Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Nekem a retro konfig az a 486-os, van belőle egy, nagyon vicces rajta wolfenstein 3D-zni :)

(#2) VoidXs válasza ivana (#1) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én tényleg elég retro konfiggal nyomtam 2001 és 2006 között, valami 160 MHz-es proci volt benne 16 MB RAM társaságában. A 600 megás merevlemezen DOS-os játékok százai (nem viccelek) voltak, de a gépen Windows 98 futott. A hangról egy beépített MPU 401 gondoskodott, de utólag belekerült egy hangkártya, ahogy az egérhez is bővítőkártya kellett. Elfogadható képrátával a Need for Speed II-t is vitte. 2006 decemberében váltottam P4-re, mintha újjászülettem volna egy jobb korban. A kedvenc játékaim a Charlie II és a Destruction Derby II voltak, valamint az Ignition.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#3) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tényleg relatív ez a "Retró". Nekem speciel a 286-os a retro, de sokan kiröhögnének engem is, akik "komondoron" kezdtek. Mondjuk az életkorom szerint nekem is lehetett volna Commodore, de akkor nem érdekelt a dolog, a zasszonynak volt gy 286-osa mikor elvettem, innentől merültem bele a véget nem érő fejlesztésbe...
A cikkben leírt géphez hasonlók még ezerszám futnak M.O.-on, vagyis tízezerszám. :)

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Nem volt valami hosszú bemutatás. :DDD

Ramot ha van elég slot, vegyél kicsit. Én 2*256 megát vettem 400 forintért. :DDD
Ha nem játszol, bármilyen agp kártya elég, az olyan 500 környékén megúszható.

De a lényegi kérdés, hogy mire használod?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) flymi válasza VoidXs (#2) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Destruction Derby, ohh igen! :C
De jó kis játék volt, már el is felejtettem rég, de jó, hogy emlékeznek még rá mások!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Nekem a retro korszakból a nagy kedvencem :

486 DX2-ben S3 Trio 2MB-ot bővítettem 4MB-ra...így már nem szaggatott a Carmageddon 640x480-ban :DDD

(#7) VoidXs válasza P.e.t.ya. (#6) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én azt N64-en játszottam. Igaz, emulátorral :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#8) Th3Ac3 válasza Zoli bácsi (#3) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Igen, nos a retro mindenkinek más, számomra a korai gyermekkor évei már-már annak számítanak. Az érdekességet a végére tartogatom, nem óhajtok előre lelőni minden poént :)

Vladi: talán ezért írtam a cikk elejébe a rövid szót (azóta kicsit még írtam hozzá).

P.e.t.ya.: Ilyen S3 kártyánk nekünk is van, bár nem esküszöm meg rá hogy ugyanez a típus.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.