Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Rica


Rica
senior tag

A két kutató munkásságának bemutatása után számtalan érdekes kísérletről olvashatunk, első sorban az orvostudomány területéről. Beköszön Carl Gustav Jung is (a pszichiátria Einsteinje). Olvashatunk izgalmas parnormális eseményekről, csodálatos gyógyulásokról, halál közeli élményekről, és még sok egyébről. A szerző lebilincselő és közérthető stílusában a-tól z-ig szinte mindent megmagyaráz a holografikus univerzum elméletének segítségével. Hiányérzetem azért van, mert először is ugyanabba a hibába esik, mint amiről a blogban írtam, azaz nem ad semmilyen konkrét útmutatást, hogy mindezt hogyan hasznosíthatnánk a saját kis életünkben. Ez tragikus módon neki sem sikerült, a könyv megjelenését követően néhány hónappal, hirtelen elhunyt leukémiában, 38 évesen. (A könyvben egyébként esik szó olyan kisérlet sorozatokról, ahol különböző fehér vérsejtek pontos tanulmányozásával, majd azok elképzelésével a résztvevők megemelték a saját szervezetükben azok specifikus szintjét.) A másik problémám, hogy engem nem győz meg maga az elmélet sem. Természetesen nem azért, mert akár csak a közelében lennék értelemben a nagy tudósoknak, hanem az abszolút igazságokkal kapcsolatban érzett egészséges szkepticizmusom miatt, amihez a Nirvána nagy eseményének számomra érthetetlen euforiája is hozzáteszi a magáét az élmelettel való hasonlatossága révén. PH!-ás terminológiával élve én a "Tetszett" minősítést adom a könyvnek. Egyelőre lépek néhányat hátra, vissza Brian Tracy-hez, és visszatérek a gyakorlatban bárki által hasznosítható egyszerű kis praktikákhoz.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.