Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdt89


rdt89
addikt

Nekem is megfordult már ez a kérdés a fejemben, de egyetlen telefon van csak ebben a szegmensben:
Samsung S5 Active :)

(#2) 426os


426os
őstag

CAT® S50
Runbo Q5
Ha nem is high-end cuccok, azért a belépőszinttől messze vannak.

.

(#3) REXIS


REXIS
tag

Köszönöm a válaszokat. A Samsungokat eddig is ismertem, de ebben az esetben pont nem ugrott be. :)

Azért az áruk is szép, meg kell hagyni :Y

[ Szerkesztve ]

(#4) freeknight válasza 426os (#2) üzenetére


freeknight
őstag

Ezek hihetetlen drágák a tudásukhoz képest, akkor már egy S5 Active. "Kicsit" igényesebben is néz ki, mint ezek. Amúgy állítom, hiába ez a robosztus kialakítás, a Samsungnál cseppet nem strapabíróbbak.

Amúgy szerintem, ha valakinek pl terepre kell a telefon, a legjobb megoldás: S5/Iphone6/G3 stb. marad az autóban, zsebbe meg beteszed a jó öreg kártyás Nokia 3310-t, amire átirányítod a hívásokat. Szerintem mai napig az a legstrapabíróbb telefon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) 426os válasza freeknight (#4) üzenetére


426os
őstag

Az off-olt résszel egyetértek, a többiről nem tudok nyilatkozni.
Értelmét én sem látom ezeknek az okos telefonoknak, mert továbbra is ott a nagy kijelzőfelület, ami lehet akármilyen kemény üvegből, sebezhető marad. Sokkal jobb egy strapabíró butatelefon ilyen célokra.

.

(#6) darkarthur válasza freeknight (#4) üzenetére


darkarthur
senior tag

Azért a 3310 nem valami strapabíró. Egy kis víz és azonnal kampó neki sajnos.

Viszont kapni elég jó tokokat vízállósággal, stb.

Samsung S23 Ultra 5G

(#7) freeknight válasza 426os (#5) üzenetére


freeknight
őstag

Na igen. Lehet a ház bármilyen "military specification", attól az üveg ugyanúgy törni fog, ha ejted, márpedig az esetek 95%-ban csak ez lesz a baja az ejtéstől.
Bár ezek a kifejezetten strapa telefonok annyi védelmet nyújtanak ez ellen, hogy a képernyőt körülölelő keret kicsit jobban kiemelkedik, mint az üveg, így egy pofára esésnél arra fog zuhanni, így azért megvédi. De ezt a hatást egy sima okostelón is el lehet érni, ha veszel rá egy kicsit masszívabb szilikontokot.
Mondjuk víz és por ellen ezek a strapatelók simán védenek, csak ugye a legtöbb ember arra következtet, hogy egy ilyen katonás kinézetű telefon ütésálló is, pedig nagyon nem :)

darkarthur: ez igaz, de az nem 150ezer forint, hanem csak 1500, így azért kicsit nyugodtabban viseli az ember az elvesztését :D

[ Szerkesztve ]

(#8) zdanee


zdanee
őstag

A CAT S50 ha nem is csúcs, de elég erős. A Galaxy Active széria az az aktuális S akárhány ütés és vízálló változata, jólehet a strapabírásáról nincs annyi infó. A Sonim XP7 a többi Sonim alapján a legstrapabíróbb, de a hardvere elég gyengusz.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#9) #56573440 válasza freeknight (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

víz ellen addig védenek amíg ki nem kopnak a gumi dugók. aztán sokkal többet már nem mint a hagyományos modellek :(

(#10) freeknight válasza #56573440 (#9) üzenetére


freeknight
őstag

Az usb és jack aljzatot védő dugókra gondolsz? Mert nekem régen volt Motorola Defym, arról leszakadt a jack dugót védő gumiharang, de nem ázott be többszöri fürdetés után sem.
És a Defy ezekhez a monstrumokhoz képest még egész filigrán volt :)
Szerintem ezeket hülyebiztosra készítik, és pluszban leszigetelik, a véletlen balesetek elkerülése végett.

(#11) #56573440 válasza freeknight (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

kolléga egy szinte új (már meg nem mondom milyen de még a butafonok között volt samutól) telót söröztetett meg egy bulin, simán rommá ázott egy fél pillanat alatt. igazából onnan lehet a gond ha beázik a csati, korrodálódik, mert rövidzárra tudják védeni, a korrózióra is van megoldás pl aranyozás, csak a sok ki be dugdosást meg az se bírja hosszú távon... nem vagyok expert simán tévedhetek, csak aki a környékemen strapatelefont használt az mind megfektette azt, pedig az említett kollégának az extrém sportok közé tartozott sok hétköznapi feladat is :D szerintem ez egy bizonyos szintig inkább olyan mák kategória, mint a leejtett telefon. a 620-as lumim már kapott esőt, földet, betont, arccal lefele, karcos lett picit, de a csempét is tompította kijelzővel, semmi baja nem lett. ismerős az asztal sarkánál elsétált vele kisebb ívben mint szerette volna odakoppant, berepedt.

(#12) Sethdobaloah válasza #56573440 (#11) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

még frissen meg kell repeszteni a kijelzőt, aztán a legközelebbi eséseket már kirugózza :D nem marad feszültség az üvegben. Ez a harmadik telefonom ami bereped 2 hetesen :( , de törni még sosem tört :D

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.