Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

további hasznos linkek jöhetnek.

(#2) Ringman


Ringman
nagyúr

pár dolgot beleírtam a bejegyzésbe.

(#3) Chamea2


Chamea2
tag

A NAV is vásárol(pontosabban csak Vakerázott/zik) és a hamis illetve kém termékekkel is lehet gond:
LINK1
LINK2
LINK3
LINK4
LINK5
LINK6

Szal egy olyan klón is bajt hozhat, amivel mondjuk olyan frekvenciákat lehet fogni a rádióján, amit a katonaságnál illetve rendőrségi CB-n használnak és a postán felbontogatják/átvilágítják a csomagokat, szóval annyit sem lehet hazudni, hogy csak ezt vagy azt küldtem xy helyre.

[ Szerkesztve ]

(#4) Ringman válasza Chamea2 (#3) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez egy másik aspektusa a dolognak, de ez is fontos.

hamis/klón termékekre figyelnek a hardveraprón, törlik is rendesen a hirdetéseket.
nézz be a moderátoros topikokba, elég gyakorta elő szokott fordulni.

(#5) Chamea2


Chamea2
tag

Neki állt bírságolni a NAV!

LINK1
LINK2

Ha majd nem tudja behajtani, mert nincs az illetőnek(megbírságoltnak) sem vagyona(ingó/ingatlan/készpénzt helyettesítő eszköz, stb.), sem pedig jövedelme, akkor majd fizethet az egyenesági rokon(főleg, ha nem volt addig tartós bejelentett munkaviszonya sem). Elég ciki lesz, ha valakinek a leszármazottja internetes értékesítése miatt viszik majd el a házát...

...hát igen, most jönnek el a "nem akarásnak nyögés a vége" típusú szituációk.

[ Szerkesztve ]

(#6) Ringman válasza Chamea2 (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

Elég ciki lesz, ha valakinek a leszármazottja internetes értékesítése miatt viszik majd el a házát

azért ilyen nincs. vagy 18 éven aluli vaterázó esetére gondolsz? vagy nemisértem. :F

két linkre:
nem vagyok könyvelő/adótanácsadó/ügyvéd, ilyenkor ezekkel kell felvenni a kapcsolatot.

szerintem, ha be tudja mutatni a számlát/adásvételit/nyugtát az eladott termékekről, akkor választhatja a tételes költségelszámoltást, és csak a nyereség után kell adóznia.

de apeh információs füzeteket, ill az egyes törvényeket kell elolvasni+ szakembert megkérdezni.

(#7) Chamea2 válasza Ringman (#6) üzenetére


Chamea2
tag

Hogyne, természetesen, csak az ezzel a gond, hogy érdekes és csodával határos módon a 18 év feletti diákok mindegyike jegyet-bérletet lobogtat szinte mindegyik járaton és a munkanélkülit is megbüntetik az ellenőrök meg a TB-t is köteles egy munkanélküli fizetni maga után. Érdekes lenne, hogyha a munkanélküliek totál ingyen lennének(mondjuk bemenne a Telenorhoz, vásárolna egy előfizetést, aztán aggregátorral átrakná másik számlára a pénzt => egyik oldalon számlája keletkezett(ami behajthatatlan), a másik oldalon meg pénze jött, nem?). Pontosan erre van az a fogalom, hogy gondnokság alá helyezés => LINK

Azért alapvetően az elég életszerűtlen, hogy valaki eltartja magát 0 vagyonnal és 0 munkával, beláthatjuk, hogy ez képtelenség, aki meg nem tudja saját erőből finanszírozni a dolgait(magyarul nem tudja eltartani magát, mivel a tömegközlekedés nincs ingyen, postán a levélfeladás nincs ingyen, ügyvédet nem tud fogadni, illetéket nem tud befizetni, kaját nem tud vásárolni, segélyt meg csak a 2 szép szeméért meg nem adnak, kedvezmény meg munkanélküliségre nem jár), az bizony cselekvőképtelen kategória, mivel az ügyeit abszolút nem tudja intézni, segítségre szorul. Tehát ilyenkor a gondnokság alá helyezés és utána szépen vagy a hatóság vagy a bíróság által a szerződés(vagy bírság) kötelezettje átszáll másra(gondnokra). Ha segélyezett, akkor is eljön ez a pillanat, mivel segélyt sem adnak ítélet napig, főleg, hogy szigorítják össze-vissza. Dolgoznia mindenképp kell vagy valakinek átvállalni a költségeit, mivel éhen nem halhat. Szóval itt a bíróság keményen odaint az eltartó rokonnak, különösen akkor, ha a rokon még nem is teljesítette a képzés finanszírozására előírt törvényi kötelezettségét sem.

Rokontartás Csjt 60-69 §

Tehát: a rokonnak felelőssége egy pályakezdőnél a megfelelő szakképesítés megfinanszírozása, stb. stb. stb. Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy 18 éves elmúlt, sok minden támadható, ha meg van munkája, akkor dolgozik és nem téma ez.

(#8) Vazallus


Vazallus
tag

Én eddig is rengeteg cuccomat adtam el a neten és fogom is és őszintén szólva ,magasról leszarom a NAV-ot!

"Mr. Salieri sends his regards"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.