Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam is jelezte a rendszer - a rendszerem nincs aktiválva-(csak pislogtam) és rá mentem az aktiválásra és rendben vissza is állt. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) joghurt


joghurt
addikt

Kollégám is érintett; csak lesett nagyokat. Egy másik Pro termékkulcs beírása után is ugyanúgy vinnyogott neki a Windows.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az új Microsoft... Hibát hibára halmoznak...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) dugo_


dugo_
veterán

Huh, ami nincs, az nem tud elveszni. ;]

(#5) worxland válasza dugo_ (#4) üzenetére


worxland
addikt

Dehogynem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#6) Tidus


Tidus
addikt

Ezt hírt már nem is kellett volna közzétenni.

(#3) sh4d0w. Még is ezt használod.

(#7) Gdi válasza Tidus (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

Ezt használjuk - kényszerből.
Ha egy linux disztró gond nélkül futtatna bármilyen win32 binárist, szerinted lennének ilyen panaszok? :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#8) b.


b.
félisten

Már tegnap este helyreállt. A kis microsoftos csaj először a következő jó tanácsot adta. Készítsek USB telepítőt, formázzam a lemezt és ne felejtsek el venni egy Win 10 pro licenckulcsot és minden rendben lesz
Mondtam neki, hogy köszönöm szépen a segítséget , kiváló a szupport amit nyújtanak . :DDD
beírtam utána a közösségi oldalra és akkor már lehetett sejteni, hogy gond van náluk. este 7 kor aztán újra ráellenőriztem és akkor már jó volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) somogyib


somogyib
őstag

Adatvesztés, Home verzió, deaktiválás... Mi történt az MS-nél a fejlesztőkkel?

(#10) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

látszik is meg nem is

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vótnincs...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Gdi válasza b. (#8) üzenetére


Gdi
senior tag

Nem Te vagy az egyetlen akinek azt mondták, hogy "akkor újra meg kell venni".
Mondjuk vannak is akik simán Office+Windowsostul vettek egy új csomagot.. de azért ez nem mindenkire jellemző, hogy csak úgy megteheti.

Szutyok HOME-t kb már ingyen kellene adniuk, Pro is 10$, az Enterprise/WS meg mehet VL-ben vagyonokért, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) gabor7th válasza somogyib (#9) üzenetére


gabor7th
addikt

Lehet, hogy az mint az Apple-nél:

"Unfortunately, I have personally experienced this to not be the case: Apple covets its 50% under-represented new hire rate but this diversity doesn't come without a cost. In order to actually overcome my bias, I began noting down when a colleague demonstrated lack of knowledge on basic CS topics and especially when they made no effort to learn the topic."

Ideológia.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) joe999 válasza Gdi (#12) üzenetére


joe999
tag

Tegnap én is hívtam az ügyfélszolgálatot és nagyon segítőkészek voltak. Mikor előadtam a problémámat, nem kertelt a hölgy, rögtön az mondta, hogy a szervereikkel van probléma és gőzerővel dolgoznak a hiba kijavításán. Rögzítette a hibát, amiről e-mailt is kaptam. Leellenőrizte a licenc kulcsot, azt mondta, hogy minden rendben van vele és amennyiben nem aktiválódik automatikusan, úgy jelezzek vissza és manuálisan fogják aktiválni. Szóval egy szavam sem lehet rájuk. Estére megjavult.

(#15) gabor7th válasza joe999 (#14) üzenetére


gabor7th
addikt

Végülis ez nem okozott pénzvesztést. Mik korlátozódtak le?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) #Chris válasza Gdi (#7) üzenetére


#Chris
tag

Nem értem ki kényszerít, hogy használj egy terméket. Nagyon egyszerű, mint minden más esetén is. Nem tetszik a termék, nem veszed meg. (Ja... amúgy se szokás... :U) Alternatíva: macOS, linux disztrók, BSD-k.

(#17) joe999 válasza gabor7th (#15) üzenetére


joe999
tag

Nem céges gép volt. Egy ismerősöm hozta hozzám telepíteni. Telepítés előtt aktivált volt telepítés után meg nem aktiválódott be. A hibaelhárító meg azt mondta, hogy ehhez a géphez Windows 10 Home licencet talált. Egyébként ez egy Dell gép gyárilag Windows 8 Pro-val és annak idején arról frissült be 10-re.

(#18) somogyib válasza #Chris (#16) üzenetére


somogyib
őstag

Pl. a cég ahol dolgozol. Ott nem te választasz oprendszert.

De le is írta, hogy mi a gond: más oprendszeren nem futnak egyes wines programok.

[ Szerkesztve ]

(#19) bopeti98 válasza Gdi (#12) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem anno Win 8.1 -> Win 10 updatenél volt hogy a Win 10 nem volt aktiválva frissítés után és a 8.1 kulcsát sem fogadta el. Felhívtam őket, elkérték a Win 8 kulcsát, másnap jött e-mailbe egy Win 10 kulcs amivel sikerült aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Privát gépnél ez max egyperces bosszúság, viszont ha valaki egy céges előadás közepén kapja be a "kalózwindóz" üzit 10ügyfél előtt, az egy cseppet égő...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) tecsu válasza #Chris (#16) üzenetére


tecsu
addikt

:W Ezek aztán alternatívák. A helyzet az, hogy a Microsoft monopolhelyzetben van, amiért felelősséggel tartozik. Az új Windows "biztonsági"(/telepítő/megfigyelő stb.) rendszere a problémák ellenére kb. a legfontosabb a cégnek - akkor illene legalább a felhasználó számára zökkenőmentessé tenni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) sh4d0w válasza Tidus (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Arra használom, amire való: játékra. Minden másra tökéletesen megfelel a Debianom.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Geller72


Geller72
veterán

Anyám gépén nem állt helyre. ÉS az újraaktiválás sem hozott eredményt. :(. Sajnos elég messze vagyok hozzá és max "karira" megyek haza. Remélem, helyreáll a dolog. :U

(#24) Graphics válasza Geller72 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Anydesk.

És még csak telepíteni sem kell, küldd át nekik valahogy a linket, aztán indítsa el a programot, és Te távolról rá tudsz lesni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Lacc válasza Gdi (#12) üzenetére


Lacc
aktív tag

"Szutyok HOME-t kb már ingyen kellene adniuk" - Dö Hell wrong with you?

Nem vagy elég tájékozott :N

(#26) t72killer válasza Geller72 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A win10 beköszönése óta én "nagyszülőknek" már csak a win7/8.1/ubuntu-t szoktam ajánlani. A win10 a "frissítéseivel" olyan, mint egy folyamatos OS-"upgradelgetés" az évente lecserélt WDDM-el és random előjövő problémákkal.

Aki nem tol directX12-es játékokat, az választhatja a korábbi két win verziót és ha nincs MSO-ra kényszerítve ill nincs egyéb winfosch only progija, akkor akár linuxot is. 2018ban nem kell gurunak lenni egy konzumer disztró üzemeltetéséhez, és vannak 5évig támogatott kiadások is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) b. válasza t72killer (#26) üzenetére


b.
félisten

nekem nincs semmi különösebb problémám win 10 zel Béta óta használom és még újra telepítenem nem kellett lassan 3 éve., napi szinten mindenre használva. Szerintem sokkal jobb OP mint sokan beállítják, legalább is nálam szinte hibamentes.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) t72killer válasza b. (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hibamentes OS nálam eddig egyedül a win7. Összesen 5 win7es gépem volt (ebből 2 munkahelyi ma is megvan), soha egyetlen gépen egyszer se kellett újrarakni a rendszert, pedig az első példányt 0day RTM kora óta használtam 5éven keresztül, mielőtt a gépet visszaadtam az előző melóhelynek (előtte volt RC, azt persze le kellett szedni, mert nem jártak hozzá frissítések - de az se produkált semmilyen hibát).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) b. válasza t72killer (#28) üzenetére


b.
félisten

nekem win 7 semmivel nem volt jobb mint ez ,észre se veszem a különbséget, maximum külsőben pár dolog hiányzik, cserébe bárkinek telepítem, az első indításnál minden alapvető hardver már szinte hibátlanul fut a megfelelő driverrel, amit maximum frissíteni kell.
nem váltanék vissza semmi pénzért, jó a win 10 , szeretem, kivéve mikor szétcseszi a nvidia drivert, de ez se jár fatális hibákkal nálam, max pár apróság, amit orvosolnak idővel. ha gsyncem lenne talán máshogy gondolnám, de sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) Graphics válasza b. (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez kényelmes, viszont a hálózati megosztást szétcseszték, és ez a része... botrány...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) b. válasza Graphics (#30) üzenetére


b.
félisten

3 gép van egy hálózatba és de itt sem látok semmi hibát simán látják egymást vagyis a megosztott mappákat. Fene tudja, lehet szerencsés vagyok, nem tudom. :DDD
valószínűleg nem használom ezt a részét olyan mélyen ki, mint te, elhiszem hogy problémás. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Graphics válasza b. (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egymást még csakcsak, viszont Win7-8 vs. Win10 már szopás.. Én feladtam akkor...

Habár most váltunk majd Windows szerverre, kíváncsi leszek ott majd milyen szívások lesznek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) b. válasza Graphics (#32) üzenetére


b.
félisten

ja értem. Nálam win 10 minden gépen, ezt a részét nem tudom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) worxland válasza somogyib (#9) üzenetére


worxland
addikt

Vizsgálat, hadbíróság, lefokozás, ítélet, siralomház, akasztófa. :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35) Final Doom


Final Doom
csendes tag

Nekem most jelent még csak meg az üzenet.. :Y

(#36) Casoli


Casoli
őstag

Ennél már csak a hamis Windows 10-ek cikibbek. Nem egy eredetinek tűnő bontatlan Windows 10 szoftverrel találkoztam, amit én bontottam ki és kapartam le a termékkulcs fedő réteget és mégis azt írta, hogy ez a termékkulcs más gépen már használatban van. :W :O :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#37) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem vagyok szerencsés, a lottón és a tippmixen sem akasztok nagyokat, de ezt megnyertem magamnak. :DDD

(#38) b. válasza Casoli (#36) üzenetére


b.
félisten

ennél misem egyszerűbb , ugyanis nálunk törvényesen továbbadható a Windows, ha meg van hozzá az eredeti papírja vagy adásvételije. ha meg te kapartad le akkor kb egy telefonba kerül, ugyan ez van a hardveres kötöttségnél és deaktiválják azon a gépen, amihez nincs számla vagy hologram vagy eredetiséget bizonyító papír és a tieden aktiválják.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Béééla válasza #Chris (#16) üzenetére


Béééla
őstag

>Nem értem ki kényszerít, hogy használj egy terméket.
Az élet. Lehet hogy BSD alá felmegy a Blender, vagy LibreOffice, Audacity, freecad, de sose fogsz tudni olyan produktív lenni, mint a nagy, windózos progikkal. Egy Resolve/Premierpro/Vegas, MsOffice, de még ingyenes CAD toolok is ezerszer emberbarátabbak.

És azt se hittem volna, hogy 2018-ban nekem kell pingvin kernelt parkolni, hogy laptopon menjen a tapipad vagy wifi.

Bélabá

(#40) Casoli válasza b. (#38) üzenetére


Casoli
őstag

Félreérted. Bontatlan OEM volt, nem használt szoftver. Más volt a csomagoláson a karakter stílusa, ebből gondolom hogy hamisítványok. Ez van, ügyfélnek természetesen mindnél beaktiváltam telefonon keresztül, csak ez azért fura. Telefonon sajnos az ügyfelek 99%-a nem tudja beaktiválni, mindegyik ügyintézővel szeetne beszélni, nem tudják végignyomkodni az automatát. Az ügyintéző meg természetesen azt mondja vidd vissza a boltba a szoftvert.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#41) Televan74


Televan74
nagyúr

Én az ősök laptopján kértem egy hibajavítást az aktiválásnál és a probléma elhárult.Érdekes az én gépemen nem szórakozott.Pedig itt is Win7Pro kulcsos Win10 Pro van. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42) joghurt válasza b. (#38) üzenetére


joghurt
addikt

Hol van az a nálatok?

Arra azért nem vennék mérget a helyedben, hogy legálisan átviheted, ugyanis az EULA-ban ezt gyakran explicit tiltják. Alapvetően nem az OS-t (programot) veszed meg, hanem csak a használati jogát.

Itt van egy táblázat a legalapvetőbb kombókról, hogy mit tehetsz, és mit nem:

A tej élet, erő, egészség.

(#43) b. válasza Casoli (#40) üzenetére


b.
félisten

értem, csak azért írtam azt hogy ha van hozzá számla akkor beaktiválják ugyan úgy mint a használt szoftvert. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) b. válasza joghurt (#42) üzenetére


b.
félisten

" EU-s szerzői jogi törvények alapján ha valaki megvásárolt egy szoftvert, tulajdonába került annak telepítőlemeze, licencmatricája, annak továbbértékesítését a gyártók nem korlátozhatják, csupán azt, hogy azt illegálisan ne másolja le, vagy ne manipulálja annak működését."
"dokumentálni kell a licenctulajdonosok adatait, hogy végig követhető legyen a program tulajdonjogának története. A Windows esetében például a PC házára ragasztott licencmatricát is mellékelik a használt verziót választóknak: bár ezt a matricát eredetileg úgy tervezték, hogy ne lehessen sérülés nélkül eltávolítani, hőlégfúvóval vagy hasonló felszereléssel le lehet szedni, és át lehet adni az új tulajdonosnak - tudtuk meg a Licence Professional vezetőjétől."

Magyarul erre jogosult személytől illetve cégtől aki garanciát vállal a fenti dolgokra legálisan vehetsz jogtiszta windowst.
Én legalább is így tudom és így tudtam én is vásárolni anno Win 7 kulcsot itt is a PH-n számlával, matricával satöbbi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) Casoli válasza b. (#43) üzenetére


Casoli
őstag

Viszont ha lopott a rányomtatott kulcs, akkor egyszer újraaktiválják a túloldalon, aztán lehet oda vissza pingpongozni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#46) b. válasza Casoli (#45) üzenetére


b.
félisten

ezért kell hozzá fenti irat amivel visszakövethető honnan van valamint az eredeti hologramos matrica amit lefényképezve/ bescannelve a számlával/ másolatával be szoktak kérni az ügyfélszolgálaton, ha valami nagyobb gond adódna.

Joghur(#42 ):
Ezek után a fenti állásfoglalás miatt eredetinek tekintik a Windowst, hiába másodkézből való.
Aki nem tud adni hozzá matricát és számlát valamint garanciát az eredetiségére attól nem szabad venni szoftvert.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) Casoli válasza b. (#46) üzenetére


Casoli
őstag

Az a baj Te valami más dimenzióban olvasol, mert olyanokat írsz, ami én nem állítottam :D Másodkéz... hol írtam ilyet? Nem ad matricát? Most írtam, hogy én kapartam le a fedőréteget a matricáról. Mindegy, inkább ne nyújtsuk a tésztát. :N

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#48) b. válasza Casoli (#47) üzenetére


b.
félisten

a második részt joghurtnak írtam, közben szerkesztettem még a hozzászólást, mert kerestem egy cikket erről,szerintem se nyújtsuk. Erősen offtopik amúgy.Nem más dimenzióban írtam,de ja mindenki azt csinál amit akar felőlem. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Balu77


Balu77
őstag

Tegnap a frász jött rám, de hamar kiderítettem az okát, akkor persze még eldugott kis fórumokon, majd lavinaszerűen adták a hírt mindenhol a valós okokról. Ez elég rémisztő, hogy az m$ ilyen hibákat megengedhet, mint ahogy az is, hogy minden új kódszámú win10 kadásnál utólag beüt egy nagy hiba, ami vagy csúszással, vagy mint most a kiadás visszavonásával jár.
Az pedig elgondolkodtató, hogy vajon mennyit "beszélget" az op rendszer az m$ központjával ha csak így egyik pillanatról a másikra ilyen történik. Vajon mennyit adatot kotyog még ki? Úgy érzem valahol a win95 környékén volt utoljára, hogy lehetett teljes kontrollt tartani, ott még modemen minden feltűnő volt, főképp hogy kis sávszélesség volt. De azóta fullba nyomják a kémkedést, amire az első intő jel az aktiválás bevezetése volt az xp-vel.
közben pedig verik a mellényt hogy windows-os a gamerek között milyen jó a win10 aránya, no persze, ha az új directx a win10-hez van kötve, úgy könnyű. És még vajon mit fognak letolni a torkunkon?

izé

(#50) yagami01


yagami01
aktív tag

Nem akarnak készíteni egy 11-et véletlenül? Ha már egyszer mindig elb_sszák a 10-et... Ezzel a frissítéses csodával "csak" a gond van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.