Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomatos


tomatos
aktív tag

Ez nagyon jó :) Lesz itt olcsó kínai gyors tablet :) Jupppppiiijéééé

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#2) Gusztáv válasza tomatos (#1) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, úgy néz ki, hogy a kisebb kínai gyártók is lassan belejönnek a SOC tervezésbe. Nyárra szerintem tele lesznek a kínai weboldalak jó kis tabletekkel.

Laci

(#3) smkb


smkb
őstag

Jó lesz ez nagyon, én már a 2818-assal is elvoltam, korrekt volt főleg media lejatszó képességeinek köszönhetően az integrált dsp-nek hála (az igp viszont sajna a nagyon gyenge Mali 55 volt), nagyon jól funkcionált az 5 colos tabletemben. A 2918 meg szimplán a konkurrens termékek közt a legjobb (volt) (Amlogic, Allwinner, Freescale stb). Ezzel a Mali 400 MP4-el meg szimplán a csúcsteljesítményű SoC-ok között lesz grafikailag, 2 cortex A9 mag 1,4 ghzen meg valszeg egy ideig elég is lesz a számításokhoz.

(#4) Graphics válasza tomatos (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt eddig is :D ,csak itthonra nem nagyon érkeznek, állítólag az Allwinner sem olyan rossz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) malwy


malwy
senior tag

Mali 400 MP4 Pontosan mi változik a különféle verziók esetén? Annyit most már megtudtam, hogy mp4 a legerősebb kiépítés.

Illetve valahol olvastam, hogy Samsung Galaxy SII mali-400-a messze nem egyezik meg sebességben egy bizonyos tabletben találhatóval.

(#6) DrGreen


DrGreen
csendes tag

Kicsi off:
Azért valami autentikus véleményt szívesen olvasnék egy Allwinner ARM Cortex A10-es prociról, ami pl. az Eken A90-es tabletben van (IPS 9,7 inches képernyő, Mali-400-as gpu-val, 1 Gb RAM-al, 180$-ért+vám+áfa).

(#7) Graphics válasza DrGreen (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

Nagyjából / legalábbis számomra / hasonló ez a tablet, érdemes elolvasni a leírást, tesztet :)

Videó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Graphics válasza Graphics (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én erre pályázok, de az illetékek láttán megilletődtem :D
[link]

Viszont ez a Rockchip-es móka nagyon ígéretes, eljön az olcsó tabletek- netbookok ideje :D.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) DrGreen


DrGreen
csendes tag

Igen, ezt a videót láttam. A kamerakezelés tűnik csak lassúnak, amúgy pofás a sebessége. A Concorde is szuper lesz és nekik van magyar márkaképviseletük is, így ha gond van, van kihez fordulni. Csak jönne ki az új tőlük.

(#10) Abu85 válasza malwy (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Itt a Mali-400 felépítése. A Fragment processzorok száma jelenti az MP konfigurációt. Lehet benne 1, 2 és 4.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) malwy válasza Abu85 (#10) üzenetére


malwy
senior tag

Köszönöm!

(#12) peti85


peti85
senior tag

Ilyen alapokra kéne médialejátszót építeni, XBMC-t rá és kész!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#13) devast


devast
addikt

Simán licenszelhették volna a mali t604 -et is, ha nem a totális költséghatékonyság lenne a cél. De így sem lesz azért rossz. ps: mali 400 már majdnem 5 éves technológia :)

(#14) kolosanyi válasza devast (#13) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyelőre a többiek se csipkedik magukat GPU téren, hát még akkor egy olcsó SoC gyártója. Amúgy jó cucc ez.

(#15) DemonDani


DemonDani
addikt

jó 1,5 generáció hátránya van azért a cuccnak olyan komoly fejlesztés ;]
persze kínai és fejlesztés így minden komolynak számít :DDD majd érdekes lesz, hogy milyen áron kerül forgalomba, aztán lehet róla beszélni. Lassan minden kisebb gyártónál megjelennek a hasonló SoCok. egyre kevesebben temetkeznek a gyártási költségek minél alacsonyabbra szorításába

kínai exynos 4210 :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16) Béééla


Béééla
őstag

nem baj, hogy gyorsul a gep, csak az, hogy a szoftveres tamogatasa a kinai tableteknek meg a beka segge alatt sincs...

Bélabá

(#17) Graphics válasza Béééla (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jelenleg a 4.0.3-mal támogatják meg szinte az összeset. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) kolosanyi válasza Graphics (#17) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez szép és jó. De... ha megveszed, általában semmi biztosíték nincs arra, hogy fogják is frissíteni. Gyakran előbb jelenik meg egy új modell, mint, hogy frissítsék...

(#19) Graphics válasza kolosanyi (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az tuti :), de jelenleg, előbb van kínai tablet 4.0, mint mondjuk egy Samsungra, vagy egyéb más tabletre / pedig hardveres korlátai nincsenek nagyon a nevesebb gyártóknak /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Béééla válasza Graphics (#19) üzenetére


Béééla
őstag

ami mind szep es jo, de a bugokat akkor sem javitjak ki, hiaba lesz fenn a legujabb verzioju droid.
sajnos a fozott romokkal kb ugyanez a helyzet: a gyarto megall a 2.x-nel, de lelkes kockak csinalnak egy portot a 6.9-bol is, csak epp se gps, se wifi, se semmi

Bélabá

(#21) devast válasza Béééla (#16) üzenetére


devast
addikt

Ebbe elég jól belenyúltál, mert konkrétan a rockchip-nek elég jó a támogatása gyártói oldalról.
A tablet gyártók vagy adnak normális supportot, vagy nem :)

[ Szerkesztve ]

(#22) zoli_varga


zoli_varga
csendes tag

Sziasztok!

Valaki használ már ilyen chipes lejátszót letöltésre?
Felmerült bennem az ötlet hogy egy ilyen gépet lehetne letöltésre használni úgy hogy nem tv/monitoron indítom hanem valamilyen remote progival vezérlem wifin. Célom a jelenlegi letöltő gép 35W os fogyasztásának csökkentése lenne úgy hogy a letöltési sebesség és a többszálú kapcsolatok megmaradjanak. Kisebb eszközökkel már próbálkoztam de azok teljesítménye nem volt elég. Ezek a chipek meg már a NASoknál is erősebbeknek tűnnek erőforrásban de árban harmada / fele. Egy usb tárral szerintem elég jól menne.

Vagy esetleg más SBC-t keressek. RaspPI?

Észrevétel, tanács jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Sanya válasza zoli_varga (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

bőven fasza, csak egyik-másiknak elrontották a wifijét. USD-RJ-45 átalakítóval simán kiküszöbölhető ez a probléma:

[link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) zoli_varga válasza Sanya (#23) üzenetére


zoli_varga
csendes tag

Köszi a linket.

(#25) artiny


artiny
őstag

Rockchip R3066 os tabletre fellehet telepiteni windowsot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.