Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Csabroncka válasza elithun (#23) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem az, hogy 2db pixelhibát talált a telefonon, nem az eladó, hanem a vevő felelőssége. Ha észreveszi vásárláskor, akkor azt jelezheti az eladó felé (talán nem kellene hibátlanként hirdetni) és ha nem változik a hirdetés szövege akár jelenthet is a PH! felé.

Nagyon sok probléma van abból, hogy sokan összekeverik a használt és az új fogalmát. Használt terméket akarnak vásárolni olyan állapotban, mintha gyári fólia lenne rajta. Aláírom, hogy sokan vigyáznak az eszközeikre, de bizonyos határokon belül elkerülhetetlen az elhasználódás.

A másik az agyament eladó aki gyári állapotban hirdeti a termékét holott tele van mikrokarcokkal, mert használta (tehát maximum szép megkímélt állapotban lehet).

Szerencsére velem eddig egyszer fordult elő átverés vevőként (de inkább a tudatlanságomnak betudható átbaszás történt), eladóként pedig egyszer buktam be egy winyót, ami 3 nap alatt meghalt a vevőmnél. Mivel vállaltam rá próba garanciát vissza adtam a pénzt (ő pedig a winyót).

A vevő egyébként akkor valóban reklamálhat, ha a privát üzenetekből kimásolja, hogy kért 3 nap próbagaranciát, hogyha gond van a termékkel akkor vissza az egész... szerintem ebben az esetben ez sem történt meg!

Eladóként egyébként érdemes részletes fotókat készíteni a szériaszámokról....

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.