Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BiP


BiP
nagyúr

Egyébként ilyen desktophoz csatlakoztatható (pl. usb-n), összehajtható kijelző+bill. páros nem lenne rossz kiegészítő.
Olyan vékony lenne, mint egy ultrabook laptop, csak egy desktop gép erejével.

[ Szerkesztve ]

(#2) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kövezzetek meg, de tetszik. Értelemét nem tudom, de tetszik :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

Ha 8kgra lefaragnak, akkor mar lehetne repulni vele.

(#4) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Csak én nem látom a képeken az USB 3-at? :F

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#5) Tigerclaw válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csatlakozok, de csak abban, hogy nem latom ertelmet. :F

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) andor80


andor80
senior tag

a hordozhatóság itt nem a súlyra hanem a kialakításra vonatkozik..50 kilóval is lehet hordozható ..,.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#7) anaqer válasza LamerGyuri (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Valami 2000 körüli alaplapot találtak illusztrációként... D-SUB, párhuzamos meg GAME port... :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) bob011 válasza anaqer (#7) üzenetére


bob011
tag

Erre odafigyelhettek volna a sajtóanyagban...

(#9) Sanya


Sanya
nagyúr

könnyen állítható kijelző dőlésszög és irány.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Tök jó, az esküvői fotósok/videósok/film-kellékesek imádni fogják! :DDD

Mitől lett ez retro? Annyi embernek maradt meg ilyen a szép-emlékeiben, hogy újra elő kellett venni? Kizártnak, tartom hogy a tömegek láttak volna ilyet: [link] vagy ilyet: [link] esetleg ilyet: [link] ;)

(#11) Yutani válasza anaqer (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Volt egy érzésem, hogy nem stimmel valami... :DDD

#tarcsad

(#12) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez egy szörnyszülött. :) Ronda és értelmetlen.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#13) --ka válasza anaqer (#7) üzenetére


--ka
senior tag

...én meg azt hittem, hogy direkt ilyenre gyártják! :O
Oda a fíling! :D P III-as retro koffer.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14) akaido válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


akaido
addikt

Kifejezetten "rétegkészülék"-ként tudom elképzelni, pl. ez jó kiindulási alap lehet egy steampunk style géphez.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15) Turmoil


Turmoil
senior tag

Designereknek, tartalom-szerkesztőknek is kell valami, amivel LAN-partyra járhatnak, nem? :DD

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#16) exedoc


exedoc
senior tag

Belit adják oda. Többi kuka. :D Funkcionlitás / ergonómia 1-es. 2020-ba ilyet kitalálni... Mintha egy komplett részlegnek az lett volna a feladata, hogy csináljanak valamit ami méregdrága és eladhatatlan. Szó elakad, könny a szemből kicsordul.

(#17) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ha beszarik a monitorod, lepattintod az oldalat, aztan mehet tovabb a gep! ;)

OK

(#18) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

A szerző elrontotta a címet. Ez nem retró hanem rugged. Oda való, ahol terepen akad számításigényes feladat és nincs garancia, hogy útközben minden nagyobb erőhatás el fogja kerülni a gépet. A MythBusters valamelyik részében is láttam ilyet.

(#19) #56573440 válasza exedoc (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyilván nem otthonra készült megoldás meglepő módon. Akinek ilyen kell bármiért mert forgatáshoz, mert tv-s buszba, mert akármi, annak többet ér az, hogy beláthatóan kompakt módon kap egy ilyet, és teli vigyorral az arcán perkálja a vastag felárat, mert céges szinten nem pénz. Az a komplett részleg igen jól dolgozott, és szerintem senki nem fog sírni ha józsika nem ezen fog fortnájtozni ;]

(#20) moleculez válasza #56573440 (#19) üzenetére


moleculez
veterán

Az biztos, hogy nem konszumer cucc. Nekem elsőre, ahogy Te is mondtad film/média ipar ugrott be, esetleg kutatás-fejlesztes, katasztrófavédelem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#21) #56573440 válasza moleculez (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

"film/média ipar ugrott be"
Mivel "mediaworkstations.net" a termék készítőjének az oldala elég kézenfekvő megoldásnak tűnt :D Igazbából bárhova jó ez, ahol kell a durva vas (100 Gb/s akár, dupla v100 tesla, 3 lemezes sas tömb rendes controllerrel, stb), mindez pár mozdulattal bőröndözhető formában... Simán 50k usd fölé lehet lökni a végét, de aki ezt ki is használja annak apró.

(#22) exedoc válasza #56573440 (#19) üzenetére


exedoc
senior tag

Szerintem Jóskát kilökik a sivatag fölött a repülőből (mer rossz vót), de hála a zégnek van nála egy ilyen vas, ami bírja a homokot meg a fortnájtot 41 fokba. Kicsit megizzad majd a proci, de legalább tud majd valamit inni. Fogantyúja van, nagyvadakat el lehet űzni vele ütlegként. :D

Szerk.: Ja és meg tudja vágni a gameplay record-ot is, mer ez egy strapamédiacucc ám. (Fentebbi kommentekből tudom ezt mer amúgy nem értek hozzá. Szerintem.)

[ Szerkesztve ]

(#23) #56573440 válasza exedoc (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jóskának szar napja lesz amikor megtudja hogy se a homokot se az ütleget nem bírja, mert full "desktop" cuccokból áll, és messze nem rugged attól hogy kapott a négy sarkára gumit meg egy vaskosabb házat :DDD

A videót meg tudja vágni mondjuk, vagy mondjuk az esés közben készült több kamera .r3d anyagát tudja átlökni értelmezhető formátumba, vagy segíthet vele a lenti stábnak mondjuk őőő fortnálytozni :D Én se értek hozzá, nincs produkciós irodám, de ha valaki ilyen weblapnévvel ilyen terméket home usernek akar eladni az valóban csúnyán eltévedt. Lehet hogy full retardok dolgoznak ott, de csak a vicc kedvéért tételezzük fel hogy nem :D

[ Szerkesztve ]

(#24) exedoc válasza #56573440 (#23) üzenetére


exedoc
senior tag

:DDD :DDD
Szerintem full retardok dolgoznak ott. (is) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Amerigo49


Amerigo49
csendes tag

Atyaúristen!
Az 1980-as években az Olivetti Szerviz használt ehhez hasonló hordozható computereket...
Sikerült is egyet megvennem, máig működőképes.
HIGHSCREEN LCD-386 Hordozható PC (486sx-re bővítve)
Monokróm (kék) képernyővel, DOS 5.0 op.rendszerrel, 4 Mb RAM-mal 130 MB HDD, 5,25 FDD.
"Varrógépnek" becéztük, mert hasonlított a szovjet táskavarrógépekhez a balkáni gerle szürke sky tokja.
A súlya kb. 15-18 kg.
Nagyon menő cucc volt!

(#26) #06658560 válasza exedoc (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha olajfúrással, olajmezők feltárásával, kutatásával foglalkozó geológus lennék, szerintem nagyon tudnám szeretni ezt a dögöt. De bizonyos gázturbinákkal foglalkozó feladatkörökben is látom értelmét.

(#27) #90088192 válasza #06658560 (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne is gondolj ilyenre, megmondták hülyeség úgy ahogy van :DDD

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sokkal több értelme van mint egy DTR-nek. Ezt lehet rendesen hűteni, cserélni benne az alkatrészeket (nem kell milliókat kihajítani egy új videokártya miatt), súlyban, méreben és akkumulátoros üzemidőben is kb. ugyanott vna. :D Egy Asus Mothership se sokkal mobilabb. LAN partyra, telekre levinni ideális.

Remélem miután mindenki megunta az akár 10 percig is működő "mobil" kütyüket, a papírvékonyság őrület lecsengése után notebookokban is visszajön a Thoughbook stílus, és végre a 24 órás üzemidő nem azt jelenti hogy kikapcsolt állapotban bír annyit.

[ Szerkesztve ]

(#29) batyuska100 válasza anaqer (#7) üzenetére


batyuska100
senior tag

P3 vagy P4 lehet benne ;]

(#30) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

mediaworks-tation :U

Értem. Hmmm... Gyanúúúús. :DDD :DDD

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#31) nyunyu


nyunyu
félisten

Ja, hogy a renderelt képen szereplő, elrendezésre erősen a Dolch PAC szériákon használt Cherry G80-1813HFXre hajazó lenyitható billzet csak a fantázia szüleménye?

Rendelhető extrák között csak a mínusztech fapad billzeteit látni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) nyunyu


nyunyu
félisten

Másrészt hogy gondolták a proci hűtését?

Renderelt képeken a táp az ATX 1.0 szabvány eredeti elgondolása szerint van elrendezve, amiben a procin egy pár centi magas bordát képzeltek el, és onnan szívta a táp ventije el a hőt.

Viszont ez a koncepció már a Pentium procik környékén dugába dőlt, azokat már nem lehetett így elég hatékonyan hűteni. (10-15W körül fogyasztottak!)

Későbbi ATX verziókban már nem erőltették ezt az elrendezést, helyet hagyva az egyre nagyobb bordáknak+propellereknek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A kijelző kérdését nem gondolták túl, ez így ebben a formában meglehetősen korlátolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.