Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SZN


SZN
tag

Akkor ennyit erről! Vastaps a Xiaomi-nak a marketingért, vagyis ami jó - ami szerintem sokakat érdekelne - azt nem hozzák Európába. Látszik, változik a világ, az öreg kontinens csak másodlagos, vagy harmad!

[ Szerkesztve ]

(#2) mdraco


mdraco
őstag

Akkor nem értem, miért van Global Rom Redmi Note 7 pro-ra... [link]

szerk. (India) elkerülte a figyelmemet. Akkor sajnálatos, hogy nem jön...

Ha Mi 9 SE se jön, akkor valószinűleg a következő telefonom nem xiaomi lesz :(

(#3) Victoryus94 Igen, csak a főcímet olvastam el :B

[ Szerkesztve ]

(#3) Victoryus94 válasza mdraco (#2) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az az indiai ROM. :)

De így is kezdi: "Dear Redmi Note 7 Pro GLOBAL (India) users..."

(#4) #77646080 válasza SZN (#1) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szerintem egy kicsit "túltoltad" Európa háttérbe kerülését - legalábbis arra értendően, ami ebben a hírben van.

:)

A világ ugyanis nem csak Kínából, Indiából és Európából áll. Ugye, a hír szerint csak az első két országban lesz elérhető (ami egyébként óriási népességet és felhasználói célközönséget rejt önmagában is) és a világ többi részein (lásd É- és Dél-Amerika, Ausztrália) szintén nem. Tehát esetünkben kár lenne ennyire kiemelni Európát, hiszen a világ többi része sem kapja meg.

(#5) mark004 válasza mdraco (#2) üzenetére


mark004
csendes tag

MI 9 SE elvileg jönni fog EU-ba globál rommal.

(#6) bear_ válasza mdraco (#2) üzenetére


bear_
aktív tag

SE lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Alarikman


Alarikman
senior tag

De sz@r dolog ez. Note 5-nél pont, hogy mi kaptuk a legjobb verziót (Note 5 Pro AI camera vagy mi), Ami főleg a fényképezőben volt jobb az Indiainál. Most meg fordítva? Persze nem egy liga a két piac, de az EU-ban is most fut fel a márka. Pénz beszél, kutya ugat... Valószínűleg a verseny erősödik arra felé is.
UI: Rossz előérzetem volt amikor leválasztották a Redmi-t. Na bumm, lehet jól ráéreztem. Gondolom a Redmi Ázsiára fog fókuszálni.

[ Szerkesztve ]

(#8) mindhunter


mindhunter
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#9) lócitrom


lócitrom
őstag

kiváló stratégák voltak eddig is. nem is figyelik, hogy lenne-e igény, csak rohamosan másolgatják a trendeket.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#10) enginev3.0 válasza bear_ (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kenjék a hajukra a kis akksival együtt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) bear_ válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


bear_
aktív tag

10 óra SOT-ot tud.

(#12) Postas99


Postas99
senior tag

őő most akkor ez meg mi?

[Ez itt]

Már látom PRE order

[ Szerkesztve ]

(#13) Viktor0610 válasza Alarikman (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értelek.
A global is 48 megapixeles lesz, de "mint az közismert", a megapixel nem minden.

Ha jól értem a GSMArena összevetőjét, csak a proci erősebb a Proban, az meg kb. semmi.

Samsung Galaxy A54

(#14) Viktor0610 válasza Postas99 (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A paraméterek alapján a Redmi Note 7.
De pont erről szól a hír. A Note 7 lesz globalban, a Note 7 Pro nem. ;)

Samsung Galaxy A54

(#15) -FreaK- válasza Postas99 (#12) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez a sima verzió, nem a Pro.

Kár érte amúgy, esélyes volt asszonynak következő telefonnak.

(#16) Postas99 válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


Postas99
senior tag

Igazad van, eltévesztettem.

(#17) enginev3.0 válasza bear_ (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, sötét szobában :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) haxiboy válasza SZN (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Majd hozzák, csak drágábban :)) India/Kína pedig telefonok szempontjából hatalmas piac. Ami ott működik, nálunk nemfeltétlen.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) <Adamsky> válasza lócitrom (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Lehet, hogy okkal hagyta őket ott Hugo Barra is ... :(((

(#20) mdraco válasza bear_ (#6) üzenetére


mdraco
őstag

+(#5) mark004:
Nem 100% még. However, don't get your hopes high just yet as there are some other smartphones listed on this compliance page that never made it outside of China. Pl Mi 8 SE. De hátha :)

(#21) prolad válasza bear_ (#11) üzenetére


prolad
őstag

Milyen felhasználással?

(#22) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah ez miatt már biztos, hogy nem lesz redmi telefonom. :D :DD :DDD

(#23) bear_ válasza prolad (#21) üzenetére


bear_
aktív tag

(#24) judas13


judas13
addikt

Köszönjük!😐

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) szkaroly válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


szkaroly
senior tag

A Pro a Sony szenzort kapta meg (lásd Honor View 20), a sima pedig Samsungét. Amellett a S675 jóval erősebb a S660-nál (még a S710-nél is egyébként), jóval takarékosabb. Mindkettő nagyon fontos különbség szerintem.

Poco X3 Pro

(#26) lolal


lolal
senior tag

Mostanában mi ez a India Only meg China Only trend több gyártónál ? Oké, hogy nagy piac stb, de az ott élő emberek 85%-mély szegénységben él. Ki az aki egyáltalán okos telefont vesz, főként Indiában. Az ott élő népek örülnek, ha kajára jut. Ha valami nagyon low budget forintos szarról beszélnénk, és nem hozzák az EU-ba megértem, hisz a kutya nem venné itt, de amikor viszonylag jó készülékekről esik szó, hogy távol kelet only akkor mindig erősen csodálkozok... miért :F

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#27) Snooker147


Snooker147
tag

Bezzeg a fos Redmi Go, meg a sima Redmi 7 amit senki nem vesz meg, azt a megjelenéstől számítva nálunk is meg lehet venni.
Sima Note 7 is csak pár napja érhető el itthon.

(#28) Viktor0610 válasza szkaroly (#25) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van összehasonlítás a két kameráról?

Samsung Galaxy A54

(#29) atosan válasza lolal (#26) üzenetére


atosan
addikt

Az a maradék 25% is több mint 600 millió ember a két országban együtt. Szerintem ezért.

Maine coon

(#30) #77646080 válasza lolal (#26) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egy kicsit el vagy tévedve a nagyságrendekkel és egyéb számokkal, tények ismeretével. :)

"az ott élő emberek 85%-mély szegénységben él." - Nem, ez nem így van. Komoly túlzásba estél vagy nem ismered a valóságot. Nem baj, ellenőrizhető adatok vannak róla.

"Ki az aki egyáltalán okos telefont vesz, főként Indiában " - Rengetegen, lásd a gyártók vagy OS fejlesztők vonatkozó adatait. Sokkal többen, mint hinnéd.

"Oké, hogy nagy piac stb," - Meg is válaszoltad a felvetésedet; csak éppen az utána jött "DE" már feléesleges volt, mert hamis elképzeléseid vannak róla. :)

(#31) enginev3.0 válasza bear_ (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Komolytalan

A 4 óra youtube videó pl egyáltalán nem tekeri a procit, nincs változó fényerejű kijelző (környezet miatt), nincs GSM antenna csere (utazás miatt)
Az 1 óra spotify full sötét képernyővel megint vicces

Maradjunk annyiban hogy jó ha 5 órát kibír

Ja, meg az egyik telefonba van sim kártya másikba nincs

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) joey04


joey04
titán

Ha komolyan akar nyitni a Xiaomi, akkor ilyen lépések nem férnek bele.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) juuzer


juuzer
addikt

Ggwp Xiaomi, vagyis Redmi... :(

lolal: Azért a "China only" modellek nem újkeletűek. Azért ezek a gyártók, mint a Xiaomi, Oppo, Vivo, stb elsősorban belpiacra gyártottak/gyártanak. Az más kérdés, hogy a Xiaomi szeretne a global piac felé nyitni. Vagyis pontosabban szólva már nyitott. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#34) mdraco válasza mdraco (#20) üzenetére


mdraco
őstag

Már lehet kapni Mi 9 SE-t: [link]

(#35) Mr.Silkó válasza atosan (#29) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"Az a maradék 25% (...)"

Inkább 15 lesz az, ha a kolléga 85%-os példáját vesszük alapul. ;)

Pusztán a számadathoz hozzászólva, nem a valóságtartalmát tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#36) szkaroly válasza Viktor0610 (#28) üzenetére


szkaroly
senior tag

Általában a jobbik kamera kerül be a drágábbik modellbe, nem? :U

Poco X3 Pro

(#37) bear_ válasza enginev3.0 (#31) üzenetére


bear_
aktív tag

Azonos körülmények között több mint két órával bírta tovább, mint a note 7. Nekem ez pont elég.

(#38) Victoryus94 válasza Viktor0610 (#13) üzenetére


Victoryus94
őstag

Illetve a két kamera is teljesen más.
Az egyik Sony, a másik Samsung. Elvileg minőségben is nagy az eltérés.
De ez majd kiderül, ha egy normális tesztet készít valaki mindkét telóról azonos körülmények között.

(#39) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Lehet európában a xiaomi brand-et akarják inkább népszerűsíteni gondolom az áll a háttérben.
Mondjuk a huawei-nek is volt ésszerűtlen döntése hogy a Mate 20 X-t nem hozták európába pedig lett volna rá vevő,5000 mAh-es aksi,7,2-es nagy kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#40) atosan válasza Mr.Silkó (#35) üzenetére


atosan
addikt

Az a lüke matek 😃👍
Szerintem azért azt a 600 milla embert a két országra lehet számolni vásárlóerőnek.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#41) A2lite válasza atosan (#40) üzenetére


A2lite
csendes tag

Mondjuk azt 600milla, az is bőven több mint egész EU vàsàrlóereje, de mivel arra jobban ismerik a màrkàt szerintem a vilàg nagy részénél nagyobb az a vàsàrlóerő

(#42) koppasz1986


koppasz1986
tag

És pont erre a telefonra vártam...

(#43) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ugyanez az etetés ment már a többi modellnél is.

Szerintem biztosan lesz pedig :)

Ha nem, akkor ott a Mi 9 SE Global kiadás, én arra mennék rá.

Redmi Note 5 Pro-t is megkaptuk.

@Snooker147: Hol lehet ezeket HIVATALOSAN megvenni? Mert a szürkéket hagyjuk... Ott megveheted, aztán törölhetjük a seggünket a garanciával...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) Cassi válasza #77646080 (#30) üzenetére


Cassi
senior tag

Nehéz definiálni, mi a mélyszegénység, de telefont még az is vesz, akinek nincs más komolyabb vagyontárgya.
Indiában tavaly év végén kb. 450 millió mobiltelefon volt használatban, Kínában kb. 775 millió. Továbbá a Xiaomi Indiában piacvezető, Európában viszont még feltörekvő márkának számít, jóval a Samsung és a Huawei mögött.

(#45) szkaroly válasza Graphics (#43) üzenetére


szkaroly
senior tag

Mi9 SE 350 euró (pár hozzászólással feljebb), kb. 150 ezredes mire hivatalosan ideér.

Poco X3 Pro

(#46) Graphics válasza szkaroly (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak a saját véleményem írtam, hogy arra mennék rá, de amúgy még a Poco a legolcsóbb értelmes ajánlat.

Szerintem lesz Redmi Note 7 Pro Global kiadás, ezt minden évben valahogy félrekommunikálják, aztán oh, hát nem megjelenik... :)

@Cassi: Nos igen, de azért a 4. helyre csak odafértek a 2018 Q4-ben, Európában.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Victoryus94 válasza Graphics (#43) üzenetére


Victoryus94
őstag

xiaomi.hu (Mi Store Lurdy) elvileg a hivatalos forgalmazó itthon (wayteq ha jól tudom), meg az Ingram Micro (nagyker)
Egyébként eustock.eu szokott még jó árakat jó garival kínálni...

Előbb-utóbb edigital, mediamarkt jellegű oldalaknál is befuthat néhány darab.
xiaomishop.hu egyébkén most is árulja a note-ot, illetve a Smarthsop is.
De ezek nem a hivatalos forgalmazók.

[ Szerkesztve ]

(#48) Graphics válasza Victoryus94 (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a Redmi Go-ra és a Redmi Note 7-re gondoltam, azokat írta a fórumtárs.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát ez remek. Egyre kevésbé szimpatikus a xiaomi üzletpolitikája. Már azon is nehezen teszem túl magam hogy a redmi 7 valójában egy redmi note 7 lite.
Lassan minden gyártónál leszivárog az alsó és középkategóriában az NFC modul kivéve természetesen a Xiaomit. Illetve ez a piacok közti szelektálás és a "mi már nem gyártunk 6 col alatti telefont" mentalitás is nagyon idegesítő.
Arról nem is beszélve hogy a különböző webshopokban a redmi 7 és a redmi note 7 ára sem annyira best buy jelenleg.
Na mindegy egyenlőre még egy-két évig úgysem akartam leváltani redmi note 4 et. Addigra meg talán benő a fejük lágya.

Minden szavam magánvélemény!

(#50) Armagedown válasza Kamikaze75 (#39) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezt régebben tabletnek hívták :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.