Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Érdekes amúgy tényleg megnézni az utca emberét, pl. a metrón, hány ember szaladgál pókhálós kijelzővel. Főleg a tinik. Mondjuk náluk meg is értem. Pénz nincs cserére, erre amúgysem szívesen ad a szülő "vigyáztál volna jobban" alapn. De felnőtteknél is látok ilyet.
De tényleg baromi drága egy előlapcsere. Hiába csak a legfelső réteg sérült, kijelzővel mindennel együtt cserélni kell, majdnem annyiba kerül a javítás, mint egy új telefon.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Még hogy nem fejlődnek az akksik. Ilyen hamar, 1-2 év alatt elhasználódott akksikat régen nem csináltak. Jól terveznek az akkugyártók.

(#3) erer1000


erer1000
őstag

visszatérős

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) hunluki válasza BiP (#1) üzenetére


hunluki
senior tag

Ezen én is meg szoktam lepődni, eddig életemben összesen egy telefont sikerült megtörnöm, az pedig egy 3410-es nokia volt én meg kb 17 éves, koncerten kiesett a zsebemből és megtiportam bakancsban. Azóta volt nem egy telefonom, azokból is rengeteg ami törékenyebb fajta, ráadásul tok és védőfólia nélkül, mégse volt egyiknek sem baja. Mondjuk azon állatfajba tartozom akinek almás kábelt se sikerült még kicsinálni, igaz azt a filozófiát követem hogy egyszer kiadok több pénzt és utána vigyázok rá.

Így van 9 éve ugyanaz a madzagos fülesem, géphez kb 12 éve ugyanaz a mikrofonom/hangfalam, összes ép telefonom családtagoknál (azóta valamelyik már megtörve), de még működő p1-2-3-as gép is van a pincében. És nem, nem lomgyűjtés, ami nem működik úgy vágom ki azonnal hogy öröm nézni.

Meg lehet ezt oldani csak szerintem a legtöbb ember sz.rik bele.

[ Szerkesztve ]

(#5) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Mezei felhasználó igények:
Legyen minél nagyobb kijelző 10" nem lehetne? (Nem gond, hogy hajlik, törik, 5" vs 7" közt olvasás tekintetében nincs sok különbség.)
Vékonyabb, könnyebb? (Minek bele fém, az nehéz, a műanyag se jó ganyi, pedig tömegre vetítve a műanyag erősebb mint az acél)
Ahogy itt elhangzott, legyen erősebb (Mindezt úgy, hogy ugye legyen nagyobb, ami könnyebben törhetőt jelent, kevesebb anyagból,s ami a lényeg occó legyen, ne itt méregdrága spéci ötvözetekből készüljön.)
Tokot nem, mert nem vagyok vénasszony. Egyébként is vékony legyen mint a Barbi baba dereka
Fólia pedig macerás, lejön, levegő megy alá, meg azzal megint nem lehet villogni.
Ezt kutatás nélkül megmondom :D

(#6) AxBattler válasza BiP (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

hány ember szaladgál pókhálós kijelzővel. Főleg a tinik. Mondjuk náluk meg is értem. Pénz nincs cserére
És a felsőkategóriás készülék nem volt drága? Csak mert főleg iPhone-okat látok bepókhálósodva. Röhej, hogy nem bírnak rakni a 200k HUF-os készülékre egy pár ezer forintos tokot, meg fóliát. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) dabadab válasza AxBattler (#6) üzenetére


dabadab
titán

"Röhej, hogy nem bírnak rakni a 200k HUF-os készülékre egy pár ezer forintos tokot, meg fóliát."

Inább az a röhej, hogy a drága telefonoknál az egy selling point, hogy milyen vékony meg kicsi a kávája, aztán rá kellene rakni egy vastag tokot, hogy ne törjön össze - ahelyett, hogy eleve normálisra csinálnák meg és akkor esetleg még egy rendes méretű akku is elférne benne.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#8) oriic válasza BiP (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az ilyenekbol lesz az olyan hirdetes hogy:

"Kicsit karcos, de a mukodeset nem befolyasolja..."

Live-Die-Respawn

(#9) #68216320


#68216320
törölt tag

Vagy csak egyszerűen számol és/vagy nem érdekli...
Asszony telefonja 1.5 év alatt 3x esett úgy pofára, hogy repedezett a kijelző. (csak a komolyabb esést számoljuk) Ha az elsőnél megcsináltatjuk a másodiknál törik be. Ez így 2 kijelző csere lett volna már és a 3. esésnél újra repedezett kijelző lenne 1.5 éves akkuval.
Tény, hogy most már balesetveszélyes a készülék (de működik). Félretettük, vettünk másikat és most van egy új akkuval közel ugyanazon az áron, mint amit elköltöttünk volna javítás+kijelző díjára.
Szóval mi nem "rettegünk" csak számolunk és nem tartjuk túl sokra a telefont csak azért mert nem olcsó eszköz (ahogy egy javítás sem az egyberagasztott telefonok esetén).

(#10) Alg válasza borg25 (#5) üzenetére


Alg
veterán

Ez.

Nagy, lapos tepsi ami erős ezért sokat fogyaszt (-> nagy akksi -> nehéz), üveg házzal, vékony kávával.

Egy kézzel nem lehet rendesen megfogni, zsebbe sem fér el, az üveg miatt csúszik is mindenen.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11) Necroman_Mk2 válasza BiP (#1) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ezen én is nagyokat nézek mindig, és a fejemet csóválom. Nem vagyok tisztában a szervíz árakkal, mert nekem szerencsére eddig nem tört el egyik mobilom kijelzője se (és ezt a jó szokást meg kívánom tartani :DDD ). Pedig nem tartom se előlepos tokban, sőt, a fóliát se nagyon preferálom; utóbbi olcsó megoldás, de egy idő után a szélein felenged, amitől belemegy alá a kosz, szintén rontva az összképet.
Az viszont biztos, hogy ha esetleg betörne a kijelzője, akkor vinném szervízbe, és valahol máshol húznám meg a "költségvetést". Mivel átlag 2-3-4 évente cserélem le a mobilt, ezért ez nálam ez egy belefér dolog, de továbbra is: legjobb orvosság a megelőzés.

Ugyanakkor a törött kijelzőre is vannak kreatív megoldások :))

(#9) PeachMan Kíváncsi vagyok, hogy a párod/feleséged milyen módon ejtette le a készülékeket, azaz mit csinált még közben.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#12) hunluki válasza Alg (#10) üzenetére


hunluki
senior tag

Ezt én is gondoltam hogy beírom mint a ph örökös le a tepsitelefonokkal mozgalom vezetője, de aztán emlékeim között kutakodva nem kevés törött i5/5S/SE-t látok, meg ezer éves "pici" galaxy-kat amik szintén pókhálósabbak mint a kamra sarka.

(#13) AxBattler válasza dabadab (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Naja, még a mai Nokia-k is jobban tetszenek a vékonykávás szépségeknél.
6.1 rulz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) emvy válasza dabadab (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem oke, hogy kell ra tok, mert mindenki mast szeret (en pl. bort, valaki gumit, etc.) Viszont akkor legalabb ne raknanak ra tok feleslegesen uveg meg keramia hatlapot. Az kene, hogy a hej cserelheto legyen, amilyenre szeretned.

while (!sleep) sheep++;

(#15) strogov


strogov
senior tag

Én se szeretem a fóliát, de "üvegezni" szoktam a telefonokat. Eddig mindegyik jól vizsgázott. Néhány rommá tört már a családban, a telefonok megmaradtak. Nem jön fel a sarka, nem marad alatta buborék. Csak a hajlított kijelzőknek nem barátja.

(#16) Ricardo


Ricardo
félisten

Sokan vannak úgy vele, hogy minimális figyelmet sem fordítanak a telefonjukra ( vagy bármilyen más dolgukra) figyeljenek, amikor elromlik/eltörik,akkor meg csodálkoznak.
Sokszor látom például,hogy farzsebben a telefonnal gondolkodás nélkül leül az illető. Eyzembe nem jutna. A másik kedvencem amikor az asztalra nem leteszi a telefont hanem ledobja.

(#17) MomoSinX válasza emvy (#14) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Nekem még sosem tört kijelző, de én nagyon szeretem a bőr flip tokokat (mert a fólia nálam nem nyerő). A BB PRIV-em olyan mint egy tank így, ha véletlen repül semmi baja nem lesz. Ennél pedig tényleg drágább lenne 1 új kijelző, mint maga a telefon :D.

A gyártókat sem értem mondjuk, kitalálták ezeket az üveg hátlapos förmedvényeket, mostmár minden miatt aggódhat az ember, nem csak a kijelző matt.

(#18) nyisziati


nyisziati
veterán

A cikkben fájdalmasan buta indokok/vélemények vannak szerintem.
Ne törjön és legyen olcsó a csere, mert nem akarnak rá se biztosítást kötni, se védelmet rárakni. :U
Anyagismeret meg nulla.

(#19) janeszgol válasza nyisziati (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ilyeneknek hajtogatni kellene papírból. :)

(#20) travix


travix
aktív tag

Nekem xiaomi note 4-em van, sose volt rajta semmi fólia, tok, vagyis vettem rá fóliát de azonnal le is szedtem ( nem adta a tapintása ). A tok szóba se jöhetett a fém ház miatt, meg a vékonyság miatt. Szerintem aki vigyáz rá, annak nem lesz baja.

(#21) erer1000 válasza travix (#20) üzenetére


erer1000
őstag

Ha eredeti pompájában kívánja az ember használni a mobilt , de elrakta meg biztonságban tudná, a belebújtatós tokok tökéletesek.

Tény, nem véd a használat közbeni leesés ellen, de zsebbe rakva sem koszolódik, ha pl apró vagy valami azonos zsebbe / fakkba / rekeszbe kerül vele, nem sérül.
De legalább ha használom akkor nincs rajta semmi plusz plasztik vagy akármi.
Alapból én is leszedek minden fóliát, mert engem is zavar a tapintás és kinézet.
Ilyen tokból 4k-ba Angliából meg pont sikerült egy marhabőrt rendelnem ebayon át

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#22) TomMusic


TomMusic
őstag

OnePlus 3 telóm van, hardveraprón vettem, meg hozzá az üvegfóliát + tokot is (a kettő együtt 1500-2000Ft volt kb). Párszor ejtettem már le, és ha nincs a tok/fólia, akkor tuti hogy nem úszta volna meg. Bár nagy a kísértés hogy levegyem, mert nagyon szép telefon, de nem, majd ha már megérik a cserére.. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#23) #59063552


#59063552
törölt tag

MediaMarkt, Gold garancia. Problem solved.

(#24) Daelion


Daelion
őstag

Nekem se sikerült még telefont megtörni de próbálok is vigyázni rá.

Meizu M6 Note van 1+ éve és még karc is alig van rajta,átlátszó ~5$-os Nillkin műanyag tokba van illetve 2.5$-os üvegfóliával ami nem jött fel/buborékozott vagy akármi amíg én nem cseréltem le direkt.

2+ hónapig melóztam egy ilyen régészeti ásatáson ahol állandóan vitte a szél a port meg minden,hiába volt elrakva a teló a táskámba még úgy is atom poros lett.
Ez után cseréltem a fóliát mert még az alá is bement az a finom por,de nem tett kárt semmibe szerencsére.

Tény,hogy ront a kinézetén egy kicsit még a teljesen átlátszó tok is de ennyit bevállalok inkább.

Ez meg,hogy dobáljam a telefont az asztalra meg ráüljek az no comment kb,aki olyat csinál meg is érdemli hogy össze tőrje. :U

[ Szerkesztve ]

(#25) borg25 válasza travix (#20) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Vigyázok rá, telefon ing felső zsebében lehajolok cipőt bekötni s ha elfeledkezem róla telefon kicsúszik. De ugyanezt el tudta játszani munkában is mikor asztal alá kellett bújni a gép miatt. Jobb a tok.

(#26) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Magamnak javítom, problem solved.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

a legtöbbet használt eszköz a mobil, ráadásul szinte mindig visszük magunkkal mindenfelé nem is csoda, ha valahogyan törik, reped, beázik.

(#28) stellaz


stellaz
addikt

Az enyém is be van törve, és mivel annyira nem zavaró, de a telefon új árának 50%-a lenne a csere, ezért ez így is marad egyelőre. Használati eszköz, előbb utóbb el fog használódni.
A vékony kávát emlegetőket nem értem, a védő üveg mindegyiken a szélig fut és az szokott törni, nem a kijelző alatta.
Persze úgy is lehet nyomni, mint a kollégám, az iPhone tokban van, az egy kis belecsúsztatható tokban, mindez a táskában. Benne a kevesebbett használt sim, amin nincs net, amin olcsó telefonálni és van net, az egy 5 éves gombos nokiában, hogy ne kopjon az iPhone. És ez nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#29) Depression


Depression
veterán

"A Huawei felmérése szerint a magyarok fele nem védi megfelelően az okostelefonja kijelzőjét" Téves!!!! Helyesen így szól a mondat:
Az emberek felmérése szerint az összes gyártó nem védi megfelelően az okostelefonja kijelzőjét!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) Snowy_owl válasza Depression (#29) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ígyvan! Kérjük vissza a műanyag telefonokat! Jó igazából nem kérek ilyet, de én nem bánom ha a szélén a keret(nem a káva!) vastagabb, netán gumírozott, vagy ruganyos, és akkor tokot sem muszáj venni.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#31) nyisziati válasza Snowy_owl (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez így van. A régi, vaskosabb telefonokban eleve a több anyag jelentős merevítő hatással bírt. Plusz a műanyag ház.

És akkor ott volt még a REZISZTÍV kijelző a dupla felülettel, amin kívülről hajlékony műanyag volt. Na azok aztán nem töredeztek.

(#32) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Alapvető, hogy új készülék vétele esetén azonnal tempered glass-t teszek rá. Sőt, többnyire már azelőtt beszerzem utóbbit, mielőtt meglenne a telefon.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#33) Rover623


Rover623
félisten

Persze hogy nem cserélik a betört kijelzőt...persze hogy azért mert drága!
Mert nálunk rengetegen mászkálnak olyan kategóriájú telefonokkal, amilyeneket igazából nem engedhetnének meg maguknak! :P
Nem láttam/kerestem statisztikákat (mert valószínűleg nem is nagyon vannak), de mivel tömegközlekedem, óhatatlanul is látom, mit használnak az emberek körülöttem. Vagy több éves, ütött kopott szemetet, vagy pedig - és ez a gyakoribb! - felső közép vagy felső kategóriás telefonokat...középút gyakorlatilag nem létezik!
Mivel nálunk (is) státuszszimbólum a telefon, rengetegen erejükön felül költenek rá, vagy ami a leggyakoribb, valamilyen szolgáltatói kedvezmény, főleg részletfizetés keretében tesznek szert a csúcskategóriás telóra. A részleteket még csak kinyögik valahogy (vagy apu, anyu, eltartó, kitartó, stb.), de egy nagyjavításra már nem futja! Majd ha tényleg (és nem csak a kormányközeli média szerint) dübörögni fog a gazdaság, talán változik a helyzet. Mert a másik megoldás, miszerint rend lesz a nép egyszerű gyermekeinek fejében, szerintem utópia! :P

primus inter pares

(#34) HThomas


HThomas
senior tag

Én egy két napos S7E kijelzőjét repesztettem meg a sarkán anno :) Cseréltettem... de az a baj, hogy ha szerencsétlenül esik, akár pár centit is, akkor már simán megrepedhet (és ezekre üvegfóliát sem lehet tenni). Előtte egyik telefonommal sem volt ilyen, pedig soha nem volt rajtuk semmilyen plusz védelem.
Az S7E-t a repedés után tokban tartottam, meg kapott elöl fólát, viszont sajnos úgy meg pont a telefon design-jának a lényege veszik el. Még egy átlátszó szilikontokkal is sokkal bumfordibb lesz, a vastagabb tokokkal meg már végképp.

(#35) Rover623 válasza HThomas (#34) üzenetére


Rover623
félisten

Dettó!
S6E esett olyan szerencsétlenül, hogy a hajlításnál kapott egy kvarcszemcsét.
Nem cseréltettem a kijelzőt...használtan vettem a telót, az árával összemérhető a csere.
Napi munkában nem zavar, bekapcsolt kijelzőnél nem látszik a repedés...ha végképp megdöklik, a kijelzőcsere árából veszek egy másik használt telót...de akár már egy S7E is belefér ugyanebbe a keretbe! :D

primus inter pares

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezen úgy röhögök, hogy a telefon árával egyező a csere... Persze, másik telefon meg 3x annyi. Csak a sok hülye bedől annak, hogy a legújabb telefon neki KELL, pedig nagyrészt felesleges.

Amúgy a fent a cikkben, meg a kommentekben írt jelenségek inkább az átlagos useri hülyeségből, meg tudatlanságból nőnek ki... Veszik az emberek a drágábbnál drágább telefonokat, de használni nem tudják, biztonságról fogalmuk nincs... Vigyázni rá minek...
S akkor minimálbéreseket látsz olyan telefonokkal, hogy dárgábbak, mint az autód :D

Mondjuk én magamnak raktam össze a telót, (Samsung S5) , kijelző nélkül vettem, kínai kijelző rá, olcsó volt, szépen működik, Lineage van rajta, elég mindenre, amit én csinálok vele :)
S nálam inkább azért van tok, mert borzalom vékonyak a mai telefonok, alig tudom normálisan megfogni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) macman507


macman507
aktív tag

[Blackview érintőképernyős telefonok] között van mindenfélét álló telefon.
Mondjuk vegyesek a vélemények a cégről, meg a telefonokról, de a videókat látva elég meggyőző.
De lehet létezik jobb strapabíró telefon ennél.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38) julius666


julius666
addikt

Nem csodálom nem viszik szervizbe az emberek a telefon értékét meghaladó összegekért a vackukat. :D

A telefon használati eszköz. Olyat veszünk, amit "mellényzsebből" fizetünk, ha leesik és ripityára törik. 30-50 körül már kapni használható kínai dzsunkát, az azért átlag KEU fizetéssel sem annyira megterhelő. Sosem értettem mit gondolnak azok, akik havi fizujukat elverik egy ilyen törékeny, könnyen ellopható vacakra, vagy akik hitelt vesznek fel egy készülékre.

(#39) BiP válasza julius666 (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, telefonálni lehet vele, de ha mást is szeretnél egy okostelefonnal, akkor az szenvedés.

(#40) nyisziati válasza BiP (#39) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez már nagyon régóta nem igaz.

(#41) BiP válasza nyisziati (#40) üzenetére


BiP
nagyúr

Én ennek csak örülök, ezek szerint lemaradtam. 3 éve próbálkoztam utoljára.

(#42) hcl válasza BiP (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már 3 éve sem volt igaz. Ha van mire használnod, akkor hasznos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) borg25 válasza Rover623 (#33) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Van egy jó mondás: Nem vagyok olyan gazdag, hogy megengedjek magamnak olcsó terméket.
Én is ragaszkodom a samsung flagshipekhez, mert strapabírók, gorilla glass kijelző. Ok, nem az edge széria, aki olyat vesz, hát aki hülye megérdemli. Plusz jó a pár évvel ezelőtti modell. Az S6 már 3 éve van nálam, használtan vettem, no karc, no repedés, teszi a dolgát, pedig párszor már sajnos esett.
Hosszú távon szerintem megéri a régebbi felső-középkategóriás eszköz, mert tovább bírja, így havi díjra levetítve kevesebb, mint egy alsó kategóriás.

Kis matek az új flagshipekre:
Iphone 8 plus 256GB 2017-ben 350-en nyitott. Egy évre rá 310, 280 felett én nem venném használtan (350-280=70)/12hó=5,8e havonta, úgy hogy sikerült eladni
Iphone Xs Max 64GB 2018 nyitás 450, most nem egészen egy évre rá 370. Még 330 se venném meg használtan, de számoljunk azzal (450-330=120)/12 hó=10eFt/hó több mint 1 BKV bérlet az, hogy új telefonnal rohangáljon valaki.
Kérdem én aki Xs-t akar, az fog is rajta beszélni min 15eFtért?

(#44) Depression válasza nyisziati (#40) üzenetére


Depression
veterán

Így van! Nem igaz, mert a telefonálás is gondot okoz vele. Most van nálam nokia 2, előtte huawei y6 2018. Mindekttőt a pokolra kívánom, mert a névjegyzék akadozik, billentyűzet előhozatala akár 10 másodperc, programot már nem is telepítettem rá. A nokiát hotspotként használom, feloldás is másodpercekbe tellik, és lezárt képernyővel is tűzforró lesz, bejövő hívást már egy jópárszor nem sikerült felvennem, mert nem reagált semmire.
A témához még annyit, hogy az első céges telefonomat kb. 5k-ért vettük, valami buta nokia. Betört a kijelző, mondom kicseréltetem, mert hát csak azon vannak a tel.számok. Szervíz 14k-ért cserélt volna.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) nyisziati válasza Depression (#44) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez megint csak nem igaz, mert kínai "dzsunkáról" volt szó a #39 hsz-ben, nem neves gyártók túlárazott szemetéről.
Az átlagembernek pedig még a Xiaomi vagy a Meizu is dzsunka kategória (tapasztalatom szerint), pedig egy 50 ezres Xiaomi már bőven elég mindenre. De még a "nagyon dzsunka" Elephone, Oukitel stb. is, max. az élettartama rövidebb.

(#46) Depression válasza nyisziati (#45) üzenetére


Depression
veterán

A nokia, vagy a huawei nem kínai vacak? ;]
Saját telefonom egy elephone, de ennek az akksija nem bírta egy évig (70%-ig lehet tölteni, 20%-nál max 3 perc és kikapcsol. Ezért fogtam be a nokiát.), azonkívűl volt pár bsod, de legalább gyors.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) nyisziati válasza Depression (#46) üzenetére


nyisziati
veterán

Maga a termék (ebben az esetben) az.
Itt inkább az a lényeg, hogy egy jólcsengő név takarásában próbálnak alsó-középkategóriás áron eladni pár éve elavult belépőszintű telefont.

(#48) hcl válasza Depression (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na most ha így működik az a Nokia, annak valami baja van.
Volt eddig kínai belpiacos MTK-s vacakom, Samsung S4, S5, Nokia Lumiák, mindegyik teljesen használható valami volt alapdolgokra. Netezés, csillagtérkép, navigáció, jegyzetelés, telefonálás...

@nyisziati : Ezeknél a baj a biztonsággal van, de durván. Sajnos az átlaguser arról meg azt se tudja, hogy mi (nem is akarja).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) HThomas válasza julius666 (#38) üzenetére


HThomas
senior tag

Szerintem is ez a jó mentalitás, a telefon értékétől függetlenül... én úgy általában nem vennék annyira drága cuccot, amit ne tudnék azonnal pótolni ha tönkremegy. Lehetőleg semmiből... ingatlan és kocsi kivétel, de azok amúgy is biztosítva vannak.

(#50) Penge_4 válasza julius666 (#38) üzenetére


Penge_4
veterán

"Sosem értettem mit gondolnak azok, akik havi fizujukat elverik egy ilyen törékeny, könnyen ellopható vacakra, vagy akik hitelt vesznek fel egy készülékre."

Arról nem beszélve, hogy a cserélhetetlen aksik miatt 1-2 év alatt kuka.

Amúgy - bár ez sajnos az ilyen készüléket birtoklók 90%-ára nem igaz - régebben például jó volt, ha az ember, aki tudott vigyázni rá áldozott 4-5-6 évente egy flagshipre, mert az még akár LineageOS-sel is sokkal használhatóbb élményt nyújtott az embernek, mint egy 30-50 ezerért megvásárolt hulladék, ami már újkorában akadozik, 1-2 frissítés után meg még hangsúlyosabb lesz ez a probléma.

Pont ahogy mondtad, használati eszköz. Tehát nem mindegy, hogy milyen minőségben használod. Ennyi erővel kocsiból se kell normális, a Trabant is gurul.

Ha meg már nagyon fillérbaszóskodunk, még mindig jobban kijön a matek mondjuk

300 000/48 = 6250
mint mondjuk 50 000/24 = 2083

Most tényleg havi 4167 Ft-on múlik az, hogy nem kapsz idegrángást, mikor éppen emailt/IM üzit írtál, amihez multitaskingban nyitottál egy Chrome-ot és ott kerestél valamit a neten és utána bejön egy hívás és 4-5 másodpercig a semmit bámulod, mire végre előbukik a felület, ahol fogadhatod vagy visszautasíthatod a hívást?

Vagy esetleg késésben vagy és 1 percen múlik, hogy eléred-e a csatlakozást egy ritkább, akár 20-30 percenként járó járatra és a FUTÁR/menetrend 15 másodpercet gondolkozik, vagy a GPS nem veszi olyan gyorsan a jelet?

Ezek napi szintű dolgok. És akkor még nem beszéltünk 1-1 fontos pillanat low light kamerával történő megörökítéséről (nem a percenként postolásra célzok és nem is a profi hobbifotózásra, hanem mikor tényleg valamit szeretnél lefotózni és csak egy gagyi szar telefonod van).

Főleg, hogy ezt a fenti példában szereplő havi 4200-t egy flotta vs. lakossági előfizetés különbség esetén is megspórolod (a hűségidőről nem beszélve).

A gond tehát ott van, hogy nem cserélhető az aksi, ami miatt a 300K-s telefon a 2 év után kuka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.