Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Szép nagy darab :))

Jó tudni hogy ezeket még valaki meg is tartja, nem csak lomtalanításba dobja... :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#2) localhost


localhost
Közösségépítő

"PH és egy LI feliratú csatlakozóhelyek, "

PH gondolom Phone = fülhallgató (FEJhallgató) kimenet
LI gondolom Line In = vonalbemenet, audio

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) Rive


Rive
veterán

Az EDO az későbbi ügylet... Ez csak sima DRAM.

Ha valamikor be tudod juttatni hozzám (BP) a gépet meg a töltőt, akkor szívesen vetek rá egy gyógypillantást. Még talán egy 287-es is kerül bele.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4) localhost válasza Rive (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hihi!
Hozzádott értékként felkínálok 6.22-es DOS eredeti lemezeket 3,5" lemezeken! - de mivel ez ereklye, csak akkor ha valóban sikerül működésre bírni a KIS ARANYOST!

blogomban hasonló

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

nekem is van vmi hasonló ősküvöletem otthon, egy havertól hoztam el. Mikor szétszedtem egy marok szotyihéj volt benne :D Beindítani én se tudtam :(

[ Szerkesztve ]

(#6) Lenry válasza Rive (#3) üzenetére


Lenry
félisten

meglátjuk... ha egyszer arra járok, megpróbálom nem itthon felejteni
sajna töltő egyelőre nincs hozzá (csak maga a notesz van, semmi más) de megpróbálok szerezni egyet

localhost: elképzelhető, mert amúgy semmilyen hangcsati nincs rajta, gondolom az a drágábbik verzión lehetett
ha valóban sikerül működésre bírni, akkor örömmel fogadom a lemezeket :R

tényleg: mennyit érhetett anno egy ilyen?
érdekességképp: az id Software, amikor bemutatták a Wolf3D egy bétáját vmikor 1992-ben egy kiállításon, akkor vettek egy darab laptopot, 80 ezer dollárért, azon vitték a játékot...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Samus


Samus
addikt

Szép kis gép :-) Nem sebességhajhász (Dell XPS), nem lapos (Mac Air Pro), nem kicsi (Asus EEE/Wind), és nem is működik :D (bocs, ezt nem bírtam kihagyni). Azért megnéztem volna rajta a Wold3d-t vagy a Doom-ot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) nap


nap
addikt

Korhű játékok az abandonia.com-on találhatók. ;)
És van valami oldal, ahol különbözö oprendszerekhez vannak boot floppy imidzsek.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) Lenry válasza Rive (#3) üzenetére


Lenry
félisten

azt hiszem, ezek lehetnek a memóriák

Samus: szerzek hozzá egy töltőt és feljuttatom valahogy Rive kollégának, utána írok egy olyan tesztet, amiben működik is :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) localhost


localhost
Közösségépítő

A gombokra felírt H és V betűk pedig nem a Horizontal/Vertical gombok, sejtem raktárkezelő program futott rajta anno: (H)oztak árut / (V)ittek árut.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) Lenry válasza localhost (#10) üzenetére


Lenry
félisten

erre nem is gondoltam... én a horizontal/vertical párosra tippeltem volna...

amúgy nem tudom, mire volt használva, öcsém szerezte 800 Ft-ért, egy serverházzal, 4 régi CD-íróval, egy SCSI íróval, egy SCSI vezérlőkártyával, nagycsomó IDE és SCSI kábellel, egy ASRock GE Pro-M2 alaplappal, egy Pentium 1 procival, hozzátartozó lappal, két régi ISA-s hangkártyával, egy ISA VGA-val, egy BNC hálókártyával, egy PCI Firewire kártyával, egy P2-es laptop alaplappal, és egy laptopkijelzővel egyetemben :DDD
jó biznisz volt

mod: most nézem csak, milyen kincsek ezek:
az egyik hangkártya egy Creative VIBRA 16 (CT2260)
a másik pedig egy Asus I-A16C, de ugyanazzal a VIBRA 16C chippel szerelve, mint az előző, mellesleg ez valami OEM kártya lehetett, mert a rajta lévő felirat szerint:
"This I-A16C audio card is provided with speial motherboard packages and may not be sold separately
a VGA pedig egyTrident TVGA9000C

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Rive válasza Lenry (#9) üzenetére


Rive
veterán

...azt hiszem, ezek lehetnek a memóriák...
Igen, ezek azok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) azbest válasza Samus (#7) üzenetére


azbest
félisten

Összehasonlításképp:

Macintosh Portable; September 20, 1989

Macintosh PowerBook 100; October 21, 1991

 Macintosh PowerBook 140; October 21, 1991

Az utóbbi úgy néz ki mint az a 165-ös gép amihez volt szerencsém 2000 környéként találkozni párszor. Az is sokadik próbálkozásra indult csak el, de valószínűleg azért mert hibás volt a töltője.

Az írásbeli gép nagyon hasonlít méretileg az asztali 286-osokra amivel a suliban találkoztam :D Azoknak is ilyen extra slim fekvő házuk volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Yeah, real machine :R

És szépen szétbelezted :)

Én még akkoriban kezdtem pc-zni amikor ezek jó gépek voltak. 286 volt az első asztalim is :)

Amúgy a Cirrus chipet lehet videokártyának hívni. Videokártya volt az akkor is, amikor nem 3D-vel volt egyenértékű a fogalom hanem csak a képet adta.

Nekem a legrégebbi egy TI Travelmate - mittoménmi volt, 486SX16, moni kijelző :) Azt a múltkori cikkben nem írtam, gondoltam túl régi, meg nagyon szét sem bontottam, mert nem az enyém volt és csak a winyóról kellett adatokat menteni + új Win311-et ráhúzni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) domi007


domi007
őstag

Talán valamiféle univerzális adapterrel (márha megtudod a töltőfeszültséget) tudnád tölteni. Esetleg az akksi helyére beköthetnél egy ilyen adaptert.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#16) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ha elém tennék összecsukott állapotban és nem olvastam volna az írást meg sem fordulna a fejemben hogy ez egy Laptop. :Y

Egyébként jó írás. Remélem működésre sikerül bírni és akkor olvashatunk tesztet is. :DD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#17) kts88 válasza domi007 (#15) üzenetére


kts88
senior tag

Szerintem az univerzális adaptert hanyagolni kellene. Nagyon gyengén vannak stabilizálva. Van olyan is amikor átkapcsolod 6V-os állásba, lead 15V-ot. Csak terhelve kezd csökkeni a feszültsége.

(#18) Lenry válasza domi007 (#15) üzenetére


Lenry
félisten

írtam is a tesztben, hogy az akkura 12V van írva, úgyhogy valószínűleg annyi kellene neki, a csatoló is eléggé hasonlít a szabvány adapterekére, úgyhogy ezzel meg is vagyunk, már csak be kell szerezni egy ilyen adaptert :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Thunderzolee

Jó gép! Szép emlék egy letűnt hőskorból. :R

Localhost, h Te miket nem tudsz.. ;)
Én PH ról elsősorban másra gondolok.
Bár hol volt még a PH 91'-ben. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) Lenry válasza Thunderzolee (#19) üzenetére


Lenry
félisten

van egy 5 forintosom, hogy '91-ben még Parci is épp csak az iskolapadot koptatta

most gondolok csak bele... én még akkor ovis is alig voltam... sőt... öcsém meg se született még :Y

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Rive válasza Lenry (#18) üzenetére


Rive
veterán

Sajna ez nem biztos... A belső táp-részről tudnál néhány közelebbi fotót csinálni? Az alapján talán tudok segíteni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) hcl válasza domi007 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem nehéz. Főleg ha csak egy + meg egy föld kell neki. Az aljára rá kell lenine írva hogy milyen feszültségen hány ampert eszik. Ez gyak. minden elektromos készüléken rajta kell hogy legyen, már sok 10 éve.

Ezt megnézni, tápot szerezni, és bekötni (már ha valami emberi csatija van, régebben egy PS2-höz hasonló hengeres csati volt a divat).

Amúgy inkább laptop tához kéne átalakítót vagy toldót alkotni (már persze ha ez a laptop is 20V körüli feszt igényel) mert azok a falba dugható adapterek ritkán vannak 1A fölött, ezek a dögök meg régebben is megettek 2-3-at... 12 és 20V között valahol, ami azért 40-50W megvan.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Lenry válasza Rive (#21) üzenetére


Lenry
félisten

sajna ez legközelebb pénteken oldható meg, mert már nem vagyok otthon, a laptop viszont igen... de akkor fényképezek párat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Rive


Rive
veterán

Ja, még valami. Szerintem azért levehető a képernyő hátulja, mert kihajtva írásvetítővel is használható :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) Lenry válasza Rive (#24) üzenetére


Lenry
félisten

de ha leveszem, akkor magát a panelt bontom le... ami marad az csak egy kék plexi (szerintem... persze, ha be tudnám üzemelni, többet tudnánk)
mit értesz kihajtás alatt? hogy szét van nyitva a laptop? mert a panelt külön nem lehet kihajtani csak a képen látszik úgy :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) hcl válasza Lenry (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet hogy a könnyebb portalanítás érdekében levehető...

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) stvnppp


stvnppp
senior tag

Szép darab, érdekes írás! :C Kíváncsi lettem volna hogy hogyan működik :D

Helye lenne ebben a topicban! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) HummeRC


HummeRC
senior tag

Ejj, de sok a fiatal erre. :B

A monitor nem a csere miatti praktikusságból készült könnyen nyithatóra, hanem azért mert így levéve a hátulját lehetett rátenni írásvetítőre, hogy prezentációit tartson az ember. Mivel átvilágítva az lcd panelt istenien lehet vetíteni a képernyőt...

Abban az időben még nem voltak ilyen szinten (és pláne nem ilyen potom áron) a projektorok mint manapság. Akkor ez volt a csúcs. :C

Ha szert tehetnék ma egy ilyenre, én tuti erre használnám.

A fali adapter-töltővel ne is próbálkozz. Nem elég stabil és nem ad le elég áramot ehez. Gyanús, hogy az egész cuccnak csak annyi a baja, hogy az NiCd akkuk önmagukban képesek nullára merülni és tartósan úgymaradva tönkre is menni. Egyszerűbb lenne egy másik ilyen feszültségű akkuról meghajtani a laptopot az akku csatiján keresztül.

#szerk: Rive megelőzött. Ezek szerint Ő is látott már ilyet közelről. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Xantomas válasza HummeRC (#28) üzenetére


Xantomas
őstag

Így van, én is ugyan ezt akartam válaszolni :D hogynem azért ilyen az a tető, hogy könnyen lehessen cserélni, hanem hogy írásvetítőn lehessen vetíteni.

Emlékszem anno mekkor hisztik voltak, mikor az egyik szomszéd jött át, hogy párhuzamos porton keresztül Norton Commamder segítségével, másolja át a C&C első részét az AT XT gépünkre, és közösült menni. :D
Majd ugyan ez a tortura egy 5x86-tal, amit még 5 évvel később is használtam C programozásra, valamint a portok kezelésére DOS, és Assembly nyelv segítségével.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30) Solten


Solten
addikt

De kemény ez a vas... :R :C

Saor Alba

(#31) hcl válasza Xantomas (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jajj, ezek az agymenések nekem is mindig kiviszik a hajam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Virág et.


Virág et.
senior tag

vazz, akkor javítok és nem írom be tizediknek, hogy miért kivehető a kijelző mögötti panel... :)

[ Szerkesztve ]

(#33) P@trick válasza Virág et. (#32) üzenetére


P@trick
tag

Én vagyok az Öccs, és szerintem ez a Laptop könyöklőnek használható a legjobban :C Most is épp ezt a célt szolgálja. :DDD

semmi

(#34) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Ha találsz valami tápot ami max 35V-os és le tud adni elég áramot, akkor 7812-es stabkockákkal elméletileg kapsz stabil 12V-ot, darabja 1A-t tud kezelni, párhuzamosan bekötsz párat és meg is vagy. De egy normál PC táp is ad le stabil 12V-ot, úgyhogy ha van egy nem használt tápod azt is befoghatod erre.

[ Szerkesztve ]

(#35) Rive válasza Madárpók (#34) üzenetére


Rive
veterán

Stabkockát párhuzamosan nem kötünk. Sok amper mellé nagy feszültségkülönbségre disszipatív tápot nem csinálunk.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) Lenry válasza Rive (#35) üzenetére


Lenry
félisten

mijaza a stabkocka? :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) localhost


localhost
Közösségépítő

Ne mizu ezzel a projekttel? Kidobjam a DOS-t, amit ígértem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

UP!

és búvárkodok egy kicsit, nagyon brutál a gép! :K

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.