az ember meg ha single játékos nem very low - ra vágyik grafika terén sem. Fentebb írtam hogy elég sokáig Division - öztem haver 144 HZ - es monitorján, és semmi különöset nem éreztem, utána sem amikor visszaültem a saját 4K 60 fps - em mellé, max. megnyugvást hogy megint szebb a kép. Ez a cikk szerintem nagyon igaz egy szakember tollából:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#279) D1Rect válasza kolopele (#278) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne hari, de ez a cikk helyett inkább: [link]

(#280) nightmare13 válasza kolopele (#278) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ez valószínűleg szubjektív, mindenki máshogy érzékel egy kicsit. Én magam se vágyok hatalmas képfrissítésre, annak idején 1024x768-as felbontáson (CRT 60Hz) , low grafikával nyomtam olyan 40-50 FPS-sel a CoD4-t multiban, nem voltam kiemelkedő, de így is párszor kibannoltak a túl nagy KD ratio miatt (gyanús vagy te nekem).

Ma már ha 144 Hz-es monitoron játszhatnék se tudnék úgy, mint akkor (nincs időm, energiám napi 4 órát játszani egy repetitív multi játékkal)... Így jelenleg a budget jegyében 2k/75Hz-n vagyok.

Amúgy ha valaki visszanézi Linus videóját, akkor ha jól emlékszek ott hatalmas ugrás volt a 60Hz és 60 FPS korlát, valamint a 60Hz és 300 FPS korlát között. Viszont a 144 Hz-re, majd 240 Hz-re átállás már nem hozott akkora mértékű előrelépést (volt javulás természetesen, de nem annyira látványos)

[link]

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#281) Puma K válasza kolopele (#278) üzenetére


Puma K
veterán

Aki anyagiakban korlátozva van az inkább ne számítástechnikára költsön... de nem úri mulatság már a 60-nál több ef-pé-ezés sem.

Viszont amit említesz azokkal a VGA-kal is el lehet érni az átlag 144 FPS-t csupán a grafikai beállításokat kell variálni címtől-grafikusmotortól függően.

De már az is elég, ha 60 helyett 80-90 körül mozog az átlag FPS. Már kijön a különbség a 60-hoz képest.

Továbbá aki 144Hz-re vágyik de nincs hozzá hardvere az nyugodtan vehet 1920x1080 felbontású monitort is és máris csökken a VGA erősségének a fontossága:

felbontás:
1920x1080 vs 2560x1440

pixelek száma:
2.073.600 vs 3.686.400

A CS: GO-t meg engedd el... nem mindenki csak azzal játszik, továbbá a Source engine-hez nem kell erő gép... már a HL2 megjelenésekor egy jól optimalizált grafikus motor volt 2004-ben... amit azóta tovább fejlesztettek-optimalizáltak és mostanra a hardverek is jóval erősebbek lettek.

A grafikai beállításoknál nem csak a két véglet van... hogy csak low vagy csak extreme... adott beállításokat ha kikapcsolsz pl az elmosó effekteket motion blur, post, depth of field, process quality már lehet nyerni pár FPS-t.
Ha leveszed-kikapcsolod a tesszelációt azzal is lehet pluszt elérni.

Vagy adott opciókat extreme, ultra, esetleg very high-ról leveszel high vagy medium-ra, akkor megint csak plusz FPS-re teszel szert úgy, hogy a látvány nem romlik... vagy nagyon minimálisan...

"Fentebb írtam hogy elég sokáig Division - öztem haver 144 HZ - es monitorján, és semmi különöset nem éreztem, utána sem amikor visszaültem a saját 4K 60 fps - em mellé, max. megnyugvást hogy megint szebb a kép."

Igen, láttam.
Akkor a te szemed már nem érzékeli a folytonosság különböző mértékéből adódó eltérést. Azt viszont még látod-láthatod, hogy kinézetre mi szebb-részletesebb.

Azzal a cikkel pont nem tudok és akarok kezdeni semmit.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#282) kolopele válasza D1Rect (#279) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen hidegen hagy ez a sportnak hívott akármi, ahogy az online játékok is, plusz nem játszom lassított felvételen.

(#283) kolopele válasza Puma K (#281) üzenetére


kolopele
nagyúr

"Aki anyagiakban korlátozva van az inkább ne számítástechnikára költsön"
Miért, az akkor ne játsszon, mert "csak" 60 fps - e van? Ne vicceljünk már..............
A grafika levétele meg nem mindenkinek opció, én is éreztem már úgy pár játék esetében hogy visszaváltok 1440p - re, mert amikor mediumra tettem mondjuk a textúrát, vagy éppen az általad semmire nem tartott tesszellációt máris hiányérzetem volt, ahogy a Division esetében is bizonyos csillogás effektek kikapcsolása miatt. Van, akinek fontos az, hogyan néz ki egy játék, van akinek meg csak az a fontos hogy 144 fps - e legyen. Mindenki eldöntheti mi a fontosabb.

(#284) kolopele válasza Puma K (#281) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még valami: Több olyan játékba is belefutottam mostanában (nosztalgia), amelyek eleve megállnak 60 fps - en, még akkor is, ha kikapcsolom az adaptive syncet mindenhol. Ezek a játékok csak akkor élvezhetőek, ha 60 HZ - re állítod a frissítési frekvenciát, különben szaggatott lesz a kép. Ezeknél semmit nem ér a 144 HZ. Egyébként meg igazad lehet, 60 fps nálam a határ, ahol még képes vagyok érzékelni a különbséget folytonosság terén, de ez így van már hosszú évek óta. Van akinek a 30 fps is teljesen jó, na az nálam már darabosnak hat, még ha folyamatos a 30 és nem össze vissza ugrál akkor is.

(#285) Televan74 válasza D1Rect (#279) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez igaz,de van egy nagy adag marketing értéke is. Vegyél minél drágább videokártyát és monitort,ha profinak gondolod magad. Meg kell találni kinek mi a fontos, valakinek az hogy profin játsszon,másnak meg csak az hogy csak játsszon.Mondjuk engem ezek a játékok teljesen hidegen hagynak,történet orientált vagyok.
Van egy játék ahol konkréten zavar a magas fps szám.A Heroes of the Storm az. Ha kiengedem a féket(vsync/freesync),akkor a gépi ellenfelek pillanatok alatt képesek legyalulni.A agyam nem tudja gyorsan feldolgozni az eseményeket és válaszreakciót adni rájuk.Ezért nekem a 75fps bőven elég a játékban. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#286) kolopele válasza Televan74 (#285) üzenetére


kolopele
nagyúr

Főleg ha azt nézem, van ahol a videóban is nyer valamelyik tag 60 HZ - en a 240 ellen. Azt mivel lehet magyarázni? :)

(#287) capulet75


capulet75
addikt

Én anno inkább vettem 2K 75hz monitort, mint FHD 144hz-et, de ezt csak ideiglenesen. Lehet azt mondani hogy a 60hz tökre oké, nyilván van aki nem látja a különbséget, viszont az biztos hogy a 144, vagy az afölötti Hz, kevésbé baxxa szélt a szemed mint a 60.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#288) D1Rect válasza Televan74 (#285) üzenetére


D1Rect
félisten

99%-ban Windowst nézek, kell a 144hz.

(#289) Puma K válasza kolopele (#283) üzenetére


Puma K
veterán

Félreérted.

A 144Hz-cet és a hozzá való hardver te magad állítottad olyan helyzetbe mintha elérhetetlen lenne. Közben meg nem az.

Sem 144Hz-re képes monitor tekintetében, sem pedig az alá való hardver szempontjából.
A használt alkatrészekről nem is beszélve pl a VGA esetén ami a lényege az egésznek.

Megint félreérted...

A grafikával akkor kell játszani, ha azaz igény, hogy meglegyen az FPS, de még a látvány is jó legyen.

Aki kapásból a textúrával kezdi az FPS-ek kinyerését a grafikai beállításoknál az már rosszul kezdi a történetet és vélhetően nem tudja mit hogyan kell a témának neki állni...

"Van, akinek fontos az, hogyan néz ki egy játék, van akinek meg csak az a fontos hogy 144 fps - e legyen."

Mert szerinted aki magasabb FPS-el játszik az igénytelen és jó az okádék kinézetű játék?
Magam részéről azt kell, hogy mondjam nem talált.

Ezt ecseteljük neked többen is sokadjára (én már utoljára mert kezdem unni), hogy a grafikát be lehet úgy állítani, hogy az adott játék még jól nézzen ki és magas FPS-el is fusson. mert van arany közép út és nem csak low és extreme két véglet létezik.

Nézd csak meg ezeket a beállításokat a Red Dead Redemption 2 esetén:



Red Dead Redemption 2 Optimization [Part 1] Let's Greatly Improve PC Performance!

Red Dead Redemption 2 Optimization [Part 2] Advanced Settings Tested for Even More Gains

Ezek a beállítások is úgy lettek beállítva, hogy észrevehető vagy jelentős-komoly mértékű különbség nincs megjelenítésben, de jelentős mértékű FPS növekedés érhető el azzal szemben mintha mindent az ember Ultra-ra vagy High-ra tenne...

Ugyan így lehet kezdeni a látvány faragásával és az FPS-ek növelésével bármelyik címnél.

Nem azt írtam hogy feltétlenül ki kell kapcsolni a tesszellációt, hanem ki _lehet_ vagy le _lehet_ venni kisebbre.

(#284) kolopele :

"Van akinek a 30 fps is teljesen jó, na az nálam már darabosnak hat, még ha folyamatos a 30 és nem össze vissza ugrál akkor is."

Akkor tudod mire gondolunk-mit tapasztalunk többen is akik eddig a témához szóltak és 60Hz feletti megjelenítőt használnak.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#290) kolopele válasza Puma K (#289) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, elfogadom. Lehet, pont olyan placebo valamennyire az is amit én állítok grafika terén, mint amit te és még páran fps terén. Nem is érdekes, elengedtem, én használom ahogy nekem jó, más meg ahogy nekik. Nem egy komoly probléma ez.

(#291) DanielLong válasza Puma K (#289) üzenetére


DanielLong
senior tag

Van esetleg olyan weboldal, ami az ilyen beállításokat gyűjti össze? Nem néztem utána még soha, de praktikus lenne.

(#292) kolopele válasza DanielLong (#291) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem nincs. Több játék optimális beállítása is szerepel külön-külön, legutóbb a Division 2 - nek néztem meg, de FHD 144 fps - hez olyan szinten kellett butítani az effektekből, hogy az nekem legalábbis már fájt, persze nem 2080 Ti mellett, hanem egy átlag kártyánál, ami a többségnek van. Egyelőre single játékokhoz legalábbis a legszebb grafika az 60 fps 4K mellett oldható meg, úgy hogy még a sima futással se legyen semmi gond, persze a 2080 Ti elengedhetetlen hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#293) Puma K válasza DanielLong (#291) üzenetére


Puma K
veterán

Nem mindegyik címhez van.
Adott oldalak-videósok a népszerű játékokkal foglalkoznak.

Általánosságban lehet elmondani, hogy milyen beállításokkal lehet kezdeni a faragást.

De bármelyik keresőben rákeresve arra, hogy "*játék címe* graphics optimization" szavacskákat még mellé biggyeszted akkor fogsz kapni találatokat.

Reddit-en érdemes nézelődni még ezzel kapcsolatosan "reddit *játék címe* graphics optimization" variációban :)

(#292) kolopele :

Egyre biztosabb vagyok abban, hogy neked inkább a tudat fáj ha valami cím nem a fullos grafikára van állítva (amúgy értelmetlenül) :DDD

De hát igen. Valakinek el kell adni az RTX 2080 Ti-t is ;]

Ahhoz mit szólsz, hogy én meg 5120x2880-as felbontásban avagy 5k-ban futtatok játékokat 60Hz felett akár 165Hz-cen?

Nyertem a számháborúban? :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#294) b. válasza Puma K (#293) üzenetére


b.
félisten

Tusé :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#295) kolopele válasza Puma K (#293) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyertél. Viszont akkor neked is csak a tudat fáj, ha valami nem 144 fps - en megy. Jó dolog amúgy a placebo, a gyógyszeriparban is használatos, főleg amikor tesztelik a hatásukat :D
Egyébként meg ha már 144 fps, egy 2080 Ti nagyon is jól jöhet, nem gondolod? Mindössze a 4K - t kell hanyagolni.

[ Szerkesztve ]

(#296) Prof


Prof
addikt

Koszi a tesztet/irast. Tanulsagos.
Szemely szerint en biztos nem koltottem volna egy fillert se, most a nagy Nvidia technologia valtas elott semmilyen kartyara ha van egy 2060-asom.
Plane, hogy az uj Navi alapu konzolgeneracio is iden jon ki. A multban a Pc-s jatekok eleg jelentos resze konzolport/ sot mar mobilportkent jott letre, mert jatekfejlesztoknek azok az igazan kifizetodo platformok. (nem kell csillio fele hardveren jol futnia, kevesebb raforditassal sokkal jobb megterules)

(#297) capulet75


capulet75
addikt

Én az arany középutat követem. Szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy hozzáférhetek gyakorlatilag bármilyen hardverhez, és ezért ki tudtam próbálni az ( Sappire ) 5700XT-t ugyanúgy, mint egy 2080-at ( Msi Duke ). Igaz, nem Ti, de én nem éreztem az a nagy áhitatot, hogy ezért kiadjak plusz pénzt. Nekem egy 2070-em van, ami a legtöbb AAA játékban Ultra2K tud 90-100fps-t. Kicsi finomhangolással, meg néhány effekt ultráról - high-ra állításával, sehol sem zuhan be látványosan a framerate, mindemellett szép is a game. Nekem nem hiányzik a 144 FPS, de ha választani kéne, inkább az, mint a 4K - 60. A 2K - 100 FPS Ultra szerintem ideális, és elérhető középút. Természetesen vallom, hogy a több - jobb, de jelenleg sokkal, de sokkal többe kerül egy ilyen rendszer, és messze nem nyújt annyival többet mint amennyibe kerül.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#298) b. válasza Prof (#296) üzenetére


b.
félisten

Köszi! csak a monitor váltás miatt akartam 8 GB rammal rendelkező kártyát( 1080P-->1440P) és kíváncsi voltam, hogy ki tudom e hozni belőle a maximumot HDR terén, mert Freesync 2. Amúgy a hangot leszámítva elégedett voltam a kártyával, főleg hogy igazán különbséget nem látok semmiben egy Nvidia kártyáéval használva a freesync 2 ( elméletileg AMD támogatású) monitoromon .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#299) kolopele válasza capulet75 (#297) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mások is szokták ezt mondani, miszerint nem kell a 4k 60 fps, mert felesleges, csak ez inkább azért van mert vagy eleve nincs rá keret, vagy még nem látta az illető milyen élőben. Nem értem, miért nem lehet elismerni azt, hogy semmi gond nincs a 60 fps - el játékélmény terén, nem rángat, nem szaggat, nincs vele semmi baj, ellenben látványosabb lehet a grafikai megjelenítés. Magasabb fps csak azoknak kell maximum, akik bele vannak őrülve ebbe a sportnak nevezett akármibe, és ráérnek munka helyett napi 10-12 órát ezzel foglalkozni. Még valami: 900p - n is nagyon jót lehet játszani, egy jó monitor esetén nagyon szép natív felbontáson az is, nem mellesleg egy gyengébb videokártya is elég hozzá, és fél méterről bőven jó az a 20" körüli monitor is. Nekem is az a bajom sokszor hogy nagy a 27" - os ekkora távolságból, sokszor mennék hátrébb 1 méterre is, de akkor meg folyton csúszkálnom kellene a székkel oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#300) capulet75 válasza kolopele (#299) üzenetére


capulet75
addikt

Nem is értem ezeket a megnyilvánulásokat, hogy akkor biztos nincs pénzed rá.
Hidd el hogy bármilyen vasat megengedhetek magamnak, csupán nem látom értelmét a pénzpazarlásnak, és igen, láttam és próbáltam már 4K-s monitoron és atompécén játékot. Egyszerűen nem éri meg. Egy adott játékélményt, nevezzük 100%-nak, nagyon sok tényező határoz meg.Ott a játékélmény, a történet, az irányítás, a hangok, és igen, a grafika is.
És az hogy 4K mondjuk 2K helyett, hozzáad 5, maximum 10%-ot. Viszont az hogy 60hz, a 100 vagy 144 helyett, az meg elvesz belőle. És még ha kihozzuk pozitívnak a 4K-60hz-et, akkor is azért a kis pluszért kifizeted a géped még egyszer. Nem látom a rációt.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#301) kolopele válasza capulet75 (#300) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem azt írtam, hogy kimondottan neked nincs rá kereted, hanem általánosságban tapasztaltam már ezt másoktól személyesen. Ne vedd magadra :N

(#302) capulet75 válasza kolopele (#301) üzenetére


capulet75
addikt

Oké, a többire valami? :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#303) PitLee


PitLee
őstag

Melyik videokártyát éri megvenni manapság? 16 videokártyát mértünk össze!
PCX YT link

(#304) Puma K válasza kolopele (#295) üzenetére


Puma K
veterán

Azt írtam, hogy akár. Nem azt hogy minden annyin is fut.

Nem placebo, mert én látom-érzem és a többiek is akik megnyilvánultak eddig a topikban a különbséget a változó képfrissítések esetén...

"Viszont akkor neked is csak a tudat fáj, ha valami nem 144 fps - en megy."

Nem talált.
Nekem nincs ilyen jellegű fétisem.

A nálam lévő monitor 165Hz-re képes.
Így ha valami átlag tud 162 FPS -el (lekorlátoztam a maximum FPS-t) ennyivel futni akkor annak örülök. Ha nem, és ettől átlag kevesebbel megy, akkor elfogadom, hogy a jelenlegi 1080 Ti ennyire képes. Nem esek kétségbe.

Korábban említettem, hogy már ha valami átlag 80-90 FPS-el fut, már érződik a különbség. Én ennek is örülök, ha csak ennyit tud kitolni magából a gépem.

Az RTX 2080 Ti egy baromira túlárazott termék.
Nem támogatom semmilyen szinten az ilyen jellegű _TÚL_ árazást... akik megveszik azok jelzik a gyártóknak, hogy "jó van az úgy"... ilyen fogyasztói hozzáállással meg meg lehet nézni hova fognak és _MÁR MOST_ hova másztak el az árak...

De amúgy az FPS hajkurászáson felül inkább a játékokat élvezem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#305) kolopele válasza capulet75 (#302) üzenetére


kolopele
nagyúr

Úgyis tudod a véleményemet, párszor már megírtam.

(#306) kolopele válasza Puma K (#304) üzenetére


kolopele
nagyúr

Engem az érdekel sokkal inkább, hogy a 2080 Ti - nél erősebb kártyát dobjanak piacra, az hogy mennyibe fog kerülni, másodrangú kérdés. Nekem a teljesítmény számít, ha az olyan amilyennek én szeretném, akkor nem érdekel az ár. Amennyiben lesz kártya ami az én grafikai igényeim mellett kitol 100 fps - t, akkor váltani fogok monitort is.

[ Szerkesztve ]

(#307) Puma K válasza kolopele (#306) üzenetére


Puma K
veterán

Ezzel csak a gond, hogy már lehet most kitolná magából a kívánt FPS-t a kívánt felbontáson, de lefojtod a kártyát olyan grafikai beállításokkal amik teljesen feleslegesek és a látványhoz nem vagy csak csekély mértékben adnak hozzá...

... legalábbis az eddigi hozzászólásaid alapján nekem ez jött át...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#308) kolopele válasza Puma K (#307) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt csak úgy tudom kideríteni, ha veszek egy másik 4k monitort, aminek a képfrissítése 144 HZ és tudja a g-syncet. Ilyet kölcsön kérni senkitől nem tudok per pillanat :)

(#309) hunluki válasza capulet75 (#300) üzenetére


hunluki
senior tag

+1, én is így látom.
Ha csak játszogatni akarsz akkor relatíve olcsón be lehet ugrani egy 1080p/30 FPS-t nyúzó konfigba, esetleg konzolba ha nem akarsz vele bajlódni és remekül el fogsz szórakozni.
Kicsit többet belelapátolva lehet menni a 60 FPS-re ésvagyper 1440p-re ami már egy 4K TV-n is egész jól fog kinézni, jobb is lesz a játékélmény, én kb itt érzem manapság a sweetspotot és ilyen konfigom is van (konzol mellett).

Viszont innentől fölfelé már ár/érték arány nem annyira jó, sokkal több pénzt kell belelapátolni mint amennyit játékélményben visszakapsz a fenti példához képest.

Persze jó lenne mindent is 4k/144FPS-en játszani de arra per pill a világ pénze/vasa nem elég.

(#310) kolopele válasza hunluki (#309) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sajnos főleg maga a vas nem elég hozzá. Mindenesetre gondolkozom egy ilyen monitoron, legfeljebb ha nem hozza amit várok tőle akkor ott van a 14 napos elállás jog. Nekem ugye tökéletesen elég a 4k 60 fps, de mivel még nem láttam nagyobb képfrissítéssel 4k monitort játék közben, egy próbát megér. Igazából a grafika túlzott lebutításától tartok, de azért a 4k más mint egy FHD, még akkor is ha mediumra kell tenni sokszor. Gondolkozom rajta erősen, annyira győzködnek itt páran :)

(#311) PitLee válasza kolopele (#310) üzenetére


PitLee
őstag

A 4K 144-hez még várni kell valami komolyabb VGA-ra vagy visszább kell venni a grafikai beállításokon.
i9-9900KF + RTX 2080 TI x2 // Test in 7 Games | 1080p, 4K
YTvideó

(#312) kolopele válasza PitLee (#311) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, ez lehetne a másik alternatíva, az SLI, de az 1080 SLI - m óta kétkedve állok ezen megoldás elé is. A legtöbb játék ami érdekelt elég rosszul futott két kártyás rendszeren, és ha jól tudom nagyon hanyagolva van a mai napig.

(#313) Prof válasza kolopele (#312) üzenetére


Prof
addikt

Ezen pedig valtoztatni kell a jovoben ha skalazodo cloud gaming-et akarnak.

(#314) vemalsar


vemalsar
csendes tag

Köszi, érdekes látni ki mit tud :) Nekem most egy RTX 2060 Super van, egyelőre full HD-ban játszom és a RT feature is számított nekem, már megnéztem itt-ott de főleg majd a Cyberpunk-ra leszek kíváncsi :) A lényeg, hogy örülök hogy van verseny a gyártók között, kíváncsi leszek, mit hoznak majd az új generációk.

Retro_Vem YT channel: https://www.youtube.com/channel/UCXrWwrQEMxnSiyzrU5wK2DQ

(#315) janos666 válasza vemalsar (#314) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Deliver us the Moon-ban a DSSL 2.0 már egész használhatónak tűnik Quality módban, de az RTX még mindig nem (annyira nem szép az a pár árnyék, amilyen durván bezuhan tőle az fps). Így már jó döntést volt 1660-akármi helyett kb. azonos áron 2060-ast vennem (épp ezzel a gondolattal, hogy "ki tudja, később talán még jó lesz valamire az az RTX, még ha most úgy is tűnik, hogy nem").

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#316) b. válasza janos666 (#315) üzenetére


b.
félisten

Controlban, metroban szerintem hozzá adott érték, a most érkező új DOomban is baromi jól néz ki és egy 2060 karin is elfut.A Dx 12 U megjövetelével kapnak az RTX kártyák egy jó kis boostot az RT terén is plusz a DLSS2.0 is rásegít.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#317) janos666 válasza b. (#316) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Control-t még nem próbáltam, mert csak tegnap jött hozzá a DSSL 2.0 update, és ez a nemrégi cikk motivált, hogy tesztelgessem azt itthon. A DSSL első verziója a korabeli screenshot-okról elborzasztott, kipróbálni sem volt kedvem. Az RT pedig a korai teljesítmény adataival üzente egyértelműen azt, hogy ezeken a kártyákon és korabeli játékokkal gyakorlatilag csak demózni lesz jó, játszani nem, én pedig nem unatkoztam eléggé, hogy megnézzek pár árnyékot kis felbontásban. :DDD

Tegnap telepítettem a Doom Ethernal-t (nem emiatt, hanem mert viszonylag tetszett az előző rész). Nem látok a menüben semmi RT, vagy DSSL opciót. Vagy rejtélyes a nevük (pl. a Shadow Quality magasabb fokozatai hozzák be az RT-t anélkül, hogy külön megneveznék, mint RT), vagy csak későbbi update-el jönnek majd ebbe a játékba (egy gyors google keresés is erre utal, legalább is RT kapcsán).
Minden esetre beraktam mindent maxra, kivéve a textúra buffer méretet nyilván csak addig, amit enged a 6Gb VRAM mennyiség (de játék közben nem láttam későn töltődni textúrákat) és kikapcsoltam pár idióta post-effectet (motion blur, DoF, sharpening, stb), és így elég hülyén fut a játék. Ha megállok egy helyben mozdulatlanul, egy egész percen át képes ~50 fps-t tolni ~50% a GPU használattal, aztán gondol egyet, és bármi látható változás nélkül felugrik ~100 fps-re és ~85% GPU használatra (tehát még mindig nem pörög el se a 117 fps korlátig, se ~99% GPU terhelésig), közben a CPU-t még nem láttam ~25% fölé menni. Ha kikapcsolom a HDR10-et és letiltom az RTSS-t (ez utóbbi elvileg eleve csak HDR10 módban működik ezzel a játékkal, de nem emiatt kapcsoltam be a HDR-t...), akkor is ugyan ez van.

A DX12U-ra pedig igaz, hogy megdobja picit az RTX kártyák értékét, mivel egyelőre csak azok képesek futtatni, de mire jönnek olyan játékok, valószínűleg mindegy lesz, mert minimum beállításokkal is lassan futnak majd ezeken, és talán egy alsó-középkategóriás frissebb kártya is jobban viszi majd őket. De ha valakinél előre nem látható okból mégis ez a kártya ragad a gépben évekre, akkor jobban járt, mint RDNA1-es vagy GTX kártyával. :K

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#318) b. válasza janos666 (#317) üzenetére


b.
félisten

Igen , majd update formában kapja meg ,de a Youtubon vannak ár fent videók érdemes rákeresni :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#319) janos666 válasza b. (#318) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A frissített Control-ban már nem tetszik a DLSS :(
Az egész képen alapból van valami "álomszerű" homályos/maszatos fátyol jellegű szűrő, és sok füst/köd/pára szerű effektek (legalább is a játék legelején, ahol most nézem, mert még nem játszottam vele), ami tipikus képhibákhoz vezet a nagyításkor (kontúr szerűségekbe tömörül össze a maszat) amellett, hogy olyan jellegzetes "kutya rágta" hatású lesz a kép, mint mikor egyszerre van bekapcsolva egymás után egy hagyományos (semmi AI/DL) lágyító és aztán élesítő szűrés (érződik róla, hogy túl éles hatású ahhoz, amennyi finom részlet nincs benne).
Noha igaz, most 1440p120-ban volt közben a kijelző (mert itt engedi állítani a fullscreen mód, nem úgy, mint a Moon-ban), nem 2160p60-ban. Még megnézem utóbbival is (csak míg egy sétálószimulátorhoz elég a 60Hz, 40-60 fps, addig egy lövöldözős TPS-hez jobb lenne 120Hz és minimum 60, inkább 80+ fps). HDMI 2.1 mellett ez nem lenne gond (akkor mehetne mindig 2160p120, és lehetne DLSS-el butítani a render felbontást szükség szerint, míg elég az fps).
Az RT effektjei pedig egyáltalán nem győztek meg. A Moon-ban sem túl látványos, ide pedig első ránézésre gyakorlatilag felesleges, inkább csak teljesítménypusztításra jó, pedig már anélkül is épp elég lomhán fut.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#320) b. válasza janos666 (#319) üzenetére


b.
félisten

Nem néztem még, igazság szerint le is töröltem régebben már,de lehet felteszem megnézni mi a helyzet vele.Nekem 1440P a monitorom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#321) janos666 válasza b. (#320) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Control esetén nem tetszik, amit a nő arcával csinál (1440p kimenet, legmagasabb bemenet, amit enged, avagy "Quality mode"): [kép]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#322) janos666 válasza janos666 (#321) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sőt, jelentősen lassabb az 1440p-ből DLSS-el 2160p-t generálni, mint 1440p-t 1:1 kiküldeni, kb. 45 vs. 60fps. Ez így elég béna, mert bár kevesebb az aliasing, de van azért más képhiba ebben a játékban a DLSS-ből eredően. Gondolom talán azért is van ez, mert, mert gyakorlatilag TDP korlátba ütközik a kártya már DLSS nélkül is, így az alapból idle Tensor magok extra fogyasztása áramot von el a hagyományos CUDA magoktól, avagy kisebb GPU órajelet eredményez a DLSS, így kevesebb 1440p-s képkocka készül el... Persze 1440p mellett az MSAA is lassít, és a DLSS is ad egyfajta AA-t, szóval nem annyira egyszerű a képlet, de azért kellemetlen meglepetés, hogy jelentősen lassabb az 1440p+DLSS, mint a sima 1440p, közel sincs ingyen a DLSS, és közel sem képhiba mentes ebben a játékban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#323) tasiadam válasza D1Rect (#42) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem is 580 van de annyi hibaval talalkoztam h amikor 2 vga volt a gepben, nem tudta melyik a jani, meg az undervoltot minsig elfelejtette. Igy BIOS szinten undervoltoltam, azota nincs bajok. Mondjuk nem jatszom AAA jatekokat. A legujabb ami ment az a warzone volt ultran.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.