Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gombsadi


gombsadi
aktív tag

Jé, valaki kezdi ezt felismerni? :C

Mondjuk ebbe tényleg belerokkannak a szolgáltatok ha megvalósítják

[ Szerkesztve ]

(#2) oO7


oO7
őstag

ezzel a véleményével remélem egyedül marad mert jó nagy marhaság...
mondjuk mi mást mondanának egy web 2.0 csúcstalálkozón... hulljanak az appok, éljen a html5... :W
csak épp azt nem képesek ezek az okos emberek felfogni hogy ez senkinek sem jó

(#3) Rickazoid válasza oO7 (#2) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mármint az nem jó senkinek, hogy nem kell sokezer használhatatlan trágya közül kiturkálni, ami kell, az nem jó senkinek, hogy platformfüggetlen vagy az nem jó senkinek, hogy a RIM mondta és nem az Apple?
A Flash tényleg rossz, de a HTML5-ben vannak lehetőségek, még el se kezdett kibontakozni, nem kéne leírni a jövő egyik fontos elemét.
Emellett egy op.rendszerről beszélünk, lesznek rá programok, csak egy részük online lesz. Van már ilyen, a ChromeOS, aminek minden programja a felhőben működik. Gondolom hasonlóan képzelik el a RIM-nél is a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#4) Phülöp


Phülöp
addikt

Kíváncsi vagyok, mit tudnak a fejlesztők letenni az asztalra a következő fél évben (nagyjából ennyi idő van még hátra a beharangozott megjelenésig).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5) Karma


Karma
félisten

A múltkor egy másik BB főfejes előadta, hogy nincs szükség, sőt kifejezetten káros minden nagy sávszélességigényű mobilalkalmazás, úgyhogy...!

Azóta nem különösebben érdekel a bullshitjük.
QNX = win, úgyhogy azért ne haljanak ki.

“All nothings are not equal.”

(#6) <NewL>


<NewL>
addikt

kezdheti a hajára kenhetni

There's an app for that

(#7) joey04


joey04
titán

ez baromság

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) oO7 válasza Rickazoid (#3) üzenetére


oO7
őstag

"Mármint az nem jó senkinek, hogy nem kell sokezer használhatatlan trágya közül kiturkálni, ami kell"
mert ez a weboldalaknál nem ugyan így van ? sőt...

"az nem jó senkinek, hogy platformfüggetlen"
bármilyen hihetetlen, bőven több hátránya van mint előnye...

"vagy az nem jó senkinek, hogy a RIM mondta és nem az Apple"
ha ezzel esetleges apple fanságra próbáltál célozni, akkor csúnyán mellé ment :)

"A Flash tényleg rossz, de a HTML5-ben vannak lehetőségek"
látszik, hogy csak a marketinges szórólapokból tájékozódsz a technológiákkal kapcsolatban

a felhőben futó programok meg os-ek meg a vicc kategória... egyszerűen nem éri meg... több energia (késleltetésről meg ne is beszéljünk) egy szerverrel való ilyen intenzív kapcsolatot lekezelni, mint az eszköz saját CPU-ját/GPU-ját használni a számításokra...

(#9) h-yle válasza oO7 (#8) üzenetére


h-yle
addikt

Az appnak pont az a lényege, hogy a weboldalla ellentétben optimalizált tartalmat jelenít meg az adott készülékre.

Pl. ha használhatok FB appot a telefonon (táblán), az életben nem fogok felmenni a teljes verziós Facebookra. Hiszen a weboldal egy teljes funkcionalitású, nagyképernyős, billentyűs, egeres PC-re lett kitalálva, nem pedig egy tapieszközre.

Nem mellesleg az appok egyszerűségéből, és letisztultságából még a weboldalak is profitálhatnak.

Szóval szerintem is app a nyerő. Már ami a handheld eszközöket illeti.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#10) oO7 válasza h-yle (#9) üzenetére


oO7
őstag

szerintem nem csak a handheld eszközök esetén, hanem bármi ami nem PC, ott az appok a nyerők... és remélhetőleg ez azért a PC-t is magával fogja húzni (a jó értelemben)

(#11) Fecow válasza h-yle (#9) üzenetére


Fecow
aktív tag

Mert ugye technikai képtelenség mobilra optimalizált webalkalmazást készíteni. A szerver döntené el, hogy asztali vagy mobil verziót küld vissza a kliensnek, ez nyilvánvalóan kivitelezhetetlen, és elképzelhetetlen...
Most az egy más kérdés, hogy jelenleg mobiltelefonok teljesítménye, és hálózati képességei miatt, az appok jobb teljesítményűek a webalkalmazásoknál. De nem biztos, hogy úgy 5 év múlva amikor már 2 magos 2GHz-es LTE képes mobilok lesznek elterjedtek akkor is így lesz.

Nyergeld meg a nagyot

(#12) oO7 válasza Fecow (#11) üzenetére


oO7
őstag

elég szánalomra méltó hogy a nagybetűs jövőnek kikiáltott webalkalmazások elterjedésére azért kell várni mert még nincs elég erős hardver ami elfuttassa...
és mellesleg a 2 magos 2GHz -s mobilprocikra nem 5 hanem kb 1-2 évet kell várni

(#13) oO7 válasza Fecow (#11) üzenetére


oO7
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#14) Fecow válasza oO7 (#12) üzenetére


Fecow
aktív tag

Nos az 5 évet azért írtam mert sajnos nem vagyok jós, így kellően nagy intervallumot akartam hagyni, hogy kis valószínűséggel tévedjek, ez nem jelenti azt, hogy korábban nem következhet be. Másrészt azért érezzük, hogy az, hogy 1-2 év múlva megjelennek ezek az állítólagos 2GHz-es mobilok, az nem azt jelenti, hogy ilyen processzorral ellátott mobil eszközök nagy számban is elterjedtek lesznek, ezért is érzem megfelelőnek az 5 éves időintervallumot.
Az, hogy szánalomra méltó vagy sem azt nem tudom, én csak azt tudom, hogy a lazán csatolást, flexibilitást általában teljesítményben kell megfizetni, így én semmiképpen nem érzem szánalmasnak, csak egy trade-off.
Másrészt én a hálózati RTT-t, tartom a legnagyobb kerékkötőnek jelen pillanatban, ami remélhetőleg az LTE elterjedésével lényegesen javul.
Azért appoknak is kell a teljesítmény, lásd Android Angry Bird mizéria.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#15) #16820480 válasza oO7 (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

a fél éve megrendezett google io-n mutogatták pont adobe oldalról az olyan webfejlesztői eszközöket, ahol kvázi css sémákkal ugyanazt az oldalt két kattintással lehetett asztalira, tabletre és mobilra optimalizálni, egyazon tartalommal megtöltve. illetve ezt párhuzamosan a a szerkesztő preview-ban is megjelenített, elég elegánsnak tűnt. meg persze azt sem kell elfelejteni, hogy a felhő nem szigorúan a neten futó alkalmazásokat jelenti, lásd az offline-api jellegű megközelítést (a program esszenciája, vagy akár az egész, és az adataid lokálisan is megvan, hogy offline is tudjad használni, de netre kötve pedig folyamatosan tud kommunikálni a szerverrel, és szinkronban tartani a dolgokat több eszköz közt is akár).

nem azt mondom, hogy hú meg ha, és biztosan ez a jövő, de alapvetően érdekes elgondolás, és kíváncsian várom a dolgot. csak hogy egy példát mondjak miért: ott van a gmail, amihez nem tudok jelenleg olyan egyszerű, könnyen kezelhető és hasonló felépítésű offline levelezőt asztali gépre. viszont az offline api-val simán menne kliensként a dolog, böngészőben futva, akármilyen operációs rendszerem is van a gépen. szóval én kíváncsi vagyok hogy oldják majd meg ezeket, mert még akár jól is elsülhet.

(#16) Rickazoid válasza oO7 (#8) üzenetére


Rickazoid
addikt

A Flash nem más, mint egyetlen objektum a weboldalba ágyazva. Nincs benne elkülönülő szöveg, kép, hang, videó, mind egyetlen tartalomba vannak összemosva, lehetetlenné téve a tartalmak külön kezelését. Játékoknál ezzel nincs gond, de egy komplett weboldalt Flash elemekből összeállítani elég beteges ötlet. Elismerem, hogy szép, látványos, de hadd ne kelljen másodperceket várnom egy szöveg vagy egy kép megjelenésére, mert előtte még van valami bevezető animáció, esetleg töltődik a tartalom, de a szövegbe se tudok addig belenézni, mert nincs benne szöveg, csak egyetlen darab animáció. A HTML5-öt közelről nem ismerem, de eddig amit láttam belőle, az meggyőzött, hogy előbb-utóbb érdemes lesz foglalkozni vele, mert tud annyit, mint a Flash, de mégsem egy darab animációról van szó csupán, hanem egy valós webes nyelvről, amihez még csak pluginek sem kellenek, ergo nem jöhet elő olyan, hogy egy rosszul megírt plugin miatt 80-100%-on dolgoznak a processzorok, ahogy arra Flash esetében nem kevés példa akad. Sőt előbb-utóbb muszáj lesz foglalkozni vele, mert akinek nem esett volna le, a HTML5 a HTML 4 utódja. A HTML meg mint ismeretes, a webes tartalmak alapját képezi.
Ma meg alternatíva még a HTML+CSS+JavaScript, a legtöbb Flash alapokon nyugvó weboldal bőven kivitelezhető lenne ezekkel, nem kevés erőforrást megspórolva. De kiegészíthető Ajax-szal is, illetve van még PHP is a világon, mind mind hatékonyabb, mint a Flash.
EyeOS-hez se használt senki Flash-t, pedig az se mai találmány.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.