Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

120 grammos súlya

Vezetekes egertol nem sok az egy picit?

MX Revom 125gramm, pedig az allandoan magaval cipeli a LiIon akkujat is...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Apone33


Apone33
őstag

Az egér nem rossz, de az egyetlen baja, hogy a logó egy idő után elkezd kopni és szvsz csúnya lesz tőle.

Play Hard!!!

(#3) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Én a Roccat Kone+ -ra nyomnék egy "nem ajánlott" plecsnit. Már a másodikat fogom visszavinni görgő problémával, és ha lehet nem kérek több ilyet. Pedig nem is használtam sokat, játékra már egyáltalán, csak munkára. A makrókészítője elég jó, de ilyet szerintem egy olcsóbb rágcsáló is tud.
A többi Roccat cuccommal viszont meg vagyok elégedve. Taito szerintem ár/méret arányban nagyon jó (ha nem a legjobb) és az anyaga is kifogástalan.

Üdv, Balázs

(#4) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Az új Taitonak tényleg olyan a színe vagy a fénykép nem sikerült jól?
Nekem még a régi van, amikor csak 1 méret volt, de az fekete.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az egér nagyon bejövős. de az ára...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#6) lujó55 válasza Ł-IceRocK-Ł (#5) üzenetére


lujó55
őstag

Bejövős ott a billentyűzet is, de sajna ennyiért tényleg meredek... :U

(#7) Apone33 válasza Ł-IceRocK-Ł (#5) üzenetére


Apone33
őstag

Tetszetős a bill is, szvsz nem olyan vészes az ára, én az aiva k8100-at 22-ért vettem.

Play Hard!!!

(#8) TSEGAH


TSEGAH
csendes tag

Az egér eléggé hasonlít az A4Tech x7-es egeremre

(#9) joey04


joey04
titán

A billentyűzettel szemeztem egy darabig, de aztán az elbaltázott világítás miatt kihúztam a listámról.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Ł-IceRocK-Ł válasza lujó55 (#6) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A billnek ennyiér sok hibája van. Ennyiért tényleg legyen kifogástalan. Külsőre mondjuk tényleg jól néz ki.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11) Franklin


Franklin
addikt

10 hsz és sehol egy "tescós-egérrel-egérpaddal-lelövök-mindenkit-ez-parasztvakítás" komment???

(#12) Ł-IceRocK-Ł válasza Franklin (#11) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ne igyunk előre a medve bőrére :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) WiZZaRD válasza TSEGAH (#8) üzenetére


WiZZaRD
csendes tag

Én is egy X-750F-et nyúzok szerintem több, mint 6 éve, perfekt választásnak bizonyult :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Socket370


Socket370
csendes tag

" 3 és 5 milliméteres vastagsággal hatra bővülnek a variációs lehetőségek" ez csak akkor lenne igaz, ha minden egyes alátétnél lehetne cserélni a vastagságát. Amúgy a variációk száma így három.

Socket

(#15) Geryncs


Geryncs
csendes tag

Én 1 hónapja vettem egy Roccat Isku-t (most is arról írok) teljesen megvok vele elégedve, egérből egy régebbi Kone-t (itt PHn használtan) vettem mert nekem 24et nem ér meg a +2800dpi ;] de vissza térve a billentyűzetre igen kicsit furcsa a megvilágítás de annyira azért nem gáz (bár ennyi pénzért...) a profil választó gombok sincsenek útba.

(#16) Geryncs válasza Socket370 (#14) üzenetére


Geryncs
csendes tag

mindegyik méretből 2 féle vastagság van :D 2x3=6 ;]

(#17) MikeMyers


MikeMyers
tag

Újabb lapátkézbe való marokegér.
Túl kevés az újhegyekkel játszható játékos egér.

No pain - no game

(#18) Socket370 válasza Geryncs (#16) üzenetére


Socket370
csendes tag

Úgy igen, de a szövegkörnyezet félrevezető "de alapterületben és vastagságban különböztek." Mintha arról beszélne, hogy a három nem azonos méretű nem egyezik meg vastagságban, miközben részben igen. :)

Socket

(#19) Geryncs válasza Socket370 (#18) üzenetére


Geryncs
csendes tag

Jogos :) :))

(#20) Ł-IceRocK-Ł válasza Socket370 (#18) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Legfontosabb része gondolom...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21) Prof


Prof
addikt

Nekem is Isku van. Legjobb magyar kiosztású háttérvilágításos gamer billentyűzet.
Már csak az a bibi, hogy már egyáltalán nincs időm játszani.
Ha érdekel valakit lehet eladó :K

(#22) rovtiv


rovtiv
tag

Roccat egeret soha a büdös életbe többet nem vennék. Igaz, hogy nekem az előző generációs Kone volt, de az legalább öt sebből vérzett.

...már bocsánat...

(#23) jocek91 válasza Prof (#21) üzenetére


jocek91
aktív tag

Hát akkor már ha magyar kiosztású akkor inkább aivia k8100, ha angol akkor Logi G110

[ Szerkesztve ]

(#24) Prof válasza jocek91 (#23) üzenetére


Prof
addikt

Próbáltad te az Isku-t? Gigabyte sehol sincs hozzá. Kattogós macró gomb, elbaszott alakű gumi macro gombok, piros szemrontó világítás.
Én próbáltam mindkettőt és Isku előtt G110-em volt évekig.
Az ideális játék bill a Saitek Cyborg + G110 + Isku keresztezése lenne szerintem :DDD

(#25) Georg17


Georg17
tag

Már csak azt lenne jó tudni, hogy mihez is árulják ezeket a hardvereket? Oké én is látom, hogy a Corsair-től kezdve mindenki nyomja kifele a bill.-eket meg egereket. De mindenhol a Battlefield3-mal is vannak reklámozva. Oszt kifújt. Vagy én vagyok túl válogatós vagy vak, de nem nagyon látom én azt a PC-s játékipart. (Tudom, van DeusEx, Batman, Crysis2, COD, egy csomó olyan, ami engem egyáltalán nem érdekel)

És valaki már hiányolta a TESCO-s cuccokat. Nos az én egerem ugyan nem TESCO-s csak Genius, a bill.-em is csupán A4Tech, de legalább 5E Ft-ból megúsztam az egészet. És igen, volt Logitech MOMO kormányom is. Még anno NFS Underground nagyon élvezetes volt vele. Aztán hagyjuk az utána jövő úgynevezett autós játékokat. Akár az NFS szériából is. Szerencsére túl tudtam adni a kormányon, mert nem használtam semmire. Részemről ennyit a PC-s játékiparról. Lassan már nincs olyan játék, ami kifejezetten PC-re íródna, s ne kéne hozzá XBOX vezérlő. Remélem a GTA V még tartja majd magát. Lehet fúj-olni, de ettől az évtől mást nem nagyon várok, csak ezt a játékot, meg egy jó F1-et. A tavalyi már nagyon jó lett........... volna. Ha nem lett volna annyira bug-os, hogy most már el sem tudom indítani.

[ Szerkesztve ]

(#26) Apone33 válasza Prof (#24) üzenetére


Apone33
őstag

Az igaz, hogy nem éppen halk a giga, de engem a piros világítás nem zavar a kékkel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#27) bestyen

Nekem kb 2 napig volt Isku-m, de nem tudtam túltenni magam ezen a háttérvilágításos dolgon. Egyszerűen idegesített. Nem értem, hogy hogy lehet elkövetni egy (számomra) ilyen hatalmas FAIL-t. Vittem is vissza a boltba. Most egy Razer Lycosa Mirrort használok, ami bár nem magyar kiosztásos, de inkább ezt szoktam meg... Szerintem, aki teheti kerülje el a Iskut.

(#28) jocek91 válasza Georg17 (#25) üzenetére


jocek91
aktív tag

Nem csak az új játékokhoz vannak ezek kitalálva (sőt). Az hogy BF3-al reklámozzák meg csak egyszerű marketing.

Egészen más egy profi egérrel Quaket,CS-t, vagy más komolyabb igénybevételű játékokat játszani. Bill-ek meg egyértelműen az MMO és az RTS játékosoknak valók. És itt nem a leülök napi 2 órát játszok ezt azt játékosok a piaca ezeknek a cuccoknak. ITT a Genius billed biztos elvérezne elég hamar. :))

(#29) Apone33 válasza jocek91 (#28) üzenetére


Apone33
őstag

Nem viccel a srác. :C

Play Hard!!!

(#30) zooole válasza Antibazsi (#3) üzenetére


zooole
senior tag

Sima Kone-om volt. Akarom mondani kettő. Jobb egérgomb meghalt. Kétszer.

Szerettem amúgy, egyszer még el is néztem volna egy ilyet. Nem mellesleg 2 másik barátomnak is volt Roccat egere, nekik is sok bajuk volt vele, hasonlóan hozzám, gombok, görgő haldoklik.

A legnagyobb baj, hogy kishazánkban a garancia sehogy sem akar működni. Visszaküldöd, de mivel nincs normális magyarországi support, hónapokat kell várni.

Én lecseréltem gariból egy G9x-re. Eddig jól bírja, szeretem is.

(#31) b.


b.
félisten

Ez most csak valami vicc kategória ugye? Na ne nevettesse már ki magát ennyire egy ilyen cég. Van 2 hatalmas gyártó, csúcsminőséggel, piacvezető kategóriában. Ha én megpróbálnám ezeket a nagy neveket mint a Logi vagy a Razer legyúrni a piacon akkor jobb vagy legalább olyan jó terméket kínálnék ugyanolyan vagy kisebb áron. De az hogy behozok egy szarabb terméket drágábban mint egy Razer Imperator ami igen csak csúcskategória, vagy egy Logi G9x ami szintén az, -jó magam is azt nyúzom- azért az már valami bődületes nagy fail. 17 ezerért Logi g9x vagy razer imperator kapható, ennél jobb tulajdonságokkal, mindenféle vásári giccs nélkül , arra kihegyezve amire szánták, hogy halálosan pontos legyen bármilyen helyzetben bármikor, és kényelmes legyen vele akár 5 óra játék is és ezt tegye évekig hibátlanul. Szánalom . még ha 12 ezer forintba kerülne akkor is inkább egy logi G400 mellett döntenék, mert az annyiba kerül, nem hogy így.
a fent leírtak igazak a Logi vagy Razer billentyűzetekre is. Ennyiért már azok közül lehet válogatni, szinte tökéletes kivitelezésben, ami ennél a billnél lényegesen jobb minőséget és kialakítást nyújt. Az a pár elhanyagolható vagy éppen használhatatlan extra meg nem számít...

Utóbbi időkben egy gyártó tudott meggyőzni hogy van helye a csúcs játékos egerek piacán, egy nagyon jó egérrel, az pedig a SteelSeries Xai . nagyon pontos precíz egér remekül kialakítva. alsó kategóriában pedig van még pár jó egér ami jó vételnek számít de ez a cikk ugye nem arról szól..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) b.


b.
félisten

felhúztam magam ,szánalmas vagyok :D

Logi egeremre kitérve 4 éve zúzom ezt a típust, az elsőnek megtört a vezetéke,akkor volt 1.5 éves. Felhívtam Logitech hazai képviseletét, hogy mit tegyek, lejárt a bolti gari rá.( hozzá tenném hogy érdemes minden Logi terméket bazonnal egy 2 perces művelettel regisztrálni a honlapjukon, mert a gyártói garanciát ez esetben nagyon könnyű érvényesíteni. A kedves operátor azt mondta diktáljam be a vezeték végén található kis címkéről a számsort. Megtettem . Ezután elkérték a postai címemet, bediktáltam. Döbbenten hallgattam, amikor az úriember közölte velem hogy elnézést kell kérnie, de kb 5 munkanap lesz az új g9x szállítása, mert nem a hazai képviseletről érkezik, és szeretne megkérni hogy a rossz g9x-t ha lehet a legközelebbi elektronikai hulladékbontóba adjam le. Az egész tartott kb 5 percig és 4 nap múlva jött a postás és átadta a vadi zsír g9x egeremet a mancsomba. tehát ha valaki egeret vesz az vesz hozzá egy szolgáltatást, garanciát is ami ilyen ár mellett igencsak számít a véleményem szerint. szóval lenne még hova fejlődnie az itt tesztelt gyártónak...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) rudi válasza jocek91 (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Naigen. A PC-s játékosok, akikből a gamer cuccokat gyártó cégek megélnek nem az alkalmi játékosok, hanem a témával komolyabban foglalkozók rétege. Minden bizonnyal azért virágzik a sok márka, mert míg az alkalmi játékosok esetleg átvándorolnak konzolra, addig a félprofik és profik maratnak a klasszikus, cyber sport játékoknál mint a CS, Quake, StarCraft régi CoD-ok stb. És aki napi kétszer 4 órát edz, mert játékkal keresi a kenyerét, az a legjobb egeret is elkoptatja pár hónap alatt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Én egy 6 éves Razer Diamondback Plasma-t cseréltem le egy Kone-ra (Nem a plusszos, hanem a v2-es, amiben elméletileg a görgőt már javították), körülbelül 2 éve. A Razernek egyébként nem volt semmi gondja, most is megvan csak már 6 év után gondoltam lecserélem egy lézeres egérre... megbántam. Nem a lézer miatt, hanem a Roccat miatt.
Az egér gombjai hangosak, recsegnek, rossz a nyomáspontjuk. Ha rossz helyen nyomod a fő gombokat, olyan a hangja mintha kávébabot darálnál. A görgő az valami eszméletlen milyen rossz, kb használhatatlan. Ráadásul jobb klikkelésnél néha úgy érzékeli, hogy a középső egérgombot is benyomtam, pedig nem is recseg a mikrókapcsoló, csak gondolom érintkezési hiba. Nem állandó, nagyon ritka de akkor is zavaró. Jah és azt nem is mondtam, hogy mikor megvettem 15-16 k-ért, egy hét után vissza kellett küldenem ugyanis a lézer, ismétlem, a LÉZER SZENZORA megdöglött.
A szoftvere valóban egész kellemes. Azon belül az is tetszik nekem, hogy a világítás remekül konfigurálható, így nehéz ráunni a külsejére, valamint le tudom kapcsolni a világítást, ami filmezésnél pláne pozitív. Tisztán tartani is könnyű, ez a felületéből ered.
Egyetlen pozitívuma az egérnek az ergonómiája. Az előző Razerem szimmetrikus volt, ergonómiája kb 0-val egyenlő, de újjmozdulatokkal is remekül kezelhető volt a nagy gombja is a széles nyomáspontok miatt. Ennek ellenére nem egyszer megesett, hogy a Razerem hosszas használata után megfájdult a kezem. Roccatnél ez a probléma nincs jelen, bár lehet mostanában kevesebbet használom a gépet, nem tudom ez változó.

Személyes konklúzióm: Roccattől többet mást sem merek venni, csak a Kone-ból legalább 3 verziót adtak ki, ami kb semmiben nem különbözik egymástól, csupán a minőségbeli javulásban. Pár évig még használom, hacsak el nem romlik totálisan, de mindenképp le fogom cserélni és az utód semmi más nem lehet, csak Razer. (Esetleg még Logitechet kipróbálnék mert arról rengeteg jót hallottam, de az a helyzet, hogy nem merek kísérletezni ezek után maradnék annál a márkánál ami nekem egyszer már bevált.)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35) Bahama


Bahama
aktív tag

Jelenleg egy Roccat Kova+-t használok, a tesztalany kistestvérét. Nagyon jó egér lenne, ha nem jönnének rajta elő hibák. Kevesebb mint egy év alatt, a görgője úgy tönkrement, hogy nem lehetett lefelé görgetni anélkül, hogy ne menjen közben felfelé is. A másik probléma, pedig a szélén lévő gumiszerű borításból szivárgó, gyanta szerű ragacsos anyag volt. Ki is cseréltettem garanciálisan. Nem vettem volna ezt a márkát, mert logitech "hívő" vagyok, de ezt nyertem, így megtartottam. Használtam Razer-t is, de azzal is volt problémám.
Viszont a NYOLC éves Logitech mx-510-em még mindig hibátlanul működik. :R

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#36) til


til
csendes tag

Nem akarok senkit elkeseríteni aki eddig azt hitte hogy jó billentyűzete van, de a Logitech G110, G11, G15 és a sok agyonhájpolt Razer Lycosa, BlackWidow, SteelSeries, Saitek billentyűzet egy rakás szar.

Keressetek rá arra a kifejezésre, hogy n-key rollover, esetleg olvassátok el ezt az írást a témában: De mi a fene az az n-key rollover?

Ezek után jó lenne tudni hogy ez a Roccat billentyűzet mit tud, de ehhez le kellene valakinek tesztelni rendesen...

(#37) lemusz válasza jocek91 (#28) üzenetére


lemusz
addikt

Amikor én így pörgök, van hogy ledob asztalra beragadó billentyűk beállítása okán. :D

(#38) DonMuscle válasza til (#36) üzenetére


DonMuscle
csendes tag

Nem rossz cikk. Amúgy ki akar egyszerre 6 gombot lenyomni?:) A profik amúgy is kikapcsolt monitorral nyomják. Bill meg már minek... Inkább az a szívás, hogy a jó fajta billentyűzetek mind angol kiosztásúak. Kevés a jó magyar bill.

donmuscle felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39) rudi válasza til (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha, nagyokosírás :DDD Volt idő, amikor én is mindent akartam tudatni a hardveremmel, minimum hússzor annyi dolgot, mint amit reálisan használok. Ma már nem halok bele, ha nem megy egyszerre olyan kombó, amit játék közben esélyem nincs elérni (shift+bakspace+valami az Entertől kicsit balra és társai). Ezért tesztelés gyanánt fogom a billentyűzeteket és a CS-t, aztán elkezdek mindenféle, a játékra jellemző trükkös kombinációkat nyomni (guggolva lopakodás közben ugrás és gránátdobás meg társai), és figyelni, hogy akad-e. Ha igen, akkor beleírom a cikkbe, ha nem, akkor meg azt írom bele (ahogy most is).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Ha tönkre menne az egerem mostanában, én sem vennék Roccat-et. Más fórumokon is több rosszat hallani róluk, mint jót. Headsetem mondjuk Roccat, és azzal nincs is gond, de egérben maradnék a jól bevált Logitechnél.
Hosszú évek óta nyúzok egy MX518at, működik a görgője, és nagyon meg vagyok elégedve vele, sok-sok év használat után is: [link]

(#41) Fáraó


Fáraó
őstag

Tetszett a teszt, a konklúzióval is egyetértek.

Remélem kaptok még Roccat terméket tesztelésre. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#42) joey04 válasza DjDanee87 (#40) üzenetére


joey04
titán

Nekem kb. 5 év után adta meg magát az mx518 görgője, nagyon szerettem. Aztán lett csere G500-ra. :K
G400 volt a cél, de miután élőben kipróbáltam az 500-at, azt vettem meg. Nem az extra funkciók miatt, hanem szimplán azért, mert legalább 2x olyan kényelmesnek találtam. Nagyon jó egér.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) v!ct0y


v!ct0y
veterán

És nem veszek többet roccat terméket az tuti. Max fülest mert az tényleg jó. De billt meg egeret nem. Valo billem van de folyamatosan kihagyja a betűket írás közbe. Meg játék közbe is megyek előre és fogja magát és megáll. Roccat billt soha.

(#44) Normi™


Normi™
őstag

Az egér még tetszene is ha az a vadállat nem lenne rajta... :F

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#45) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Én 3-4 éve már Wave Corded-et használok, csak tönkre ment. Logitech G105 MW3-ra cserélte (Angol), de azt istenért se tudom megszokni, inkább egy olcsó billt használok, amíg nem találok vmi értelmeset, ez az Isku érdekesnek látszik.

G105 MW3 új valakinek? :))

Z

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#46) Apika


Apika
Közösségépítő

Az egér kimondottan tetszik, a billentyűzet kissé szögletes. Ha a sarkokat kicsit gömbölyítették volna, jobban tetszene...

(#47) til válasza DonMuscle (#38) üzenetére


til
csendes tag

Nyilván 5 ujja van az embernek, ezért a 6 gomb lenyomás elvileg felesleges, de nem is ez itt a lényeg, hanem hogy tetszőleges gombokat lenyomhatsz egyszerre és a legjobb hogy nem csak lenyomhatod, hanem érzékeli is a gép :)

De még 5 gombot sem szokott senki lenyomni egyszerre, legalábbis nem sűrűn, de azért a 4 gomb egyszerre simán előfordulhat és bizony ilyenkor a gagyi billentyűzetek nem csinálnak semmit.

Nem is lenne amúgy nekem ezzel semmi bajom, ha nem próbálná meg úgy eladni a Logitech, Razer és a többi a szutykaikat hogy ez aztán olyan kvajó gamer cucc hogy beszarsz :) Mert ez egyszerűen nem igaz, a lényegét tekintve semmivel nem tud többet mint egy 1500 forintos Chicony. Ja igen, világít, hát gratulálok a nagyszerű fejlesztéshez.

(#48) til válasza rudi (#39) üzenetére


til
csendes tag

Nincs is ezzel baj, de én továbbra is örülnék ha valaki letesztelné rendesen, mert nyilván azért te is megérted hogy egy egzakt, reprodukálható teszt > mint a te cszésed :) Kb. olyan ez mintha úgy tesztelnél egy videókártyát, hogy elindítod a cs-t és utána annyit írsz be a tesztbe hogy nálad nem szaggatott :)

No offense egyébként, nem fikázni akarlak, de engem mint gamert egy billentyűzettel kapcsolatban csak ez az egy dolog érdekel és pont ezt nem sikerült megtudni a cikkből :)

(#49) DjDanee87 válasza til (#48) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nekem ilyen jellegű problémám egy billentyűzettel még 10-15 éve volt mikor 1 gépről toltuk a Mortal Kombatot :P

(#50) Benyaking válasza til (#47) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Nekem razer lycosam van es azon erdekes modon egyszerre 10 gombot is le lehet nyomni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.