Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Tablet már van, ez jó.

Amúgy nincs ötletem, nem nagyon aprózom. :N De másnak biztos lesz ötlete. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#2) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Hardverapró->Mobil->Blackberry mobilok

Szerintem van annyi BB, hogy kapjon külön kategóriát a többi márka mellett és ne csak a keresésből lehessen megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Lenry


Lenry
félisten

az alaplapoknál és prociknál az LGA1155 legyen az 1156 előbb. szebben mutat :)

a RAMok esetében a Noti és szerver RAMokat is bontani kellene DDR1/2/3-ra, vagy DDR1/2/3 főkategóriát létrehozni és azon belül Asztali/Noti/Szerver

mobilok közül ki kellene dobni a már telefont nem gyártó gyártók kategóriáit: Siemens, Sharp, Sagem, Panasonic

a játékoknál nagyon ronda a kategóriák neve: Játékok + konzol (Nintendo Wii), akkor legyen inkább Nintendo Wii és játékai. ez sem az igazi, de remélem értitek mire gondolok :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Ice!?


Ice!?
őstag

úgyamúgy mikorra csúsztattátok a megújult hardverapro debütálását?

(#5) KYZRR válasza Lenry (#3) üzenetére


KYZRR
őstag

Alaplapokhoz még annyit, hogy FM1 + AM3+.. :R

You can only die once, make sure it is worth it...

(#6) Tim82


Tim82
nagyúr

A netbook-rovatot továbbra is fel lehetne címkézni márkanevek szerint, végül is csak majdnem két éve jeleztem először, hogy nem ártana.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) Воланд válasza Ice!? (#4) üzenetére


Воланд
titán

"Az őszi szezonban mindenképpen elindul" [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) Ice!? válasza Воланд (#7) üzenetére


Ice!?
őstag

:R

(#9) máyköl


máyköl
veterán

Mobil-Apple Mobilok : Egyszerűbb külön szedni őket...

2G -8GB
2G - 16GB
3G - 8GB
3G - 16GB
3GS -16GB
3GS - 32GB
4 - 16GB
4 - 32GB
???
Mint ahogy a Nokiáknál is szét vannak szedve...

Vagy ha ez túlságosan szétszedett, akkor csak simán:

2G
3G
3GS
4

[ Szerkesztve ]

(#11) máyköl válasza Kalandor (#10) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, rájöttem, közben frissítettem is a hsz. t. :)

(#12) Chaser


Chaser
titán

Tabletet akartam mondani, de látom mióta nem néztem már van. Helyes :R

szerk: Esetleg jó lenne, ha privátok közt hsz szám szerint, esetleg abc szerint és egyéb módokon lehetne rendezni. Nem pont aprós téma, de aprós dolgok is privát része ott zajlik, egyszerűsítené a keresést.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Mr X válasza máyköl (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Plusz akkor már hozzá lehetne adni az 5-öt is, úgyis lesz az is hamarosan.

Legalább egyszerűbb lesz majd törölgetni a sok kamu i5 hirdetést. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) máyköl válasza Mr X (#13) üzenetére


máyköl
veterán

Hát majd ha megjelent, most még egyelőre felesleges.

(#15) máyköl


máyköl
veterán

Még valami:

A fotó, videó szekcióban, a tartozékok csak egy részből, az Egyéb kiegészítők fényképezőgépekhez áll.

Ezt jó lenne szétosztani, ahogy a Mobil tartozékoknál is van:

Így képzelem el:

Fotós kiegészítők:

- akkumulátor, töltő
- állvány
- táska, hátizsák, tok
- portrémarkolat
- egyéb fotós kiegészítők

(#16) Terrorista


Terrorista
senior tag

VGA fronton is lehetne boviteni mert az ATI es NVidia eleg tag gyujtonev.

Lehetne mind NV es ATI alatt kulon alkategoriakat csinalni. Igaz azokbol is sok van, de ha -tól -ig van a felsorolás, akkor már könnyebb behatárolni a keresett hirdetést.

Pl. ATI>>HD2xxx - HD4xxx, HD5xxx - HD7xxx (ha majd lesz) es igy tovabb NV-vel is eljatszva. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) albert8 válasza Terrorista (#16) üzenetére


albert8
addikt

Jah és pl Már ATi nincs csak AMD :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Sony Ericssonnál szeretnék egy X sorozat menüpontot, mert sokaknak van, és sokan akarnak eladni. :K

összes - mobil - sony ericsson - x sorozat

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) máyköl válasza Cucuska2 (#18) üzenetére


máyköl
veterán

+1.

(#20) föccer


föccer
nagyúr

Házak->tápegységek-en belül az alábbi almenüket felosztást javasolom:

kevesebb mint 400W
401W-500W
501W-650W
651-1000W
több mint 1000W

A Videókártyák témakört az alábbiak szerint osztanám fel:

ATI
nVidia
Egyéb gyártók.

A monitorok témakörnél a

CRT -> Sík képcsöves
CRT -> Domború képcsöves

TFT -> 4:3 képarány
TFT -> 16:9 képarány

alkategórák bevezetését javaslom.

Üdv, Föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Lenry válasza föccer (#20) üzenetére


Lenry
félisten

a VGA most is így van fölosztva, csak még ott van a PCI/AGP szint is.

a CRT-t szvsz fölösleg így darabolni, bár lehet, hogy van, aki ez alapján keres, ha még keres valaki CRT-t.
a TFT oldalarány szerinti felosztása viszont valóban jó ötlet, csak az a baj, hogy szinte csak a 19"-os az a méret, amiból van mindkettő, ez alatt csak 5:4-es és 4:3-as monitorok vannak, fölötte meg csak szélesvásznú.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) föccer válasza Lenry (#21) üzenetére


föccer
nagyúr

Jap, a VGA-knál nem lapozta elég mélyre :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Itt külön lehetne választani a zenéket, DVD és BluRay-filmeket.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24) Oliverda válasza KYZRR (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Alaplapokhoz:

Socket AM3+
Socket FM1

Procikhoz:

Socket FM1

(mivel még nincs az AM3+ CPU piacon, ezért ide még felesleges a téma, csak bezavarna)

[ Módosította: Kalandor ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Thunderzolee válasza Lenry (#21) üzenetére

Akkor már lehetne 16:10-es szekció is.
Rühellem a 16:9-es monitorokat, utálom, h ha keresek, mégis szinte csak ilyenbe botlok. Lassan kihal a 16:10-es képarány, pedig olyan jó volt. :O

A procik/alaplapok foglalatánál viszont nem javaslom az 1156, ill. 1155 megcserélését, gondolom azért van az 1155 az 1156 után, mert később jelent meg.
Ha jól vettem észre, a foglaltok most időrendi sorrendben vannak, ami nagyon jó így.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#27) JoeYi válasza föccer (#20) üzenetére


JoeYi
őstag

szerintem a monitorok/tft alszekciót inkább képátló szerint kellene még tovább bontani 3 fele,
- x < 20"
- 20=< x <24
- 24=< x

ahol =< a nagyobb vagy egyenlő

Azért lenne jó, mert mikor anno montiort kerestem kifejezettem 24 inch, vagy nagyobbat akartam, és kényelmes lett volna ha elrejthettem volna a kisebbeket. Egy felbontás kategória is jó lenne, mondjuk kisebb mint HD, HD, meg nagyobb mint HD, de belátom hogy a kettő közül csak egyik lehet, és akkor inkább képátló

(#28) JoeYi


JoeYi
őstag

Valamint a Hardver/Egyéb hardverek újragonodlása is jó lenne. Szerintem a billentyűzetek egerek, meg játékvezérlők csoportot kilehetne emelni egy másik csoportba, méghozzá egy beviteli eszközök nevűbe. Tehát Hardver/Beviteli eszközök, vagy Perifériák. Anno ezzel is szívtam mert nekem a multimédiába lett volna logikus ezeket berakni, ha már perifériák nincs.

Az egyéb hardvereknél én olyasmik gyűjtésére gondoltam volna mint az emlegetett lézerkard, meg usb-s ívheggesztő, stb.

És azt se értem hogy egyéb hardverek csopotron belül miért van még egy egyéb hardverek, ez logikátlan. A Hardver/Egyéb hardverek -ből kikéne venni minden alcsoportot, és oda egyből kerülhetnének a kategorizálhatatlan hardvrk

(#29) banhammer


banhammer
veterán

Árulnak lézerkardot?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#30) gabor85 válasza banhammer (#29) üzenetére


gabor85
őstag

legálisan, ph ajánlott plecsnivel:) és az fénykard, fényszablya :D

(#31) Thunderzolee

Olvasgatom ezeket a különböző kategóriákat, amiket javasolgatnak.

Inkább egy kereső kellene, ami bal oldalon lenne (a bannerek alatt elférne), és engedne pár kategóriára szűkíteni a keresést, mindig az adott kategóriához igazodva.
Bár gondolom ezt max. az új Hardveraprónál lenne már csak kifizetődő megcsinálni.
Konkrétan olyasmira gondolok, ami az Iponnál is van.
Nem, ez nem majmolás, nem lenyúlás, de logika azt diktálja, h ami jó, azt érdemes követni.

Mert az nem biztos, h jó ötlet, h szétdaraboljuk a jelenlegi tagolásokat.

Egy példa: monitorok.
Ezen belül van TFT, és CRT.
Megszoktuk.
De ezen belül milyen főkategóriák legyenek?
Márkánként?
Méret alapján?
Képarány alapján?
Natív felbontás alapján?
Beépített hangszóró van vagy nincs?
USB van rajt, vagy nincs?
LED háttérvilágítású?
TN paneles, vagy jobb?

VAGY

Maradnak ömlesztve, de (bal oldalon) ki lehet választani egy másik menüpontban, h pontosabban milyeneket is keresünk.
Persze ehhez az is kell, ha a hirdetést feladó személy kitöltse a hirdetés feladásakor azt a "formanyomtatványt", ami segítené az efféle szűkített keresést.
És aztán lehet alkalmazni önkéntes segítőket, akik rendszeresen átnézegetik az újonnan feladott hirdetéseket, és a nem kategorizált, vagy csak részben kategorizált, esetleg hibásan kategorizált adatlapokat átjavítgatják, vagy jelzik egy erre a célra fenntartott topicban.
Elég lenne a mindenkori új hirdetéseket átnézni, bár nem tudom, pontosan mennyi is a napi frissítés.

Így már egyből lehetne keresni fényképezők közt úgy, h a találatok közt ne szerepeljenek a 3-4-5-ös optikai zoommal megáldott gépek.

Az egyéb processzorok közt mindjárt könnyebben lehetne kilistázni a korai Core 2-es mobilprocesszorokat (Socket M).

A monitorok közt gyorsabban találnánk beépített hangszóróval, vagy akár beépített USB-vel rendelkező példányokat.

És így tovább.
Ettől lenne egyedi a Hardverapró, h rendkívül részletesen lehetne keresni rajta, elvileg gyorsabban megtalálnánk amit keresünk.
Persze van, aki csak úgy nézelődik, és nem használná a szűkítéseket, de aki egy adott terméket keres, viszont nem márka/típusszám alapján, az gyorsan megtalálná a számára legmegfelelőbb terméke(ke)t.
És aztán mehet RSS-ben/e-mailben az előre beállított keresési opcióknak megfelelő újonnan feladott hirdetésekről automatikus értesítés is azoknak, akik ezt igényelnék.

Persze ez utóbbi magával vonhatja a látogatói szám csökkenését is, mert ha én pl. 2TB-os 5400RPM-es HDD-t keresek, de hetekig nem kapok értesítést arról, h ilyen hirdetést újonnan adott volna fel valaki, akkor nem biztos, h felnézek egyáltalán az aprókhoz. Bár ha fizetős lesz az oldal, gondolom a fenti esetek miatti napi látogatottság esetleges csökkenését ellensúlyozná a fix bevétel.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32) Lenry


Lenry
félisten

kicsit OFF, mert nem struktúra, de két fontos dolog, ami szerintem semmiképp sem maradhat ki az új HA-ból:

* max 3 város bepipálása, plusz posta pipa. egyszerűen értelmetlenné teszi a város szerinti szűrést az, hogy 10-ből 8 júzer mindent bepipál.

* nem lehet egyszerre keresni és szűrni (URL-ből működik, tehát lehetséges, csak a GUI nem engedi). nekem többször szükségem lett volna rá, gondolom másnak is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) D1Rect


D1Rect
félisten

Tabletet tovább bontani X col alatti és fölötti részre.

(#32) Lenry: +2

(#35) D1Rect válasza Kalandor (#34) üzenetére


D1Rect
félisten

Ja, végül is a monitorok is pár inchen belül vannak...

(#37) ftc válasza Lenry (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

Ebben egyetértünk!
Csak pár város lehessen bejelölhető...

s megszüntetném az 1FT-s ki írást! Akkor legyen az ott, hogy alku képes

(#39) Chaser válasza Kalandor (#38) üzenetére


Chaser
titán

Csak ebből valszeg kevés van, a nagyeszű surmó akinél meg csak 1 város jönne szóba meg bejelöl 6-ot megint.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) D1Rect válasza Kalandor (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez egy remek "megoldás" arra, hogy nem csináltunk semmit...
Az egy város lenne a befutó, de ezt elpofáztam már korábban is:[link]
Meg egy pipálható négyzet, ha van posta, 'szt csókolom.

(#41) ftc válasza Chaser (#39) üzenetére


ftc
nagyúr

Na ja bejelöli a legnagyobb városokat...

A postával is kellene vmit kezdeni...hiába van kiemelve, hogy nincs posta 90%-a az embereknek el se olvassa a hirdetést!

(#42) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Húúúú! Ez már nagyon kellett...köszönjük, íme az én javaslataim:

Hardver -> Memóriák
Minden kategóriában elférne egy "KIT" és egy "Egyedül álló modulok".

Hardver -> Videókártyák
Itt be kellene vezetni a számozás szerinti bontást. Akár úgyis lehetna, hogy mindig csak az utolsó 2-3 széria lenne számozva, a többi bontva. (Monjuk most ATi-éknál a 6x, az 5x és a 4x alatta meg egyéb..)

Hardver -> Monitorok
Nagyon kellene valami méret szerinti szűrés.

Szoftver, játék, konzol
Minden konzolos rovatban már nagyon szét kellene választani a játékokat és gépeket, tartozékokat, monjduk:
-Alapgépek és tartozékok
-Játékszoftverek

Ez igaz a Wii, a PS3 és az XBOX360 esetében is, a régebbiek szerintem maradhatnak.

TV, Házimozi, Hi-Fi -> Hangfalak
Bekerülhetne esetleg egy "Mélynyomók" kategória?

TV, Házimozi, Hi-Fi -> Filmek, zenék
Itt is szükség lenne már bontásra:
-Zenék
-Filmek:
      -BD
      -DVD

Asszem egyelőre ennyi, remélem átmegy mind... ;)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#43) D1Rect válasza Kalandor (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Ohh, csak most látom ezt a kommentet.
A tabletek robbannak, egyre durvábban.

Előre pontosan nem látom, hogy hol lesz meghúzva a határ a méretbeli határ ami fölött/alatt nagy/kicsi de lesz ilyen. Most a 10 colra tippelnék.

Ugyanúgy ahogy a monitoroknál is lett kicsi/nagy.
De ráérek, én igaziból leszarom, majd az idő megint igazol engem. :P

(#45) Chaser válasza Kalandor (#44) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon egyszerű. Max 3 város és egy opció: 3+
De talán még jobb max 2 és 2+. Aztán a hirdetésbe be lehet íni a többit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) D1Rect válasza Kalandor (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon egyszerű, te magadból indulsz ki és ezért bünteted az összes többi felhasználót.
Grat.

A termék egy helyen tud lenni, ez tény. De jelölgessenek csak a userek 6 várost mert az jó lesz.

[ Módosította: Kalandor ]

(#49) Dany007 válasza D1Rect (#40) üzenetére


Dany007
veterán

A 6 város plusz a "posta" lehetőség szerintem már megoldja a gondokat.
Mivel gondolom ugyanez a lehetőség van akkor is ha az ember "keres" valamit, ott meg azért jobb több várost is bejelölni. Én pl itt VP környékén sok településre hajlandó lennék elmenni a termékért. Viszont ha csak Vp-et jelölöm be, akkor lehet azt hiszik, hogy Fehérvárra már nem lennék hajlandó elmenni stb...

Egyébként az alapgond szerintem a posta hiánya volt. Így aki postázik értelem szerűen bármelyik városban elérhető... Triviális és idegesítő amikor az ember direkt városra akar keresni. De szerintem ezt sokan azért csinálták, mert nem volt posta opció. És ezt úgy jelezték, hogy az összes várost kipipálták.

Valaki említette az 1ft-os és alku képes, meg alku szerinti hirdetéseket. Na erre se ártana már kitalálni valamit. Hogy a kedves eladók ne - vagy csak kifejezetten indokolt esetben licitáltathassák meg a termékeiket a vásárlókkal. Licitálásra ott a vatera meg a teszvesz.
Persze nem akarok erről vitázni, hiszen korábban már megbeszéltük ezt egy modival és arra jutottunk, hogy igen nehéz kérdés. Nem lehet egyértelműen állást foglalni. De azért jelzem, hogy örülnék ha valaki mégiscsak tudna megoldást találni. :)

[ Szerkesztve ]

(#50) D1Rect válasza Kalandor (#48) üzenetére


D1Rect
félisten

Minek kellett belenyúlni a hsz.-embe? Nem bírod elviselni, hogy igazam van? :U

Egy termék fizikailag képtelen egyszerre 6 vagy 3 helyen lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.