Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Az NcSoft ugyan ezt tette az AION-nal kb. 1-2 éve. Ott nagyon durvára sikerültek a korlátozások.
Most nemrég pedig a TERA Online vált ingyenessé, ami nem kicsit lepett meg. Utóbbinál szinte észre sem lehet venni a korlátozást, szóval ez jól sikerült, és maga a játék is eszméletlen jó.
Akkor úgy fest, nemsokára a RIFT-et is kipróbáljuk :DD
Kíváncsi leszek, a Blizzard mikor lépi meg ezt. Azzal nagyjából a tört szerverek 80%-át felszámolná, és lehet, hogy még anyagilag is jobban járnának :) Az lenne még a nagy hír.

(#2) Helmoras


Helmoras
őstag

Jó az időzítés igy nyár környékére sokan ki fogják próbálni, más kérdés hogy ez mennyiben különb a többi mmotól, miben tud esetleg többet nyujtani...

(#3) Cythyel válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

Tera-nál nagyon észre lehetett venni amikor F2P lett az egész. Egyrészt elözönlötték a játékosok a szervereket, nemkevés fejfájást okozva ezzel Nexus időben. Másrészt a F2P accountoknak igenis megvan az erőteljes korlátozása. Én szerencsére megvettem a játékot, így veterán vagyok, emellett még TC-m is van... De a F2P accountok nagyon vissza vannak fogva. Bár szintlimit nincs.

(#4) <Lacy85> válasza Cythyel (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én a többihez képest mondtam, hogy szinte nem lehet észrevenni. Mivel a fizetőst nem próbáltam, így játékon belül nincs viszonyítási alapom.
AION-ban pl. olyanokat bevezettek, hogy nem írhatsz üzit, csak barátnak, korlátozva működött a repülés, meg még egy csomó idegesítő apróság. TERA esetében nem éreztem rosszabbnak a játékot, mint bármelyik más, nem korlátozott MMO-ban.

[ Szerkesztve ]

(#5) Raysen623 válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem igazán értek egyet az AION esetében! Szerintem az egyik legjobban eltalált f2p megoldással rendelkezik. Az egyetlen számomra esetleg zavaró tényező az insták cd-je...
Ennél sokkal rosszabb az SWTOR esete ami viszont tényleg pofátlan korlátozásokat tartalmaz. Köszönjük az EA kapzsi mivoltának, játékot még nem tudnak normálisat csinálni, de a pénzt azt imádják; a nem elvégzett munkáért is pénzt kérnek.
A TERA-t szintén megnéztem f2p módban (én is megvettem anno), ott is kevéssé érezhetőek a korlátok, grafikailag szép, de nem az én világom az a játék, így nem is játszom vele...
Ami a RIFT-et illeti, még az elején trial-oztam egy jót vele, de abszolut nem fogott meg. Ha valami akkor ez tényleg egy wow klón. Persze embere válogatja, annak is meglesz a rajongó tábora.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6) <Lacy85> válasza Raysen623 (#5) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha valami akkor ez tényleg egy wow klón

Az nem baj, mert a WoW az egyetlen MMO, amire pénzt voltam hajlandó áldozni, és ami le tud kötni már vagy 3-4 éve :))
Ha ez is hasonló, akkor nálam tuti befutó.

(#7) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Remek, akkor elő kell bányászni az accountomat, a mostani kiegészítőt úgy se vettem volna meg. :)

(#8) Cythyel válasza <Lacy85> (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

Ok, bocs, én nem értettem meg elsőre ezekszerint hogy a többihez képest értetted. ^^"
Az viszont tényleg tény hogy a többihez képest alig vannak visszafogásai a free accountoknak.

(#9) xmaas válasza <Lacy85> (#4) üzenetére


xmaas
őstag

Ezt a marhasagot honnen szedted hogy korlatozva van a repules Aion -ba?Csak bizonyos regiokba lehet hasznalni a repulest eredetileg is ez nem valami privat szerver ahol megvolt engedve brahibol minden.
Amugy meg nincsenek annyira durva korlatozasok EU. szervereken de ha nem lehet kibirni amig osszejon a jatekba a penz egy gold packra nelkule is lehet jatszani ha muszaj meg amugy is ottvan a NA Ncsoft altal iranyitot "truly free" valtozat ott meg nincs semmi korlatozas :R
Majd kiderul mennyire fog menni a szeker ezeknek is mert mostmar lassan minden mmo free lesz nemtudom mibol fogjak fenntartani a szerevereket keves fizeto emberbol

[ Szerkesztve ]

(#10) ldave válasza xmaas (#9) üzenetére


ldave
félisten

Valószínűleg több az a fizető ember, mint te gondolod, különben nem lenne életképes egyik f2p játék se.

A Slime draws near! Command?

(#11) L_ajos


L_ajos
őstag

Raptr-n 30 napos hozzáférést osztogatnak ingyé. - persze ami már tartalmazz a kieget is!

[link]

Még több mint 3000 kód van. hajrá.

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#12) <Lacy85> válasza xmaas (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

de ha nem lehet kibirni amig osszejon a jatekba a penz..... ?????? 28 éves, dolgozó emberként azért szerintem beleférne, ha akarnám :D
Azért nem vettem meg, mert bőven vannak hiányosságai, és max. 2 hét játék után menne a levesbe.

Pontosan már nem emlékszem, mik voltak a korlátozások, mert akkor próbáltam, amikor free lett, de az tuti, hogy szinte minden percben fejeltem a monitort, hogy ezt, meg azt miért kellett korlátozni? :))

(#13) donki válasza Raysen623 (#5) üzenetére


donki
aktív tag

A RIFT szerintem nem egyszerű wow klón. Maga a harcrendszer, a karakterfejlődés is nagyon jól eltalált, alapvetően eltér a többi játéktól. A grafika jó, a játékmenet szintén. Ezt a játékot nem lehet egy lapon említeni az SWTOR-ral, annyival jobb annál.

(#14) oriic válasza ldave (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ToR-nal lassan tobb lesz a f2p jatekos. Mondjuk oket nem erdekli ez, miota free lett a jatek ugrasszeruen megnott a jatekosok szama, plusz nott a beveteluk is.

Live-Die-Respawn

(#15) Raysen623 válasza oriic (#14) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha már itt tartunk az SWTOR-al kapcsolatban: amikor még előfizetős volt, emlékszem mekkora volt a sírás mondván a sok ingyenélő nem fizet elő nyamvadt 3k foit érte, sőt egyikért sem...most meg a sok idióta ott játszik és kifizet 2-3x annyit heti packok címen és még lehetne sorolni.
Tökéletes példa az f2p drágaságára az előfizetéssel szemben a wot is, aki játszik-játszott vele tudja mire gondolok. Én a magam részéről torkig vagyok az f2p által kialakított MMO világtól! Ez is kb olyan mint a rezsicsökkentés...gumicsont a népnek, aztán meg 2x-esen lefejik másra hivatkozva ugyanazért... :W Tetszettek volna agyat is növeszteni, dehát úgyis mindegy...

donki: neked jobb, de én még eddig egyetlen egy olyan MMO-val nem találkoztam az AION-on kívül ami ennyire lekötött volna mint a TOR! Embere válogatja...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#16) gyuszaa válasza Raysen623 (#15) üzenetére


gyuszaa
őstag

Ezt úgy hívják p2w, én egyedül tera-nál nem tapasztalom ezt, teljesen korrektek.

(#17) Raysen623 válasza gyuszaa (#16) üzenetére


Raysen623
addikt

Én még az AION-ál sem tapasztalom, ezért is játszom azzal...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) L_ajos


L_ajos
őstag

A témához; mert mindenki beszél, csak nem arról amiről a cím szól.

Frostshock! cikkből: ..." Ráadásul úgy tűnik, nem az agresszív módot választották – azaz alap karaktereknek nem lesz semmi komolyabb korlátozás, bárki letöltheti és játszhat. Eddigi ismereteink alapján a F2P játékosok csak 2 karaktert indíthatnak, valamint 3 táskájuk lehet majd, és… ennyi. Ezek a korlátozások. A bevételt A RIFT store fogja adni a kiadó számításai szerint, ahol főként kényelmi holmik lesznek – mindenféle boosterek, mount speed, ilyenek. Aki megvette korábban a játékot, az 6 karakterrel és 5 táskával indul majd..."

( forrás: [link] )

Óriási megkötések....

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#19) Wolverine válasza L_ajos (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

Pont ez a lényeg. A Rift megkötései minimálisak lesznek; eddig hasonló rendszert a Cryptic MMO-inál (Star Trek, Champions, Neverwinter) láttam, és ott kimondottan bejött. Ezek után egy TOR megkötési listáján már csak nevetni tudok, "ez komoly?" arcot vágva.

Maga a játék alapvetően valóban a WoW-ra hasonlít - de ez egyben az erőssége is: könnyű beletanulni, nem olyan könnyű profivá válni, és a gyakori frissítéseknek köszönhetően ritka az az eset, amikor nincs mit csinálni egy magas szintű karakterrel. Viszont a szintezés már a 2. karakternél unalmassá válhat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) penge111


penge111
addikt

Skacok ha a fenti link alapján leszedem a játékot és megcsinálom amit kell ugye megkapom a kieget+30 nap játékidőt, de hamarosan kijön júniusban az ingyenes változat, mi lesz ezzel az accountommal? Vihetem ezt tovább, vagy előlről kell kezdeni új reggel?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#21) Wolverine válasza penge111 (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Természetesen folytathatod.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) penge111


penge111
addikt

Kicsit valaki tud mesélni az instákról, kb mennyi van belőlük, van e különböző nehézségi szintjük, bossharcok mennyire élvezetesek, mennyire kell taktika hozzájuk. Instafüggő vagyok, thx a válaszokat előre is.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#23) donki válasza penge111 (#22) üzenetére


donki
aktív tag

Akkor érdemes lehet kipróbálnod, mert a PvE része elég jó a játéknak. 3 féle nehézségi szint van, a normal-t a szintlépés folyamán teljesíted, expert az már a raid-ezéshez való belépő szintű felszerelés megszerzésre való, a master meg a kihívást keresőknek, mert tényleg nehéz. Vedd figyelembe, hogy 2-3 vagy akár 4 féle szerepkört is be tudsz tölteni, ugyanazt az instát egymás után teljesítheted például mint tank és mint healer, ugyanis több féle talent pont elosztást el tudsz menteni. Így lassabban válnak unalmassá.
Kipróbálni szerintem mindenképpen érdemes, a játék kellően kidolgozott, látszik, hogy időt fordítottak az elkészítésére.

(#24) Grincsulás


Grincsulás
tag

Sziasztok!

Huhh, látom jó régen volt aktív az oldal, ennek ellenére remélem, hogy találok játékosokat.Letöltöttem a játékot és arra gondoltam szerencsét próbálok itt, hátha valakinek van kedve egy kis közös fejlődéshez. :)
Nemsokára otthon vagyok. Aki szeretne csatlakozni hozzám nyugodtam írjon :)

További szép napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.