Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ricsi99


ricsi99
addikt

Vaze... nem is tudtam ,hogy Mexico a szomszédunk... vagy a migráncsok ellopták a kerítést?
Vagy éppen kik támadják a határt? Tudtommal baráti államok vesznek körül....
Nav drónjai már nem jók? Elgurult a gyógyszerem amikor elolvastam ezt a hírt ,de szerintem annak is aki ezt kitalálta....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2) Rive


Rive
veterán

Szerintem is ideje stabil megélhetési forráshoz juttatni a határmenti falvak szegényebb lakosait ;)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3) ricsi99 válasza Rive (#2) üzenetére


ricsi99
addikt

Eddig is megoldották ,hogy átruccanjon a szomszédba.

Belegondolva ,ha figyelembe vesszük a helyi sajátosságokat ez tök tuti lesz...
Kiépített magas szintű infrastruktúra.. (lásd állami serverek... mind megbízható :DDD )
Azon felül elképzelhetetlen ,hogy bárki 2 forintért is a fejesek közül hozzáférést adjon nem jogosult személynek ,aztán az végképp kizárt ,hogy egy telefonnal vagy egyébb cuccal online láthasd is esetleg merre van ellenörzés.... ha hackelés ,főleg orosz részről kizárt... minőséget meg lörinc művek garantálja...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4) iMaverick válasza ricsi99 (#1) üzenetére


iMaverick
addikt

vagy a migráncsok ellopták a kerítést?
Vagy éppen kik támadják a határt?

A kerítés mellett sok katona és rendőr is "állomásozik". Az hogy ők ott "ácsorognak", nem kevés pénzt visz ám el! Bizony vannak bizonyos szükségleteik, amiket ráadásul a "puszta közepén" kell kielégíteni: éhesek, szomjasak, wc-re ki kell menni, menedéket kell nekik biztosítani. (Ezek mind benne voltak a hírekben, hogy sajnos nem minden esetben volt a részükre a megfelelő szintű ellátás biztosítva.)

Namost ha teszem azt, csak az 50%-kukat ki lehetne vonni onnan és az ottmaradó, szolgálatot ellátó rendőr és katona is valami laktanyában várhatja a bevetést (mint pl. a tűzoltók), mert a technika figyeli a határt és a kerítést... (Persze nyilván nincsenek illúzióim: ezek a robotizált eszközök sem két Ft-ba fognak kerülni, de hosszabb távon talán olcsóbb így.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#5) ricsi99 válasza iMaverick (#4) üzenetére


ricsi99
addikt

Bocsi.
Én annó voltam határőr ,nem kell ezt a részt bemutatni.

az a nevetséges kerítés ,meg hagyjuk jó ... mekkora is? ha kiváncsi vagy a youtube tele van vele... ne csak a röszkei 2km sávot nézd... :D
netán eu-s határt kell ennyire védeni?
hogy ez olcsóbb? kedves barátom ,csak keresd ki a neten ,hogy a mexikó-i határon mennyibe is fáj ez a dolog.
szolgálatot ellátó rendör ,meg katona annak talán más dolga is lenne...

Szóval te úgy gondolod ,hogy az a "kormány" aki kivezényli a rendöröket... akik kb 0% képzést kaptak határvédelemből ,aztán arra sem voltak képesek ,hogy a kaját megszervezzék azok a semmiből ,hipp hopp ,összehoznak egy ilyen rendszert?
Milyen logisztikával? vaze ,mentő ,tűzoltó sincs elég... mondjuk nem is csodálom
Láttad a videót? te olyan melót mennyiért vállalnál be ,úgy hogy hivatásos leszel? egyébb finomságokat simán olvashatsz a hivatásosok fizetéséről...

Ha azt irták volna stationokkal körbekerítik az országot ,azt simán elhittem volna... de ez igy ?

Nav megpróbálkozott már drónokkal ellenörizni a határt ,mert ugyi pl cigit megéri bőven csempészni... szintén youtube hogy milyen sikerrel :))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#6) iMaverick válasza ricsi99 (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

hipp hopp ,összehoznak egy ilyen rendszert?

Hol volt arról szó, hogy hipp-hopp összehozzák? Valami olyasmit írtak, hogy beleszállunk a fejlesztésbe...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7) ricsi99 válasza iMaverick (#6) üzenetére


ricsi99
addikt

"Ezek között szerepel, hogy Magyarország részt vesz az úgynevezett „határőrizet célú autonóm robotrajok” kifejlesztésében. A dokumentumban van utalás arra is, hogy a nemzetközi szintű K+F projektek eredményeit legkésőbb 2021 végéig „integrálni szükséges a feladatellátásban”. (A Népszava a rendőrség honlapján talált rá arra az információra, hogy, hogy a robotrajok technikai kialakítása már 2017 óta tart.)"

Hmm 4 év volt a projektre... 2 eltelt és csak most hallani róla ,amit egy külföldi ujságnak kell észrevenni....

"Magyar részről az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) 83,7 millió forinttal szállt be a fejlesztésbe, a szakmai munkában pedig a Magyar Közszolgálati Egyetem (MKE) is részt vesz. "

Eddig olcsó... ,támogassuk is a Magyar (narancs) izé, drónfejlesztési kutatásokat.
Apropó az ORFK úgyi tele van ...gondolom azért jut bérfejlesztésre , egyebekre... mivel gondolom nem nyilvános ,hogy mennyit is költenek arra hogy az állambácsi megvédjen minket ,igy csak saccolok

"A Roborder rendszer működésére vonatkozó adatok jó része minősített, azaz titkos információ. "

Szóval minden.

"Annyi azonban tudható: a rendszer földi mozgó robotegységekből – például kis, kerekekkel ellátott, automatikusan járőröző, felvételeket készítő járművekből – és megfigyelő drónokból áll majd."

Aminek kereke van az meg bizti jó lesz azon a lebetonozott sávon ami körben szépen meg van csinálva
Ami meg repül az meg el is tud repülni egy darabig meg vissza is... szóval tökéletes hosszú távú megfigyelésre.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) Voloka válasza ricsi99 (#1) üzenetére


Voloka
tag

Ne komolytalankodj.Melletted is az ismert szomszédod lakik, mégis este bezárod az ajtót!

(#9) Voloka válasza ricsi99 (#3) üzenetére


Voloka
tag

Neked ez a fixa ideád, hogy lölözzél! A többi nem számít.
A cikk csak lehetőséget ad, hogy nyomasd!
:D

(#10) Voloka válasza iMaverick (#4) üzenetére


Voloka
tag

Sőt, kevesebb " emberi erő"is elég!

(#11) Voloka válasza ricsi99 (#5) üzenetére


Voloka
tag

Te is voltál...
Le is vagy maradva. Mert kkor azért álltál ott, hogy ne menjenek ki!
Most meg azért, hogy ne jöjjenek be azok, akik szerinted nincsenek is, nem is léteznek!
A te tudásod csak arra elég, hogy a magyarokat ( meg néhány NDK-st) cseszegesd! De ez már megszűnt, így a te tudásod idejét, múlt oka fogyott, nulla értékű!

(#12) NumberGuy válasza iMaverick (#4) üzenetére


NumberGuy
tag

Mert ha a baka a laktanyában van, akkor nem kell ennie, meg nem kell WC járnia? Ezt így is úgy is finanszírozni kell.

[ Szerkesztve ]

(#13) cuebler válasza Voloka (#9) üzenetére


cuebler
senior tag

"szerkesztés" gombot néha használhatnád, nem a facsén vagy :DDD

ha hihetünk az "állami" szócsöveknek, a rendőrségnél 400 mrd forintot költöttek el határvédelemre :DDD gondolom, ebben benne van a "szánkópénz a tanácsosnak" is :C
márpedig miért ne hihetnénk az állami médiáknak :)) [link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#14) iMaverick válasza NumberGuy (#12) üzenetére


iMaverick
addikt

Nyilván nem lesz ingyen akkor sem, én nem is írtam ilyet. (Mondjuk ha a laktanyában ücsörögnek, akkor kaját nem fognak nekik adni.)

szerk: legalábbis ha jól tudom, a rendőröknek nincs amúgy étkeztetés. A katonáknál nem tudom. (Régen volt, hogy most van-e... :F )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#15) ricsi99


ricsi99
addikt

"Voloka" neked meg mi bajod van?

"iMaverick" kaja... képzeld ell 11:30 -tol 12:00 kint lesz a határon... ebédszünet miatt zárva :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#16) Fred23 válasza Voloka (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hmm, a lölöminátor szót most kitaláltam. :D Bajusszal igencsak félelmetes lenne.

(#17) ricsi99 válasza Fred23 (#16) üzenetére


ricsi99
addikt

Bakker ... leforditanád nekem a mondanivalóját... egyszerűen nem értem. :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) Fred23 válasza ricsi99 (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

Magasan képzett, hozzáértő gépember, aki sikeresen megszabadít ember jellegedtől. Oké, annyira nem jó. :DDD

(#19) Tetsuo válasza ricsi99 (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ő keresse ki a neten, hogy mennyibe kerül a mexikói rendszer?! Keresd ki te! Te akarsz azzal érvelni, ráadásul amiket felsorolsz nagyrészt azt erősíti, hogy éppen szükséges a drón-rendszer. A rendőröknek nem a határon a helyük - így van. Vissza kellene állítani a határrendészetet és meg kellene erősíteni a hadsereget.
Ennek a mondatnak meg pl. semmi értelme: "az a nevetséges kerítés ,meg hagyjuk jó ... mekkora is? ha kiváncsi vagy a youtube tele van vele... ne csak a röszkei 2km sávot nézd... "

Az innovációt pedig el is lehet adni. Természetesen nem egyik napról a másikra történik a megvalósítás, hanem egy hosszú folyamat lehet, ami később kiterjedhet más területekre is.

(#20) ricsi99 válasza Tetsuo (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

Igaz ..nálunk 1,5milla volt métere... mint kiderült hivatalos adat.
Annó ki voltak rendelve a közmunkások ,ha visszaemlékezel...
Ehhez viszonyítva biztos ócsó és megfelelelő szakértelelem lesz

Hadsereget minek megerősíteni? Mi köze a 2 erőszakszervezetnek egymáshoz? Vagy a haditengerészere gondolsz?

Van értelme... ez olyan mintha a vidéki nyaralódon csak a kapu mellé teszel fel 1-1m kerítést a többi rész meg nyitva... iszonyat hatásos

Csempészetet meg úgy lehet visszaszorítani ,ha nem volna nálunk pl baromi drága a cigi akkor nem volna biznisz...

Vagy mire kellene az elképzelt határzár? Mordor fölröl támadnak?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#21) Tetsuo válasza ricsi99 (#20) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te, a frusztrált ellenzékiségeddel még mindig jobb helyzetben vagy, mint egy felvilágosult patrióta, mert olyan országba költözöl a világban, szinte ahova csak akarsz. Ez utóbbiak viszont kénytelenek elviselni a jelenlegi rendszert és reménykedni... de ez nem is ide tartozik, ahogy az sem, hogy adott kerítésnek mennyi métere.

[ Szerkesztve ]

(#22) ricsi99 válasza Tetsuo (#21) üzenetére


ricsi99
addikt

Elfeljthetnéd ezt a pártoskodást , én 8 éve làzadtam fel a rendszer ellen ,de akkor meg simán nem èrdekelte az embereket ha 1 ember osztotta az észt.
Kifejezetren gyűlölöm amikor beskatulyáz egy vadidegen...
Hol tanultad meg , hogy cimkéket ragassz az emberekre? Pl ellenzéki .. csak nem a fidelitas táborban?
Ja és ha nem tetszik a rendszer akkor tenni kell ellene... felemeled a kedvenc testrészed és teszel...
Ha meg nem ,akkor neked jó így és halgass a neved.. Legalábbis a vezéred ez mondja.
Várd meg míg más kikaparja neked a gesztenyét.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) Tetsuo válasza ricsi99 (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Te keverted ide ezt az egészet és úgy tűnik, már az agyadra ment. ;) :U
(Bár teljesen mindegy, de ha még eddig nem esett volna le, én nem vagyok Fideszes.)

(#24) OmikronO


OmikronO
csendes tag

imádom a robotokat, sz@rok bele ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.