Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Puma K


Puma K
veterán

Laptop korszakom: Nvidia- AMD - 1-0

Asztali korszakom: Nvidia - AMD - 2-0

A laptopoknál mind a két esetben ugyan azon a tévén próbálva megjelenítéssel kapcsolatos gondjaim akadtak...

Asztali gépnél azonos monitor mellett 2 Nvidia VGA-val minden rendben volt, 1db AMD VGA-val felbontással kapcsolatos problémákba ütköztem... amit driver-en belüli ini fájl szerkesztéssel és javítással tudtam orvosolni...

Nvidia + Intel mindig a plug and play érzetet adta... az AMD meg mókolós, de utána jó...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#102) Hopkins95 válasza janos666 (#100) üzenetére


Hopkins95
addikt

Oké, mondok pár címet: Battlefield V, Metro Exodus, Kingdom Come: Deliverance, ilyenekkel játszom...

Én azt mondom még sok víz lefolyik a Dunán, mire PC-n elérhető áron lesz a 4K 60 FPS, nem még a 120 FPS... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#103) kolopele válasza Hopkins95 (#102) üzenetére


kolopele
nagyúr

Méret függő, pl. 27" - os 60HZ - est már kapsz 300-400 ezer között, mégpedig nem is rosszat. Az enyém is g-synces, IPS paneles, és ezen két ár között mozgott. Azt azért tudomásul kell venni, hogy a minőségnek, teljesítménynek (pl. videokártya) ára van. Akinek meg sok ez, ott a FHD, olcsón lehet játszani ma már gond nélkül, de már az 1440p sem drága.

(#104) janos666 válasza kolopele (#103) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

300-400 közt IPS, 27", ? LOL ;] :O :P CSAK LOL, olyan vacakét 100k-t adni bűn.
400k körül már kapsz egy LG 55C9-et: 2160p120 HDR G-Sync (40-120 VRR tartomány) és OLED képminőség kényelmes méretben, ami előtt hátra lehet dőlni a fotelben és elég messze ülni a mellé rakott hangdoboztól, hogy a hangminőség is jó legyen.

Vagy várj, most a VGA-ról beszélsz? Úgy tűnt, hogy túlárazott monitorokról.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#105) Hopkins95 válasza kolopele (#103) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem nem is a 4K monitorok árával van a legnagyobb bajom, hanem a meghajtásával kellő VGA árával. 4K 60 Hz-es monitort tudtam volna venni, de minek, inkább beneveztem egy 34-es 100 Hz-es UQHD ultrawide monitorra és nem bántam meg.

Sokkal jobban kijön a cinematic képarány miatt az játékélmény, mind a filmek, mind a játékok alatt, mint 4K-ban. Azért mondom, hogy a 4K monitor méretre gimmick. Nagy TV-n az más tészta, abból én is 4K-sat vennék.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#106) kolopele válasza janos666 (#104) üzenetére


kolopele
nagyúr

A monitorom egy ASUS ROG SWIFT PG27AQ, a tévém meg egy 77" OLED 4K (LG 77EC980V).
Oké, HDR nincs benne, de ugye nem baj ha ez annyira nem érdekel? Elvileg ezt csak tévének vettem, és általában arra is van használva, max. a konzolokat kötöm inkább csak rá. Ugye nem probléma, ha számomra megfelel egy szar, fos 27" - os g-synces, 60 HZ - es IPS 4K monitor is?
Közelről szoktam játszani, plusz amikkel játszom bőven elég a 60 fps, nálam nincs e-sport mánia, meg placebó hatás sem.

[ Szerkesztve ]

(#107) kolopele válasza Hopkins95 (#105) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért, szerinted a 77" - os OLED 4K nem elég nagy? Az, hogy ívelt meg egyáltalán nem zavar, tudom, szokás ezt is lesz....ni.

[ Szerkesztve ]

(#108) Hopkins95 válasza kolopele (#107) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na az már más, arra a TV-re kimondottan kell a 4k! :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#109) kolopele válasza Hopkins95 (#108) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem is elfér rajta :) Jó, nem volt éppen olcsó, még a keresőben fel vannak tüntetve az utolsó árai, de nekem nagyon megérte. Az ívelt kialakítás kimondottan tetszik, a legtöbbször azok szokták kritizálni akik még az életben nem láttak olyat, de csakis rossz lehet. Az íveltségnek egy 27" - os monitor esetében nem lenne sok értelme, de ekkora méretben már inkább előnye van mint hátránya. A hírhedt beégésnek sincsen semmi nyoma, amit oly előszeretettel szokás rámondani az OLED - ekre.

[ Szerkesztve ]

(#110) janos666 válasza kolopele (#106) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem baj, de én már 10 éve csak ~50" TV-ket használok PC játékra (és filmre is), a Pioneer LX5090H volt a kedvencem (9G Kuro, a legjobb plazma, még a sötét kép sem volt zavaróan zajos mozgás közben sem, mindig éles volt a mozgókép 60fps-el is), így most már el sem tudnám képzelni sem azt, hogy akár egy kis egérlukat nézzek játék közben (~27"), akár azt, hogy IPS (vagy igazából bármilyen) LCD-t (nekem az mindig olyasmi, mint egy műanyaghálón át nézni valami fakó fényképet). Főleg ma, mikor már itt a G-Sync OLED-re is, 55" méretben egy csúcskategóriás kis LCD monitor ára környékén.

Aki azt mondja túl nagy játékra az ~50", annak mindig csak annyit tudok mondani, hogy nem kellett volna lebetonozni a szék lábát az aljzatra. :DDD

Én azt se bánnám túlzottan, ha beégne nálam, szerintem ez olyan, mint egy hobbi-jármű (amin a fékbetétet és gumit is úgy cserélgetik, mint más az olajat). Nem befektetés, hanem szórakozási eszköz, az avulásával vásárlod meg a szolgálatát, és az OLED-től most olyan szintű szolgáltatást kapsz, amit mástól nem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#111) D1Rect válasza janos666 (#110) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi ez az 55 colos gsynces tv?

(#112) Puma K válasza D1Rect (#111) üzenetére


Puma K
veterán

Az Asus, HP és LG akik gyártanak ilyet: [link]

Az Asus és a HP külön az Nvidia BFGD "szabványa" szerint készítette el a szóban forgó megjelenítőit.

Az LG meg csak kompatibilis vele, de nem 100%-ban azt tudja mint a másik kettő monitor.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#113) D1Rect válasza Puma K (#112) üzenetére


D1Rect
félisten

Az oké, de ezek millió+ TV-k.

(#114) dabadab válasza D1Rect (#111) üzenetére


dabadab
titán

A 2019-es LG OLED TV-k (B9, C9 stb) év végén kaptak egy firmware update-et.

Tudásban a szokásos, 1440p-n 40-120 Hz, 4K-n 40-60 Hz.

A legolcsóbb ilyen tévé az 55"-ös LG B9, az most olyan 360k táján van.

DRM is theft

(#115) D1Rect válasza dabadab (#114) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#116) dabadab válasza D1Rect (#115) üzenetére


dabadab
titán

Van ugyanez sima VA LCD-vel (QLED néven) is a Samsungnál, ott az 55"-ös kétszázért van már.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#117) kolopele válasza janos666 (#110) üzenetére


kolopele
nagyúr

A monitort közelről szeretem nézni, a tévét meg messzebbről. Ezért is elég a 27" PC - hez, a 77" meg tévénél. Egyébként más oka is van annak, hogy játékra inkább a kisebb monitor a jó nekem, de ez nem ide tartozik. Már a 27" is nagyon határ, az IPS - el meg semmi bajom nincs.
Egyébként én is azt írtam egy másik cikknél, hogy nem lényeg az sem, ha az OLED mondjuk beég, legfeljebb vesz az ember másikat, így van ez az autónál is, teljesen igazad van, az ember nem azért vesz luxus autót sem, mert azzal foglalkozna mennyiért tudja majd eladni ( ergo mennyit bukik teszem fel 3 év múlva). Ezért sem foglalkozok soha ezzel az ár/érték arány dologgal.

(#118) Carlytoo válasza kolopele (#117) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Az oleddel nekem kifejezetten problémám van. Fejfájást, émelygést, hányingert okoz. Maradt az Acer Predator 27" G-Sync 2560*1440 144Hz IPS.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#119) capulet75 válasza Carlytoo (#118) üzenetére


capulet75
addikt

Jó lenne ugyanilyen paraméterekkel, csak 3440 x 1440, és emberbaráti ár. Mert elképesztő mennyibe kerülnek a normális UW monitorok.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#120) Carlytoo válasza capulet75 (#119) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Tervezésre használnád? Vagy ennyire bejön az Ultra Wide?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#121) janos666 válasza Carlytoo (#120) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha azonos árú, vagy akár olcsóbb a 16:9-es 4k (ez most elvi feltevés, nem tudom, csak a hsz-ből tippelem) ugyan olyan szélességi méretben (centire), akkor csak ízlés kérdése lehet, mert egyébként "ingyen" vannak az extra sorok, és GPU skálázással akár tehetne oda fekete kereteket is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#122) capulet75 válasza Carlytoo (#120) üzenetére


capulet75
addikt

A második.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#123) kolopele válasza Carlytoo (#118) üzenetére


kolopele
nagyúr

Magával az oleddel? Akkor is ha tévé és nagy képernyős? Vagy csak ha monitorként használnád? Nekem a magas fps -től van émelygésem, meg ha gyors a kameramozgás. Mindig lassabbra szoktam venni.

[ Szerkesztve ]

(#124) janos666 válasza Carlytoo (#118) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

kolopele kérdését még kiegészíteném azzal, hogy ha filmek, vagy TV adás közben szédülsz, akkor hol állt a mozgásinterpoláció beállítás, és hol hol szokott állni legtöbbször már TV-n (amin bekapcsolható)?
Nekem attól szokott olyan érzésem lenni, mint ha valami tudatmódosítót kaptam volna.
A menüben általában valami Motion a neve, LG OLED-en TruMotion, Sony-nál úgy rémlik MotionFlow, Panasonic-nál IntelligentFrameCreation(50/60Hz) vagy 24pSmoothMotion(24Hz). Általában a Sony-é a legtűrhetőbb, az LG-é a leggyengébb, de igazából nekem mind borzasztó, ki szoktam kapcsolni.
Ja, és legalább kadenciahelyes a lejátszás (külső lejátszó olyan Hz-en küldi ki a képet, mint ami fps-n a film ketyeg)?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#125) TeeBee73 válasza d@vee (#36) üzenetére


TeeBee73
addikt

+1.
Egyszer volt driver problémám AMD-s kártyákkal, de egy sima "alaphelyzetbe állítás" megoldotta.
(3850-4830-5870-R9 280-R9 390).
Mondjuk, én AB-t használok venti profilozni, órajelezni, feszelni.

MOD: b., köszi a kitartást, a türelmet és az erőfeszítést a cikkért! Hatalmas Respect!

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#126) Carlytoo válasza kolopele (#123) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Konkrétan a PWM-el, amit az OLED előszeretettel használ. A mozgás nem probléma, mert kompetitív szinten játszottam és ott elég erőteljes kamerarángatás van/volt. Viszont már bizonytalan vagyok, mert ha DC Dimming-et használok OLED-nél PWM helyett, akkor is előjönnek a tünetek.

capulet75 : Én úgy gondolom ,ha nincs gyakorlati haszna ne vegyél UW monitort. Több a hátránya szerintem, mint az előnye. Online játékoknál nem nagyon tudod kamatoztatni az előnyét( nem mindegyiknél). Persze, ha nagyon bejön, akkor vegyél ,mert miért ne. Nekem volt, mert elkapott a hype, de végül beláttam ,ohgy ez nem olyan nagy buli.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#127) capulet75 válasza Carlytoo (#126) üzenetére


capulet75
addikt

A hype engem hidegen hagy. A kompetitív játékokat már nagyjából befejeztem, filmnézéskor, meg annál a pár játéknál amit tolok, pont jó az UW.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#128) D1Rect válasza Carlytoo (#126) üzenetére


D1Rect
félisten

Én imádom a 32:9-et(és a 144Hz-et is), a legjobb vétel volt évek óta.
Kb így vagyok vele mint itt az első 20mp:[link]

(#129) Carlytoo válasza D1Rect (#128) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Azt én értem. Azt viszont már nem, hogy a sisak vizorodon át hogy látod a képernyőt? Esetleg a csatatestvérek mesélik el a voxon keresztül,hogy mi történik? ;] ;] ;]

capulet75: Nekem pl. filmnézéskor kifejezetten hátrány volt.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#130) capulet75 válasza Carlytoo (#129) üzenetére


capulet75
addikt

Miért?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#131) Carlytoo válasza capulet75 (#130) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Amiket én tisztességesen letorrenteztem megvásároltam a hivatalos shopban nem nagyon támogatták a 21:9-es képarányt, vagy nagyon széthúzták az egész képet.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#132) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszi a tesztet b.! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#133) capulet75 válasza Carlytoo (#131) üzenetére


capulet75
addikt

Ez a része nagyjából mindegy, errefelé amúgy sem működnek a torrent oldalak. Persze meg lehet oldani, de nem szoktam vele vesződni. Sima netflix, Prime, vagy amiket veszek filmeket a store-ból, azok meg javarészt támogatják általában az összes képarányt.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#134) b. válasza Cifu (#132) üzenetére


b.
félisten

Én köszi mindenkinek. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#135) Hopkins95 válasza Carlytoo (#131) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezt a legegyszerűbb megoldani: VLC-vel olyan képarányra állítom be magamnak, amilyenre akarom. Sőt, még Youtubera is van megoldás, van rá bővítmény és jól működik.

(#128) D1Rect Dettó, ugyanez volt nekem is az első reakcióm.

(#126) Carlytoo
Amúgy nem igaz, hogy nem jó kompetitív játékra, én Battlefieldezek és soha nem volt még ilyen jó a játék...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#136) kolopele válasza Carlytoo (#126) üzenetére


kolopele
nagyúr

Olvasgattam a témában, és állítólag az LG nem használ PWM - et az OLED tévéinél, de itt sem látom hogy írnának róla külön:
[link]
Az emberek 10% - a érzékeny állítólag nagyon a PWM - re, elképzelhető, hogy neked is ez a gondod amennyiben ezt a technológiát használja. Én pl. monitorok esetében a kék fényre vagyok érzékeny, ezért is örülök nagyon annak, hogy lehet csökkenteni, monitoron szabályozva többet ér mint windows - ban.

(#137) Carlytoo válasza Hopkins95 (#135) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem azt mondom, hogy nem jó, hanem hogy nem élvezel előnyt. Persze a BF az más tészta. R6, PUBG például nem profitált belőle, amikor azokat toltam.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#138) nightmare13 válasza Hopkins95 (#135) üzenetére


nightmare13
senior tag

Viszont Overwatch esetén pl elég lelombozó tud lenni oldalt a két fekete sáv. Nekem is volt UltraWide (igaz csak 21:9), szerettem, de egy jópár régebbi játék meghülyült tőle (pl Dawn of War 2), vagy pl Witcher 2-nél is fel kellett telepítenem egy külső programot, hogy teljes képernyőn élvezhessem.

Most egy 2k-s 32"-os sima 16:9 monitorom van, és ezzel is boldog vagyok :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#139) Puma K válasza nightmare13 (#138) üzenetére


Puma K
veterán

Nézegettem 2018. augusztusában a monitorokat, de végül én is 32", 16:9, 2560x1440p és 165Hz mellett tettem le a voksomat.

A lehetetlen képarány és a hajlítottság nem nyerte el a tetszésemet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#140) Hopkins95 válasza nightmare13 (#138) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez ilyen, PC-n általában mókolni kell egy kicsit, de megéri :K Overwatchot csak próbáltam egyszer még az előző 16:9-es monitoromon, de amúgy meg lehet 16:9-esben is játszani ultrawideon. Hamar hozzá lehet szokni a fekete sávokhoz, nem zavaró jobban, mint 21:9-es filmeknél alul felül fekete sáv 16:9-es képarányon.

Amúgy minden normális játék már támogatja ma a képarányt, csak az ilyen begyöpösödött gondolkodású fejesztők kötik az ebet a karóhoz, mint az Overwatchnál...Fortnite, Apex, Pubg, de még a CS GO is támogatja natívan. Sőt, új Halo gamek Microsofttól, külön kiemelték, hogy támogatni fogja! :K

Amúgy mint mondtam, PC-n általában minden megoldható egy kis megszakértéssel, pl. Battlefield 1942-ben is simán megoldottam a config fájl szerkesztésével. Sőt, még az FOV-n is tudtam növelni, de aztán azt inkább visszaállítottam, mert az objektumokat a két szélen így ki be dobálta meg a tank tornya mellett belső nézetből elég átlátható rés volt. De hát ettől nem is várható el hogy tökéletesen kezelje, mert ezer éves játék, ahhoz képest meg ez is szuper.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#141) nightmare13 válasza Hopkins95 (#140) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem is mondtam én, hogy szörnyű volt, viszont én Overwatchot amiatt raktam félre, más játékok miatt folyamatosan a két sávra néztem ki :D (3 évig volt meg ez a monitorom).

Filmeknél nem volt problémám, ott VLC-vel mindig széthúzattam, minimális volt a torzulás. Ez még "csak" egy 29 colos UM68-P volt az LG-től.

Amúgy a Dawn of War 2-t nem lehetett pl megmókolni az istenért se, bezzeg a Company of Heroes simán ment.

Nem rossz az a képarány se, viszont ár érték arányban mozdultam: eladtam 50-ért az LG-t, és vettem egy 32" AOC-ot, ugyanúgy 75 Hz. Jobban el tudom rakni a 2-3 ablakot, amikor programozást tanulok éppen.

Persze egy 4k felbontásnál még nagyobb UltraWide-n méginkább el lehet pakolni. Talán 3 év múlva, amikor már lesznek kártyák arra, hogy meghajtsák a plebnek is, majd visszatérek az extrém monitorok világába :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#142) janos666 válasza Carlytoo (#126) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen PWM-es OLED-et próbáltál?
Az LG WOLED TV-k nem azok (alacsony frekis BFI van, de az alapból mindig OFF). [link]
Talán a Sony RGB OLED monitora lehet PWM-es, de tippre nem az, vagy ha mégis, akkor kellően magas frekvenciás.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#143) D1Rect válasza nightmare13 (#138) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor volt próba ow, leszedtem és amikor erre rájöttem röhögve töröltem le, hogy "idióta blizzard strikes again".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.