Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Dany007 válasza Kalandor (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Oké, akkor azt a két percet még megvárom! ;]

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Éljenek a geekek! :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Z86


Z86
őstag

Ez egy jó ötlet.

Az almás topicokban lehetne külön géniusz rang ;]

(#5) Huma


Huma
addikt

Ez nekem is járna a film topicban végzett tevékenységemért. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Azt is leírhatnátok, hogy a delikvensek milyen témában szakértők, mert az említettek közül csak vzsryllel találkoztam eddig topikban :U

megj: hdsentinelről is hallottam, meg az egyértelmű is, de a többiek hol tevékenykednek?

[ Szerkesztve ]

(#8) Dany007 válasza Kalandor (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Nem probléma. Megbocsájtjuk :P
Na már látom is! Dezz jó választás volt. Őt "ismerem" még régen az Sg-ről (is). Meg nagyjából betudom lőni, hogy milyen területen szakértő.

A többieket viszont csak "látásból" ismerem. De fogalmam sincs milyen területen vannak. Esetleg azt odaírni? Csak aki kíváncsi, mint én láthassa.

@Jim-Y:

Hoppá. Látom egyre gondolunk. dezz kolléga szerintem leginkább monitorok tévék, kijelzők területén szakértő.

[ Szerkesztve ]

(#10) Jim-Y válasza Kalandor (#9) üzenetére


Jim-Y
veterán

Értem, hát.. majd találkozok velük is akkor :)

(#12) Lenry


Lenry
félisten

faja, jó ötlet, hogy így elismeritek / elismerjük a munkájukat.
nem ismerem mindet, de akivel találkoztam, ők tényleg hihetetlenül otthon vannak bizonyos témákban :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Huma


Huma
addikt

Asszem liksoft-ot tudom miben szakértő. Részben egyezik a szakterülete hdsentinellel. Hacsak nem keverem valakivel. A többiről fogalmam sincs. Csak dezz ismerős még.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) föccer válasza Huma (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kevered őket, de maximum érintőlegesen ugyan az a szakterületük. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) pzstm


pzstm
titán

Itt is nagyon Szépen Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lehet kérni a "Fingjasincssemmiről" rangot? Hátha így nem privizgetnek majd az újoncok :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

logout comet díj...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Grat nekik! Nekem pzstm ismeros, sok mindenben segitett mar! :K

(#19) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ilyenkor látszik, hogy ki mennyire más "hadszíntéren mozog". Nekem DM-Fan és dezz munkássága ismeretes, a többiek közül nem tudom, hogy ki-merre hány méter, ha a nevével már találkoztam is.

Gratula mindannyiotoknak, ha mindenki annyira ért a saját szakterületéhez, mint az említett 2 tag a sajátjához, akkor jó választás volt. Igyekszem jobban odafigyelni, hogy megismerhessem a többiek munkáját is.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20) bambano válasza TazLeacher (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha például megnézet konkrétan ezen két ember privát logját, akkor mit látsz: az egyiknek van 1 szakmai meg három zenész bejegyzése, a másiknak meg tele van akár ph! címlapot is megütő minőségű cikke.

itt már nekem kicsit csorbul, hogy egyforma-e a szakértelem, ha az egyikőjük megpróbálja át is adni, a másik meg nem. és ez igaz a többiekre is, alig van blogjuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Kassadin válasza Huma (#5) üzenetére


Kassadin
addikt

Inkább ne. :DDD

(#23) kraftxld válasza bambano (#20) üzenetére


kraftxld
nagyúr

logout blog <> fórum

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) TazLeacher válasza bambano (#20) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem nem attól függ valakinek a szakértelme, hogy a segítség mely módját választja.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#25) bambano válasza TazLeacher (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez igaz, de itt nem is a szakértelem a kérdéses, hanem az, hogy mennyire segítőkész valaki. egy csomó olvasója lehet a lapcsaládnak, akik nagyobb szakértelműek, de mivel nem segítenek, ezért nem látszik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Lauda válasza bambano (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Es teljesen nyilvanvalo, legalabbis nekem, hogy aki nem segit, az nem is erdemel szakertoi rangot.

(#27) bambano válasza Lauda (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a fordítottját is el lehet fogadni: minél többet segít valaki, annál inkább jogos a szakértő rang neki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Lauda válasza bambano (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Ez igy van, de minek kevered ide a blogokat? Pl pzstm rengeteget segit a win topikokban, es van egy bejegyzese. A kettonek semmi koze egymashoz.

(#29) föccer válasza bambano (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Emlékszel RGB-re? Gondolom nem kell magyarázni, hogy attól még, hogy valaki nagyon segítőkész nem biztos, hogy szakértője az adott témakörnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30) pzstm válasza bambano (#20) üzenetére


pzstm
titán

vagy éppen nem feltétlen a logout blog-ra irkál, hanem aktívan segít/része szakmai topikoknak és van saját blogja :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31) bambano válasza pzstm (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A saját blogért ne a logout díjazza.

(#29) föccer: nem emlékszem, csak alapértelmeztem, hogy szakmai elismerést szakmai hozzáértésért lehet kapni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) pzstm válasza bambano (#31) üzenetére


pzstm
titán

de ez nem is egy logout díj, hanem a teljes PH lapcsalád. Annak meg a fórum nem kicsit szerves része, különösen a szakmai topikokat tekintve :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#33) föccer válasza bambano (#31) üzenetére


föccer
nagyúr

Így is van, szakmai elismerést a szakmai hozzáértésért lehet kapni. Nem azért mert valaki sok/kevés logout bejegyzést publikál. A szakértői rangot alapvetően a fórumon nyújtott tevékenység alapján adjuk.

RGB pedig egy olyan gyerek volt itt a fórumon, aki "mindenhez értett" így csinált crt moncsiból ionágyút, meg egyéb életveszélyes cuccokat. Persze mindezt elméleti síkon, szerencsére.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34) bambano válasza föccer (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a logoutra publikált minőségi cikk nem szakmai segítség?
hozzátéve, hogy azt sokkal könnyebb előkotorni és átnézni, mint egy 20k-s hozzászólásos fórumban eldugott infót?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) föccer válasza bambano (#34) üzenetére


föccer
nagyúr

De, mindenképpen az. :K Ezt nem is vitattam. Csak annyit mondtam, reagálván a #20 hsz-re, hogy alapvetően a fórumbeli aktivitás alapján választottunk ki néhány, kiemelkedő szakmai tudású fórumtagot. Ez nem azt jelenti, hogy mások esetlegesen kevésbé lennének járatosak ugyanazon, vagy esetlege más témákban. Biztos vagyok benne, hogy idővel bővülni fognak a szakértő ranggal rendelkezők köre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36) bambano válasza föccer (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Domxc


Domxc
senior tag

Be lehetne menni a telós topikokba is osztogatni. (Milyen mobiltelefont vegyek, Melyik okostelefont vegyem)
Mondjuk mostmár pár hónapja inaktív vagyok, de a rang kedvéért lehet, hogy visszamegyek oda.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#38) pzstm válasza Domxc (#37) üzenetére


pzstm
titán

biztos figyelik azokat is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39) PazsitZ válasza Kalandor (#9) üzenetére


PazsitZ
addikt

Pedig szerintem szándékosan ott lehetne és jó ötlet lenne.
Jelenleg pl. van egy winyó szakértő. Aki véleményt mond egy processzorról esetleg kevésbé megalapozottan. Most honnan tudja az ember, ha nem ismeri alapból, hogy az ő szava ezen témakörben valóban jelentőse releváns vagy csak átlagos.
Avagy honnan tudom, hogy winyó ügyben inkább rá hallgassak jobban mint egy újonc-ra.

Egyébként jó ötlet, már lassan mindenkinek egyedi rangja, egyedi arcképe lesz :)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#40) Jim-Y válasza PazsitZ (#39) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyéni rang nem sok van, egyéni arckép tényleg egyre több lesz, én is szigorítanék a feltételeken.. vagy legalábbis később adnék/több hsz után.. de inkább időben később :)

(#42) TazLeacher válasza Domxc (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem akarlak megbántani, és tisztelem azt az időt, amit ott segítenek emberek egymásnak, de a "Milyen XY-t vegyek topic-okhoz" rendszerint nem kell kimondott szakmai hozzáértés. Minden időszaknak és terméktípusnak megvannak a maguk best buy termékei, azokat kell tudni és kész...ennyi. Ez nem szakmai tudás, hanem piacismeret.

(Ettől függetlenül lehet, hogy ott vagy a szeren szakmai oldalon is, azt nem tudom, de ahhoz biztos nem kell szakmai tudás.)

Megj.:
Mondjuk mostmár pár hónapja inaktív vagyok, de a rang kedvéért lehet, hogy visszamegyek oda.

Ez meg elég szánalmas volt így. Komolyabb összeget tennék rá, hogy az életben nem kapsz ilyen rangot, ha másért nem, ezért a hsz-ért...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#43) Domxc válasza Jim-Y (#40) üzenetére


Domxc
senior tag

Erre térjünk vissza azután, miután megvan az arcképem. ;]

"Ez meg elég szánalmas volt így. Komolyabb összeget tennék rá, hogy az életben nem kapsz ilyen rangot, ha másért nem, ezért a hsz-ért."

Miért is volt szánalmas? Elég sokat tevékenykedtem ezekben a topikokban, ezért úgy gondolom, hogy megérdemelném a rangot. De mivel pár hónapja tényleg nem vagyok olyan aktív, ezért újra aktivizálnám magamat az adott topikokban, hogy megmutassam hogy igenis méltó vagyok a rangra.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#44) Gabás


Gabás
addikt

csak írjátok kis kezdőbetűvel a többi mintájára:)

[ Szerkesztve ]

(#45) TazLeacher válasza Gabás (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jó ötlet... :K

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#47) baluka26


baluka26
veterán

Ennek csak akkor lenne értelme, ha mindegyik nagyobb témakör megkapná a saját szakértőjét, globálisan. Igy, hogy páran megkapták semmit sem ér.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) PazsitZ válasza Kalandor (#41) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jajj, most az utolsó mondatot nem kell félreérteni. Mint írtam, jó dolognak tartom.

Viszont a példáimal szemléltetni szerettem volna, hogy nem feltétlenül mindegy, hogy valaki miben /miért szakértő.
A lényeg pont az, hogy gyakorlatilag nem lehet mindenben szakértő.
De ha mondjuk a neve mellet van legalább egy behatárolható tényező. Így pl. site profilra bontva is már jóval több infót nyújtana (pl.: infotech, mobil, hardver, játék) de még ezen belül is bőven lehetne bontani leginkább talán a hardvert.

Értsd: adott egy topikban 2 hsz egy mobil szakértőtől és egy hardver szakértőtől.
Akkor tudom, hogy az első véleménye a jobban mérvadó egy telós topikban és tudom, hogy a másodiké egy procis topikban.
Ezért tartom fontosnak, hogy valamelyest kategórizálva lenne a szakértői rang.

(#47) baluka26: Olyan tekintetben, hogy ha nem ismered konkrétan a szakértőt, valóban semmit nem ér szerintem se. Messze nem garancia, hogy most adott témában ott van vagy véletlenül pont akaratlanul banális tévedésben van (mert ugye emberek vagyunk mindenki tévedhet).

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#49) bambano válasza Kalandor (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a hal9000 jól hangzik :) irtotta az okvetetlenkedőket :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) TazLeacher válasza baluka26 (#47) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak szimplán tisztelet ezeknek az embereknek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.