Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@cika


M@cika
őstag

Akinek kell VGA úgyis meg fogja venni annyiért amennyiért adják. Tehát nem fog rajta bukni az NVIDIA.
Ha az egész világon SENKI nem venne videokártyát mondjuk fél évig, de ugye ez lehetetlen...

Nasit a kis fehér medvének!

(#2) Albus_D


Albus_D
aktív tag

Az amd is csökkentette vga eladásainak előrejelzését, arról is lesz cikk? :D

(#3) -KP-


-KP-
addikt

A csökkenő eladásokat majd áremeléssel kompenzálják. Nincs itt semmi látnivaló.

(#4) zebra_hun


zebra_hun
addikt

A célérték, profit, mutatók... stb. ...
Micsoda probléma, ha visszaáll a régi kerékvágásba. Extra profit után már nem jó a normál profit. Mint a cégek túlnyomó többsége... Végtelenségig nem lehet elmenni. Kampósorrú nyomorékok...

(#5) Televan74 válasza M@cika (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

De ha csak 20% mondja azt hogy most ebből nem, esetleg ha a RTX4070 -et adják 500$ -ért csak akkor. Na az már baj. :D Tudom, bili meg a kezem esete! :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Hogy lehet ellatasi lancra hivatkozni amikor eladatlan keszleten ulnek? Meg a tobbi bullshit. Ki kellene mondani kerek perec hogy a regi torzsvasarlokat konkretan pofan koptuk 2-3 even keresztul a penzhajhaszas miatt es most visszanyalt a fagyi. (ugyanez igaz az amd re is)

(#7) fatpingvin válasza Lacccca87 (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

ne csináljunk már úgy mintha azoknak a bizonyos törzsvásárlóknak lennének elveik, MINDEN fórumon egyetlenegy dologért ment a sírás, az pedig az volt hogy drága. a többi emögé álmodott ideologizálás volt, semmi több.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

"Mindez a mindenki által ismert piaci körülményeknek – ellátási láncokkal kapcsolatos nehézségek, gyártási nehézségek, háború hatása, stb. – tudható be" Aha, nem ám annak, hogy a bányászok nem vesznek új kártyákat!

(#9) tibaimp válasza zebra_hun (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Ezt akartam írni! Sajnos ez a helyzet :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) B.Á.L.!.N.T válasza Krugszvele (#8) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Dehogy... hova gondolsz ? :D ..

(#11) Hopkins95 válasza M@cika (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Tévedés, én 2 éve akarok Nvidia kártyát venni, de ennyiért még mindig nem vagyok hajlandó. Közben tavaly vettem már egy Playstation 5-öt olcsóbbért, mint amennyiért akkor egy RTX 3060 Ti-t vehettem volna... :U

Én már egyelőre le is mondtam új videókártyáról, már úgy az egész videókártya piac amblok nem nagyon érdekel. A Steam Deckem jelenleg jobban várom, elvileg szeptemberben elérhető lesz már számomra.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#12) Duck663


Duck663
őstag

Óriási teljesítményugrás várható az új generációval. Szóval aki nincs rákényszerülve az hülye, ha ebből a generációból vásárol még. Szinte mindegy, hogy mit akcióznak, egyszerűen nem éri meg. Ha meg nagy mennyiség van a nyakukon, mert hát bányászok fontosabbak, mint a játékosok, hát... maradjon csak a nyakukon.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) arn


arn
félisten

Majd aramkupont adnak a videokartyak melle.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) arn válasza Duck663 (#12) üzenetére


arn
félisten

Hatekonysagban nem ugy nez ki. Ketszeres fogyasztassal eddig sem volt nehez gyorsabb hwt csinalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) zebra_hun válasza Duck663 (#12) üzenetére


zebra_hun
addikt

"Óriási teljesítményugrás"
Nyugodt legyél benne, ha feltalálták volna a spanyol viaszt, akkor is több lépcsőben adagolnák.
Profit mindenek felett... Nem lesz itt nagy kapkodás.

(#16) Duck663 válasza arn (#14) üzenetére


Duck663
őstag

A fogyasztást illetően egymásnak ellentmondó információk vannak, majd akkor aggódjunk amiatt, ha itt lesz az új gen. Egyébként is, visszább lehet venni az órajelet és akkor alaposan csökkenthető a fogyasztás.

#15 zebra_hun: Eddig ez ment, de ahogy a CPU-k frontján, úgy a GPU-k frontján is előre akar törni az AMD, nagyobb piaci részesedést akarnak. És ez a törekvés hajtja előre az egészet. Már most is látszott, nem véletlen jöttek a Ti megoldások, és lógott a levegőben kismillió variáns, muszáj volt válaszolni (előremenekülni). Az nv nem fogja hagyni, hogy az AMD föléjük lőjön. Az AMD pedig piacszerzésre hajt. Nem lehet itt adagolgatni.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) 1dude válasza Duck663 (#12) üzenetére


1dude
aktív tag

Erős kijelentés ez az árak ismeretének hiányában.

(#18) Duck663 válasza 1dude (#17) üzenetére


Duck663
őstag

Ha az árakat nézzük nem mehetnek el akármeddig, mert már ezt sem veszik. A bányászok vették, de annak úgy tűnik vége.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#19) 1dude válasza Duck663 (#18) üzenetére


1dude
aktív tag

Elég ha tartják azt, hogy amennyivel erősebb, annyival drágább.

(#20) arn válasza Duck663 (#16) üzenetére


arn
félisten

A procikat is felnyomtak a francba, itt miert lenne mas?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) #82860288


#82860288
törölt tag

HAHAHAHA jaj de sajnálom őket, hogy másik forrásból még mindig milliárdos bevételeik vannak és még mindig nyereségesek.
Nem értem ezt a hülye felfogást a cégek részéről, Netflix ugyanez: melyik hülye gondolta azt, hogy a bevételt csak növelni lehet folyamatosan? Nem tanultak ezek pénzügyet? Józan paraszti ész nem játszik?
HAHAHAHAHA

(#22) zebra_hun válasza #82860288 (#21) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem, és felfogni sem képesek. Nem is érdekli a részvényeseket.
Oda teszik a pénzüket, ahonnan többet tudnak kiszívattyúzni. Cégek teljes rombadöntése, hazudozások sorozata, tiszta komcsi sz@r az egész...

(#23) kwzatz válasza -KP- (#3) üzenetére


kwzatz
őstag

Tehát... az árak már eleve brutálisan túl voltak tolva az utóbbi 1,5 évben és még mindig magasabban vannak, mint kellene (egy-két kivétellel)... A kereslet gyakorlatilag eltűnt (bányászok totálisan off - főleg ahhoz képest, ahogy tavaly május, illetve november környékén zabálták a kártyákat - , plusz az emberek nagy átlagban szerintem lassan abba a fázisba lépnek, hogy jobban meggondolják, mire költsenek), vannak eladatlan készletek az előző generációból és jön az új generáció év végén, valamint a használt piacon is óriási mennyiség jelent, és jelenik majd meg a következő hónapokban, ergo brutális túlkínálat van... És mindezeknek az lenne a következménye, hogy árat emelnek? :D
Még a gyenge forint mellett is lesz olyan áresés, ami mosolyt csal majd mindenki arcára, néhány hónap. :K (az új generációval bepróbálkozhatnak megjelenéskor magasabb MSRP-vel, hogy a legtürelmetlenebb, "azonnal kell, pénz nem számít" réteget annyira húzzák le, amennyire csak lehetséges, de ha így is lesz, akkor azt az árat elég gyorsan fogják majd csökkenteni)

A cikkhez:
"Mindez a mindenki által ismert piaci körülményeknek – ellátási láncokkal kapcsolatos nehézségek, gyártási nehézségek, háború hatása, stb. – tudható be."
Ezen jót nevettem. Főleg a gyártási nehézségek, eladatlan raktárkészlet kombináció megnyerő. :D
A valóság: Crypto bear market.

(#24) #82860288 válasza kwzatz (#23) üzenetére


#82860288
törölt tag

Az valóban röhejes, hogy aki mondjuk egy 6 éves kártyát akar eladni, az a gusztustalan nyerészkedését ráfogja a covidra meg a háborúra meg az ellátás akadozására. Egy 6 éves kártyát vagy bármilyen más elektronikai eszköznek mi köze mindezekhez? Vagy a polcon évek óta várakozó eszközöknek? Nevetséges. :DDD

(#25) Low Noise


Low Noise
senior tag

Szerintem tudna lendíteni a videokártya eladásokon, ha az Nvidia beszállna a játékiparba és fejlesztetne játékokat amiket kiadna. Vannak játék sorozatok amik nem akarnak folytatódni, modern Battlefield single player akár minden évben jöhetne, Prince of Persia, NFS Underground, na ezeket olyan Callisto Protokollosan lefejleszthetnék (ha értitek). Most a Playstation játékok PC kiadásai megmentették a PC-s játék és hardware ipart, de ha ezek nem lennének akkor szinte értelmetlen lenne PC-t tartani játékra. Nem várhat arra az Nvidia, hogy ó csinálunk mi videokártyát, aztán vagy lesznek játékok, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#26) fatpingvin válasza zebra_hun (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

akarod mondani vadkapitalizus :) csak hogy tisztázzuk a fogalmakat, nem akarok politizálni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) zebra_hun válasza fatpingvin (#26) üzenetére


zebra_hun
addikt

Én sem ;) annak is nevezik. Hofi kabaré újra aktuális pl a mi cégünknél...

(#28) Duck663 válasza 1dude (#19) üzenetére


Duck663
őstag

Azzal nem fogják megvenni! Nyakukon vannak a beragadt készletek, és még ha legyártatnak egy halom új GPU-t amit meg túlárazottan akarnak eladni, ott rohad majd rájuk az egész.

#20 arn: Meg is látszik az Intel eladásain. Az AMD meg nem tud eleget gyártatni, mert a chiplet miatt mindenhova ugyanaz megy. Úgy tűnik ennek ez lesz a nagy hátulütője.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#29) 1dude válasza Duck663 (#28) üzenetére


1dude
aktív tag

Miért ne vennék? Ha dupláznak teljesitményben, az fps -ben kb +25% -ot jelent. Na ennyivel feltornázzák az új széria árát, pl msrp nem 699, hanem 799 (xx80). Ez az AIB partnereknél még több lesz, és lazán kijön a +25% emelés. Sőt, csökkenthetik is a régi széria árát 50-100 dolcsival. A bőrdzsekis nagyon dörzsölt, nem kell őt félteni. 900-1000 dolcsis custom 4080 -akat úgy fogják vinni, mint a cukorkát.

[ Szerkesztve ]

(#30) , válasza kwzatz (#23) üzenetére


,
addikt

Bárcsak igazad lenne, de sajnos nyakunkon az ősz, néhány hónap múlva kezdődik a karácsonyi szezon, kizártnak tartom, hogy áresés jönne. Pont az előttünk álló időszak az minden évben, amikor gyakorlatilag bármit bármilyen magas áron megvesznek úgyis az emberek.

(#31) -KP- válasza kwzatz (#23) üzenetére


-KP-
addikt

Van az a mondás, don't kill the messenger.

(#32) kwzatz válasza Low Noise (#25) üzenetére


kwzatz
őstag

"Most a Playstation játékok PC kiadásai megmentették a PC-s játék és hardware ipart, de ha ezek nem lennének akkor szinte értelmetlen lenne PC-t tartani játékra."
Jó dolog, hogy jönnek ezek, de azért úgy érzem "egy leheletnyit" nagyobb jelentőséget tulajdonítasz nekik, mint kellene. :D 115 millió dollár volt a Sony bevétele a PC-s kiadásaiból, ezzel szemben a PC-s piac 36,7 milliárd (!!) dolláros bevételt produkált. Szóval a 0,3%-a kb., vagyis nagyjából egy kerekítési hiba jelentőségével értek fel a Sony "immáronnemisannyiraexkluzív" játékai ilyen szempontból. :D
PC-t egyébként továbbra is kevesen tartanak kifejezetten csak játékra, mindösszesen kényelmes, hogy a másik 1572 dolog mellett erre is használható.
Amúgy évről évre egyre több és több játék jelenik meg, szóval attól nem tartanék, hogy "elfogynak". A recesszió azért kicsit oda fog verni (porba hulló vagy további felvásárolt nagy cégeken sem lepődnék meg), de ezen sem az Nvidia, sem más nem fog segíteni.

-KP-: A messengerrel semmi gondom, csak rá akartam mutatni, hogy szerintem téves üzenetet hozott a fenti információk fényében. :)

Scorp2011: Normál időszakban oké a "karácsonyi szezon" dolog, de jelen esetben ennél sokkal súlyosabb tényezők befolyásolják a keresletet/kínálatot/árakat. Az átlagember, főleg a jelenlegi/előttünk álló gazdasági helyzetben közel sem annyira "lelkes vásárló", mint azok a bányászok, akik tavaly májusban raklapszámra vették a videokártyát bármilyen áron, mert úgy is profitjuk volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#33) Duck663 válasza 1dude (#29) üzenetére


Duck663
őstag

Nézz körül és rájössz, hogy miért. Az emberek egyre jobban elkezdtek odafigyelni a kiadásaikra. Nem fogják vinni, csak max egy szűk rétek, de az a réteg egyre szűkebbnek néz ki.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#34) myckie2 válasza Duck663 (#33) üzenetére


myckie2
őstag

Pontosan, jön a recesszió, az emberek meg nem fogják két kézzel szórni a pénzt. Az okostelefon piac is földbe állt.

(#35) -KP- válasza kwzatz (#32) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem meg álomvilágban élsz. Az összes tech csatorna akinek bennfentese van vagy az AMD-nél vagy az Nv-nél, vagy a partner cégeknél, mind áremelkedést jósol.

(#36) 1dude válasza Duck663 (#33) üzenetére


1dude
aktív tag

Ezt az árkategóriát eddig is egy szűk réteg vitte(vette). Az én környezetem notit vesz, desktopja senkinek nincs. Szóval itt biztosan nem lesz egy sem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#38) Alogonomus válasza arn (#13) üzenetére


Alogonomus
őstag

A kártyák még most is MSRP közelében vannak, és a feléledő konkurencia miatt az új kártyákat sem adhatják a jelenlegi szintnél sokkal drágábban. Akkor már inkább egy teljesítményszinttől függően 50-100%-kal erősebb Lovelace kártya 10-20% felárért, amit a driverben egy gombnyomással le lehet tekerni 10-20 %-kal a sokkal kisebb fogyasztásért, és máris jobb lesz a perf/watt és perf/price hányadosa is egy Ampere kártyához képest.

(#39) ughhh válasza fatpingvin (#7) üzenetére


ughhh
senior tag

Én nagyon megsértődtem, h 170k helyett 250k ért vettem (jóárban máshol 300k+ volt) rtx3060 at. Eszem ágában sincs ezek után eladni és újabbat venni. 5 évig marad, fhd 144hz monitorom van pont jó lesz.

(#40) Tuhajohn válasza Duck663 (#12) üzenetére


Tuhajohn
tag

"Óriási teljesítményugrás várható az új generációval."
Minden generáció váltásnál ezt mondják. Egyelőre én is várok, de legalább egy RTX 3070 szintű kártya jól jönne nekem is. Aztán, ha valamilyen csoda folytán nem száll el az újak ára és lesz is raktáron és még le is nyomja a régiek árát akkor egy RTX 3090/RX 6900 XT szintű is szóba kerülhetne vagy az új változata (ha kevesebbet fogyaszt). De ennyire azért ne menjünk előre.

(#41) tibaimp válasza Tuhajohn (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kb. mindenki erre vár most. Hacsak valami brutális akciót, árcsökkentést nem csinál az nv, akkor sokan kivárnak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) fanti


fanti
addikt

Mondjuk mihez is kéne valami új erőgép GPU? Tán jön valami új játék?
Ugyan már...

Mert még ha hemzsegne a sok jó cím...

Ameddig nem tudnak lenyűgözni pár új valódi játékkal, addig sem játékot, se játékkártyát nem veszek.
Retekfostengerbughalmazkódokat még én teszteljek méregdrága új hardveren? Na persze...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#43) Hopkins95 válasza kwzatz (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pedig igaza van, mert a Sonys játékok azok, amik végett én is elgondolkodtam a bővítésen, de egyelőre úgy döntöttem, hogy megveszem Playstation 5-re és azon játszom inkább.

Az meg, hogy a mikrotranzakciókat árusító játékok a mikrotranzakcióikon keresztül mekkora forgalmat generálnak, az engem abszolút hidegen hagy, nem azért fogok gépet fejleszteni.

Ráadásul most a kedvenc szériám új része, Battlefield 2042 sem sikerült, szóval már az végett sem fogok fejleszteni(a mostani asztali gépem konkrét a a Battlefield 1 végett született meg, hogy ne a jelentősen gyengébb laptopomon kelljen játszanom).

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#44) lordEVO


lordEVO
tag

Ekkora kamut, hogy meg a haboru meg a ellatasi gondok…
Most olvastam a hirt valahol ketto napja, hogy a M$ es a Sony is a jatek eladasok bezuhanasat hireszteli, hogy a Covid nagyjabol lecsengett es az emberek ahelyett, hogy otthon ulnenek jatszani, vegre kiszabadulnak es elvezik az eletet. Gondolom ugyan ez a helyzet a Pc-s tabornal is. A masik fele a dolognak pedig, hogy nem veszik a kartyakat a kriptobanyaszok mert nincs ertelme.

(#45) KROK640 válasza -KP- (#3) üzenetére


KROK640
veterán

Az további eladáseséshez vezethet. Végre lement a cripto, csökkennek világszerte a VGA árak, rengeteg sok használt kártya lepi el a piacot...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46) KROK640 válasza Lacccca87 (#6) üzenetére


KROK640
veterán

Egyébként meg színigaz. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47) KROK640 válasza -KP- (#35) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt mégis mi alapján gondolod? A cripto földbeállt, remélhetőleg nagyon hosszú időre. A piacot elkezdték elárasztani a leszerelt bányákból kiszabaduló VGA-k (plusz elvileg majd az Intel is kiad valamit... erre nagyon már nem alapozok), és jön ősszel az új generáció is.
Hogy mennyire van áresés??? márciusban 189 ezerért vettem ügyfélnek RTX3050-est... múlt pénteken engem hívtak fel, hogy kell-e RTX3050 99 ezerért??? (Hetente 1-2 bányabontás ügyén keresnek, érdekel-e olcsón VGA?) De durván beszakadt az 1660-as ára is, az RX580 8GB 160 ezerről (január), 60 ezer alá esett be. 2-3 hete 50-ért majdnem elcsábultam egy GTX970-re, most már picivel 40 ezer alatt is van ...
Nekem ez úgy tűnik, mint ami egy darabig még csökkenni fog aztán beáll. (nyilván karácsony előtt emelkedni fog, február-március tengelyen meg visszacsökken). Ráadásul mivel élelmiszerválság és recesszió van, az emberek kevésbé költenek majd ilyesmire, ami még lejjebb nyomja az árakat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48) Semplar


Semplar
őstag

Rohadjon is rájuk az összes haszontalan RTX parasztvakító förmedvényük.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#49) Reggie0 válasza lordEVO (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig ellatasi gondok valoban vannak az elektronikai alkatreszek piacan.

(#50) Noukoum válasza KROK640 (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem az msrp-re gondolnak, hiszen logikus ha csökken az igény a kártyákra akkor árat növelsz - ezzel pótolva a profitkiesést.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.