Hirdetés

2018. november 22., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Trevize1987

Trevize1987
(senior tag)

Amikor megjelent a Roccat a Kone-al, amióta ránéztem, tudtam, hogy kell nekem. Hozzátartozik, hogy elsőre azért, mert ergonómiailag hasonlít az eddigi kedvenc egeremre a Logitech G5-re. De annyi rosszat hallottam róla, hogy teljesen eltántorodtam a vételtől.

Nekem amilyen egereim eddig voltak azok:

1. Logitech G5 (az eddig legjobb egérnek tartom és azóta is keresem az utódját. a Logitech-ek percre pontosan 3 évet bírnak)

2. Razer DeathAdder (kábel gondokkal vittem vissza és kicseréltettem egy G500-ra)

3. Logitech G500 (szintén 3 évet bírt, ez is jó egér volt)

4. Razer Imperator (az alakja miatt vettem meg, de eddigi tapasztalataim alapján a Razer elmarad minőségben a Logitech mögött - ez van most jelenleg)

A Roccat-ról ugyanazt hallottam amit a Razer-nél tapasztaltam. Nem annyira jó minőségűek. Görgőkkel volt sok gond, rengeteg kontakt hibáról is hallottam. Szóval nem tudom. Közeli barátom is vett egyet, de neki sem tetszett. Amúgy marhára tetszenek, de teljesen elbizonytalanodtam.

Az Imperator-t azért szeretném fél éven belül lecserélni (1 év alatt előjött egy hiba ami néha duplánkattint, ugyanez a Logitech-eknél színre pontosan 3 év alatt jön elő), de mielőtt elvittem volna gariba, el is tűnt. Viszont ebből már tudom, hogy szintén nem egy jó választás az Imperator sem (meg egyelőre úgy tűnik egy Razer sem).

Te elégedett vagy a Kone-al? Mert a cikkből nagyjából ez jön le, de ez inkább egy technikai leírás. Engem a személyes véleményed érdekel.

Nagyon úgy néz ki, hogy minden itt a PH-n árult "gééémer" 486-oson fut a Battlefield 3 ultra beállítások mellett. Senkinek nem akarom elrontani az üzletét, de azért húzzatok már egy határt komolyan.

(#2) daneeeeee válasza Trevize1987 (#1) üzenetére

daneeeeee
(senior tag)

Kezdetben valóban voltak vele probémák, én személy szerint görgő problémával küzködtem (de pl.voltak akiknek erősen kopott a felülete a használat során) anno akkor valamilyen fórumon olvastam, hogy WD40-el meg lehet oldani a problémát.
Kissé bizar volt egy ilyen drága egérnél de rászántam magam, kipróbáltam és tényleg működött!
Azóta (3 éve) teljesen jól teszi a dolgát a Kone+ és maximálisan elégedett is vagyok vele.

(#3) Trevize1987 válasza daneeeeee (#2) üzenetére

Trevize1987
(senior tag)

Igen ez a WD40 tényleg bizarrul hangzik. Az új verziókban ezeket nem javították? Mintha lett volna 2013-as kiadás is, nem?

Nagyon úgy néz ki, hogy minden itt a PH-n árult "gééémer" 486-oson fut a Battlefield 3 ultra beállítások mellett. Senkinek nem akarom elrontani az üzletét, de azért húzzatok már egy határt komolyan.

(#4) Narasim

Narasim
(fanatikus tag)

a 6000 dpi az tényleg nagy előrelépés a 4800-hoz képest ;] meg úgy egyáltalán az 1800dpi feletti élet.

a logitech g5 kezdetben nagyon szar egér volt. a lézer szenzora mindenre jó volt csak pontos célzásra nem. később jött belőle jobb verzió. bármelyik leharcolt mx518 falhoz keni.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga! havi 390.- ft-ot tessék rászánni a prohardverre!

(#5) Kube

Kube
(senior tag)

Amikor bejött a roccat és megnéztem a weboldalon található kisfilmet a koneról, azt éreztem hogy egy jó és minőségi egeret kapunk nem kevés pénzért cserébe. Aztán elkezdtem olvasni a termékkel kapcsolatos kritikákat ami egy hideg zuhannyal ért fel. Azóta se hallottam jót a roccat termékekről, sőt...
Valami javulás történt már vagy még mindig hasonló a helyzet?

Én most egy Logitech G400 egeret hajtok, nagyon megvagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#6) Trevize1987 válasza Narasim (#4) üzenetére

Trevize1987
(senior tag)

Nekem nem volt különösebb gondom vele, pedig elég sok játékkal játszottam.
Szóval ezt a pontos célzás dolgot nem nagyon értem.

Az MX518-at meg az utódját (G400) lehet halálra dícsérni is, de ha nem áll
kézre akkor tök mindegy. G5 (G500) egyszerűen szélesebb, akárcsak az
Imperator. Nekem a kényelem nagyon fontos szempont.

(#7) Black Dragon

Black Dragon
(PH! kedvence)

Nekem volt annó Roccat egerem, Kova egészen pontosan, első látásra tetszett, mert könnyű volt, világított szépen, de az anyaghasználat borzadály volt. És sajnos ezt az összes Roccat terméknél látom, hogy egy elég rossz minőségű műanyagot használnak, ami ha bezsírosodik a sok használattól, akkor macerás lepucolni, és még ki is kopik azon a helyen, ahol használod.
Ez persze lehet csak részben igaz erre az egérre, vagy a billentyűire, de bennem ez a kép maradt meg, és azóta se veszek Roccat termékeket. Most egy Razer Ouroboros-om van, ez is műanyag, miből másból lenne, de minden tekintetben sokkal jobb tapintásra, használatra.(árkategóriától függetlenül)

A világításos része pedig nagyon pöpec minden egéren, főleg amin még állítani is lehet, talán az első 1 hónapban használod/állítgatod is, de hosszú távon én nem bajlódtam vele, hogy így meg úgy világítson az egér, inkább játszottam, hiszen azért ülök a géphez, vagy netezni, vagy dolgozni.

Ennek ellenére használd egészséggel az egeret, remélem neked több sikered lesz vele mint nekem.:)

Logitech Z906 500W 5.1 hangrendszer eladó! Dobozában, tartozékokkal! Van hozzá fali konzol is!:)

(#8) Keni21

Keni21
(tag)

Nekem a görgö hiba volt a legnagyobb peobléma, de a neten találtam rá orvosságot. Wd40-t irtak ott is de az nem volt kéznél, kontaktsprém volt megfelelt az is azóta a görgö tökéletes. Amúgy bitang jó egér:)

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#9) deja vu

deja vu
(PH! addikt)

Egyszer én is majdnem vettem roccat egeret, de a nagyon sok negatív vélemény miatt lemondtam róla.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#10) trufa12

trufa12
(PH! addikt)

Az én blood gun 3 v7 em is világít és nem csak a sötétben :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11) helltp

helltp
(fanatikus tag)

Nekem Kova[+] om van már lassan egy éve, hallottam róla én is rosszakat a roccat-ről, de kockáztattam és bejött. Kényelmes egér bár ez szubjektív, az easyshift viszont szerintem nagyon jól meg van oldva, könnyű beállítani, és használni is. Minőségbeli gondom nem igazán akadt, nem kopik, nem folyik belőle semmi (ezzel ijesztgettek vásárlás előtt, bár végül lehet hogy csak nekem volt szerencsém), az összes bajom annyi, hogy a görgő néha nyikorog, pontos, meg gördül is rendesen, de nyikorog...

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#12) Zigur

Zigur
(senior tag)

Roccat Savu-m van egy hónapja, eddig semmi gondom vele, hihetelen kényelmes és jól működik.

(#13) VoidXs

VoidXs
(PH! kedvence)

Egy hétig távol voltam, de most válaszolok a kommentek felére azzal, hogy semmi probléma. Nincs kopás, a görgőt firmware-ban javították, semmi kontakthiba, meg az összes Razer fan hazugsága baromság.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#14) Black Dragon válasza VoidXs (#13) üzenetére

Black Dragon
(PH! kedvence)

Nem feltétlenül nevezném hazugságnak a tapasztalat útján szerzett véleményt...:)

Logitech Z906 500W 5.1 hangrendszer eladó! Dobozában, tartozékokkal! Van hozzá fali konzol is!:)

(#15) VoidXs válasza Black Dragon (#14) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Én csak arról a jelenségről beszéltem, aminek a leglátványosabb példája a Canon és Nikon termékek szidása a másik csoport által.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16) Dealer95 válasza Black Dragon (#7) üzenetére

Dealer95
(őstag)

Nekem egy 2 éves Roccat Isku hun billentyűzetem van.
Semmi kopás, karc, fakulás stb. A billentyűk épek, pontosak, és a tapintásuk is kellemes :)
Egy hasonló korú Razer Lycosa már így néz ki sajnos: [link]

Természetesen egyik gyártót sem szeretném fikázni, csak az eddigi tapasztalat :)

Egerek tekintetében egyik gyártóval sincs tapasztalatom, megelégszem az olcsóbb, kényelmes kis "csodákkal".

[ Szerkesztve ]

(#17) LorenzoHUN

LorenzoHUN
(PH! kedvence)

Nekem a sima első szériás Kone van több,mint 3 éve...gond egy van vele,hogy a gumírozott külső először megnyúlósodik,ragacsos lesz,majd lehámlik,már félig odavan...hiába van takarítva rendesen,és a kezem is mosom :DDD
Egyszerűen ezek a gumiszerű anyagok ilyenek,tök mindegy,hogy telefon vagy akármi.
Ilyen melegben ráadásul elkerülhetetlen a ráizzadás is...
De mást nem tudok felhozni,a Razerem gumija jobbnak tűnt(Lachesis),de abban a szenzor szállt el 1 év után,a Philips lézerek tipikus betegsége,nem volt ez más a cd-játszóknál,stb.sem...de azt hittem,egérszenzort tudnak már csinálni,hát nem.
Ez viszont stabil cucc,3 év alatt párszor kalibráltam csak...a görgő is jó,bár állítólag azt eltörni lehet könnyen,úgy hallottam...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#18) ryyka

ryyka
(újonc)

Annak idején, még az első széria idején vettem egy Kone-t, de pár nap után a görgője egyszerűen eltört. Ezután egy G9-re cseréltem amit azóta is imádok, csak a görgő nem gumis részéről kopik a festék, más esztétikai gondja nincs, tökéletesen működik.

(#19) LorenzoHUN válasza ryyka (#18) üzenetére

LorenzoHUN
(PH! kedvence)

A görgő kompatibilis ha jól emléxem az átlagos görgőkkel...lehet vele gond,de megéri inkább azt cserélni,mint egeret...
De végülis olymindegy.Nekem 1000x nagyobb szopás volt,hogy az ÜBER Lachesis szenzora mondta fel a szolgálatot éppen nem garanciásan...és ilyet nem lehet venni.
Van,aki sír a görgő vagy a gombok miatt ilyen egereknél,de 1-2 ezerből javítható.A rohadt szenzor nem kapható...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20) ryyka válasza LorenzoHUN (#19) üzenetére

ryyka
(újonc)

Pár nap után történt a dolog, szóval bőven garancián belül volt, így lett G9-re cserélve, aminek örülök is, mert sokkal jobban kézre áll, pláne, hogy általában a tenyerem alja az egérpadon van és csak az ujjaimat használom az egér terelgetésére.

(#21) csibe1 válasza VoidXs (#13) üzenetére

csibe1
(őstag)

"meg az összes Razer fan hazugsága baromság."

Köszi, hogy megmondod a tutit. :DDD
Esetleg nem akarod egyből leszülőzni a Razer tulajokat, és azokat is akiknek negatív tapasztalata volt a Roccat egerekkel? :F :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#22) VoidXs válasza csibe1 (#21) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

A szélsőségeket szidom csak. Például amilyen én vagyok fényképezőgépek terén, hogy "a Nikon mindig, minden körülmények között sz@r".

[ Szerkesztve ]

(#23) waithEard

waithEard
(őstag)

2 éve használom a Kone+ -t, és tökéletesen elégedett vagyok vele. Amúgy én is szeretem az ilyen fanboy beszólásokat.
Kifog az okoska egy rossz példányt, és megállapítja, hogy az egész széria rossz. (Vagy ki sem próbálja, csak olvas valamit, amitől megvilágosodik.) Aztán eljár topikokba és osztja az észt. :W

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#24) Th3Ac3

Th3Ac3
(fanatikus tag)

Razerről felemás érzések keringenek, igazából minden egérnél egy szerencsés szériát kell kifogni és az nagy eséllyel szuperül megy évekig. Nekem szerencsém volt, harmadik éve hibátlanul megy a DeathAdderem és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A görgőkattintáson kívül semmi baja az égvilágon, pedig igencsak sokat van használva. Bátyámnak volt Imperator pár hétig, összehasonlítottam ezzel, a kanyarban sem volt hozzá képest, magam is meglepődtem rajta mennyivel gyengébb konstrukció, hiszen egy márkáról beszélünk. Az hagyján hogy kényelmetlen volt és leért az alja (?), a mikrokapcsolója igencsak gyengére sikeredett. Most összerakott egy régi Diamondbacket magának, az egyik legjobb szenzora van amit valaha kitaláltak.

Egyik ismerősömnél láttam úgy két éve egy sima Kone-t. Akkor volt talán fél éves az egér és a srác már meg is akart tőle válni, ránéztem az egérre, és hamar megértettem miért döntött így. A helyzet azóta gondolom sokat javult, de amiket akkor hallottam róla azok negatívan befolyásolták a márka iránti képet.

(#25) VoidXs válasza Th3Ac3 (#24) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Én csak a kopással szembesültem, de azzal sem sajáton, és ott sem volt zavaró. Működött, világított, ennyi kell csak, kit érdekel, hogy milyen az anyag. Az enyém már egy éves, és hibátlan. Mindössze kétszer fél mm karcolása van. Sok low-end egeret is lenyomott a görgő élettartama, pedig azok aztán tényleg szokták bírni.

(#26) zsolt008

zsolt008
(újonc)

Roccat Kova-m volt par evvel ezelott, ha bemelegedett, reszketett a kurzor, allandoan emelgetni kellett, hogy huljon :(
A gorgon a gumi meglazult, es elforgott, erovel kellett nyomni, hogy gorgessen is.
Nem ezt vartam egy 10K+ egertol :(

(#27) macy

macy
(őstag)

Egy G5-öst használok már vagy 6-7 éve. Kifogástalanul működik mindennapos használat mellett, pedig jócskán játszottam is vele. FPS-ekkel, repszimekkel, bármivel.

(#28) kenesei1982

kenesei1982
(fanatikus tag)

Nekem is ilyen van pár éve....imádom...

Mert mi másra is törekedne minden, örökös létezésének tudatában levõ lény, mint a saját pusztulására? - Asimov

(#29) gordonfreemN

gordonfreemN
(PH! addikt)

Nekem egy MX518-am van 6-7 éve, és minden ok vele még soha nem volt gondom.
Aki annak örül hogy világít egy egér, hát akkor inkább meg is tartom véleményem ezen részét magamnak.

Andris

(#30) VoidXs válasza gordonfreemN (#29) üzenetére

VoidXs
(PH! kedvence)

Az csak poén volt, de ma már minden világítós izére rábökik, hogy gamer, így inkább egy vicces tény.

(#31) gordonfreemN válasza VoidXs (#30) üzenetére

gordonfreemN
(PH! addikt)

A hangulatjel lemaradt, elnézést, ha emiatt nem úgy értelmeztem, ahogy szeretted volna.

Andris

(#32) Tch'oockah

Tch'oockah
(újonc)

Nekem volt első generációs Kone-m. Nagyon szerettem, de a bal gomb behalt rajta... Pedig nem vagyok egy nagy gamer.

Mindent a Győzelemért! Mindent... és még annál is többet...!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.