Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szerintem pedig jobban sikerült ez a generáció, mint az előző. Bár az igaz, hogy én sem váltanék 6s-ről. Bőven elég erő van még abban is egy-két évre.

[ Szerkesztve ]

(#3) tevike


tevike
senior tag

Nem tudom, hogy hogyan tudnak ilyen kijelenteseket tenni, mikor a vilag osszes tervezett pontjara meg csak 50%os arqnyba ha megerkeztek az uj modellek.

Hozza teszemz elso iphone, aminel nem erzem azt, hogy megkene vennem. Pedig a Plusokon kivul 2G-vel k3zdve volt mindenem..

Nem hozta azt az egyediseget szamomra amit eddig.

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#4) Krill77


Krill77
őstag

Ez a generáció megmutatja, h bukás a jack elhagyása. Innentől kezd majd borulni a bili. Még pár év és becsődöl az Apple. :)

(#5) ollie válasza tevike (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hozza teszemz elso iphone, aminel nem erzem azt, hogy megkene vennem. Pedig a Plusokon kivul 2G-vel k3zdve volt mindenem..

Nem hozta azt az egyediseget szamomra amit eddig.

Na pont ezért tudnak ilyen kijelentéseket tenni.

***

(#6) hemaka válasza Krill77 (#4) üzenetére


hemaka
nagyúr

lol, akkora pénztartalékokkal? Nehezen hiszem. :D

(#7) Crafter32


Crafter32
őstag

Note hibája Samsungra biztos rossz hatással van és lehet inkább Iphone választ amit ha jól fogod lesz rajta térerő (bár ez már régen volt). Én azt mondom semmi új nincs a I7-ben, ajánlott plecsni pedig szembe megy mindennek... Akinek 6s van minek váltson, hogy majd megfúrja hátha lesz benne Jack? Kijelző, külső, minden a régi. Innovatív lett persze, hogy megszűnt a 16 GB.

[ Szerkesztve ]

(#8) kovsol válasza Krill77 (#4) üzenetére


kovsol
titán

Nem csak telefont gyártanak, és így is a legtöbb mobilgyártó megirigyelné ezeket az eladási adatokat.

Én 5s -ről váltottam most 7-re. Viszont akinek 6s van annak nem érdemes váltani szerintem se.

May the Force be with you!

(#9) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Járulékos veszteség, megalapozzák az i8 tarolását. Gondolom nem esett ettől az információtól senki se mély depresszióba.

Finn the human

(#11) keIdor


keIdor
titán

Szerintem jó lett, nekem egyedül az ára nem tetszik, bár ez nem az Apple hibája. S7-et újként vettem innen apróról tavasszal 140k-ért, egy i7 +120k. Ennyivel nem jobb...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Crafter32 válasza keIdor (#11) üzenetére


Crafter32
őstag

Az majd 2x annyi. Nagyon fanatikusnak kell lenni ilyen különbséggel, hogy megérje.

(#13) Richie86


Richie86
senior tag

Szvsz nem csoda, hogy kevesebb fogy, a 6s még mindig egy bitang erős telefon, nem sokan cserélik.

(#14) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Trolletető ;] Úgy is épp ebédidő van ;] Amúgy meg le..arom, nekem ez a tökéletes és atom stabil platform, úgy sem váltanék másra...Jövőre jöhet egy 6S :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) macskea


macskea
őstag

Nekem a jack elhagyását kivéve nagyon tetszik a telefon, viszont azt tartom akkora hibának, hogy azt gondoljam, ez állhat a 25 százalékos csökkenés mögött. Ettől függetlenül még lehet jó vétel egy év múlva, feltéve, ha az Apple kitart (és betart) a jack elhagyása mellett, felpörgetve ezzel a wireless fülesek piacát. Majd kiderül mekkora a béka, és végül ki nyeli le, az Apple vagy a vevők.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#16) Dryan0 válasza Richie86 (#13) üzenetére


Dryan0
csendes tag

5S és a 6-tal sincsen semmi gond még

(#17) dementor


dementor
senior tag

25% nem kicsi visszaesés. Talán végre rájöttek az emberek, hogy nem minden arany ami fénylik. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#18) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Én annak a rovására is írnám a dolgot, hogy az Android szépen ledolgozta a hátrányát, ami még 2013 környékén is megvolt. Manapság egy 80-100 ezres droidos telefon is tudja hozni azt a felhasználói érzetet, amit egy dupla annyiba fájó i6(S). Persze akik megszokták/negszerették, a fanatikusok meg akik nem is ismernek más telefont biztos kitartanak mellette, de az meg számszerűleg ennyit jelent.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Egy rövid kérdés a moderátoroknak:
A hatereket, trollokat, barmokat miért nem b.sszátok ki egy szakmai fórumról? (vagy legalább külditek két hétre pihenőre?)

Sry a vulgáris stílusért kb 10 éve olvasom a lapcsaládot, de nagyon unalmas már.

[ Módosította: bolondember ]

(#20) bulikavagyok válasza _cHAos_ (#19) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

És ezt miért pont ide írod, ez van szinte az összes Samu-Alma topikban?! Itt most egyébként még annyira nincs is nagy gáz szerintem. Amúgy írhattad volna csupa nagy betűvel is.. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) Scholes9 válasza Dryan0 (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

5S tökéletesen használható még most is. 10.0.2. van a telefonomon :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#22) Hadrian


Hadrian
tag

Na most akkor ez hogy is van?

"az idei negyedik negyedévben mintegy 45 millió 2016-os iPhone összeszerelésére lehet számítani, míg 2017 első három hónapjában már csak 35-37 millióra. Ha mindez nem is lesz elég az elmúlt évek sikereinek megismétléséhez, ennyi csúcskészüléket egyik rivális sem tud értékesíteni egy-egy negyedévben"

Az Apple összeszereléseit a riválisok értékesítéseivel hasonlítják össze?

(#23) _cHAos_ válasza bulikavagyok (#20) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Pont ezt olvastam, természetesen az összes topikra vonatkozik témától függetlenül.
A CAPS azért mást jelent mint a félkövér aláhúzott, de ez most mellékes szvsz.

(#24) sityupityu válasza _cHAos_ (#19) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt mindenki kulturáltan a véleményér írta csak le, mi bajod ezzel? Vagy az, hogy különbözőek a nézetek?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25) -secret- válasza Scholes9 (#21) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jó persze, de az a lassú ujjlenyomat olvasó... :N

[ Szerkesztve ]

(#26) bolondember válasza _cHAos_ (#19) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nem kell feleslegesen kiabálni - ha nem tetszik, ott a "Moderátort keresek" topik.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#27) _cHAos_ válasza sityupityu (#24) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Már törölve vannak az olyan _szakmai_ hozzászólások, mint pl: "remélem hamarosan csődbe mennek a sz.rjaikkal.

Ez is törölhető. és az ööszes hsz-em innen, köszönöm szépen a moderációt.

#26 bolondember: a bold az nem kiabálás szvsz, az aláhúzás lehet durva volt és figyelemfelkeltésnek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#28) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Dániában sem volt túl nagy az érdeklődés... :C :DDD :DD :D :)) :B :P

[lLinkL]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#29) Scholes9 válasza -secret- (#25) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én pont így szeretem :) És amúgy az a fél másodperc nekem már nem, oszt nem szoroz :) Ez legyen a legnagyobb gond :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

De, h ne csak offoljak, a legnagyobb "baj" az i7-tel szerintem, h ugyanúgy néz ki mint az i6. Ebben a szegmensben nagyon sokat számít a kinézet, mert az emberek egy része szeretni tudatni a világgal, h a legújabb modellt használja (ez természetese nem csak az Apple júzerekre igaz). A kétévenkénti külső frissítés még elmegy, de a három év már nagyon sok szerintem. Lehet a telefon kétszer olyan erős, ha az emberek nagy része úgysem veszi észre, viszont egy új külső nagyot dobhatott volna az eladásokon. Itt hibázott az Apple szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31) Feri bácsi válasza keIdor (#11) üzenetére


Feri bácsi
tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy akkor vetted az S7-et 140k-ért, amikor márciusban 230k körül nyitott. Az érdekes, de jó vétel volt.
Akkor most az i7 hivatalos nyitó 255k "nem olyan rossz", figyelembe véve a 32GB-t is.

(#32) _cHAos_ válasza bulikavagyok (#30) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Pontosan, nem csak a kinézet: az iPhone 7 egy 6s facelift lett csak vagy olyan, ahogy a 6s-nek jönnie kellett volna, várható volt, hogy nem fog úgy fogyni. Az új IOS főverzió viszont elég sok hasznos újdonságot hozott de elég bugos még. :U

(#33) Ricardo


Ricardo
félisten

Mondjuk az előlap/kijelző aránnyal kezdhetnének valamit.

(#34) ΞΔGLΞ válasza Heisenberg69 (#28) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez komoly nyitás volt annak a két embernek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) eventus válasza Krill77 (#4) üzenetére


eventus
veterán

Jövőre feltalálják ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Várható volt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#37) nokia123 válasza bulikavagyok (#30) üzenetére


nokia123
aktív tag

Egyetértek, szerintem 7 már más dizájnnal kelet volna kihozni. Nekem 5S van de nem fogót meg egyáltalán majd talán a 8.

(#38) Richie86 válasza Scholes9 (#21) üzenetére


Richie86
senior tag

Az is korrekt, nekem is volt 5S, egyedül a mérete bántott, kicsi volt nekem.

(#39) djgeg


djgeg
őstag

" Az „iPhone 8” pedig már a változás jegyében csalogathat vásárlótömegeket."
Ja majd 2 év múlva...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#40) BoC1ka válasza dementor (#17) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Mire jöttek rá? Ez egy elemzés/becslés a KGI securities n. cégtől. Várni kellene egy negyedévet hivatalos mennyiséggel mielőtt hiszünk egy független elemzőnek nem?

YNWA

(#41) helixP válasza Heisenberg69 (#28) üzenetére


helixP
nagyúr

LOL, ez hatalmas :D

(#42) Parallaxis


Parallaxis
addikt

a német Gfx piackutató vállalat szerint a nyitóhétvégén 25%-kal kevesebb iPhone 7 és 7 Plus fogyott.

Egy német piackutató cégnek óriási rálátása lehet a témára :)
Max. a német eladások alakulását láthatják.

A sommás véleményekkel érdemes inkább a következő negyedév pénzügyi jelentését megvárni.

(#43) Ricardo


Ricardo
félisten

Mi az oka annak, hogy a szokásuktól eltérően nem közölnek számokat a nyitó hétvége eladásairól?

(#44) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Telítődik a piac, lelassul a kütyük fejlődési üteme, ennyi.

Őszintén, mivel tud többet egy 2016-os teló egy 2014-esnél? Kijelzőfelbontás elérte az emberi szem igényeit, kommunikáció megy már évek óta minden csatornán (LTE, n-es wifi, kombinált GPS/GLONASS-os navi).

Csúcs galaxy tulajként is mondom, h nem mindenki arra recskázik, hogy az antutu-ban 85 helyett 86 pöttyöt kap a kütyüje, az r=1 user egy használható kommunikációs eszközt akar, amit már xéve megkapott. (Nekem is elég nagy rugdalás kellett, hogy az őskőkorszaki sgs2-met cseréljem)

Ja, és nem mellesleg, a chinaphone jön felfelé. Már messze nem a szétesős biliműanyag kacatokról szól az ének, hanem teljesen használható darabok jönnek 100kHUF alatt, EU-s garival, szoftvertámogatással.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) ΞΔGLΞ válasza nokia123 (#37) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Állítólag jövőre a 10 éves évfordulóra tartogatják minden szempontból a nagy durranásokat. Formavilág, kijelző, hardver és termesztésen brutális innovációk! :-)

(#46) Wesder válasza Parallaxis (#42) üzenetére


Wesder
félisten

Tegyük fel a Zapple fogja eladni a legtöbb mobilt, fog változni tőle bármi is? Van aki ettől jobban alszik? (Részvényeseken kívül persze :DDD )

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) willope


willope
tag

Hogy fogyna 65 millió, mikor csak 7 millió ember van a világon¿

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#48) Richie86 válasza willope (#47) üzenetére


Richie86
senior tag

Miért, a többi állat? ;]

(#49) haxiboy


haxiboy
veterán

Majd a 7S-ben megint lesz jack csatlakozó :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) t72killer válasza Parallaxis (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegyük még hozzá, hogy a világon nagyon heterogén a droid-ios eloszlás. PL Európában a délieknél (olasz-spanyol) masszív droid fölény van, míg a briteknél kb 1:1 arányban kelnek el az almás és a droidos készülékek (utóbbiba a droidos okos-WC-kefe is beletartozik).

A piac globális, úgy kell nézni, ill szegmensenként. Almából jelenleg kapni i5/6/7-et, ezek eladási számait kell a hasonló kategóriás droid (pl galaxy s5/6/7 + OP3...) és WP telefonokhoz hasonlítani. Ilyen mélyre nem nagyon mennek a statisztikák.

#49: nehogymár egy droidos mondja meg a megoldást ;]:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.