Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kwzatz válasza -KP- (#35) üzenetére


kwzatz
őstag

Én meg már tavaly hónapra lebontva leírtam hogy fog zajlani a dolog, eddig tökéletesen úgy is megy. Most kezdjem el megint linkelni az 1 éves kommentjeimet? :D

De szuper, hogy ezt leírtad, ezen keresztül lehetőséged van megfigyelni, hogy az AMD, NV vagy a partnercégek a tech csatornákon keresztül hogyan manipulálnak téged és hogyan próbálnak ezzel a FOMO-val rávenni arra, hogy segíts nekik csökkenteni a készletüket, mielőtt árcsökkentésre kényszerülnének. :U Ez mindenhol így működik. Azt is megfigyelheted majd, hogy ki hiteles.
Továbbá nem mindegy, hogy milyen "áremelkedést" jósolnak. Hogy magasabb lesz az új kártyák MSRP-je? Mert ezt nem zárom ki, sőt, le is írtam az előző kommentben, hogy kezdhetnek így, fél-1 éves időtávon ettől még a csökkenés irányába mozdulunk majd továbbra is.

Hopkins95: Tehát ha te is emiatt gondolkoztál el a bővítésen, akkor igaza van? Ezzel nehéz vitatkozni. Sőt, ha még 3-4 ember beírja ugyanezt, akkor gyakorlatilag megkérdőjelezhetetlen a dolog. És igen, mind mikrotranzakció, a másik 147 nagyobb kiadó, indie-k játékaiból a 10 különböző PC-s platformon nem is vásárol senki semmilyen játékot. Bár ha túlnyomórészt mikrotranzakció, az sem változtatna semmit, mert azt mutatná, hogy a Sony single exkluzívoknak gyakorlatilag nincs súlya ezekhez viszonyítva a PC-s bevételek tekintetében. Az a 0,3% az 0,3% így is, úgy is.

Noukum: "Szerintem az msrp-re gondolnak, hiszen logikus ha csökken az igény a kártyákra akkor árat növelsz - ezzel pótolva a profitkiesést."
Szerintem rakj smiley-t, mert még a végén valaki elhiszi, hogy ezt komolyan írod. :D

(#52) vargazk


vargazk
csendes tag

Micsoda meglepetés, még mindig 400 euró(-ról indul) egy új, belépő szintűnek számító kártya, mi a faszt gondoltak, a végtelenségig lehet hülyére venni a népet?

(#53) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az NV a kripto bányászat kifejezést mindig is kerülte, sosem mondta ki (2018-ban sem), hogy a bányászat óriási hatással van a nyereségükre mert az nem tetszene a befektetőknek, mivel hirtelen jön, hirtelen megy. Egyszer már be is lettek perelve emiatt.

Egyébként az ETH hashrate-je még mindig a tavaly decemberi szinten van és stagnál július eleje óta ( [link] ), szóval a bányákban szolgáló GPU-knak még csak kis részét (~20-25%) kezdték el kiszórni a bányászok. A nagyja még mindig hátravan, ezek majd akkor fognak beözönleni a használtpiacra amikor az ETH merge megtörténik.

Szóval kitartás, lesz ez még jóval olcsóbb, a jelenlegi árcsökkenés még mindig csak kutyafüle ahhoz képest ami jönni fog (pláne ha tényleg recesszió lesz).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#54) M@cika válasza fLeSs (#53) üzenetére


M@cika
őstag

Az ETH merge már évek óta húzódik, szóval erre alighanem még várhatunk. A bányászok meg nem hülyék, amíg "1 cent" haszon is van a cuccon nem dobják ki.

Nasit a kis fehér medvének!

(#55) Reggie0 válasza M@cika (#54) üzenetére


Reggie0
félisten

Es most is huzodik tovabb, mert talaltak valami kritikus hibat.

(#56) fLeSs válasza M@cika (#54) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ami azt illeti épp ma (tegnap) indították el az utolsó tesztnetet (Goerli), és problémamentesnek bizonyult (pár órás hír) ami azt jelenti, hogy a következő lesz a végállomás, a végleges merge, állítólag szeptemberben. Nem lesz több halasztás.
[link]
Ha lenne egy bányászfarmom akkor erre a hírre tuti meghirdetném minden cuccomat. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#57) M@cika válasza fLeSs (#56) üzenetére


M@cika
őstag

Meglátjuk, vak is azt mondta. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#58) L3zl13 válasza M@cika (#54) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez is igaz, de szerintem azok akik az ETH-t managelik sem akarják sürgetni a bevezetést, mert tudják, hogy az ETH népszerűsége jelentős részben a bányászhatóságából ered.

#53: A másik dolog ami motiválhatja az embereket, hogy eladják a bányász kártyáikat, az ha az ETH ASIC minerek jobban elterjednek és sokkal gazdaságosabbak lesznek mint a GPU mining.

Aki hülye, haljon meg!

(#59) Razor18


Razor18
tag

Elkéstem a linkkel... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60) arn válasza Alogonomus (#38) üzenetére


arn
félisten

Maximalizalni kellene a tdpt meg visszaterni a szinte evtizedes ertekekhez. Engem nem az zavar, hogy sokat fogyasztanak, hanem hogy 5% pluszert esznek ketszer annyit. Ennek nem szabadna megtortennie, aki erre vagyik, tuningolja a hwet, de minden hwnek torekedni kellene ra, hogy alapbol hatekonyan uzemeljen.

En mar be sem kapcsolom a pct, igazabol meg csak azert nem adtam el, mert mar szart se er egy rtx2070 + 2700x. Egy tiz wattos macbookal elvagyok siman az xbox mellett. Majd akkor veszek masik csucs kozeli pct, ha mashogy gondoljak. Arban es fogyasztasban ez mar nem az en vilagom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) -KP- válasza kwzatz (#51) üzenetére


-KP-
addikt

"De szuper, hogy ezt leírtad, ezen keresztül lehetőséged van megfigyelni, hogy az AMD, NV vagy a partnercégek a tech csatornákon keresztül hogyan manipulálnak téged és hogyan próbálnak ezzel a FOMO-val rávenni arra, hogy segíts nekik csökkenteni a készletüket, mielőtt árcsökkentésre kényszerülnének."

Szállj már le a magas lóról ember. Már konkrétan sejteni lehet milyen árakon fog jönni a köv generáció, és az MSRP árak nagyon nem a 30 széria indoláskori árait tükrözik, hanem attól magasabbak. Persze, nem annyi lesz egy kártya mint a crypto láz tetején, de a 30 széria indulási árait nem fogod visszakapni. Nem mellesleg néhány fontos tényezőt elfelejtesz. A gamer társadalom jelentős része bebizonyította, hogy bizony igenis van az a pénz. És itt hiába jössz te meg néhány személy azzal, hogy akkor bizony majd nem vesztek kártyát,meg majd rájuk rohad (hát persze) szerinted Magyarország mekkora piac? Szerinted a kelet európai vagy afrikai netán közel keleti fizetésekhez igazítják az árakat? Kerekítési hibán belül is kb. kerekítési hiba vagyunk. A jóval gazdagabb Usa, Kanada, Nyugat-Európa, Ausztrália, Japán stb. majd szépen felszippantják a kártyákat. Fogadunk arra, ha jön az nv4000 széria launch, első napon lerabolják majd megint a készletet az utolsó darabig majd?

(#62) arn válasza fLeSs (#53) üzenetére


arn
félisten

A recessziora szvsz inkabb luxustermek arazassal fognak reagalni mar csak a hwek komplexitasa miatt is, a kozepes hwek fogjak megszivni, nem eri meg oket gyartani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63) fLeSs válasza arn (#62) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Meglátjuk az árakat az új piacon. Egyelőre úgy tűnik, hogy az NV és az AMD is próbálja kitolni az új széria megjelenési idejét hogy ki tudják szórni a mostani generációt. De a használtpiaccal nem fognak tudni kezdeni semmit. A bányászok legalább +1 generációnyi kártyát vásároltak fel.
Engem egyébként nem érdekelnek ezek az elszállt árak. Akkor cserélek vmi RX 6600 szintű kártyára ha majd ~40000-ért megtom venni ezt a teljesítményt. :U Rx470-et vettem 21-ért lassan 2 éve, az RX6600 ~2x gyorsabb, szal mire föl adjak ki érte 100+ ezret. lóf@szt... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#64) kwzatz válasza -KP- (#61) üzenetére


kwzatz
őstag

"A gamer társadalom jelentős része bebizonyította, hogy bizony igenis van az a pénz."
A gamer társadalom jelentős része bizonyította? :D Nézz már vissza az elmúlt 1-1,5 évre, a gamer társadalom sírt, hogy nincs kártya/drága a kártya, ment a "köcsög bányászok", "rohadt crypto". Mit bizonyítottak? Nem ők vették a kártyákat tonnaszámra.
Nézz már meg egy Steam Survey-t, az 1060, 1650 és 1050 Ti a három leggyakoribb kártya még mindig, a 3000-es széria összesen nem tesz ki 15%-ot (1000-es széria kb. 30%), ráadásul gyaníthatóan annak egy részével bányásztak is ám. Vajon hogyan lehetséges ez, ha ilyen brutális kereslet volt, hogy hiánycikk volt a videokártya hónapokig, miközben az árak brutálisan emelkedtek? Ugyan hol lehetnek ezek a kártyák? :D

"És itt hiába jössz te meg néhány személy azzal, hogy akkor bizony majd nem vesztek kártyát,meg majd rájuk rohad (hát persze) szerinted Magyarország mekkora piac?"
Hol írtam én ilyet? :D Vagy bármit, ami legalább nyomokban erről szólna? Sehol. Nem amiatt rohad rájuk, mert xy egy fórumon nem vesz kártyát, hanem mert brutális túlkínálat lesz belőle, miközben recesszió jön/van, de oké, elfogadom, hogy ezt a legtöbben képtelenek megérteni.

"A jóval gazdagabb Usa, Kanada, Nyugat-Európa, Ausztrália, Japán stb. majd szépen felszippantják a kártyákat."
A cikket elolvastad egyáltalán? Akkor most miért vannak eladatlan készleteik? Miért nem szippantják fel azokat a kártyákat a jelenlegi árakon? Miért prognosztizál gyengébb bevételeket az Nvidia (is)? Mi lesz, amikor jön a valódi crypto crash és még több használt kártya özönlik a piacra? Miért esnek folyamatosan az árak már hónapok óta?

"Fogadunk arra, ha jön az nv4000 széria launch, első napon lerabolják majd megint a készletet az utolsó darabig majd?"
Erről is írtam, szó szerint ezt:
"az új generációval bepróbálkozhatnak megjelenéskor magasabb MSRP-vel, hogy a legtürelmetlenebb, "azonnal kell, pénz nem számít" réteget annyira húzzák le, amennyire csak lehetséges, de ha így is lesz, akkor azt az árat elég gyorsan fogják majd csökkenteni"
Mire akarsz akkor fogadni?

Valóban nem kellene írnom fórumra, mert az emberek vagy szöveget nem tudnak értelmezni vagy egyszerűen nem olvassák el, amit írok és csak az unalomig ismételt, megszokott beszédtémákat vetítik ki a másikra, még akkor is, ha teljesen mást írt.

arn: Ez működhetne akkor, ha nem rondítana bele mocskosul a használt piac. De belerondít és még inkább bele fog néhány hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#65) Robitrix válasza -KP- (#3) üzenetére


Robitrix
senior tag

egyértelműen. majd a 20%-kal kevesebb eladást 100% ár emeléssel... mi meg meg megvesszük... :)

(#66) Robitrix válasza Hopkins95 (#11) üzenetére


Robitrix
senior tag

Nem vagy egyedül. én is ki akartam cserélni már tavaly a videokártámat, de ennyiért nem vagyok hajlandó venni. Vagy mocsok drága vagy nem sokkal drágább, mint szánnék rá, de az meg nem ad előre lépést a teljesítményben amiért megérné rá költeni. Így velem van a GTX 1660 OC kártya egy darabig még úgy sejtem. Addig meg eljátszogatok FHD-ben. Végül is pont úgy hátba lőnek mondjuk a Warzone-ban 85 FPS-en is mint ahogy hátba lönének 150FPS-en is... akkor meg minek költsek rá aránytalanul... :)

(#67) Robitrix válasza 1dude (#29) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ebben azért kételkedem, hogy a 800-1000 dolláros videókártyákat is úgy viszik majd mint a cukrot. azért a játékosok egy részében van némi realitás érzék és nem igazán adna 1000 dollárt egy kártyáért. Ha van esze tudja, hogy hogy a 350 dolláros kártyával nagyjából pont olyan jól elfog játszani, mint az 1000 dollárossal. Alapvetően nem azon múlik egy játék élménye, hogy 150 FPS van játék közben vagy csak 115 FPS. Én biztos nem adnék oda plusz pár százezer forintot azért, hogy néhány tucat FPS-sel több legyen egy játékban.

(#68) Robitrix válasza kwzatz (#64) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ráadásul akik steamre lépnek fel azok egyértelműen játékot keresnek. Tehát az ottani hardver adatok leginkább a játékos állomány gépeit reprezentálja. Miközben azt is tudjuk, hogy a világban használt PC-knek úgy a 10-15%-án játszanak is legfeljebb. Ezek egy része is játék alatt azt érti, hogy havonta játszik két passziánszt... És még a kifejezetten játék miatt megjelenő érdeklődök esetében a GTX 1060/1050 Ti/1650 képviseli a relatív többséget arányaiban. És valóban az összes eladott RTX 3000-es kártya a felét teszi ki a sok éves matuzsálemeknek... Egy 3090 TI leginkább a statsiztikai mérés hibahatáron mozog az 1500 dolláros lista árával...

(#69) arn válasza kwzatz (#64) üzenetére


arn
félisten

Szvsz tobben is elfordultak a piacrol, vettek konzolt, etc. No meg a covidnak is vege, mar nem vesznek az emberek annyi mindent otthonra a recesszio kozepen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#70) kwzatz válasza arn (#69) üzenetére


kwzatz
őstag

Mármint arra reagáltam, hogy "luxustermék árazás" lenne a stratégia, abba rondítana a használt piac. Hiába szeretné emelni az árakat az NV, ha sokkal jobb ár-érték arányú kártyákat vehetsz a használt piacon, vagy az előző szériából akár újonnan. Ez max. addig működik, amíg a legnagyobb rajongók, egy szűk réteg, akiknek semmi nem számít, és mindig az új kell, megveszik az új kártyákat az első 1-2 hónapban.

Tehát van a 3000-esből eladatlan raktárkészlet, jön a 4000-es széria és ott a használtpiac (ami durvulni fog). Nemrég volt hír róla, hogy a korábban a TSMC-vel megkötött szerződéseiktől is szeretnének visszalépni, mert kisebb keresletre és túlkínálatra számítanak, a TSMC-t viszont ez nem érdekli, ez van. (nem tartom elképzelhetetlennek, hogy emiatt valami újfajta terméken törje a fejét az NV egyébként... ) Szerintem minden egy irányba mutat így, és az további árcsökkenés. Speciális szituáció ez (bár kérdés, mennyire lehet mára annak nevezni, amikor a cryptopiaccal együtt mozogva kb. 4 éves ciklusokban ismétlődik meg a jelenség, csak egyre hevesebben), megértem egyébként, hogy miért téveszt meg sokakat.

Túlkínálatnál nem működik az, hogy drágábban adjuk a terméket, az eredménye annyi lesz, hogy még kevesebb fogy belőle, mert valamilyen olcsóbb alternatívát választanak a vevők (előző széria, használtpiac, versenytársak). A raktárkészleteket tartani sem olcsó buli egyébként.
Hogy miért fordulhat ez egyáltalán elő, hogy ezek az óriáscégek "nem látják" előre (nem arról van szó valójában, hogy "nem látják, hogy ez jön"), hogy ez fog történni, már bonyolultabb kérdés és így is túl hosszúak a kommentjeim. :)

"No meg a covidnak is vege"
Ebbe nem mennék bele, de a fő attrakció szerintem még hátravan. Az emberek viszont tényleg nem fognak úgy vásárolni, mint 2021-ben.

Robitrix: Pontosan.

(#71) arn válasza kwzatz (#70) üzenetére


arn
félisten

Altalaban azok szenvedik meg a tulkinalatot, aminek van alternativaja. Egy csucshwnek nincs, lejjebb meg van egy megterulesi ertek, nem kotelezo nekik azt gyartani, ha nem arulhato gazdasagosan, keresnek mast helyette.

Draga termekeknel megeri az arat felfele nyomni, es keveset gyartani belole, tipikus strategia krizis eseten luxusgyartoknal. Marpedig egyre inkabb ugy nez ki, hogy a videokartya az lesz. Nem hinnem, hogy a konzum fogyasztokon lassan kepesek lesznek a megnovekedett fejlesztesi es gyartasi koltseget kigazdalkodni - szerverekbe jo lesz.

A kartyak komplexitasat elnezve siman megerne pl az amdnek 200 wattos aput gyartani, es lefedni az alsobb szekciot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#72) kwzatz válasza arn (#71) üzenetére


kwzatz
őstag

"Altalaban azok szenvedik meg a tulkinalatot, aminek van alternativaja. Egy csucshwnek nincs, lejjebb meg van egy megterulesi ertek, nem kotelezo nekik azt gyartani, ha nem arulhato gazdasagosan, keresnek mast helyette."

Azt nem veszed számításba, hogy a túlkínálaton (és egyben a cryptopiac összeomlása miatti rohamos keresletcsökkenésen) már nem tudnak változtatni. A videokártya nem úgy működik, mint a kenyér. A 3000-es széria a raktáraikban és a használtpiacon már legyártott termék, ami eladásra vár/lesz kínálva.
Már csak ezért sem működik ez a "nem kötelező nekik azt gyártani", sőt, ezen felül írtam a TSMC-s szerződést is pont ezzel kapcsolatban, nincsenek olyan egyszerű helyzetben. Ez mind költség, ha nem gyártanak tovább, akkor is.

Egy csúcs hardware-nek lehet alternatívája egy másik gyártó csúcshardware-e, vagy dönthet a fogyasztó, hogy az abszolút csúcs helyett vegyen 1-2 kategóriával lentebbről (esetleg úgy látja jobbnak, hogy egyáltalán nem vesz semmit drágán, jó az 1-2 éves kártyája, vár az árcsökkenésre vagy a következő generációra).

Már többször írtam: Van egy nagyon szűk réteg, akinek az abszolút csúcs kell, velük meg is fogják fizettetni a 4090-et, talán még a 4080-ra is érvényes ez, ahogy minden egyes szériánál teszik ezt az éppen aktuális piaci helyzetnek megfelelő lehetőségeikhez mérten a legdrágább, alaphelyzetben is túlárazott, legrosszabb ár-érték arányú kártyáikkal. Ezeknek valóban nem nagyon lesz egyenértékű alternatívája (a 4080-nak talán lehet AMD oldalon). De ez hány százaléka a vásárlóknak és az NV eladásainak? Az aktuális helyzetben nem lesz ez a réteg is szűkebb ráadásul? 4070-től lefelé már vannak közeli alternatívák az előző szériából a kevésbé a csúcsra áhítozó vásárlók számára és ott a versenytárs is.

Vagy azt gondolod, hogy a 4080-4090 eladásaiból jól meglesznek, a többi nem számít? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73) 1dude válasza Robitrix (#67) üzenetére


1dude
aktív tag

Aki megvette az 1080(ti), Titan, 2080(ti), 3080(ti), 3090(ti) -t, az meg fogja venni a 4080 -at is. És pont azért vette meg, mert 150, meg 240 fps -t akar, esetleg 4k felbontást. Jövő tavasszal (ha megjelenik) és nem lesz valami csalódást keltő teljesitménye, még sorba is fognak állni érte. Főleg azok, akik az elmúlt 3 évben nem tudtak (akartak) kártyát venni.

(#74) #82860288 válasza kwzatz (#72) üzenetére


#82860288
törölt tag

"Van egy nagyon szűk réteg, akinek az abszolút csúcs kell"
Nem is olyan szűk az a réteg, rengeteg streamer, twitcher, youtuber van, akiknek "fontos", hogy mi van a leírásban. :DDD

(#75) kwzatz válasza #82860288 (#74) üzenetére


kwzatz
őstag

De ez egy szűk réteg. Megint csak a Steam Survey-t említeném, RTX 3090-e a megkérdezettek 0,53%-ának van (2 éves kártya). A 3090 Ti valamiért nincs is feltüntetve, lehetséges, hogy annyira elhanyagolható a számuk. A 3080+3080Ti együtt további 2,5%. Ráadásul szvsz még ez is túlmutat a valódi számokon a felmérés jellegéből adódóan.

[ Szerkesztve ]

(#76) arn válasza kwzatz (#75) üzenetére


arn
félisten

A steam alapjan az amdnek es az nvidianak mar reg ehen kellett volna halnia

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#77) hokuszpk válasza arn (#76) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezer szerencséjük, hogy a bányászok a felszínen tartották őket !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#78) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ETH Merge hivatalos dátum szeptember 15 vagy 20... :D
Figyeljétek majd a hardveraprót.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#79) kwzatz válasza arn (#76) üzenetére


kwzatz
őstag

Egyrészt a Steam Survey százalékos megoszlást mutat, ergo eladott darabszámra (ami az éhenhalás tényének megállapításához kellene) önmagában ebből nem lehetséges következtetni, emellett továbbra is csak azt kell szem előtt tartani, hogy nem a játékosoknál landolt a 3000-es széria nagy része, ezért ilyenek az arányok az 1000-es széria javára. Az Nvidia meg a legjobb évét zárta.
Azt hiszem már minden infót körüljártam, amit ezzel kapcsolatban lehet, szerintem totál egyértelmű a jelenlegi helyzet és a közeljövő.

(#80) k-adi


k-adi
nagyúr

1.
bye bye kripto = bye bye extraprofit
- ETH merge = bye bye profit
- használtpiac fellendül = bye bye profit
2.
bye bye covid = kevesebb gamer, az emberek kimennek a lakásból, stb. = bye bye profit
3.
recesszió = bye bye profit luxus termékeknél

Eddig jól megszedték magukat, a gamerek meg szívtak.. de most nekik jön a szívás. Egyszer fent... egyszer lent.

(#81) M@cika válasza fLeSs (#78) üzenetére


M@cika
őstag

Majd lecsapunk az olcsó kártyákra és másik cryptót bányászunk vele. :-))
Úgyis akartam anno 6 db 5700XT-t, most majd megveszem a 6-ot egynek az akkori csúcs áráért. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#82) Reggie0 válasza k-adi (#80) üzenetére


Reggie0
félisten

Viccelsz, gamerek jartak a legjobban, ingyen lehetett GPU-juk.

(#83) fLeSs válasza M@cika (#81) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Lehet majd próbálkozni. :) :U
Ha bányász vagy akkor gondolom utánanéztél már, hogy a többi coin mekkora az ETH-hez képest, ugyanis a probléma, hogy az ETH-hoz képest az összes többi bányászható kripto eltörpül.
Az ETH napi szinten a jelenlegi szinteken ~$24 milliót fizet ki. Az összes többi bányászható coin összesen fizet ki ~$1 milliót. Ebből az ETC ~$700000 amit a merge után lerohannak majd az asic-okkal.
Ahhoz, hogy a mostani bear profitokat elérje az Ergónak el kell érnie $2800-t vagy a Fluxnak $900-t. Nem lehetetlen, de valszeg kell hozzá pár év. Meg ugye mostantól már nincs olcsó áram sem idehaza.
Kitartást addig is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#84) M@cika válasza fLeSs (#83) üzenetére


M@cika
őstag

Ha nem lehet ETH-t bányászni akkor azért némi kapacitás átmegy máshová. Nyilván lesznek, akik kiárusítják a cuccost Hardveraprón. Napelem továbbra is ugyanannyiba kerül majd. :-))

Nasit a kis fehér medvének!

(#85) fatpingvin válasza M@cika (#84) üzenetére


fatpingvin
őstag

pont ezen gondolkozom, melyik coinokra fog vajon áttevődni a számítási kapacitás... illetve mi lesz az Ethereum networkkel...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#86) kwzatz válasza M@cika (#84) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ha nem lehet ETH-t bányászni akkor azért némi kapacitás átmegy máshová."
Pl. játékos gépekbe harmad-negyedáron. ;]

(#87) M@cika válasza kwzatz (#86) üzenetére


M@cika
őstag

Persze oda is, de nyilván másik coin bányászásra gondoltam. Mondjuk ergo-ra.

Nasit a kis fehér medvének!

(#88) fLeSs válasza M@cika (#87) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nyilván át fognak "néhányan" térni más coinokra.
Ti (akik tovább akarják csinálni) pár húzós évnek néztek elébe, ezt szerintem kár tagadni. Ezek az altcoinok mígnem profitábilissá válnak addig mínuszosan kell bányásznotok és reménykedni, hogy a gyűjtögetésük közben elkezdik őket felkapni (felnyomni az árfolyamukat).
Szerintem okosabb az, ha leáll az ember a mergénél, és kivárja amíg leül a por.
Ha belegondolsz jelenleg kb. a bányászok nagyja pont úgy gondolkodik mint te, makacskodik... ;] Ez mit is jelent? Hogy rengeteg számítás fog átmenni a többi coinra -> profitábilitás -> 0. Majd hamarosan beüt a realitás és jön a pánikeladás (egyébként már most mondom, hogy nem lesz felvevőpiac, mert rengeteg VGA van bányászoknál, sztem sokkal durvább lesz most mint 2018-ban - és ez az NV-nek most komolyan fog fájni), és ezután kell majd újra beszállni. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#89) Reggie0 válasza kwzatz (#86) üzenetére


Reggie0
félisten

Foleg a regebbi alacsonyabb hatekonysagu kartyaktol valnak meg ilyenkor.

(#90) M@cika válasza fLeSs (#88) üzenetére


M@cika
őstag

Meglátom hogy alakul aztán majd aszerint döntök. Az a pár dollár naponta jó kis aprópénz, ha minuszossá válik majd abbahagyom. Nyilván eddig sem ebből tengettem magam. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#91) kwzatz válasza Reggie0 (#89) üzenetére


kwzatz
őstag

A hardverapró már most sem erről árulkodik, év végén meg pláne nem erről fog. Mármint oké, aki 1-2 kártyával bohóckodik, az valószínűleg nem adja el, de akinek tízes nagyságrendben van, az minek hagyná porosodni 2-3 évig (további értékvesztés mellett), ahelyett, hogy idén eladná és még a bull market indulása előtt venne újat, jobbat?

Bár igazad van, a cryptóval kapcsolatban, legyen szó bányászatról vagy kereskedésről, az emberek 90%-a valóban az irracionális, kevésbé nyereséges vagy kifejezetten veszteséges döntéseket hozza meg rendszeresen (ettől ilyen szuper :D ), miért lenne ebben a kérdésben másképp. Végül is a coinoknak is vannak "hodlerjei", ez meg valójában majdnem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#92) Reggie0 válasza kwzatz (#91) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kell 2-3 evig porosodnia. A legutobbi nagy zuhanasnal is 1.5 ev volt, aztan azok jartak jol akik nem adtak el. Nyilvan vannak akik nem mernek spekulalni, azok gyorsan eladjak.

A magyar HA-s piac pedig semmit sem jelent. Eleve fillerbszo orszag csoro lakoi vagyunk, itt nyilvan nagyobb kockazatot jelent a havi megelheteshez is viszonyitva a GPU-t megtartani, igy kevesebben kockaztatnak, ergo termeszetes, hogy sok aprohirdetest latsz ezekrol.

[ Szerkesztve ]

(#93) kwzatz válasza Reggie0 (#92) üzenetére


kwzatz
őstag

"Nyilvan vannak akik nem mernek spekulalni, azok gyorsan eladjak."
Az eladás is felfogható spekulációként. Arra játszol, hogy a kártya értéke lefelé megy, ezért eladod a többiek előtt, mert úgy érzed, hogy amit bányászattal kereshetnél a következő néhány hónapban, az rosszabb várható értékkel kecsegtet, mint az, hogy eladod a kártyát, és később veszel sokkal jobbat a következő bull market előtt. Ahogy írtam, hasonlóan működik, mint a HODL a coinokkal. Kíváncsi lennék, hogy aki még bányászik, az jobban járt volna-e ha novemberben/decemberben eladta volna a kártyáját horror áron, így hogy mostanra már a felét sem nagyon kaphatja érte, miközben várhatóan megy ez még lejjebb is (az átmeneti lehetséges emelkedést leszámítva, amit a jelenlegi bear market rally okozhat).
Az is tény, hogy aki bányászik, az nem véletlenül bányászik inkább kereskedés helyett, így valószínűleg nem kalkulál a fentiekkel, ezért választotta a kisebb elérhető nyereséggel/kisebb kockázattal járó, "kézzel foghatóbb" bányászatot. (itt most természetesen a kisebb, otthon bányászó szereplőkről beszélek)

Egyébként a fenti jelenség természetesen nem csak Magyarország és HA, ugyanezt látod külföldön, nyugati országokban is, a használt kártyák piacán nő a kínálat, esik az ár.

[ Szerkesztve ]

(#94) hokuszpk válasza kwzatz (#93) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hátnemtom, most ránéztem a coinmarketcapra, az ethereum lopakodo uzemmodban ismet $2K felett van ; nemleszennekjovege.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#95) bteebi válasza #82860288 (#74) üzenetére


bteebi
veterán

Ha csak a leíráson múlik, azt én megoldanám okosban. Beleírnám már most, hogy 6099 Ti Ultra Xtreme Fatality K|ngp|n Edition 2 Limited, és meg is van oldva. Igaz, hogy eközben csak egy i5 4570 figyel a gépben, és annak a combos IGP-je rajzolja ki a pixeleket. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#96) kwzatz válasza hokuszpk (#94) üzenetére


kwzatz
őstag

Kellett ez a rally hozzá, hogy még lejjebb mehessen. Magasról lehet nagyot esni.
3-4 hónap múlva szerintem sokan fogják majd a fejüket, hogy egyáltalán miért gondolták úgy, hogy újabb bull market indult. :DDD
Egész véletlenül jön egy tipikusan "sell the news eventnek tűnő valami" jövő hónapban (ami pont szeptember...), ha minden igaz. :U

[ Szerkesztve ]

(#97) hokuszpk válasza kwzatz (#96) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

modnanám, hogy sajnálom őket, de nem.
legyen igazad. :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#98) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Látom egyesek már le akarnak válni az ETH pos-ról merge előtt/közben/után és létrehozni egy ETHPow forkot. :D csak azért, hogy bányászhassanak tovább. Meg mert ugye az biztonságosabb. Végülis a kényelem nagy úr, semmittevéssel pénzt keresni, nyilván sokan sírnak a merge miatt.
Képzeljük csak el milyen mennyiségű számítási teljesítmény lett (VGAk, ASIC-ok) felvásárolva.ha ennyire komoly az ellenállás, több milliárd dollárnyi pénzről van szó.
Nemtom hogy ezt átgondolták-e. Eleve az ETH az ETC forkja.
Másrészt a bányászás az egy szolgáltatás és nem egy termék. Az ETH a termék.
Ahhoz hogy a bányászok számára bármelyik coin profitábilis legyen az kell, hogy az emberek bízzanak a coinban és elkezdjenek vele minél nagyobb mennyiségben kereskedni.
Attól, hogy leválnak az ETH-ról még nem lesz profitábilis az új coin.
Szóval ez sztem egy igen látványos szopacs lesz a részükről, persze lehet hogy tévedek, bármi megtörténhet ebben a kriptobizniszben. :D ha lesz elég balek aki erre is ráhajt, akkor még jól is járhatnak.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#99) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Válaszolva magamnak :D egy cikk szerint 15 milliárd dollárnyi GPU-t vásároltak a bányászok az elmúlt két évben. És ez csak a VGA-kra értendő. Ehhez még hozzá lehet adni a tápokat, alaplapokat, procikat, ramokat is. :D
Ez 30 000 000 VGA-nak felel meg $500-os átlagárat feltételezve.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#100) k-adi válasza fLeSs (#99) üzenetére


k-adi
nagyúr

milyen ciki lenne ha mehetne a levesbe (vagy legalábbis töredéke áron használtpiacra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.