Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Win xpvel megy?

(#2) Ricsi200 válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


Ricsi200
tag

Nem próbáltam, de elvileg igen.

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Itt jegyzem meg, hogy az alapelvem: tiszta rendszer = stabil rendszer": még egy-két összeborulás a buguntu miatt és majd rájössz, hogy a helyes alapelv: ami nem romlott el, azt ne akard megjavítani.

ubuntu tweaker? lol, igazi geek cucc, nagyon tudományosan hangzik, semmire nem jó, de azért néha bekavar.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Ricsi200 válasza bambano (#3) üzenetére


Ricsi200
tag

Nem akarok vitázni, de 2004 óta használok linuxokat. Ubuntut 9.10 óta. És eddig még nem volt vele problémám. És ha az elejét figyelted volna: 13.04, ami még alpha verziós. Szóval teljesen várható volt, hogy egyszercsak történik valami. Viszont jelentettem a bugot, hiszen ezért teszteltem. Tesztelni meg azért merek, mert úgy gondolom, hogy van annyi tapasztalatom, hogy helyre tudjam hozni, ha elromlik valami, ahogy most is sikerült, és gondoltam megosztom a tapasztalatomat, mert még másnak is jó lehet.

Másodszor: Az Ubuntu Tweak, meg testvérei nagyon is hasznosak tudnak lenni, főleg egy kezdőnek, hiszen egy programban össze vannak gyűjtve olyan beállítási lehetőségek, amivel személyre lehet szabni a rendszert. Most úgyis ez a menő, nézd csak meg mért terjed annyira az android. Mindenki olyanra csicsázza, amilyenre akarja.

Aki meg atombiztosra akar menni, az ne használjon tesztverziót, sőt aki még biztosabbra, az még ubuntut sem. Maradjon pl. a debiannal...

De lehet ez csak az én meglátásom...

(#5) bambano válasza Ricsi200 (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Nem akarok vitázni, de 2004 óta használok linuxokat.": ez szakmai érv? essek előtte hasra? maradjunk annyiban, minden oprendszeren vannak frissen jött újoncok.

Tehát mégegyszer: ha valami nem romlott el, ne akard megjavítani. az apt spool ürítése nem egy nagy valami, ahhoz felesleges csoda tweaker lomokat feltenni. törölgeti a konfigokat? minek? kit zavar 100k felesleges konfig? erre van debian policy, csak az ubuntu fejlesztők mindig azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak. ott volt a régebbi kernel. naés? az se foglal 100 megát se, nem csak az a kérdés, hogy egy bétás (mert ha olvasnád a kiadási naplót, tudnád, hogy amire 14.-e után frissítettél, az a béta1) rendszeren minek szeded le az előző kernelt, hanem az is, hogy egyáltalán minek szeded le. ott van a diszken, miért zavar?

cserébe viszont ha mellényúlnak a kernel fejlesztők, mert az előfordul, akkor jön a vakaródzás, hogy akkor most mitől lesz megint kernel. mint ahogy leírtad.

Azt írod a hozzászólásod elején, hogy "úgy gondolom, hogy van annyi tapasztalatom," utána meg azt, hogy van tweakered, ami kezdőknek való. Most akkor kezdő vagy vagy tapasztalt?

Azért kell használni egy programot, mert más platformokon az menő??? ha te menőzésből akarsz egy programot vagy akár egy oprendszert is használni, miért nem használsz w8-at?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Ricsi200 válasza bambano (#5) üzenetére


Ricsi200
tag

Nem fogok nekiállni felhasználói szokásokról vitatkozni.

""Nem akarok vitázni, de 2004 óta használok linuxokat.": ez szakmai érv? ", nem , nem szakmai érv. Csak annyit tesz, hogy nem kell hülyének nézni.

Egyébként igen, valóban beta verzió volt már akkor. Elnézést..

"Azt írod a hozzászólásod elején, hogy "úgy gondolom, hogy van annyi tapasztalatom," utána meg azt, hogy van tweakered, ami kezdőknek való. Most akkor kezdő vagy vagy tapasztalt?" - Biztos nem fogalmaztam egyértelműen, elnézést. Arra céloztam, hogy szerinted ez haszontalan program. Szerintem meg meg. függetlenül attól, hogy mióta használom, így gondolom.

"Azért kell használni egy programot, mert más platformokon az menő???" - itt komoly értelmezési problémád volt, vagy tényleg ennyire félreérthetően fogalmazok. A menő az, hogy mindenki személyreszabhassa a kütyüjét. Egy átlag ( nem feltétlenül kezdő) számára pedig segítség, ha az ehhez kapcsolódó dolgok össze vannak gyűjtve egy helyre.

Ha meg menőzésből akarnék egy programot használni, nem egy 1000 éves laptopom, meg egy olcsó mobilom lenne... Bár meg sem tehetem, hogy menőzésből vegyek bármit is magamnak. De te biztosan jobban ismersz... És igen, számít, hogy 100 mega, meg még 100 mega... Legalábbis ha az én felhasználói szokásaimat és a winyóm méretét nézzük. És had ne kérjek már elnézést, mert nem passzol a 2 egymáshoz. És ha szívok miatta az maradjon az én gondom.
Ennek az írásnak úgyse a bevezető rész a lényege.... De arra jó, hogy más tanuljon az én hülyeségemből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.