Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Mármint hogy szeretnék hogy terjedjen ;] azért is reklámozzák

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A készpénzmentes korszakot várom már, de Telefonnal fizetni bankkártya helyett nekem kényelmetlennek, furának tűnik.

Okosórával fizetni kicsit jobban kézre esne bár az is fura.

Jó lenne úgy fizetni, hogy egyszerű, gyors és kényelmes is legyen, de ne kelljen lemondani a biztonságról sem közben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) DarkByte


DarkByte
addikt

Én még az egykori Mobiltárca program óta használom a mobillal fizetés intézményét.

Szerintem amint megszokja az ember marha jó, hogy nem kell a pénztárcát elővenni.
Én konkrétan a boltok hűség kártyáit is digitalizáltam (mondjuk nem a Simple-el hanem a Stocard nevű app-al), így azt is a telefonról csippantják le. Majd tartom is a PayPass terminálhoz a telefont és fizettem is. Mióta ujjlenyomat olvasós a telefonom ez még gyorsabb lett.

Én most úgy gondolom biztonságosabb is, mint az NFC-s bankkártya, mert ez csak akkor "látható" a terminál felől, ha fel van oldva a telefon képernyője, és akkor is csak azt hiszem 3 percig fogad kapcsolódást. Ha ellopják, az NFC-s kártyával gyorsabban lehet nagyobb kárt csinálni. Mellesleg a telefonon nincs rajta a CVC kód és a bankkártya szám sem, amivel megint csak vissza lehetne élni.
Ha lehetne, én most konkrétan tiltanám a sima bankkártyámon az NFC-t, de OTP-nél ezt nem lehet tudtommal. (érdekes hogy pl. a Revolut app-ban ez kapcsolgatható a kiküldött kártyára)

Én igazából örülnék neki, ha okosodna tovább, és pl. a SZÉP kártyákat is ki tudná váltani.

Vagy akár idővel a személyi igazolványt, és a jogsit is tudná helyettesíteni a telefon, és akkor lassan semmilyen okiratot nem kell magával vinnie az embernek; nem húzza a zsebem a pénztárca is. De ez azért még szerintem odébb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw válasza DarkByte (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pénztárca helyett telefont elővenni szintén nem kényelmes megoldás. Egy okosóra, akár csak egy okos karperec már szimpatikusabb, persze kiegészítve valamilyen biometrikus azonosítással. Azt nehezebben kapják ki a kezedből, illetve mindig kéznél van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) DarkByte válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


DarkByte
addikt

Embere válogatja. A telefon nálam mindig zsebben van, még a pénztárca lehet a táskám mélyén. A telefon egyértelmű előnyben van ilyenkor.
Apple Watch-al már lehet fizetni pár hete itthon, szóval akár ez is megoldható. Azt még nem próbáltam. Talán ha a Google Pay is beszáll a buliba, akkor valami Android Wear-es karórával majd. Nincs bajom az Apple-el, de már eléggé berendezkedtem Android-ra. Ismerős próbálgatja az Apple Pay-es fizetést telefonnal is, órával is, szépen megy amúgy.

(#6) Tigerclaw válasza DarkByte (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem Samsung S3 van és azzal elvileg szintén lehet már fizetni NFC-vel, de csak Android telefonnal használva. Mivel én most iPhone-al használom, amivel sokkal butább ez az óra, nem lehet ilyen módon fizetni, így nincs saját tapasztalatom. Egyszerűen csak mint megoldás, egyszerűbbnek, természetesebbnek tűnik. Nincs olyan Apple Watch ami tetszene, de ezt az S3-at is inkább csak megtűröm (használom, ha már megvettem).

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Zolly444 válasza DarkByte (#5) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Csatlakozom. A telefon szinte mindenhol nálam van, és egyre többször hagyom otthon, vagy a kocsiban(nyilván nem szem előtt) a pénztárcám, hisz úgysincs rá szükségem, és akkor nem nyomja a zsebem. Évek óta fizetek a Simple appal, és még sosem hagyott cserben. (+pont hogy egy kártyát több ember is tud használni pl férj-feleség vagy anya-fia, nyilván ehez szükséges némi bizalom)

(#8) zizidor


zizidor
senior tag

A mobilfizetés elterjedésének jegyében ma, másfél év használat után, töröltem a Simple kártyámat. Ennek két oka van:
1. A virtuális kártyával való bohóckodás. Webes felületen simán fizethetek bármelyik regisztrált kártyámmal, de NFC mobilfizetés csak a Simple kártyáról lehetséges. (OTP kártyám nincs, és nem is lesz).
2. A pénzmosás elleni törvény változása. Tavaly még 65.000 Ft volt a limit, én meg arra számítottam, hogy végre eltörlik, vagy legalább megemelik. Erre levitték 45.000-re, innentől gyakorlatilag értelmét vesztette az egész. Ez arra sem elég, hogy a család ebédjét kifizessem vele, nem hogy még a havi vásárlásoknál is használhassam.

Köszi OTP! Most A**le Pay + C**ve kombóra váltottam, és nincsenek értelmetlen korlátok.
(Csak így cenzúrázva, mégiscsak egy fizetett posztnál vagyunk.)

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#9) Snoop-y válasza DarkByte (#5) üzenetére


Snoop-y
veterán

Garmin Pay tamogatja mindket platformot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10) zizidor válasza Snoop-y (#9) üzenetére


zizidor
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.