Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LW


LW
őstag

Ez a játék nem az én stílusom, az Oblivion sem jött be, de természetesen gratulálok a jól megszerkesztett cikkhez.

(#2) daninet


daninet
veterán

Játszottam vele konzolon, szörnyen nem tetszett.. mosott textúrák monoton játékmenet. De hát nem vagyunk egyformák, mindenkinek más :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) veector


veector
senior tag

ömm

szerintem...

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

kedvet kaptam

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) paulka válasza daninet (#2) üzenetére


paulka
tag

Konzolon megint más, nagyon csúnya. PC-n sokkal szebb!

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#6) wikings2


wikings2
őstag

Az a rész nem tetszett a cikkben hogy a Gothic sorozat pokolian jó lenne HA .
A gothic tény hogy híres a bugokról , de ezeket leszámítva egy oltári jó játék és már kijött annyi javítópatch hogy a 30 órás játékidőkből kb 2-3 bugot veszel észre amik egy ugrással vagy fegyverelővétellel kiküszöbölhetőek.
Amúgy szép leírás a Risen sem rosz, de szerintem a sztori/játékmenet már gyengébb mint az "elődökben". :R :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#7) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nagyon régóta az első rpg, amit sikerült végigjátszani (amik max 2/3-ad tájékon nálam kifulladtak az elmúlt években: gothic2 és 3, morrowind, oblivion, fallout3, two worlds, loki stb.).

lehet, hogy fentiekhez képest kicsit rövid, de nekem így is nagyon bejött a sztori (párbeszédek, küldetések), a harcrendszer és az egész világ úgy ahogy van. a legjobb mikor az elején hosszú perceket küzdesz egyetlen szottyadt farkassal, mert még egy szál bottal vagy késsel hadonászul ügyetlenül.

én számszeríjra és kardforgatásra gyúrtam, a kettő együtt nagyon élvezetes és kellően nehéz volt (nem úgy mint gothic-ban mikor rágyúrtál archery-re, fogtad az íjad, felálltál valami tereptárgy tetejére és egész ork helyőrségeket ki tudtál irtani. itt összesen egy típusú őrtoronynál lehetett megcsinálni vmi csontvázas küldetésnél, de ott kellett is a csalás annyian voltak..). a közelharci képességekből eredő kombók pedig zseniálisak, szerintem nyagon feldobják a harcot.

szóval mindenképpen kötelező, gépigénye harmatos a látványhoz képest, középkategóriás gépen is simán fut max részletességgel.

(#8) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Remek játék!

Sokáig kerültem, mert elég sok rossz kritikát olvastam róla, de mikor kipróbáltam magával ragadott. Grafika is rendben van, sebesség is ok és Gothicokhoz képest meglepően bugmentes...

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Ménemgémpod? :F

(#10) Titan44 válasza LW (#1) üzenetére


Titan44
tag

:R Respect a kultúrált hozzászólásért! :C

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#11) pdave


pdave
aktív tag

nagyon tetszett a risen, ahogy az egész gothic sorozat is, szerintem hangulatban sokkal jobb, mint az elder scrolls sorozat (persze az meg másban jobb)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#12) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Jó írás, grat! :R Nem túl hosszú, de kellően tárgyilagos, és lényegretörő. :K

(#13) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Elkezdtem a játékot, de szerintem túl erősekre sikerültek az ellenfelek-szörnyek. Volt hogy barlangba bementem egy küldetés miatt (főszál), és az ott tanyázó lények körbevettek, még szűk folyosóba se volt értelme csalni őket, mert simán lecsaptak. Hiába próbáltam taktikásan, skilleket fejlesztve. Fogtam és belőttem a trainert, de 1-2 óránál tovább így se bírta a játék Nálam :)

(#14) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Hmm jó kis játéknak tűnik. Lehet majd a későbbiekben kipróbálom. Köszi :R

(#15) Fücsök007 válasza ZozzHUN (#13) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ha meg olyan könnyű lenne mint az első és második rész, akkor meg az lenne a baj. ;) Próbáld ki hogyan reagálnak a mozdulataidra, és megtalálod a megoldást. ;) :K

(#16) boogie84 válasza daninet (#2) üzenetére


boogie84
veterán

Sztem is nagyon monton volt. Nem tudom h ezek a játékok Fable-re akarnak e hajazni, de azt soha nem fogják utólérni!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17) Brutális eb válasza ZozzHUN (#13) üzenetére


Brutális eb
addikt

Néha szégyen a futás de hasznos.
Majd feltápolod magad visszamész és lezúzod az arcukat.(RPG játékok egyik lényegi eleme)

A cikk pedig remek étvágygerjesztő,lényegretörő a hangulatot remekűl visszadja.
Grat. :R

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#18) ZozzHUN válasza Brutális eb (#17) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nagy RPG van vagyok, de azt nem szeretem, ha valamit túlságosan sokáig kell monoton csinálni... Ha már rendesen csinálom és nem csak úgy osztogatom el a pontokat, akkor csapjam már szét őket rendesen :)

pl. Divinity II az sztem már jó játék :)

[ Szerkesztve ]

(#19) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Engem nagyon megfogott ez a játék. Első alkalommal abba se tudtam hagyni, 24 órában nyomtam. Azóta 2x végigvittem mindegyik oldalon. Számomra ez a best. Remélem hamarosan jön a Risen 2. :C

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20) hejesírásó válasza D1Rect (#9) üzenetére


hejesírásó
senior tag

me én is embörbű vogymuk azé. de majd a köv. oda megy.

(#21) hejesírásó válasza ZozzHUN (#13) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ahogy már mások is mondták, táposabban visszamész, és ennyi.
vagy futsz és a monstát ráhuzot nem meghalós NPC-kre, ha nagyon kell amit őriz vagy véd. ;)

(#22) Balu972


Balu972
aktív tag

Iszonyat jó játék volt. Külön köszönet a magyarítóknak!
Általában minden jobb RPG-t végigjátszok, de hosszú idő óta ez az egyetlen, amelyen gondolkodom, hogy még egyszer végigfussak. Valahogy nagyon jól eltalálták a hangulatát.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#23) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato :)

"There is nothing permanent except change"

(#24) D1Rect válasza hejesírásó (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

(#25) volvoguy


volvoguy
addikt

Én anno sokat vaciláltam ,hogy most Risen vagy Witcher....utóbbit választottam és nem bántam meg

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#26) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Nekem is nem régen jött meg a kedvem hozzá. Egyszer már próbáltam de az irreálisan erős ellenfelek miatt hamar elment a kedvem.

Aztán másodszor nem régen estem neki újra. Föltettem az 1.1-es patchet a magyarítást a Better Low Poly Textures-t (anélkül kegyetlen rondák a messze lévő fák), és a High Res Packot (textúrák jó részét lecseréli). Az eredmény magáért beszél, sokkal jobb lett így és nem is esett sokat az fps (4670el tolom).

Most nem adtam fel, jó erősre kifejlesztettem a kardozást, most így kétkezest is elvisel egy kézben a pajzs mellett ami gyakran jól jön. Már nem is tudom hányszor haltam meg az erős ellenfelek miatt, de már kezdek belelendülni. Pár apró grafikai buggal már találkoztam, és annak a nagy gilisztának van olyan hogy rádköp még ha védekezel is (ezzel cáfolva a cikkíró állítását). Don Esteban oldalán próbálom visszahódítani a várost, egyre több sikerrel.

Ennek a játéknak a végigjátszása ajánlott minden RPG kedvelő számára! Nálam a pár apróbb hiba miatt 9/10-et kap, de nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#27) NetMiner


NetMiner
csendes tag

Jó lett a leírás! :C
Szerintem a Gothic kedvelőinek különösen ajánlott.
Én szerettem, de most újra kedvet kaptam.

Addig-addig, hogy csak-csak...

(#28) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

sokan mondják, hogy erős az ellen, én inkább azt látom, hogy sokkal nagyobb odafigyelést igényel a harc.

bár tény, hogy eléggé izzadós volt a játék még odafigyelve is több ellenfél ellen gyakran húztam rá őket az npc-kre meg kerestem a szűk helyeket, hogy csak egy-kettő tudjon egyszerre hozzámérni.

közben meglestem a konzolos verziót ház az rika gyenge, sehol se kapott 4\10pt-nál többet. végre vmi ami pc-re jobb ;]

(#29) Gude


Gude
senior tag

Az írás jó lett,de nem kaptam kedvet :N

[ Szerkesztve ]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.