Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hoplitész


Hoplitész
junior tag

A retró szó hosszú ó-val írandó, nem?

(#2) finest válasza Hoplitész (#1) üzenetére


finest
őstag

Gagyi, mint újabban a cikkek a PH-n. ;]
Múltkor a fatális tesla baleset is ilyen angolos áthallás volt a magyarosabb halálos helyett.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) siposz válasza Hoplitész (#1) üzenetére


siposz
aktív tag

Nem.

Mindenhol röviddel írják. Google translate is.
Meg az idegen szavak szótára is:

Idegen Szavak Gyűjteménye (idegen-szavak.hu)

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem tudom, mennyire jó ötlet hosszú távon SA profilon gépelni. :DDD
Én tengeribeteg voltam tőle

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Synthwave válasza Hoplitész (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én úgy tudom, hogy csak akkor, ha ragozva van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Hoplitész válasza Synthwave (#5) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Rosszul tudod. Éppen akkor lesz rövid, ha előtagként használjuk. [link]

(#7) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Csak én érzem úgy, hogy ezzel a kinézettel a 3 éves kislányok a célközönség?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) fanti válasza finest (#2) üzenetére


fanti
addikt

:R :R :R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#9) Synthwave válasza Hoplitész (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem előtagra gondoltam, csak sima ragozásra, és úgy (is) hosszú.

Mindegy, javítottam.

Egyre viszont soha nem vesz rá semmilyen MTA doktrína: japán tulajdonneveket az elfuserált magyar fanatikus átírással körmölni a nemzetközi romaji helyett. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) LGG555


LGG555
aktív tag

Ha már Epomaker akkor ez nem úgy néz ki mint egy ovis cucc:

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#11) SunMount3r válasza LGG555 (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Nem hangzik rosszul", cserébe nem néz ki jól se. "Nem olyan lett."

(Szerk.: Ja, nem válasz akart lenni. De akkor már: mondjuk ez inkább. Magyarba és nagy Enter-el talán.)

De amúgy most látom, hogy az F gombok mindről hiányoznak. Hát hogy lesz F gombok nélkül valami igazi retro? :D

[ Szerkesztve ]

(#12) F34R válasza SunMount3r (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

Az FN. Nem a magyar piacra keszulnek, ellenben magadnak olyat legozol ossze amilyet szeretnel.

(#13) SunMount3r válasza F34R (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez az, anno mindenki csak "F gomboknak" hívta őket, ha már retro feeling. Ilyet legózni meg majd a Lottó 5-ös nyeremény után fogok kb.

[ Szerkesztve ]

(#14) dqdb


dqdb
nagyúr

OEM profilú PBT SA (spherical-all) kupakok
Vagy OEM, vagy SA, a kettő két teljesen eltérő profil, ráadásul az OEM hengeres is.

Azonban ez sem nem SA, sem nem OEM profil, akármit is állítanak az oldalukon ;] Az SA-hoz áll közelebb, a felső négy sor oldalról még hozza a sculpted SA R1-R2-R3-R4 ívét és magasságát, azonban az ötödik sor nem az SP-nél megszokott R3. Felülről ellenben teljesen eltér a kupakok alakja, az SA kupakok sokkal szögletesebbek.

nyunyu: Nem tudom, mennyire jó ötlet hosszú távon SA profilon gépelni. :DDD
Nagyon is, szerintem az egyik legkényelmesebb profil gépelésre.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15) nyunyu válasza dqdb (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Csuklótámasszal valószínűleg kényelmes lehet, viszont a többi billzetemen fél centivel alacsonyabban van az alsó sor az alacsonyabb kupakoknak hála.

Na meg az sem segített megszeretni az SAt, hogy sokat pihentetem az ujjaimat a kurzorok körül, hülye GMMK meg floating dizájn, így a kurzorok körül 2 centi szakadék van.
Cikkben szereplő billzetnél az utóbbi mondjuk nem szempont, hiszen a kompakt elrendezése miatt nincs rés a kurzorok körül.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) Armagedown válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


Armagedown
őstag

Hát, szerintem inkább az anime rajongóknak szánják :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17) Domonkos válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Domonkos
Ármester

F billentyuk hianya meg hagyjan, de dedikalt nyilak? :F Na, az utobbival vagja el magat igazan, hogy retro lehessen...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#18) Hoplitész válasza Domonkos (#17) üzenetére


Hoplitész
junior tag

A világ legfeleslegesebb billentyűjét, a Wint persze meghagyták. A 2db Alt sem létszükséglet, ahogy a két Shift sem. Ha van Alt, az Fn is felesleges.
Viszont dedikált (jó minőségű) hang- és fényerőállító a legtöbb billentyűzeten elkelne.

A színe nekem tetszik. Végre nem fekete vagy fehér és nem is bazári, hanem szolíd, fiatalos, kissé kajla hatású. Olyan japános, ha a jó minőség is adott.

[ Szerkesztve ]

(#19) Synthwave válasza Hoplitész (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, itt azért néha jól jön a Win gomb, és az Alt =/= AltGr, viszont a jobb oldali Shift szerintem sem egy létszükség.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) copass válasza Hoplitész (#18) üzenetére


copass
veterán

win kell, alt is, fn is. jobb shift kérdőjeles, én speciel sokat használom.
dedikált hang,fényerőre meg totál felesleges amikor ott az fn.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21) Hoplitész válasza copass (#20) üzenetére


Hoplitész
junior tag

:Y
Nem az itt fórumozókból kell kiindulni, hanem az átlagember igényeiből. Legalábbis ha efféle billentyűzetről van szó.
Az itteni nerd-ök és geekek többségének többszázgombos műszerfal kell a 4 monitor elé, dedikált Assemblyparancs-gombokkal vagy wacomos Photoshop-irányítópanellel.

Én is inkább teljesértékű billt használok, de ha már lefaragunk (amit az IT-munkások felejtsenek is el, mert regyáltalán nem nekik van), akkor a Win az elsőszámú ami mehet a levesbe, majd a páros billentyűkből simán lehet 1 db-ot csinálni. Az F-gombok helyett meg lenne mondjuk 4, ami programozható. Nagy általánosságban a Win helyett egy dedikált COD-indító vagy böngészőgomb is sokkal effektívebb.

[ Szerkesztve ]

(#22) Duree


Duree
veterán

Csak az árát tudnám feledni.

duree54

(#23) Domonkos válasza Hoplitész (#21) üzenetére


Domonkos
Ármester

>atlagember
>$100+ -os billentyuzet

Nalam ez a ketto nem all ossze :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#24) nyunyu válasza Hoplitész (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Az itteni nerd-ök és geekek többségének többszázgombos műszerfal kell a 4 monitor elé, dedikált Assemblyparancs-gombokkal vagy wacomos Photoshop-irányítópanellel.

Aktuális desktopom

Kétségtelenül kevésbé csicsás, mint egy dupla monitor dactyl manuformmal, de arra nekem nincs igényem :DDD

Fotelben fetrengve gépezéshez sincs szükségem vezetéknélküli világítós billzetre.
(Bezzeg minden harmadik billzettopikba betévedő a már évek óta nem létező magyar K800-at szeretné 10k-ért, ami 5+ éve volt 30k, amikor még lehetett kapni...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) Synthwave válasza Hoplitész (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Aki Indiegogón keresztül vásárol Epomaker billencset, az szerintem minden, csak nem "átlagos" vásárló.

Az Alt és AltGr párosból hogy csinálsz egyet? Az egyik programfunkciókat, a másik speciális karakereket kapcsol billentyűkombóval.

F1-F12 helyett 4 gomb??

Annak, aki Winowst használ (a userek döntő többsége), jól tud jönni a Win gomb. Azon kívül, hogy ezzel is akad billentyűkombó, pl. full screen applikációból tálcaelérés ablakos módba váltás nélkül. A jobb klavikon meg szükség esetén tiltható/aktiválható bármikor. Itt meg Apple géppel Option gombként működik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Synthwave válasza nyunyu (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Can't believe it's working. :DDD

Viszont ha napi rendszerességgel órákat vagy képernyő előtt, öreg korodra az ízületeid szerintem nem fogják meghálálni azt a posztúrát, amit a gép előtt felveszel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) copass válasza Hoplitész (#21) üzenetére


copass
veterán

win-t nem tudod kiváltani mással. lehet hőbörgni de szükség van rá átlagos használat mellett is.
pl: win (+shift)+irányokkal rakosgatni az ablakokat nagyon hasznos funkció egy monitoron is, kettőnél meg pláne! :D
én konrétan nem bírok már létezni enélkül a funkció nélkül.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28) qnadam válasza Hoplitész (#21) üzenetére


qnadam
veterán

nálam meg a böngésző folyamatosan fut, codozni nem szoktam, tehát szerintem a dedikált cod- és böngészőgomb mehet a levesbe. akkor most 1:1.
persze ha két ujjal pötyögsz, valóban felesleges lehet a két shift is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#29) Predatorr


Predatorr
őstag

Kizárt, hogy retro legyen, én jól emlékszem, de ilyen ocsmány sz.rra nem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) nyunyu válasza Synthwave (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Miért, mi baj lehet egy átlagosan 25 éves billzettel, ha működik? :DDD

USB konverterre is csak azért volt szükségem, mert nem akartam a használhatatlan billzet+kijelzős céges laptop előtt görnyedni, aztán vettem egy KVM switchet, hogy tudjak 2 gépet kezelni ugyanazzal a billzet+egér+monitor trióval.

Dadogva hápogó fényszennyezésgenerátort meg nem akartam elővenni, mert nem bírom a benne lévő acél plate, meg a nyikorgó rugós Cherry kapcsolók hangját.
(Plusz a 100Hz körüli PWMje is gyilkos)

Viszont ha napi rendszerességgel órákat vagy képernyő előtt, öreg korodra az ízületeid szerintem nem fogják meghálálni azt a posztúrát, amit a gép előtt felveszel.

Tudom, tizenéve nekiálltam pilates, jóga, gerinctorna edzésekre járni, de aztán közbejött pár betegség, meg az egy éve tartó konditerem zárlat. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) nyunyu válasza copass (#27) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem max az irodában felejtős billzetemre kellett a Win+L kombó, hogy a kávészünetben távol tudjam tartani a gépemtől a főnöknek vicces emaileket küldő trollokat.

Window snappinget még mindig egérrel végzem. (bal gombbal ablak fejléc megragad, aztán képernyő bal-jobb-felső szélére kiránt)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) nyunyu válasza copass (#27) üzenetére


nyunyu
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) copass válasza nyunyu (#31) üzenetére


copass
veterán

win+L, némítás kiraktam egy macropadra...macska miatt fontos a gyorsaság! :D
két monitornál nagyon jó a win+shift+baljobb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34) dqdb válasza copass (#33) üzenetére


dqdb
nagyúr

két monitornál nagyon jó a win+shift+baljobb
Én ezeket rétegre tettem, hogy elég legyen csak kettő (és kényelmesebben elhelyezett) billentyűt lenyomni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#35) copass válasza dqdb (#34) üzenetére


copass
veterán

melósom nem tudja, de még így is baba! :D xd60-on a fn+ctrl/alt-ra tettem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) kavalkád


kavalkád
aktív tag

picit drágának tűnik

(#37) Synthwave válasza kavalkád (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PBT + Cherry MX + BT 5 + kábellel?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Hoplitész válasza copass (#27) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Én SOHA nem használtam, csak kipróbáltam. Az ismerőseim SOHA nem használták.
Ebből nem arra következtetek, hogy akkor biztos senki nem használja, hanem arra, hogy általában felesleges/könnyedén kiváltható. Mozdítok az egéren max 2 cm-t és jé! Felbukkan a start-menü. :-)
Neked hány ismerősöd használja a Win gombot, aki nem IT-fanatik?

Synthwave-nek:
Az Fn, az Alt és AltGr nagyon könnyen összerakható: Az összes billentyűzethez lehet rendelni második funkciót, legyen az spéci karakter vagy programfunkció. A jelölés egyértelművé teheti, mi micsoda. Oké, ehhez a programnak is igazodnia kellene, de lássuk be, a legtöbb program Alt gomb nélkül is teljesértékűen használható.
Az F-gombok szükségességét ez a bill is mutatja, én megengedőbb voltam.
F-billt is csak akkor használok (gyanítom a 100-ból 95 ember így van vele), amikor belépek a BIOS-ba. Egy csomó program már nem is támogatja a legtöbb F-et.

A legtöbb ember böngészik, Youtube-ozik, Facebookozik, olvas, videót, filmeket néz, zenét hallgat, játszik, levelet ír, szöveget szerkeszt alap szinten, fájlokat rendszerez alap szinten, esetleg videót és képet szerkeszt alapszinten.
Ne a kis szűk világotokban gondolkodjatok, hogy mert neked pont kell egy adott macro, vagy spéci karakter és az emiatt minden billentyűzeten szükséges. Nem, a legtöbb billentyűzeten nem szükséges.
Cubase-hez vagy DaVinci Resolve-hoz nem ilyen billentyűzet kell, de programozni vagy profi játékhoz sem. Arra vannak mások.

[ Szerkesztve ]

(#39) Synthwave válasza Hoplitész (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy maroknyi emberből (az ismerőseidből) következtetsz. Amúgy azt honnan tudod, hogy SOHA nem használják?

Tehát akkor össze-vissza, keresztbe-kasul bonyolítsuk meg, ami három gombbal, tökéletesen működik hosszú évek óta? És az a kevés "nem IT fanatik" azt a pár kombót, amit esetleg megjegyzett, tanulja (akár csak részben) újra?

A legtöbb ember nem Epomaker billentyűzetet fog venni Indiegogóról 100 meg 150 dollárokért, pláne nem YouTube-ozni meg Facebookozni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) copass válasza Hoplitész (#38) üzenetére


copass
veterán

valljuk be ez nem valami meggyőző! úgy beszélsz egy olyan funkcióról amit nem is használsz.
kevés ismerősöd van...rengeteg ember használja, ezért van kitalálva.
minek basztassam az egeret ha van dedikált gomb rá?! :U
gyorsabb. pont. mindegy milyen elméteket gyártasz rá hogy megmagyarázd a nyílvánvalót...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#41) Hoplitész válasza copass (#40) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Érdemes nektek is körbekérdezősködni, meg utánaolvasni a neten, mennyire ismeretlen a Win bill funkcionalitása a nagyközönségnek.

#39
Szerintem ideje lenne változtatni a kiosztáson, mert elavult.

Na jó, én nem kötekedni jöttem, de talán nem a PH törzsolvasóiból kellene kiindulni. Lányomnak pl. vennék hasonló klaviatúrát, ha magyarkupakos lenne és nem lenne egekben az ára.

(#42) Domonkos válasza Hoplitész (#41) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Szerintem ideje lenne változtatni a kiosztáson, mert elavult.

Kerdezd meg a normie ismeroseidet, hogy mennyire orulnenek neki! :D

Amugy mi nem tetszik a mostanin?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43) nyunyu válasza Hoplitész (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Komolyan meg kellett néznem, milyen Win gombos shortcutok vannak az eddig általam ritkán használt 1/2/3/4/5/E/L/P/R/kurzorokon felül.
De a felsorolt ABC 3/4-e maximum a Win10 specifikáció dúsítására jó, gyakorlati hasznuk nem sok van. (Narrator? Cortana? Charms? Feedback hub? Game bar?)

Max arra jók, hogy pár pontot levonjanak az MS üzemeltető vizsgákon, ha nem tudod őket :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) valakky válasza Hoplitész (#41) üzenetére


valakky
aktív tag

én egyetlen dologra szoktam használni, jobb v. bal nyíllal együtt szépen méretez ablakot, doksit a képernyő adott felére. (meg fel és le nyíllal is, de azt nem használom)

(#45) copass válasza Hoplitész (#41) üzenetére


copass
veterán

rohanok...
nem értesz hozzá, de megmondod mi a tuti...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46) dqdb válasza nyunyu (#43) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Win+X az egyik leghasznosabb hotkey, körülbelül a Windows 95-ben kellett volna már bevezetni.

És ott van még Win+. is, ezt előbb-utóbb átlagemberek is meg fogják ismerni, mert az igény az emojikra nagyobb, mint kellene :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47) Hopkins95 válasza nyunyu (#43) üzenetére


Hopkins95
addikt

Win + Print Screen? Egyik legalapvetőbb funkció. Aztán én Alt + Tab helyett használom a Windows billentyűt, hogy egy gombnyomással az asztalra jussak.

#41 Hoplitész Van az a mondás, "Ha nincs elromolva, ne próbáld megjavítani" Ez teljesen igaz a billentyűzetre szerintem, ha elővenném a majd 20 éves billentyűzetetem, ugyanolyan élvezettel használnám mint anno.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) Domonkos válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


Domonkos
Ármester

>"Ha nincs elromolva, ne próbáld megjavítani"
ngmi :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#49) nyunyu válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


nyunyu
félisten

Win + Print Screen?

Hmm, végre egy hasznos funkció, amit a Win10-ben vezettek be? :Y

Win7 alatt ugyanez így nézett ki: (Alt+)PrtScr Win+R mspaint Enter Alt+F E fájlnév Enter...

(Neeeeem, nem kellett screenshotok százait csinálnom az előző projektjeim dokumentálásakor. :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) qnadam válasza nyunyu (#49) üzenetére


qnadam
veterán

külön programok eddig is tudtak ilyet ám :p

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.