Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacc


Lacc
aktív tag

Nem robbanó festékpatron kell bele, hanem robbanó töltet ;]

(#2) nuri


nuri
aktív tag

Mi van, ha a táskában van a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#4) tailor74


tailor74
őstag

Ez eléggé kétesélyes megoldás így. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#5) Gdi válasza #20749568 (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

Ha egy motoros tolvaj 40-50km/h-val a földre rántja, és végigszántja az aszfaltot a feleségeddel, barátnőddel, anyukáddal, lányoddal, szerintem Te sem arra vágynál, hogy 3 hónap felfüggesztett ejnye-bejnye után újra megtehessék vele. Már ha egyáltalán elfogják az elkövetőt.

Nem megölni kell, de egy leszakadt ujj lehet keményebben korlátozna a jövőbeli bűncselekmények elkövetésében.

Mondjuk ez inkább a tulajdonosra jelent nagyobb kockázatot.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#6) nonsen5e válasza Gdi (#5) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kár, hogy több joga van a rablónak/tolvajnak, mint a tulajdonát megvédeni szándékozó személynek. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) iMaverick válasza #20749568 (#3) üzenetére


iMaverick
addikt

Pedig ha attól kellene tartania, hogy szó szerint "rárobban" a táska, majd elmenne inkább valami normális munkát keresni... Teszem azt levinné a kezét... (Mondjuk én az a fajta emberke vagyok, aki szerint igenis van elrettentő ereje a halálbüntetésnek. Nem akarok flame-t generálni!!!! Mindenki azt hisz, amit akar.)

(#6) Gertrius: +1 (sajnos)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) papi77 válasza nuri (#2) üzenetére


papi77
addikt

Igen,akkor erre gondolni kell előre,és zsebbe hordani a telt.

Az első: NOKIA 1611

(#9) AGE-T


AGE-T
senior tag

Egy ilyen kell csak kicsiben.
Ha valóban kezelni szeretnék ezt a problémát, gondolom lenne rá megoldás. Ha más nem, csapdát állítanék, és keményebben büntetném.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#10) somogyib


somogyib
őstag

Nem túl hatásos védelem.
Ha ilyen elszántak ezek a rablók, legfeljebb mostantól visznek magukkal egy csípőfogót. Mire az áldozat begépelné az SMS kódot, már le is vágta az oldalán fityegő detonátort.

(#11) Lacc válasza #20749568 (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem hiába van ott az ördög szmájli :). Több probléma van a robbanó töltettel, reptéri ellenőrzésnél fennakad, külső magas nyomásra is beindulhat az "önrobbanás" - elfelejtettem a szakszót stb. Esetleg a gyerek az anyja táskáját elszedi és addig üti a földhöz, hogy magát robbantja fel.

Bár Szent László király idején is akasztással büntették a lopást, vagy kéz levágással, de egy idő után bevált, és Könyves Kálmán uralkodó már tudott enyhíteni ezen a szabályon.

Néha a tűz ellen csak a tűz hat.

Ez ugyanez, mint ami itt van hardveraprón, a csaló átver egy SSD-vel, a pénzt lenyúlja, hiába van bankszámla adat és telefon meg, nem veszi fel, a PH-n letiltják, a rendőrség meg nem tudja megoldani az ügyet, kiderül máshol is feljelentik, van valami eljárás ellene, de már 5 éve tart, és így inkább dobják, és megúszta :).
True Story bro. A 3-ikat már fel sem jelentettem, mert minek, csak dobálják egymás közt is a rendőrsége az ügyet.

A festékpatron jó ötlet, én még az elektromos sokkolást is melléje tenném. Azért egy arcba robbant festékpatron eléggé jól meglátszik a tömegben, és azt a szégyen érzetet - már ha van ilyenje a bűnözönek - eléggé megtudja ugrasztani.

(#12) Narasim válasza iMaverick (#7) üzenetére


Narasim
aktív tag

ha olyan festék lenne benne, mint a pénzkazettákban, akkor még működhetne is a dolog.

régen a tolvajnak levágták a kezét. az egy megfelelő büntetés volt, én is azon vagyok, hogy az ilyesminek lenne elrettentő ereje most is.
a mai társadalmon egyértelműen látszik, hogy szarul működik. nem kell mást tenni a bizonyítékért, csak kimenni az ajtón és megnézni. sőt, ki sem kell menni. de mivel döntéshozóink maguk is tolvajok, hazugok, gazemberek, így eleve nem támogatják az ilyen büntetéseket, mert a mandátum lejárta után nehogy rajtuk csattanjon. :K

a másik oldala meg az, hogy ha pl sok sorozatot meg filmet nézel, de nem a moziban meg a tévében, akkor lehet, hogy még én is lábbal kellene, hogy elindítsam a letöltést, mert kezem már nem lenne :B

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#13) zone válasza Gdi (#5) üzenetére


zone
őstag

Költözz valamelyik iszlamista országba, ahol érvényben van a Sharia és levágják a tolvajok kezét.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#14) Pug válasza iMaverick (#7) üzenetére


Pug
veterán

Hinni természetesen mindenki azt hisz, amit akar, de attól még nem válik valósággá...

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#15) zseko


zseko
veterán

A táska fülébe végig drótot, a kioldót meg csuklóra rögzíteni, így mikor letépik automatikusan kiold, aztán a 150eV szépen megcsapkodja :D Azt a motorozást megnézném :DDD Persze egy bőrkesztyű már lehet leárnyékolná, de biztos van az a feszültség ami áthúzna azon is...

Egyébként Dél-Afrikában sem szarakodnak sokat:
Autólopás? Védekezzen pokoltűzzel!
:DDD

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#16) macilaci78 válasza nuri (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Márpedig hol máshol lenne? Még a kezében, amit vagy kiejt és amíg a táskájával van elfoglalva, addig más felkapja, vagy zsebben, de nem az lesz az első gondolata, hogy Paintben játsszon.

Oké, elgurult a telóval a táskája... Ki az a mai világban, aki fejből megjegyez egy olyan telefonszámot, amit szíve vágya szerint sose kell használnia? És azon belül még egy külön PIN-kódot? :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) #16820480 válasza macilaci78 (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez úgy lenne működőképesebb, hogy ha mondjuk övre kulcsolt damil lenne, ami kirántja a biztosítékot, és a csomag elkezd füstölni. Illetve inkább egy olyan füst kellene, ami nem lemosható nyomot hagy. Az kellemes lenne, ha egy ilyen színű motort meglát a rendőr, viszi is el a tulajdonost kérdés nélkül.
Olyan lenn ez, mint a tetoválás az arcra, régebben a bűnözők permanens megjelölésére szolgált.

(#18) AGE-T


AGE-T
senior tag

Túl bonyolult ez. Egy biztonsági csat kell rá, ami erősebb húzásra kiold. Így elviszi a fülét, de a táska mondjuk megmarad.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#19) Zeratul


Zeratul
addikt

Pénzes postásoknál hosszú évek óta festékpatronos táska van, ha kirabolják őket jobb ha tolvaj nem próbálkozik kinyitni a táskát.

(#20) somogyib válasza Zeratul (#19) üzenetére


somogyib
őstag

De ott ha jól tudom a pénzfestés a lényege, hogy ne tudja felhasználni a rabló. Itt max a táskában lévő pénztárcát festené be, ami nem sokat érne.

(#21) cinemazealot válasza zseko (#15) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erről nekem a Csupasz Pisztoly idevágó jelenete ugrott be. :D

(#17) sheratan
+1 a damilos kibiztosításra.

(#8) papi77
Zsebben a mai péklapátokat? A női ruhaneműkön (miniatűr, testhezálló vagy egyáltalán nem létező zsebbel) még az (egyébként ma már ritkaság számba menő) egykezes méretű okostelókat se tudod hova tenni, nemhogy a szinte kizárólagos phableteket. Asszonykám is csak táskában tud magával vinni kulcsot, tárcát, telót, iratokat és szerintem ezzel nagyon nincs egyedül. :(

(#22) Spr1nG válasza AGE-T (#18) üzenetére


Spr1nG
tag

+1
Nem tudom miért bonyolítják ennyire...

http://www.spring-gas.hu

(#23) athomi


athomi
veterán

Mondjuk ha a robogóst ezzel robbantod miközben száguldozik, azzal balesetveszélyt okozol. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) KillHates válasza AGE-T (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, de a táskát ragadják meg és a fül marad a nőnél. Mondjuk, ha a fül lenne egy "kukorica" biztosítószege?? ;] ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) KillHates válasza athomi (#23) üzenetére


KillHates
nagyúr

...és remélhetően egy betonkeverő alá landolnak a jó képességű tolvajok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#26) zone válasza athomi (#23) üzenetére


zone
őstag

Na igen, ha épp a túloldalán van a motoroshoz képest, szépen rárobban a járókelőkre vagy az autósok szélvédőjére...

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#27) athomi válasza KillHates (#25) üzenetére


athomi
veterán

Az a jó eset, a rossz eset amikor más embereket letarol :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Béééla


Béééla
őstag

Nem értem mi ezen a nagy kunszt, a Samsung most dobja újra piacra a Note 7-et és annak akarnak konkurenciát :F

Kicsit értelmetlennek találom a cuccot, sok a probléma vele.

Bélabá

(#29) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Kivezetett gumis 1m-es madzag, ahogy kihúzzák úgy berobban. De még elég ahhoz hogy ne önrobbantás legyen. És legyen a festék a tipikus büdös lemoshatatlan cucc.

(#28) Béééla Biztos ide szántad? :D

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#30) somogyib válasza Sanchez638 (#29) üzenetére


somogyib
őstag

Ennél egyszerűbb lenne, ha a robogókba építenék be az elektronikát. Ha elküldöm a rendszámát egy telefonszámra sms-ben, akkor behúzna egy satufék. :D

(#31) Sanchez638 válasza somogyib (#30) üzenetére


Sanchez638
addikt

Legegyszerűbb:

Bíró úr nem lesz sok az az 5év?
- Kötél!!! :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#32) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

zsebbe pisztoly...

(#33) atok666


atok666
őstag

Egyszerubb megoldas kene, egy ilyen tolvajnak szemrebbenes nelkul levagnam az egyik karjat. Annak legalabb lenne vmi kis visszatarto ereje - szerintem.

Atok

(#34) somogyib válasza atok666 (#33) üzenetére


somogyib
őstag

Ilyen nick névvel azt hittem durvábbat mondasz. :D

(#35) rootkiller válasza somogyib (#30) üzenetére


rootkiller
őstag

Ez a fetrengős röhögés kategóriája :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#36) Tikakukac


Tikakukac
titán

Épp ma keltett egy nyomozó, hogy látta az egyik lopós videóban a számomat, aztán érdeklődik hol volt ez pontosan mikor stb stb.

Mondtam neki, hogy nyugalom, a rendőrség igaz, le sem szarta az egészet, de a fickóról 2 hét alatt mi összeszedtünk 3 másik lopást kamera alól, megvan a neve, mailje, facséja, címe, telszáma és a napi rutinja is. Azóta lopott még úgy 1 millányi cuccot, szabadlábon van, mert hát hogyan máshogy lenne.

Támogatom a karlevágást. Ha nem lenne neki, éhen döglene, mert nem tudna mivel lopikázni, a tökéletes végrehajtás az élettől. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) Lacok


Lacok
őstag

Na ez se jó semmire de legalább jól lehet vele keresni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#38) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Érdekesség. Nem több.
Vélhetőleg kint is reklámozzák.
A tolvajok pedig már pontosan tudják, hogy mit és hol keressenek.

(#39) headhunter válasza AGE-T (#9) üzenetére


headhunter
addikt

(#40) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A bűnelkövetést megelőzni kellene valahogy. Oktatás, nevelés vagy ilyesmi.

(#41) Dhampir


Dhampir
félisten

Valami védelem jól jött volna az Országos Széchényi Könyvtár egykori főigazgatójának is.

(#42) iMaverick válasza Rodi 4.80 (#40) üzenetére


iMaverick
addikt

Az 5let kitűnő, csak nem látom, hogy akarod kivitelezni? A videón nem 10 éves sz@ros kölyköket láttam, felnőtteket hogy akarsz nevelni?

Bár az is igaz, hogy ha elküldik 5-6 évre egy külszíni kőbányába követ törni, az eléggé "motiváló" lehet, hogy talán mégsem kellett volna lopni, csalni, gyilkolni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#43) Hiftu


Hiftu
senior tag

Erről a cikkről nekem Charles Bronson Bosszúvágy című filmjei jutottak eszembe.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#44) Forchalad


Forchalad
tag

Szerintem ez a megoldás ebben a formában teljesen halott. Az alap koncepció jó, de ki az akinek nem a táskájában van a telefon?

Mire talál egy másik telefont, amire bepötyögi a számot meg a kódot (ha egyáltalán emlékszik rá) már réges régen kidobták a táskát.

Valami olyan dolog kellene, hogy egy (elegáns) karkötővel együtt lehet ezt megvásárolni amiben szintén van egy mini GSM modul. Arról meg indítható lenne egy gombnyomásra a "robbantás".

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

3db gyorsulás érzékelő betanítva rántásra és egy kapszaicin, ammónia patron, ami belefakad a táskába, értéktelenné teszi a tartalmát.
Lehet rakni bele késleltetést, csipogást, és olyan deaktiválást amimhez meg kell állni, vagy el kell dobni a táskát 5 sec-en belül.

Megtalálni se lenne nehéz a büdös táskát, telefont, pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#46) .mf


.mf
veterán

*kopp-kopp* Nekem eddig még nem volt ilyen gondom, pedig most is épp Malajziában vagyok, s voltam már itt korábban is pár hétre. Járkáltam már sokszor éjszaka kihaltabb részek sötét sikátoraiban is. Gondolom az áldozatok feltűnően kiöltözött nők kezében lengén lógó ismerten drága márkás táskák -- ezek Bp-en is kedvelt célpontok...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#47) Hieronymus válasza Rodi 4.80 (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Oktatás és nevelés van, csak nem úgy ahogy gondolod.

A rászoktatás akkor kezdődik, amikor már járni tud a gyerek.
Ha édességet akar, beszerezheti a közeli boltokban. Megmutatják hogyan kell csinálnia, utána már egyedül kell lopnia. Ha lebukik, vissza kell adnia az elcsent édességet. Kap mellé látványosan, két hatalmas pofont.
Na nem azért, mert lopott. Azért mert lebukott. Legközelebb figyelmesebb lesz és nem bukik le.

Megtanulja a gyerek, a büntetés a lebukásért és nem a lopásért jár. Innentől esélytelen minden tanítás és nevelés, ami ennek a szabálynak ellent mond.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) Lalikiraly válasza nonsen5e (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Magyarországon sajnos ez így van...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#49) Lalikiraly válasza somogyib (#30) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jah mint a Knight Riderben mi? Autókba meg távirányítós katapult ülés... Mondjuk szívás ha a tető nem nyitható. Mármint az elkövetőnek :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50) Lalikiraly válasza cinemazealot (#21) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Neis mond. Páromtól mindíg megkérdezem, hogy féltégla van a táskában?... Hát a tárca magában olyan nehéz...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.