Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DBob


DBob
őstag

Ezek után én nem hogy azt fontolnám hogy megveszem a teljes értékű programjukat, hanem inkább más után néznék. :U

(#2) Sirpi


Sirpi
senior tag

Anyám már amiatt is felhív, hogy a flash player fel akar települni, mit csináljon?! Egy ilyen után mit gondolna? Nagyon nem szép dolog, na...

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#3) DBob válasza Sirpi (#2) üzenetére


DBob
őstag

Nem mellesleg nagyon helyesen teszi. Inkább kérdezze meg amit nem tud, mint mindent leokézzon, stb.

(#4) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezek után ne csodálkozzanak, h. terjed az urban legend, miszerint a vírusirtók írják a vírusokat...

(#5) Narxis


Narxis
nagyúr

Már megszüntették azt az oldalt ami a See threat details-re kattintva jött be, egymás mellé állították a népszerű vírusirtókat és odaírták, hogy nem védenek ez ellen a kártevő ellen egy virustotal elemzés alapján. A gond ezzel az, hogy ez egyetlen minta volt, csak emlékeztetőül, az av-comparatives másfél milliós mintán teszteli a vírusirtókat. Amúgy a vírusmotor nem a ZoneAlarm-é hanem a Kaspersky-től vásárolt SDK engine.

A másik probléma amit láttam, hogy az ingyenes vírusirtók fórumain megjelentek a "bepánikolt" userek, hogy most mi van, vírusosak vagy sem? Gyakorlatilag lejáratták a többi céget és felesleges kellemetlenségnek tették ki a felhasználókat.

Thanos was right.

(#6) WonderCSabo válasza Narxis (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gyakorlatilag lejáratták a többi céget

Meg főleg magukat.

(#7) Vargnatt


Vargnatt
tag

ZoneAlarm... már évekkel ezelőtt búcsút intettem nekik. Ha jól emlékszem, egy fontos Win frissítéssel akadt össze a bajsza, és emiatt elment a net is tőle. Aztán a problémát csak a ZA frissítése oldotta volna meg, de ahhoz meg kellett volna még valami másik Win frissítés, vagy valami ilyesmi, lényeg, hogy újabb macera következett volna.

Aztán megnéztem a Matousec tűzfal tesztet, és megláttam, hogy a béka segge alatt kullog, úgyhogy váltottam, először Comodo-ra. Aztán az egyrészt túl bonyolult volt, másrészt egy idő után rendszeresen csonttá fagyasztotta a Win-t, ha megnyitottam a főablakot az értesítési területről. Úgyhogy ennek is bye-bye-t intettem.

Aztán rátaláltam az Online Armorra, ami a fenti teszten kiválóan teljesített, ingyér is van, meg nem is túl bonyolult (bár ennek is volt egy idegesítő tulajdonsága, de még messze ez volt a legélhetőbb). Csak nagy hálózati terhelésnél durván lefogta a gépet, egész a használhatatlanságig, meg vagy 40 mp-et hozzátett a boot-időhöz, meg minden tevékenységhez, hiszen bármit indítottam, előtte mindig átment az ő szűrőjén is, hogy engedélyezve van-e a progi, ha nem, akkor még rá is kérdezett állandóan. Persze ez a dolga, de egy idő után elég fárasztó tud lenni.

Így végül eljutottam oda, hogy lehet nincs is igazán szükség 3rd party tűzfalra, egy minden biztonsági frissítéssel rendelkező XP SP3-on a sima beépített tűzfal is elég lehet, ha ésszel netezik az ember. Persze kicsit még fura ez a 'védőháló nélküli' érzés (mert ugye nem kérdez rá semmire), de eddig nem bántam meg, nem kezdtek el vészesen nyüzsögni a vírusok a gépemen, ellenben az OS is fellélegzett végre, sokkal gyorsabb az egész.

Ez a hirdetési módszer meg elég pofátlan egy megoldás, tényleg a legalja scareware-ek csinálnak ilyet, nem egy professzionális program. A saját hírnevüket járatják csak le vele. Addig rendben, hogy néha-néha jön felugró ablak az ingyenesben, hogy most olcsóbb a teljes verzió, meg ilyesmi. Ezt az AVG-nek is szíves örömest elnézem évente 1x-2x. De ha az AVG csak egyszer is megpróbálkozna egy ilyen alja hirdetési formával, komolyan elgondolkoznék pl. az Avast-ra váltáson.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#8) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Elég szánalmas ha már ilyenhez kell folyamodni, olyan mintha ő maga lenne a spyware...

(#9) Cythyel válasza Vargnatt (#7) üzenetére


Cythyel
senior tag

Én évek óta Comodo-zok, mind XP-n, mind Vista/7 rendszereken, és soem fagyasztotta egyik rendszert sem. Mostis a 2.4-es verzió még mindig fug egy 2k8 december elején telepített SP2-es XP-n. Össz arra kell figyelni ha a legfrissebb verziót telepítjük, hogy a NOD32 víruskergetője vírusnak nézheti a fő indítóját a Comodo-nak.
Témára visszatérve. ZoneAlarm-al nekemis már jópár évvel ezelőtt voltak gubancaim, azóta senkinek sem ajánlom. Nemcsak a win frissítések, hanem maga a működése is. A Comodo meg lehet hogy bonyolultnak tűnik, de 5 perc alatt meg lehet találni benne mindent ami szükséges. Emellett egy professzionális tűzfalat kapunk. Az egy dolog hogy sokszor kérdezget, de legalább tudjuk hogy mi akar bejönni vagy kimenni, nomeg hogy melyik program akarja manipulálni a másikat.

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Már visszakoznak ZoneAlarm-ék: Link

(#7) Vargnatt: Vista/Win 7 mellé abszolút felesleges átlag usernek 3rd party tűzfal, nem érti, nem tudja kezelni, nincs türelme hozzá stb. XP mellé se kell feltétlenül ha elvan vele az ember és rendszeresen frissíti.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#11) Vargnatt válasza Cythyel (#9) üzenetére


Vargnatt
tag

Elhiszem, hogy másnál nem jelentkezik ez a dolog, lehet a hiba az én készülékemben van, de nálam ezt produkálta. Eleinte minden rendben, aztán néhány hét használat után ha a tálcaikonra duplaklikkel hívtam elő a főablakot, akkor csak az ablakkeret jelent meg, és onnantól "se kép, se hang", vagyis inkább se egér, se billentyűzet nem reagált, még a Ctrl+Alt+Del se működött, csak a cold reboot. És próbáltam több verzióval is.

A másik, hogy mikor meguntam az egészet, alig tudtam letakarítani a gépről, mert nem volt a listában, nem volt uninstaller a mappájában, csak valami régi startmenü bejegyzés volt erre, de már az se működött emlékeim szerint.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#12) Cythyel válasza Vargnatt (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

Ez azért elég érdekes. :F Több verziót telepítettem már énis, beleértve a 32 és 64 biteseket is, és egyikkel sem tapasztaltam hasonló fagyást, vagy eltávolíthatatlan problémát. Össz ténylegesen egy gond, az is a már említett nod32-es összeférhetetlenség. Mondjuk azt a tálcaikonra duplakattot sosem probáltam.

(#13) dajkopali válasza Narxis (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

kösz! frissítem vele a hírt :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) Tutu7030 válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Miért, nem így van? :Y :DD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#15) Csakénvagyok válasza Tutu7030 (#14) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szerintem az UFOk is léteznek :DDD

(#16) Vargnatt válasza Cythyel (#12) üzenetére


Vargnatt
tag

"Mondjuk azt a tálcaikonra duplakattot sosem probáltam."

Akkor hogy nyitod meg a főablakot, ha valamit be akarsz állítani? Tálcaikon helyi (jobbklikk) menüjében kattintgatsz? Esetleg a Startmenüben turkálsz utána?

Lehet amúgy az volt a hibám, hogy kétszer kattintottam az ikonra, holott csak egyszer kellett volna? Már mindegy, emiatt nem rakom fel még egyszer... :U

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#17) Cythyel válasza Vargnatt (#16) üzenetére


Cythyel
senior tag

Ja hogy úgy tálcaikon :)) Nálam az az értesítési terület, és hivatalosan is az a neve...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.