Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Le a kalappal az ott dolgozó mérnökök és tudósok előtt, volt a Discovery-n egyszer hogy hogyan építették fel az egész létesítményt, nem semmi. :R

Amúgy megy: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) -kdM- válasza S.J.M. (#1) üzenetére


-kdM-
senior tag

hasznos link, errol az oldalrol tudjuk meg eloszor ha megis elpusztulna a fold? vagy mennyire aktualis? :D

kb mint ez: [link]

(#3) negyedes válasza -kdM- (#2) üzenetére


negyedes
addikt

[link] ;] hehehe :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4) Killing válasza negyedes (#3) üzenetére


Killing
addikt

Ezt én akartam. :((( ( :D )

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

amennyire én tudom, a húrelméleten már egy kicsit túlléptek az okosok, már találtak valami olyasmi elméletet, amivel majdnem mindent meg lehet magyarázni. aztán hogy mi igaz belőle...

(#6) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A végeredményre, a válaszokra kíváncsi vagyok én is. De mire ezt a rengeteg adatot feldolgozzák, hát mondjuk úgy, hogy nem kell aggódnom amiatt, hogy mindent megtudok a világmindenségről.

<-ƘƘ->

(#7) Karma válasza Kendek (#6) üzenetére


Karma
félisten

<SPOILER>42</SPOILER>. ;]
Ez még nem volt :DDD

“All nothings are not equal.”

(#8) gábbor válasza Karma (#7) üzenetére


gábbor
tag

Ez így valóban vicces, de elég félelmetes is. Nem tudom minek szórakoznak ezzel. :(

(#9) #65675776 válasza gábbor (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én inkább az állandó pánikkeltést nem értem a dilettánsok részéről...

(#10) Gonosz15 válasza Karma (#7) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Ez vicces lenne :D Én legalábbis röhögnék :DDD Mást úgyse nagyon tudnánk tenni..

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#11) ngabor2 válasza #65675776 (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyszer elhangzott, hogy fekete lyuk, onnantól kezdve csak arra tudnak gondolni, hogy egy nnnagy fekete lyukat csinálnak, ami elnyeli a földet... arra nem figyelnek, hogy a hozzáértők direkt kihangsúlyozzák: a fekete lyuknak nem az az elsődleges jellemzője, hogy nagy a gravitációja, hanem az, hogy a tömegéhez képest nagyon kicsi a sugara. az csak "melléktermék", hogy az univerzum nagy fekete lyukainak nagy a tömegük, és emiatt nagyon erős a gravitációjuk is.

a másik, amitől néha marom magam, hogy jönnek itt a költségekkel, amit "jobb célra is lehetne fordítani". keziccsókolom, olyanról, hogy alapkutatás, teccett mán hallani? a tudományos kutatás azon része, aminek <1%-a kerül hosszú idő után át a termelésbe valamilyen formába, viszont enélkül a <1% nélkül még mindig kőbaltával szaladgálnánk... és a legjobb, hogy nem lehet előre meg se jósolni, hogy hol lesz az a <1%, ami használva lesz, illetve a maradék >99%-ból mi az, amiből a köv. használt dolog lesz. szükség van az ilyen "pénzpazarlásra".

(#12) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

"reparálásokat"
van erre szép magyar szavunk, és még csak szóismétlés elkerülésére se lehet hivatkozni :)

(#13) -kdM- válasza #65675776 (#9) üzenetére


-kdM-
senior tag

[link] az elso 10 masodperc lenyeges, de csak ezt talaltam :D

ngabor2: koltsegekkel kapcsolatban nem tudom, hogy a cern, hogy all de csak az amerika hadseregnek csak a 2009es koltsegvetese valami 500 milliard dollar (vagy tobb)...inkabb erre koltenek

[ Szerkesztve ]

(#14) ALI_G


ALI_G
veterán

Dollármilió? nem euró?

(#15) rennes6 válasza Cathfaern (#12) üzenetére


rennes6
tag

Maestro, ha rajtam múlva, a slágfertiget is leírnám. :)

(#16) Metalfan válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Metalfan
senior tag

...már találtak valami olyasmi elméletet, amivel majdnem mindent meg lehet magyarázni
Ha meg politikusok lennének, akkor meg mindent meg tudnának magyarázni ;]

Egyetemen tőlünk két tanár dolgozott/dolgozik az LHC projektben, az egyik tanár bev.infó labort tartott nekünk tavaly, egész jófej volt. Amúgy meg a detektorok érzékelőit vezetékezte fel azt hiszem. Nem kis munka lehetett, mert egyetlen detektorban többezer érzékelő van :U

(#17) ngabor2 válasza Metalfan (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azért a politikai és a fizikai magyarázat között akad némi különbség. a fizika szokott működni :D

(#18) ftc válasza ngabor2 (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

jah meg amikor működik csak nem tudjuk miért:D

(#19) ngabor2 válasza ftc (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ekkor szoktak továbblépni az alapkutatásban. mint most, az lhc.

(#20) ftc válasza ngabor2 (#19) üzenetére


ftc
nagyúr

Sajna pár kérdésre ami engem nagyon érdekel sose kapunk választ :(

(#21) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nagyon komoly cucc, remélem hogy végre rájönnek egy-két tisztázatlan dologra amik nemmelesleg engem is nagyon érdekelnek :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) Gonosz15 válasza ftc (#20) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Engem az érdekelne mi lehetett a "nagy bumm" előtt...
Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás? ;]

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#23) ftc válasza Gonosz15 (#22) üzenetére


ftc
nagyúr

engem sokkal jobban hogy hova tágul az egész mindenség illetve honnan vannak azok a bizonyos részecskék...s ha tovabbviszuk ezen kérdéseket elmehetunka végtelenig :U

(#24) ngabor2 válasza Gonosz15 (#22) üzenetére


ngabor2
nagyúr

engem meg az, hogy volt-e egyáltalán nagy bumm :D mert ha jól értelmeztem egyes "népszerű ismeretterjesztő" cuccokat, akkor nem egészen úgy volt, ahogy eddig hittük. majd kiderül... vagy nem.

(#25) ftc válasza ngabor2 (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

Ufók mi mi meg egy állatkert vagyunk ;]

(#26) Yodafon válasza ngabor2 (#24) üzenetére


Yodafon
senior tag


Engem meg az érdekelne a legjobban hogy meg lesz -e a jövő heti zh-m prog 2-ből? :DD :D

I'm gangsta!

(#27) DarkByte


DarkByte
addikt

Azért Freeman-t csak helyezzék készenlétbe megint. :D

(#28) ]Phobos[ válasza DarkByte (#27) üzenetére


]Phobos[
senior tag

N1 :DDD
Amúgy meg Go LHC, go!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#29) VaniliásRönk válasza ngabor2 (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nagy bumm nagy reccs. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#30) ALI_G válasza DarkByte (#27) üzenetére


ALI_G
veterán

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.