Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

most mindig szóljon rá az ember, mikor valaki vagy nem érti, vagy nem akarja érteni és bepofátlankodik a sorba?

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

A Nyugatinál találkoztam először ezzel a megoldással, olyan boldogság öntötte el a szívemet... tényleg tök jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3) Löncsi


Löncsi
őstag

Erről nem tudtam, videót végignézve pedig teljesen logikus elgondolás.

Köszi.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hagyd el, mikor egyszer magyaráztam a cipzár elvet sorban állásnál, mindenki vén hülyének nézett.
Pedig logikus. Ahonnan fogy az ügyfél, oda megy a következő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Sajnos ezt se tartanák be...

(#6) baluka26


baluka26
veterán

Ilyen van Déli pu-nál a jegypénztáraknál, mindenki szépen betartja.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) Ringman válasza baluka26 (#6) üzenetére


Ringman
nagyúr

ahol kordon van, pl a keletiben is, ott nincs gond, csak ahol rá van bízva a józan észre+max párszor a pénztárosok is szólnak, hogy kellne csinálni (belvárosi élelmiszerüzletek, sikátorszerű polcokkal, szóval máshogy nem is igazán lehet), ott megy az értetlenkedés.

(#8) #72042496 válasza Ringman (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tényleg, nem is a Nyugatinál láttam, hanem a Keletinél.

Szupermarketekben is lehetne hasonlóan. Van úgy, hogy a sorbanállók miatt még vásárolni sem lehet normálisan, mert a pénztárhoz közeli sorközök is tele vannak emberrel.

(#9) Huma válasza #72042496 (#8) üzenetére


Huma
addikt

A Nyugatinál is van ilyen... a Tesco Expresszben. :)
Amúgy ilyen téren a Nyugati és a Nyugati mellett lévő posta is katasztrófa. De főleg a posta. Múltkor 45 percet álltunk ott sorba. Nem igaz, hogy BP egyik legforgalmasabb postáján képtelenek beüzemelni egy sorszámos rendszert. :(((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) #72042496 válasza Huma (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, ezt jó tudni. :)

Ne is mondd, a belvárosi posták nagyon gázak. Ez meg különösen az lehet. A csekkes időszakban mennyit álltam sorba, te jó ég! Nagy könnyebbség az online fizetés, kár, hogy pl. csomagot nem lehet gép mellől föladni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez az ötlet halva született Mo-ra. Én se láttam még, de jó az elgondolás.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Raucher válasza hoffman_ (#11) üzenetére


Raucher
tag

A sorszámhúzásos rendszerek többsége ezen vagy kombinált rendszeren alapulnak.

Tipikus példa kombinált megoldásra, 2 pénztár és három ügyintéző.

A két pénztárra osztanak egy sorszám szakaszt, az ügyintézőkhöz egy másik sorszámszakaszt. A távozó ügyfél helyére hívják a következő, sorszámtartományba tartozó ügyfelet.

Persze vannak okos ügyfelek, akik minden lehetséges tartományba kérnek sorszámot, egy problémához. Ezzel többszörösen tartják fel a sort, mert nemlétező ügyfélre vár mindenki, amíg le nem jár a sorszámra várakozás türelmi ideje.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#13) Huma válasza Raucher (#12) üzenetére


Huma
addikt

"Persze vannak okos ügyfelek, akik minden lehetséges tartományba kérnek sorszámot, egy problémához."

Ilyet már én is láttam. Az illetőnek három cetlije volt. :(((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) dabadab válasza #72042496 (#10) üzenetére


dabadab
titán

"kár, hogy pl. csomagot nem lehet gép mellől föladni."

Tulajdonkeppen fel lehet: szerzodsz az MPL-lel, adnak szoftvert meg ontapados papirt a cimzeshez, aztan a cuccot csak siman a csomagos ember kezebe nyomod ill. ha harom csomagnal tobbet akarsz feladni, akkor kijonnek erte, az utanveteles penzt meg szamlara utaljak. (Onnan tudom, hogy az asszony webshopja igy mukodik.)

DRM is theft

(#15) #72042496 válasza dabadab (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez mondjuk nem az az eset, mint amire gondoltam, de ettől függetlenül hasznos infó, jó tudni, hogy van ilyen is! :K

(#16) baluka26 válasza #72042496 (#15) üzenetére


baluka26
veterán

De csomagküldő szolgálatoknál is így van, csak Neked, egyszeri feladónak sokat kell érte fizetni :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17) Thunderzolee

A Westendben a mozinál fent is ilyen van. :K
Egy sor van kordonokkal kijelölve, és a végén ahhoz a pénztárhoz lehet menni jegyért, melyik épp megüresedik.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) hoffman_ válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tééényleg, pedig azt használtam is sokat, mégse jutott eszembe :D Meg ma a T-Home üzletben is ez volt. Nem is olyan rossz akkor a gyakorlat :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) #72042496 válasza baluka26 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Látom nagyon rosszul fogalmaztam kettővel korábban, de kétségtelen, csomagküldő szolgálattal is meg lehet oldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Armahun


Armahun
addikt

Ilyen hasznos dolgokat kellene tanítani az iskoláknak.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21) Huma válasza Armahun (#20) üzenetére


Huma
addikt

Mi még alsóban menetelni tanultunk. Állj, jobbra át, balra át. Stb.
Volt akinek gondot okozott eldönteni, hogy melyik a jobb és bal keze. ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Ringman válasza Armahun (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából matek (valszám, eloszlások, stb), uh mehetne simán. amúgy is probléma, hogy az oktatásban kevés hétköznapi dologgal kapcsolják össze a tananyagot, nem eléggé személetes.
elsőre "nincs haszna" - persze van :)

(#23) bullseye


bullseye
addikt

Számos patikában is ez a rendszer - csak ti fiatal egészséges egyedek még nem jártok oda rendszeresen :)

Persze néha akad is, aki visszaél vele... ott már az eladótól függ, mit lép.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.