Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) trepxe


trepxe
tag

Ez odaver. Nagyon fain kis cikk lett, gratula. Én is meghallgattam és nagyon tetszett, de még kicsit gyűjtök rá.

(#2) velizare


velizare
nagyúr

végre normális fülest is teszteltek. örülök a cikknek, csak így tovább!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) csaabz


csaabz
őstag

Komoly kis füles! Majd egyszer eljön az ideje... :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#4) pengwin


pengwin
addikt

Nagyon jó teszt lett, és a tesztelt füles is jó! :R
Nagyon tetszik, hogy szentkuti minden korábbi észrevételre reagált a zajkeltő-tesztjeivel kapcsolatban... gyakorlatilag minden belekerült, amit az eddigiekből hiányoltunk.
Sajnos nekem vékonyabb ennél a pénztárcám, meg az IEM-eket sem tudom elviselni, most is egy circum fejest használok még utcára is, inkább vállaltam minden kényelmetlenséget, ami a méretével és a kialakításával jár.

Üdv, pengwin

(#5) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nem vagyok otthon a témában.
Jobb annyival egy ilyen kütyü, mint amennyivel többe kerül egy 20 ezres versenytárs fülesnél?
Személy szerint azért is ódzkodnék ennyi pénzt kiadni egy ilyen kiegészítőért, mert a fülesek elveszhetnek, megsérülhetnek... nálam fogyóeszköz volt mindig is.
Másrészt egy ilyet biztos, hogy nem egy vacak telefonra dugdosnék.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6) gianni85


gianni85
veterán

Saját vélemény, én ennyi pénzért biztos nem vennék fix kábeles IEM-et. Sennheiser IE8 volt eddig a legdrágább, amit használtam, és mióta ráleltem a Comply Foam Tip-ekre, azóta egyáltalán nem mozgat mennyi illesztéket adnak hozzá, úgyis cserélve lesz (ha van az említett márka kínálatában).

(#7) Ati1979


Ati1979
veterán

Jól sikerült iromány. :R

A hangját hova tennéd mondjuk egy gr07-hez vagy egy se425-höz képest?

Kinézetre egyébként nagyon tetszik a füles.

[ Szerkesztve ]

(#8) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Hallójáratot kitöltő IEM házat szerintem elképesztő ostobaság fémből elkészíteni, de ettől eltekintve érdekes darab volt, köszönjük a tesztet.

(#9) #16820480 válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

3 év cseregaranciát kapsz hozzá, szóval ez lehet fogyóeszköz a jelenlegi garanciaviszonyok fényében :K

Egyébként meg kinek mi ér meg több pénzt. Nyilván egy fejesbe jobban megéri ilyen pénzt ölni, ha ki tudod használni, és leginkább olyan környezetben hallgatsz zenét, ahova jó a fejes is. A fejesnél meg hangfalba éri meg jobban pénzt ölni, ha ki tudod használni, stb. Hangfalnál jobban meg jó zenészek élő koncertjébe éri meg a pénzt ölni, mert a fentiek csak annak utánzatai.

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Magyar pénztárcának ez húzós egy fulhallgatoert, eu/nyugati fizetéshez meg nem drága. Komoly lehet abvan biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) velizare válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

én irodában tartok ilyen célra egy fischer dba-02-t, ott tudom garantálni, hogy ne sérüljön.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) Jhonny06 válasza moleculez (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szvsz kifejezetten jó ára van, első blikkre sokkal többre gondoltam.

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon nem csípem az IEM-eket (a kialakításukkal nem tudok kibékülni), de ezt szívesen kipróbálnám, ki tudja :). Nagyon kíváncsi lennék arra, hogyan teljesítene egy hasonló árú cirkum- vagy szupraaurális fejeshez képest :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Ati1979 válasza bteebi (#13) üzenetére


Ati1979
veterán

Csúnyán elbukna szerintem. :)

Ugyanazért az árért általánosságban sokkal jobb fejest lehet kapni.

(#15) judas13


judas13
addikt

Jó cikk!
Bejövős termêk. Nem kicsinyt..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#16) bteebi válasza pengwin (#4) üzenetére


bteebi
veterán

A cirkumaurálisoknak csak a méretével van gond (bár ezzel esetenként súlyos problémák vannak), de szerintem megfelelő kialakítású pánttal azokat is viszonylag hordozhatóvá lehetne tenni.

#14: Én is így gondolom. Elvárható lenne, hogy így legyen :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) pengwin válasza bteebi (#16) üzenetére


pengwin
addikt

Nem panaszkodok erre sem, belefér a táskámba. :)
Igazából ez az egyetlen hátránya, viszont emellett sokkal kényelmesebb és jobb ár-érték arányú, mint egy hasonló képességű IEM. És nem kell beleerőszakolnom a hallójáratomba sem. ;]

Üdv, pengwin

(#18) monti0222w


monti0222w
addikt

Jó a cikk, tetszett, de az ára a fülesnek már nem annyira! Viszont lehetne több füles teszt is, biztos lennének rá többen akik elolvassák! :K

(#19) mekker


mekker
őstag

Érdekes cikk, a füles is nagyon nyálcsorgatós. Hát igen, 20-40 ezer is már egy olyan határ, amit nehezen lép meg az ember egy ilyen hordozható elektronikánál, 60 ezer+ az meg már eléggé..nem is az hogy elérhetetlen, hanem inkább lemond róla az ember, nem ér ennyit egy elhagyható, elromolható kis szerkezet.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20) szentkuti11 válasza Ati1979 (#7) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm szépen!

Nem mondanám jobbnak-rosszabbnak egyiket sem, mindhárom teljesen más. A T10 egy fun karakterű, de nagyon jó részletezőképességgel rendelkező füles, a GR07 nekem hosszútávon nagyon száraz, de nagyon tiszta hangú IEM, az SE425-ben meg gyönyörű a magas, de nekem nem elég a mély.

(#21) Nigér


Nigér
őstag

Jó írás, köszönjük.
Régebben én is néztem ezt a fülest (azóta megtaláltam a "hozzámvalót").
Annyit tennék hozzá, hogy van sima t10 verza is, headset funkció nélkül.
[link]

(#22) davidsone


davidsone
addikt

szép darab.

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) Garada


Garada
őstag

Érdekes teszt lett, de azért hasznos is egyben.Tény, hogy a Xiaomi által gyártott fülest nem igen cserélném most semmire.

(#24) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nagyon minőségi a cucc, de az ára nem az itthoni fizetésekhez lett szabva, az biztos. :U

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#25) #71562240 válasza szentkuti11 (#20) üzenetére


#71562240
törölt tag

A beszámoló is hasznos és olvasmányos volt, de én azt az általános mondatot külön köszönöm, miszerint: "A szivacs illesztékek mindig erőteljesebb izolációt hordoznak magukban, de gyakran negatív irányba torzíthatják a hangképet, jóval tompábbnak érezhetjük velük a végeredményt." Ritkán esik erről szó a jellemzően szivacsillesztéket propagáló közvéleményben, pedig fontos.
Ilyen komolyabb eszközök esetében szívesen olvasnék kicsit bővebben a hangminőség/-karakter elemzéséről, zenei műfajok, hangszerek szerint is részletesebben levonva a tanulságokat.

Van rálátásod, hogy ezek a szűrő-vetőcsövek milyen módszerrel-anyaghasználattal érik el a tónus megváltoztatását? Hat ez esetleg a hangszerek hangszerszerűségére, a hangszerek jellemző hangszínére is? A bass és/vagy a treble változtatott-e a sziszegős hangoknak a reference-nél említett szúrósságán?

-.-.-.-.-.-.-.-

Van-e kilátásban valamiféle tesztlabor, ahol mérni lehetne ezeket az eszközöket? Már úgy értem, hogy kilátásba éppenséggel helyezték már korábban, de van-e valami előrehaladás ez ügyben? (Úgy látom, a Goldenears már egy fél éve nem tesztel, talán nemzetközileg is a helyébe léphetne a Prohardver!)

Köszi!

(#26) szentkuti11 válasza #71562240 (#25) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem ismerem sajnos a szűrők pontos működési elvét. A magas szűrővel (mily meglepő) kicsit jobban ki tudnak bontakozni a magashangú hangszerek, de a jellemző hangszínre és a testességre nem hatott érdemben a hangszerek esetében. Az enyhe szúrósságon és a sibilance-effekten nem változtattak semmit a szűrők.

Tesztlabor ügyben nincs még előrelépés sajnos.

Üdv!

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki, süt róla a minőség.

(#28) c4


c4
őstag

63000? Hihi...

(#29) trepxe válasza c4 (#28) üzenetére


trepxe
tag

ha több mint a fizud, arról nem füles tehet...hihi

(#30) #71562240 válasza szentkuti11 (#26) üzenetére


#71562240
törölt tag

Helyreigazítás:
Írásom után (előtte illett volna) leellenőriztem a Goldenears koreai verzióját, ott minden megy a maga rendjében, úgy látszik, csak az angol nyelvű verziót nem gondozzák bő fél éve.

(#31) pengwin válasza Garada (#23) üzenetére


pengwin
addikt

Ameddig nem használ az ember fia jobb audió-eszköszt, addig így gondolkodik.
Tapasztalatból mondom, mint tudatos, a 32 ezer JMF-ig tartó kategóriát több lépcsőben megjárt felhasználó.
A Piston biztos nem rossz in-ear füles, valószínűsítem, hogy az árkategóriájában veri pl. a Sennheisereket, de attól még vannak fülesek-fejesek feljebb hangminőségben és még ár-érték arányban is!

(#30) kammerer
Szívesen belesegítenék az angol oldal továbbvitelébe, ha tudnék koreaiul... de nem tudok... :(
Egyébként az nem lehetséges, hogy a koreai oldal mögött álló csapat teljesen autonóm?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) dawid92


dawid92
tag

Nekem sajnos az összes fülhallgató kiesik a fülemből, és nem tudom, hogy miért. Ha végigpróbálnék még több modellt/szovacsot, akkor nekem is lenne jó? Csak fejest tudok használni.

(#33) pengwin válasza dawid92 (#32) üzenetére


pengwin
addikt

1. Fejeseknek sokkal jobb az ár-érték aránya, mint az IEM-eknek.
2. Apum egy hallókészülékeket gyártő céggel csináltatott speciálisan az ő fülformájához illeszkedő szivacsot/szilikont a Sennheiser IEM-ére (IE-80, ha jól emlékszem), neki így tökéletesen kényelmes... ez egyrészt tényleg egyedivé teszi az IEM-et, másrészt tényleg jól fog illeszkedni a te füledbe. Pl. apumnak tökéletesen illeszkedik a fülébe ez az IEM, de az enyémből majdnem ugyanolyan könnyen kiesik, mint a telefonok mellé adott agybadugós fejesek...

Üdv, pengwin

(#34) c4 válasza trepxe (#29) üzenetére


c4
őstag

Nem több. :DD De akkor is hihi, ennyi pénzért már faxa fejhallgatót veszek.

(#35) TTommi


TTommi
aktív tag

Nagyon érdekes cikk, köszönjük szépen! A mostani Z2 höz kaptam egy gyári zajszűrős fülest, ami piszok jól tud szólni a Sony gyári szoftverével és a PAMP-vel együtt, ha rendesen be van állítva. Ennek az ára 15.000 HUF körül mozog, szóval 4 db -ot vehetnék ennek az áráért. Szerintem szubjektív, hogy kinek melyik hangzás tetszik jobban. Én a 3 év nagyon teljes körű garancia miatt nem tartom soknak ezt a 60K-s árat. Ha csak az általam említett fülest nézem, arra a Sony egy év garanciát ad és mivel intenzíven használom, elképzelhető (volt már ilyen), hogy egy éven belül tönkre is megy leginkább a kábelfej megtöretés miatt. Itt legrosszabb esetben három év után megy tönkre, ami már önmagában figyelemre méltó. Jó lenne kipróbálni, nemcsak olvasni:)

SXZ2 és SXZ5c

(#36) Wildpath


Wildpath
tag

Köszönjük a tesztet, jó lett(még több ilyet). Én azért sajnálnék ennyi pénzt kiadni rá, bár lehet megérné hosszútávon. Mindenesetre maradok a pistonnál :)

[ Szerkesztve ]

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#37) #16820480 válasza TTommi (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt vedd figyelembe azért, hogy a Sony valószínűleg nem tekinti garanciálisnak a kábeltörést, ahogy a legtbb cég sem. Az RHA ilyen szempontból kiemelkedik.

(#38) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Érdekes füles lett. Jó írás, gratula. :)

(#39) Ati1979 válasza szentkuti11 (#20) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit! :)

Ja a gr07 tényleg nagyon száraz. Rövid távon is. :))

A 425-ben szerintem elég visszafogott magasak vannak. Semelyik két armatúrásnál nem elég mély. :)

Na mindegy. Egyszer meghallgatnám. :)

(#40) cintula187 válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


cintula187
addikt

Azért mert te képtelen vagy vigyázni a dolgaidra mert elveszted meg elpusztítod más vigyázhat rá. :))

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#41) velizare válasza dawid92 (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

gumiharangot három méretben gyártanak, ha ez nem jó, akkor megoldás lehet a comply foam.

@pengwin: rá is szerelték, frankón? vagy egy külső harangot készítettek neki? milyen árkategória volt, és mikor történt? ha nem túl drága, lehet én is készíttetnék egy párt.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) Ati1979 válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem feltétlenül és ez árban egy közép kategóriás füles. A drágább fülesek jobban vannak összerakva, jobb anyag minőségűek és cserélhető kábelesek általában.
Ezt már valóban nem telefonról érdemes hajtani.

(#43) TTommi válasza #16820480 (#37) üzenetére


TTommi
aktív tag

De igen, garanciális, ha nem látszik rajta külsérelmi nyom. Márpedig nagyon ritkán látszik. Egy év intenzív használat simán tönkreteheti a kábelt, akkor van baj, ha a user olyan mint én, aki nagyon vigyázok rá. Simán túllógok az egy éven és onnantól fuccs a garanciának. Nagyon jól szól, de nem egy strapabíró darab a Sony füles sajnos, de a 60K sem kevés.

SXZ2 és SXZ5c

(#44) #16820480 válasza TTommi (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem külső sérüléstől függ, simán meg tudok úgy törni szándékosan/hanyagságból neked egy kábet, hogy ne látsszon rajta sérülés. A MM-on kívül nem ismerek olyan helyet, ahol a kábeltörés is garanciális volna, és ott is cask azért, mert a hozzá nem értő és érdektelen eladóknak egyszerűbb kicserélni, mint leállni vitatkozni.

(#45) Duree


Duree
veterán

Ez igen ,szeretném kipróbálni,de venni biztosan nem fogok,pedig az ára arányban van a minöségével.

duree54

(#46) TTommi válasza #16820480 (#44) üzenetére


TTommi
aktív tag

Azért mertem leírni, mert tapasztaltam:) Persze lehet, csak szerencsém volt:)

SXZ2 és SXZ5c

(#47) Napfénysüti

Érdekes fülhallgató, a tasztet olvasva én is durvább árra számítottam de annyira nem is lett brutál.

Més que un club!

(#48) monti0222w válasza Napfénysüti (#47) üzenetére


monti0222w
addikt

Mihez képest, ugye! :)

[ Szerkesztve ]

(#49) -Skylake- válasza c4 (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

Vagy kb 210 kilo kenyeret , 400 uveg aranyfacant vagy egy fel ralph lauren pulcsit. Kb ennyi ertelme volt annak amit irtal.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) estudiante


estudiante
csendes tag

Én pár napja vettem egy ilyet. Két dolgot tartok érdemesnek megjegyezni: egyrészt az "i" jelöléstől nem kell megijednie annak, aki nem iPhone-nal használná. Ugyan a cikkben is szerepel, hogy mit tudnak a gombok, de szeretném kiemelni, hogy az Android tulajnak mindössze a hangerő szabályozásról kell lemondania, minden más, így a számléptetés is (duplakatt) működik.

Másrészt a hangminőség tényleg kiváló, bár nem tudom összehasonlítani más hasonló fülessel, nekem ez az első komolyabb darab. Előtte a 10k alatti kategóriában mozogtam. Mindenféle zenét hallgatok rajta, de nyilván a klasszikus és ahhoz hasonló részletgazdag zene jön ki jól rajta. Mellettük a mai pop slágerek többsége egyenesen "primitívnek" hat, illetve azoknál nem is igen érzékelem a plusz minőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.