Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) stevve válasza Kalandor (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Minden írást várunk szeretettel. :R

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ez jó ötlet! :C Azért remélem nem lesz nagyon sok munkátok ;) .

(#4) Ptech


Ptech
őstag

Végre!
Kellett már.

(#5) huntermati


huntermati
tag

Zsíír

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Amennyit én címlapra írok nem fenyegetem a korrektorokat, ugyanakkor köszönet a lehetőségért :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Dany007 válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Sajnos manapság már nekem sincs sok időm címlapra írni... Amíg volt addig meg párom volt a korrektor :)
De amúgy meg tényleg jó ötlet. Hiszen sokunknak van gondja a helyesírással és van amit az ellenőrző program se vesz észre. És mondjuk még asszony sincs aki tudna helyesen írni :D
Szóval sokaknak jól jöhet ez még.

(#8) hoffman_ válasza Dany007 (#7) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én ha írnék, se biztos, hogy adnék nekik munkát, mivel úgy vélem, hogy a helyesírásom egyáltalán nem vészes. Aztán azt is elképzeltem már, hogy odaadok nekik egy cikket, és 845 hibát találnak 3 oldalon :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9) stevve válasza hoffman_ (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Az is átnézetheti, aki csak biztos akar lenni a dolgában, de amúgy talán 1-2 hiba van benne. Időn kívül mást nem igényel a dolog. :)

(#10) hoffman_ válasza stevve (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na ja, de tudjuk, hogy az idő drága :))

Amúgy nyilván, ha egy nagyobb cikket dobnék össze, biztos, hogy megkérném valamelyikőtöket :) A mostani Fractal cikkem az egyedüli, hébe-hóba elolvasom újra, és találok egy hibát itt, egy elgépelést ott, szóval még a legjobbakkal is megesik :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) 7


7
addikt

Höhö, vannak konnektoraink :DDD

(#13) hoffman_ válasza 7 (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szeretünk :DDD

Kalandor:

Majd meglátjuk ;]

:)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#14) zH.


zH.
senior tag

netuddki-t mindenkepp ajanlanam

just be

(#15) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Gonosz Bio ON

Valaki tegyen be egy "K" betűt a címbe. ;]

Gonosz Bio OFF

Eddig is átnézte valaki (Kalandor?) a címlapos írásokat, nem? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#17) BioNiCMaN válasza Kalandor (#16) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Őőőőő, ha gondoljátok cseréljétek a képet erre. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18) hoffman_ válasza zH. (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De akkor már rögtön jöhetnél te is :DDD - neduddki

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) zH. válasza hoffman_ (#18) üzenetére


zH.
senior tag

:D

just be

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na remek. anno talán még Racecam csinált ilyet, de ő elég rég nyugdíjba ment.

egy kérdés, nem igazán látok erre topikot, a logout szakmai meg nagyon kihaltnak tűnik: valahogy a személyes bejegyzéseket át lehet küldeni címlapra, vagy mindenképp új bejegyzés kell?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) BioNiCMaN válasza proci985 (#20) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Úgy tudom új kell. Ha nem így van, akkor talán kijavít valaki. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#22) sviba válasza proci985 (#20) üzenetére


sviba
tag

Nem, Viszlát csinált ilyet.

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#24) proci985 válasza Kalandor (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszönöm a választ.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ez igen fontos lenne sokaknak ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Viszlát


Viszlát
addikt

Up.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) huntermati válasza Kalandor (#29) üzenetére


huntermati
tag

menő.

(#31) aram01 válasza huntermati (#30) üzenetére


aram01
nagyúr

irigykedel?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) Sn[4k3] válasza Kalandor (#1) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Egy kérdés: minek beikszelni az elkészültet, nem látnak bele a korrektorok a feladatlan műbe? :F

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#34) Sn[4k3] válasza Kalandor (#33) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

2. Választasz egy szimpatikus korrektort, írsz neki privát üzenetet, amiben linkeled a cikket és kéred, hogy nézze át azt.

Erre gondoltam, hogy ha elküldöm neki a linket úgy, hogy még nincs benne a közösben, akkor meg tudja-e nyitni és korrektorálni?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#36) Sn[4k3] válasza Kalandor (#35) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Rendben, így érthető.

Lehet kérni kiértékelést, azaz hány és milyen hibát vétettem a cikk alatt, vagy ezt korektora válogatja? :D

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#38) Sn[4k3] válasza Kalandor (#37) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Mondjuk ötös vagyok nyelvtanból, csak kíváncsi vagyok, hogy megérdemlem-e :) Elég a kevés/elenyésző is, én sem számszerint gondoltam, hogy it meg itt plusz/minusz egy vessző, rövid ö, stb.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#40) Domxc válasza Kalandor (#39) üzenetére


Domxc
senior tag

Komolyan shaft bácsi? :D
Múltkor ő szólt le, hogy grammar-nazi voltam. ;] :DDD

Egyébként gratulálok nekik, megérdemlik. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#41) Sn[4k3] válasza Kalandor (#39) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Na mi, ennyire igénybe vennék a korrektori szolgáltatásokat, hogy nem volt a jelenlegi teamnek kapacitása? :D

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#43) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ez is felkéréses alapon megy?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#45) apatyas


apatyas
Korrektor

A házigazdák írásai is korrektúrázásra kerülnek? Egyik-másik időnként elég silány, legalábbis az én igényeimhez mérten. Mennyi időt vesz igénybe egy-egy javítás? Nem tudom, hogy a normál irodai munkám mellett el tudom-e vállalni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#46) energy4ever


energy4ever
addikt

Par napja "elkeszult" az egyik cimlapra szant cikkem. Erdeklodnek, hogy ha esetleg megse lehet cimlapos, akkor arrol kapok visszajelzest? :F

(#47) mexel


mexel
veterán

Abszolút nem ide tartozik valószínűleg, de fogalmam sincs hol kérdezzem meg. ( első logoutos írásom)
Még nincs publikálva a blog, dew mindjárt készen vagyok. Valamiért Megjelent felül a "blogbejegyzés törlése" mellett jobbra egy zöld felirat: "1 megjelenés". Ha rákattintok akkor ott ugyanúgy szerkeszthető a blog. Ez miért került oda, vagy az mi?
( ha van erre topik akkor bocsánat)

[ Szerkesztve ]

(#48) Anonymus23 válasza mexel (#47) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha jól tudom az "csak" egy számláló, hogy lásd hányan látták, nézték meg az adott oldalt...

;) - The Power of the Light Side

(#49) mexel válasza Anonymus23 (#48) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Azért fura az egyes, mert még nem nyilvános. Na mindegy, lehet hogy csak eddig nem vettem észre, köszönöm! közben ráleltem a logout-ezmiez topikra, bocs hogy ideszemeteltem :)

(#50) Cifu


Cifu
nagyúr

Kérdés: van egyébként valami (nyitott / zárt) korrektori fórum? Van visszajelzés a korrektor illetve a cikkíró felé:?

Olyasmire gondolok, hogy mik az általános problémák az adott cikk / szerző esetén, avagy a korrektúrára való reakció, vagy bármi ilyesmi?

Anno UnA még priviben írt például, de leginkább csak annyit, hogy elkészült. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#51) moonlight115 válasza Cifu (#50) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem egyéne válogatja. Én csak akkor írok a szerzőnek, ha nem egyértelműen fogalmaz, tehát ha félreérthető, amit írt. De privátban nyugodtan kérdezhetsz, szívesen válaszolok. (Apropó, nemsokára kész a cikked.) :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#52) Cifu válasza moonlight115 (#51) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi! :)

Alapvetően inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy nálam például milyen tipikus hibák fordulnak elő. No meg általában mik azok a dolgok, amiket adott esetben egy logoutos írásnál illene észben tartani.

Ha jól értem tehát nincs tehát dedikált korrektori fórum. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#53) moonlight115 válasza Cifu (#52) üzenetére


moonlight115
tag

Az nincs, vagy ha van is, titkos. ;)
Hogy mit illene észben tartani? Pl. ha már úgyis aláhúzza pirossal a tanár néni, akkor illene ránézni, hátha némi szögelésre szorul. Ezt nem a te cikkedre értem, hanem általánosságban.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#54) Cifu válasza moonlight115 (#53) üzenetére


Cifu
nagyúr

Engem pont az érdekelne, hogy én például milyen tipikus hibákat vétek. :DDD

Nálam pirossal elég sok minden alá van húzva, mert tele van idegen szavakkal, rövidítésekkel a szöveg... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#55) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a címlapra kerülni a Logout-on, ezért írtam egy cikket. :)) Ráböktem, hogy elkészült, így most a státusza: korrektúrázásra vár. A kérdésem az lenne, hogy a továbbiakról kapok majd valami infót? Elkezdték-e már átnézni, mikor lesz kész, mikor fog megjelenni? Ha tényleg kikerül, akkor milyen kép lesz majd mellette a főoldalon? (ezt nem láttam, hogy meg lehetne valahol adni)

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#56) moonlight115 válasza bugizozi (#55) üzenetére


moonlight115
tag

Szia,
én kaptam a cikked, holnapra kész leszek vele. A főoldali képet nem én választom, hanem a szerkesztő. A megjelenés időpontját Kalandor szokta privátban megírni a cikkírónak. [link]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#57) bugizozi válasza moonlight115 (#56) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi az infót! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#58) moonlight115 válasza bugizozi (#57) üzenetére


moonlight115
tag

Szívesen. :) (Lehet, hogy nem lesz kész holnapra, de igyekszem.)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#59) bugizozi válasza moonlight115 (#58) üzenetére


bugizozi
őstag

Ráér! :) Úgy szeretném ha június 19-én jelenne meg, ezt akkor majd Kalandor-ral kell megbeszélnem pü-ben hogy lehetséges-e?!

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#60) moonlight115 válasza bugizozi (#59) üzenetére


moonlight115
tag

Igen. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#61) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Hogy megy most a cikkírás? Van egy elkészült címlapos írásom, ami korrektúrára vár már hetek óta.
Utoljára évekkel ezelőtt írtam; nem emlékszem, hogy ilyen sokáig húzódott volna.
Vagy nekem kell korrektúrázni? Mindkét jelölő szerkeszthető, de csak az "elkészült" pipát raktam be. Elvileg ennyi a teendőm, nem?
Köszi!

(#62) Geri Bátyó válasza Teasüti (#61) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ennyi a teendőd. Pont úgy megy, mint régebben. Gyanítom, hogy az év végi hajtás és a karácsonyi készülődés miatt a korrektorok is elfoglaltabbak a hétköznapokban. Nekem 2 cikkem is vár megjelenésre, az egyiknél tegnap vettem észre, hogy elkészült a korrektúrázása, meg is köszöntem a korrektornak a munkáját. A másik cikkem korrektorával jóban vagyok itt a fórumon így pontosan tudom, hogy ez egy húzós időszak neki munka szempontjából, így nem is kérdezgetem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#63) Teasüti válasza Geri Bátyó (#62) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor rendben! Már azt hittem kihagytam vmit. :)
Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#64) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#62) üzenetére


moonlight115
tag

:K Köszi a türelmed, ma lesz kész.

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek. Köszi, Teasüti!

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.