Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kemotox


kemotox
addikt

Tekwar?
Ha már retrózás meg nosztalgiázás: én kis koromban féltem a Doomtól :D Haverék átjöttek, és hozták a játékot valami akármin, gondolom floppyn, nem emlékszem már, és nyomták, én meg csak messziről néztem :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

Chasm?

Az első pályára tökéletesen illik a leírásod, aztán ilyen lesz.

Ja és ha jól emlékszem, ukrán fejlesztőcsapat munkája.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) bakter24 válasza Tim82 (#2) üzenetére


bakter24
őstag

Azaz !!!négy!!44FOUR!!!44!!!

Millió hála, 2 napja agyalok a nevén, hogy újra elővehessem :D :R :R :R

kemotox: A Doomtól lehet is, amilyen elborult dolgok vannak benne. Én mikor sokat (télleg sokat) toltam a Commandossal, akkor néha az utcán is láttam az emberekből kiinduló zöld háromszögeket, hogy merre látnak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#4) Dtomka válasza Tim82 (#2) üzenetére


Dtomka
veterán

Én is ismerem ezt a játékot. Jó emlékek jutnak eszembe ha azokra az időkre gondolok :).

(#5) Tim82 válasza Dtomka (#4) üzenetére


Tim82
nagyúr

DosBox-ban most is játszhatod, probléma nélkül fut.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) Dtomka válasza Tim82 (#5) üzenetére


Dtomka
veterán

OK, és köszi! :C :R

(#7) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

En is nyomattam anno aChasm-t, meg a tobbi felsorolt fps-t, nagyon jo igy visszagondolva, es egyben elkeserito hogy nem voltam kepben semmivel, se angolul nem tudtam, se a mentest nem ismertem... :)

kemotox: Az emberi agy 12 eves korig nem kepes megkulonboztetni a fikciot a valosagtol. Anno en is feltem, aztan kesobb ugyan ez volt az unokaocseimnel is, erdekes hogy tisztaban voltam azzal hogy nem valosag de az agyam megis keptelen volt elhinni...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#8) bakter24 válasza $p@rr0w (#7) üzenetére


bakter24
őstag

Az egyetlen fájó pont a retró játékokban, hogy sokkal szebb grafikára emlékszik az ember. A C=64 is szép volt a Junoszt fekete-fehér TV-n a kínai kazettás gép után, ami havernak volt, a PI-100Mhz en a Prince Of Persia és a Grand Prix Circuit voltak az elsők, azok is színes hangos csodák voltak. És ugye a Doom/Quake időkben a 640x480 volt a HD Ready, a 800x600 meg a FullHD, az 1024x768 meg a 4K, amiről csak hallottunk. Így mai szemmel - direkt képcsöves 14" monitoron játszva is - sajnos az idő megszépítette az emlékeket.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#9) kemotox válasza bakter24 (#8) üzenetére


kemotox
addikt

A grafika még hagyján. De kb mindent megszépítenek az idő. Gondolom nem én vagyok az egyedüli, aki néha-néha előveszi a régi kedvenceit 15 évvel korábbról, aztán sajna frusztráció lesz a vége a rossz mechanizmusok, vagy a fostos irányítás miatt. Szörnyű :D Sok régi játék egyszerűen rossz - egész egyszerűen azért, mert akkoriban még csak erre volt lehetőség. Érdekes, hogy akkoriban viszont egyáltalán nem zavart. Egyszerűbb világot éltünk, tudtuk értékelni a dolgokat. Bezzeg régen.. Bezzeg régen fiatalabb is voltam :D

(#10) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

bakter24: Ez igaz, de ha tisztában vagy vele, és úgy is ülsz le elé előre felkészülten, akkor nem lehet belőle nagy meglepetés/csalódás szerintem. Tudni kell a helyén kezelni az emberi agyat. Én a Minecrafttal ugyan olyan jól szórakozok, mint a Dying Light-al. De ha régi címeről van szó: a Shadow Warriort (1997) nem rég vittem végig...

kemotox: Ez szerintem ugyan így fennáll az új játékokkal is, nincs különbség, nincs köze a korhoz sem, a 15 éves Quake 3 tökéletes irányítással bír. A 18 éves Quake 2 szintén. A Dead Rising 3, a Ryse Son of Rome pc-n egérrel és billentyűzettel elég kínszenvedés. Kontrollerre lettek tervezve, és nem portolták át rendesen. Ugyan ez volt a régiekkel is: Resident Evil konzolokra lett tervezve, minden annak is van alárendelve.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem is sokszor a kinézet ami elrontja az élményt. Hányszor volt, hogy na most előveszem ezt meg azt, milyen király volt régen, aztán nincs kedvem hozzá egyszerűen nem tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.