Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Idén úgy néz ki, hogy végre a Samsung nem okoz csalódást, legalábbis kamerában.

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

Hétköznapi felhasználásra szvsz továbbra is feleslegesek az ilyen nagy felbontású képek

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) Plug Life válasza ForRedGlory (#1) üzenetére


Plug Life
senior tag

...ha megveszed a legnagyobb tepsit csillióér’

(#4) jacis


jacis
nagyúr

Egész jó képet csinál. :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) erahurka


erahurka
félisten

A remek pixel binning... Csak azt nem értem, hogy a 108 megapixeles kép leméretezve miért sokkal részletgazdagabb... Vagy csak engem zavar, hogy egy szenzorból, ami olyat tud elvileg mint a jobb oldali, egy olyan trágya jön ki mint ami bal oldalon van?

(#6) atike


atike
nagyúr

Na erre a tesztre kíváncsi leszek...

(#7) arn


arn
félisten

Eleg “muanyag” a kep, kicsit ramehetnenek a termeszetesebb fotokra, aztan aki akarja az felpimpeli.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Kövezzetek meg, de nekem nem tetszenek ezek a képek. Várom a részletesebb teszteket.

(#9) erahurka válasza Ricardo (#8) üzenetére


erahurka
félisten

Pixel binninges, túlkontrasztolt hulladék. Se részletek, se rendes színek. De 10/10 mert félmillió forintba kerül.

(#10) Segal


Segal
veterán

Aztán pár tucat kép és videó után meg is tellik a belső tárhely ;] :P
Ez mondjuk nem csak itt fog hamarosan problémát jelenteni

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) HThomas


HThomas
senior tag

fent jobbra tekinthet meg az, aki összegyűjti a bátorságát
1:1-ben nézegetni tényleg kell a bátorság :)

Azért kíváncsi lennék, hogy ha ugyanezzel a lencsével és egy ugyanekkora de mondjuk 24 megapixeles szenzorral készülne egy kép egy mtf chartról és azt összenéznénk az S21 108-ról 24-re méretezett képével akkor mi jönne ki. Illetve ugyanerre a tesztre kevés fénynél, zajt mérve.

(#12) erahurka válasza HThomas (#11) üzenetére


erahurka
félisten

Amúgy ha már 9 pixelt vonnak össze, néhányról lehagyhatták volna a színszűrőt, hogy több fény jusson rájuk.

(#13) joey04


joey04
titán

Ez még csak ízelítő. Ezen képek alapján nem rossz, de semmi kiemelkedő a tavalyi modellekhez képest.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) HThomas válasza erahurka (#12) üzenetére


HThomas
senior tag

Mivel a végeredmény egy színes kép, ez nem tudom mennyit segítene...

De épp ezen gondolkoztam, mármint azon, hogy hogy néz ki a színszűrő ezen a szenzoron, de nem találtam róla képet (túl sokat nem is kerestem mondjuk). Ha a demosaicing részeként csinálják a binninget, akkor el tudom képzelni, hogy jobb eredményt ad, mint ha kevesebb pixel lenne. Nyilván ez esetben a 108 mpixeles jpeg-nek semmi értelme, ez kb látszik is a tesztképen.

(#15) erahurka válasza HThomas (#14) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy adhat jobb eredményt ugyanakkora méreten ennyivel több pixel? A köztük lévő hézagok nem jelenthetnek problémát?

(#16) Energie X


Energie X
őstag

Hát ezektől a képektől sem van elájulva az ember. Pixel binning ide vagy oda, a 12 mpix az marad annyi. A 108 mpix-es képek ha ránagyít az ember (és ha már van ekkora felbontása csak azért is fog!) elég gagyesz. Kb minden csúcstelefon így teljesít. Mindegy milyen optika és szenzor van benne a végeredmény akkor is csúnya, mert a sw nem tudja lekezelni a sok infót és összemossa a tűleveleket egy nagy pacává... Egy Lumia 930-al vagy 1020-al (ne adj isten Pureview 808-al) összevetve megnézném mi a helyzet :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#17) duke válasza Noukoum (#2) üzenetére


duke
aktív tag

Szerintem nem olyan nagyon eltuzott a mostani 64 meg 108 megapixeles felbontas, folleg hogy ebbol 16 meg 27 megapixelt csinalnak . Mert osszehasonlitva a regebbi 5-8-12 megapixeles kamerakkal, lenyegesebb nagyobb a latoszog, vagyis nagyobb feluletre oszlik el a tobb pixel. Nem is ertem minek meg plusz szeleslatoszogu kamera a telefonokra, amikor a normal kamera is szinte az ember hata moge fotozik. :D

(#18) doooo válasza Energie X (#16) üzenetére


doooo
veterán

Nem tudom a 930 hogy jön ide, jó képeket csinált, de még véletlenül sem jobbat mint ezek, sőt. A szoftver egyébként ami a leginkább fejlődik az elmúlt években (ha jól írják meg). Nem minden az élesítésről szól (amiben szintén nem jobb). Színek, HDR, stb. kezelése például nagyon kezdetleges a 930-on (S5 például sokkal jobb volt ebben abban a korban). Esti fényképezésre meg alkalmatlan (minden korabeli mobillal egyetemben).

Azt meg remélem senki nem felejti, hogy jelen cikk képei egy korántsem végleges szoftverrel szerelt modellel készültek. Note20 Ultra (meg S20 Ultra is, pár frissítés után) valamennyivel természetesebben kezeli a növényzet részleteit ennél. Biztos vagyok benne, hogy itt is csiszolnak még rajta a megjelenésig, vagy az azt követő hetekben.

(#19) HThomas válasza erahurka (#15) üzenetére


HThomas
senior tag

Épp ez érdekelne engem is, ha tippelnem kéne sehogy :) Bár ki tudja, a színszűrő miatt a több pixelről binnelt képnek van értelme, a megnövekedett zajon meg segíthet a fejlődő zajszűrés esetleg valami AI támogatással... mondjuk a Samsung JPEG-eket elnézve még van hova fejlődni. Illetve szerinem az optika a szűk keresztmetszet. Talán a dpreview vagy vmelyik hasonló site csinál egy tesztet amiben melléraknak egy hasonló telefont, kevesebb megapixellel (csak valszeg ott a többi paraméter is más lesz, onnantól meg nincs értelme a tesztnek).

(#20) gattolino


gattolino
senior tag

Micsoda újítás. Most nincsen Hold fotó, mint a Huawei-nél?
Lassan nem lesz kit követni, Samsung. Nektek kell előrukkolni valami újdonsággal.

Vivo X90 Pro Plus

(#21) doooo válasza gattolino (#20) üzenetére


doooo
veterán

Hány mobilon van 10x-es optikai zoom? Ja, hogy egyen se... Ezzel talán a valódi holdat is látni lehet majd, nem csak a fényes pacára illesztett stock image-et.

(#22) Depidemic válasza doooo (#21) üzenetére


Depidemic
csendes tag

Galaxy K Zoom :B

(#23) gattolino válasza doooo (#21) üzenetére


gattolino
senior tag

Huawei P40 Pro+-on pl van már. :R

Vivo X90 Pro Plus

(#24) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Szép telefon és nagyon nem olcsóért adják.

BlackBerry Passport

(#25) GreatL


GreatL
őstag

Bénácska képek... az Mi 9 is gyárt hasonló minőséget, nem csillió megapixelen... remélem a következő Sony IMX-felsőkategóriás-akármennyi mutat majd valami jobbat.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#26) doooo válasza gattolino (#23) üzenetére


doooo
veterán

Jogos. Kár, hogy végtelenül exkluzív volt, így ez az első valóban elérhető, ilyennel szerelt mobil.

(#27) gattolino válasza doooo (#26) üzenetére


gattolino
senior tag

Exkluzív. Árban hasonló mint ez a Samsung, csak herélt Androiddal.

Vivo X90 Pro Plus

(#28) atike válasza doooo (#21) üzenetére


atike
nagyúr

Ahhoz, hogy lásd a holdat "rendesen" csak egy dolog a zoom... Stablizálni is kell, meg megfelelő fényerő kellene a zoomtartomány végén... Na majd ha lesz olyan telefon ami ezt tudni fogja nem trükközve (Huawei) az azért már komoly lesz.

(#29) mindthecrap válasza atike (#28) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Azért a tisztességes teleobjektívek nem véletlenül akkorák amekkorák, és nem jött még ki senki egy pancake 300/f4-el fényképezőre sem, a fizikát nem lehet megerőszakolni. Talán egy mobiltelefontól nem is kéne, hogy valós elvárás legyen az asztrofotózás, ez már csak a marketingesek agymenése. Gondolom itt is hasonló a célközönség mint apám sógora, aki veszi a "140X optical zoom" Nikon meg Panasonic bridge gépeket és a rokonoknak mutogatja, hogy Káposztásmegyerről lefotózta a Lánchíd egyik oroszlánját, igaz a képminőség kb olyan mint egy közepesen ügyes festmény amit a Citedella lépcsőjén árulnak :W

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#30) erahurka válasza mindthecrap (#29) üzenetére


erahurka
félisten

De miért elvárás hogy az átlagember profi fotós legyen? :U

(#31) doooo válasza atike (#28) üzenetére


doooo
veterán

Nyilvánvalóan. Sehol nem állítottam, hogy ilyesmi nem kell hozzá. Meg persze evidens, hogy a fejlesztők ezekre is figyelnek, hisz elengedhetetlenek, ahogy mondod is. Egyébként ahogy eddig láttam, egyikkel sem lesz probléma ezen konkrét teleobjektív esetében, holdtól függetlenül.

(#32) VivienR


VivienR
tag

Megnéztem a 108 MPx-es képet.... de minek is... :DDD teljesen használhatatlan...

(#33) mindthecrap válasza erahurka (#30) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

nem elvárás, de akkor ne akarjon olyan dolgokat fotózni (hold, a rét másik végén ivó szarvas) ami egy drága felszereléssel is kihívás, nemhogy egy körömnyi szenzorral és lencsével :F

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#34) erahurka válasza mindthecrap (#33) üzenetére


erahurka
félisten

Miért ne akarjon? Nem igazán értelek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.