Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Érdemes lenne váltani Sandykéről majdan az új Ivy re?

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#2) Black Dragon válasza (ÉN)közPONT (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem majd a tesztek után kiderül.:)

Annyira sok újdonság nem lesz a lapkészletekben...

(#3) lenox


lenox
veterán

En eddig ugy ertelmeztem, hogy lesznek olyan cpu-k, amikben nem lesz igp, a legereosebbek kozott, ertelemszeruen ott nem tudna az alaplap hasznalni a cpu igp-jet. Ezek szerint nem lesznek ilyenek?

(#4) (ÉN)közPONT válasza Black Dragon (#2) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Kíváncsi vagyok majd egy ilyen összehasonlító tesztre ..szerintem PH-n azonnal lesz ilyen teszt amint Ivy Ph-s karnyújtásnyira kerül :K

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#5) Abu85 válasza lenox (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Ivy Bridge olyan lesz, mint a Fusion. Heterogén módon programozható. A Sandy Bridge E processzorokban nem lesz IGP.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) LGLuke válasza (ÉN)közPONT (#1) üzenetére


LGLuke
őstag

Az elmúlt évek tapasztalataiból merítve nem igazán éri meg soha egyik generációról a következőre váltani, legalábbis a nagy többségnek biztosan nem.

Én korábbi cikkek/hírek kapcsán úgy értesültem, hogy CPU esetében maximum a frekvencia fog nőni és esetleg a komolyabb csíkszélességnek köszönhetően a fogyasztás mérséklődhet, de mivel az architektúrában nem lesz komoly előrelépés, így akik CPU igényes alkalmazásokat futtatnak, nem nyernék vele sokat.
A professzionális felhasználásra pedig nem az SB, IB vonalat szánja az Intel.

Újonnan azoknak éri meg beruházni erre, akiknek több generációval ezelőtti rendszerük van. Pl. C2D, vagy azelőtti. Főleg irodai és otthoni felhasználók örülhetnek, hogy az Ivy esetében állítólag sokat fog javulni az IGP teljesítménye.
Lehetséges, hogy koca játékosoknak nem feltétlen kell majd külön VGA-t vásárolniuk, hanem alacsonyabb felbontáson elegendő lesz az IGP nyújtotta teljesítmény is.

Persze ezek mind csak tippek, és kósza hírek, de lassan csak körvonalazódik a valós helyzet.

(#7) (ÉN)közPONT válasza LGLuke (#6) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

THX :R :R

Igen nem hardcore gamernek elég lenne az IGP persze játékfüggő..

Nekem bevált a P67 ...kb 5 évet futott az elöző konfigom ideje volt váltani ..végülis talán az a nagyobb bukta ha 3 havonta csereberél az ember és nem egy totál elavult konfigot küld nyugdíjba és vesz egy friss konfigot helyette.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#8) Himym válasza Abu85 (#5) üzenetére


Himym
senior tag

És ezekről az "E"-s CPU-król nincs még információ? Vagy ezek is olyan árakat fognak kapni mint az LGA 2011? Vagy köze lesz az "E"-s CPU-knak az LGA 2011-hez? :F :B

(#9) Raucher válasza LGLuke (#6) üzenetére


Raucher
tag

Nagyjából így van, ahogyan írod.

Nagyon érdekes lesz a Smart Response. Tesztet szeretnék látni róla.
Vakítás vagy új standard?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#10) kpal


kpal
veterán

Ennyi Intel cuccot fejben tartani lassan már kell egy csip az agyba hogy ez fejben tartható legyen :)

(#11) LGLuke válasza (ÉN)közPONT (#7) üzenetére


LGLuke
őstag

Nehéz erre válaszolni, ugyanis, ha jó áron el tudod passzolni az előző konfigod, vagy elegendő csak a CPU-t, mert az újhoz jó lesz a régi alaplap is, akkor lehet, hogy még nem is bukik nagyot az ember, és 10-15k HUF-ból megvan.

A probléma inkább az, hogy akiknek i5-ös SB van, azoknak játékra pl. teljesen jó lesz 1 év múlva is, vagy 2 év múlva is a cpu. Sokkal hamarabb kell VGA-t cserélniük és még az újakat is meg fogja tudni hajtani a mostani SB i5.
Tehát nem nyernek vele semmit játékoknál és hétköznapi szoftvereknél.

A mostani helyzetből kiindulva:
A régebbi i5-ről sem érdemes most váltani SB-re, de még megkockáztatom, hogy aki C2Q-ról vált sem fog sokat tapasztalni gyorsulás terén. Innen nézve meg kár a pénzt belefeccölni.
Ha innen nézem, valószínűleg hasonlóan fog alakulni az Ivy esetében is a helyzet.

Munkára lehet, hogy némelyeknek elkél a gyors CPU, de akkor nekik nem is feltétlenül Ivy-t kell venniük.

[ Szerkesztve ]

(#12) #19617792 válasza Himym (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

LGA2011-be érkeznek a Sandy Bridge E procik. Árazás meg szerintem hasonló lesz, mint LGA1366 esetében anno.

(#13) Abu85 válasza Himym (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Sandy Bridge E procik lesznek az LGA2011-es tokozásúak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Sub-ZeRo válasza kpal (#10) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Majd az intel fogja adni a csippet. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) F34R válasza Abu85 (#13) üzenetére


F34R
nagyúr

ööhm és az mikor várható ? :Y

(#16) KYZRR válasza kpal (#10) üzenetére


KYZRR
őstag

PL egy AMD csipp :DDD

You can only die once, make sure it is worth it...

(#17) kpal válasza Sub-ZeRo (#14) üzenetére


kpal
veterán

már várom :DD

(#16) TcK_Marco:errol nem lehet szó :)

(#18) Abu85 válasza F34R (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az év végére.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Himym válasza Abu85 (#13) üzenetére


Himym
senior tag

Earl és Abu: Köszi a választ. :R

Van még 1 kérdésem: Én ezt nem értem mi az, hogy z77-nél: "1x16, 2x8, 1x8 és 2x4 gen 3" ez azt szeretné jelenteni, hogy pci-e-3.0-ában csak 2x4-es sebességben tud kezelni két vga-t még a Z75 2x8-ban? És a Z75 nem tud 2x8-at kezelni 2.0-ában? :F

Ha szóval lapot kellene cserélni asus p8p67 pro-ról mert pl tönkremegy, a PCI-E 3.0 vissza fele is komptibilis, egy Z75 és egy mostani Core i5 2500k vígan elmenne egymással?

(#20) #19617792 válasza Himym (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

3.0-s PCI-E van rajta, megy benne a 1.1/2.0 PCI-E kártya.
Z77:
"1x16, 2x8, 1x8 és 2x4 gen 3"
Ha 1 kártya van, akkor az x16 módban megy.
Ha 2 kártya van, akkor a két kártya külön-külön x8 módban megy.
Ha 3 kártya van, akkor az első kártya x8 módban, másik kettő x4 módban megy.

Z75:
"1x16 or 2x8"
Ha 1 kártya, az x16 módban megy.
Ha 2 kártya, külön-külön x8 módban mennek a kártyák.

A PCI-E 3.0 visszafele kompatibilis 1.1/2.0-s kártyával, ami VGA eddig ment a mostani lapban, az menni fog az újban is, ugyanúgy. :)

"egy Z75 egy mostani Core i5 2500k vígan elmenne egymással?"

Valószínű, hogy menni fog, de ez a gyártón/BIOS-on múlik, de szerintem menni fog.

(#21) tome.jr


tome.jr
addikt

Na akkor mégis lesz pcie 3.0 vezérlő az IB-ben. Kíváncsi leszek ez mennyit gyorsulást jelent a 2.0-hoz képest.

(#22) Angel1981 válasza LGLuke (#6) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :K

Spekulációk szerint az azonos kategóriába tartozó procik CPU része kb. 20%-kal, az IGP része kb. 30%-kal lesz erősebb.

(#23) Ringman


Ringman
nagyúr

PCI - no? ez csak engem zavar?
főleg, hogy paralel/LTP port (kivezetés) sincs általában az új lapokon. azért jópár HW-kulcs még LTP portot használ, így a PCI-LTP port kártyák is mennek a kukába. Tudom nem nagy költség a laphoz képest, de a 0-nál több.

(#24) Himym válasza #19617792 (#20) üzenetére


Himym
senior tag

Ja, hogy ez ilyen egyszerü lett volna? :C Igen csak nem értettem mi az a "gen 3" a végén de mostmár értem, köszi az infót. :R

Ringman: Igen ez azokkal a HW-kkal bukta. Lassan ezeknek a HW-knem is fejlődniük kellene a mostani HW-khoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) Raucher válasza Ringman (#23) üzenetére


Raucher
tag

PCI - no?

Kb. egy évvel ezelőtt már bejelentették, hogy megszüntetik a PCI támogatását.
Ezért nincs komoly hírértéke. Várható volt.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#26) Duree


Duree
veterán

Nos rengeteg újdonság,remélhetöleg hibamentesen

duree54

(#27) blackydan válasza Duree (#26) üzenetére


blackydan
senior tag

Remélem tanultak a januári esetből :K

(#28) Ringman válasza Himym (#24) üzenetére


Ringman
nagyúr

A hwkulcsok fejlődnek, csak van cég, aki 10-20-30 ezerért cseréli USB-sre LTP-ről a kulcsot :((( , így ez szívás, ha már e miatt vett az ember pci-os LTP bővítőkártyát

(#25) Raucher

erről nem tudtam. Az asrock-ban reménykedek, szokott mindenfélét pakolni az alaplapokra :)

(#29) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez a Z meg X számozás mint valami sci-fi-ben :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#30) TomiLi válasza blackydan (#27) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is egyből ez jutott eszembe! Remélem, hogy most isszuk a levét a P-s lapokkal és a Z sorozat már nem fog gyermek betegségekkel küszködni!

Bogyóka

(#31) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

gyaa, mos tmi van? :C.. régen tudtam követni őket, de mára?..pff

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#32) #19617792 válasza - = Zk = - (#31) üzenetére


#19617792
törölt tag

A jóöreg Intel-féle Tick-Tock. ;]

(#33) kisza25 válasza - = Zk = - (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hova ez a nagy rohanás kérem?
még ízlelgetemm az első i3-mat, erre már van sandy is, most meg jön ez, csak nekem tűnik gyorsabbnak a tempó, vagy most mi van? :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Azt a kétezervalahány lábas intelcsodát nem akarják kihozni lassan? Jobban érdekelne mint a kicsik.

(#35) Angel1981 válasza blackydan (#27) üzenetére


Angel1981
veterán

Valószínűleg - nagyon sok pénzükbe került.

(#36) (ÉN)közPONT válasza Fr3eWar (#34) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ivy-t többen fognak venni :U

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#37) judek


judek
tag

Szerintem az elején kicsit tartani fognak tőle az elején, mert a Sandyre is rákaptak az elején aztán jött a fekete leves a hibás chippekkel.

(#38) BiP


BiP
nagyúr

Én abban reménykedem, hogy az Ivy Bridge procik működni fognak mondjuk a Z68-ban.
Akkor azt még megvárom, és a nyáron veszek egyet, bele valami SB procit, aztán onnan már csak procit cserélgetek, amint az igény diktálja.

(#39) tome.jr válasza BiP (#38) üzenetére


tome.jr
addikt

Nyárra ez nem derül ki 100%-ban mivel az IB csak jövőre jön. A mostani infók szerint viszont menni fog az IB a Z68-ban

(#40) BiP válasza tome.jr (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy értettem, hogy a z68 alaplapot megvárom, és majd nyáron beruházok egybe. Én is hallottam/olvastam, hogy valószínűleg menni fog benne az IB, és ha még proci nem is lesz, de addig meg csak jön valami konkrétabb infó. (még ha nem is 100%, a mostaninál biztosabb lesz)

[ Szerkesztve ]

(#41) EkSYS


EkSYS
senior tag

azért hihetetlen ez a fejlődés, nincs 1 hete hogy z68-ről meg ilyenekről beszéltek amit még nem is lehet kapni már itt a következő lépcsőfok.
Nem gyors ez egy kicsit? Minek? Hova?
Mire Kezembe fogom - tegyük fel első vásárló leszek - az új 7x-es lapomat, addigra már tudom hogy hülyeség volt kiadni érte 60-80-100e HUF-ot, mert a 8x-es sokkal jobb lesz, akkor várjak arra, de addigra meg az Intel benyögi hogy teljesen új procit dob a piacra 3 hónapon belül belül gyorsabb, optimalizáltabb és sokkal kevesebbet eszik..

Eki - az eredeti

(#42) tome.jr válasza EkSYS (#41) üzenetére


tome.jr
addikt

Még mindig jobb a gyors fejlődés ahhoz képest mintha még mindig C64-en kellene játszani. :) Ha pozitívan nézzük ezt az évenkénti proci/foglalt cserét akkor meg a felhasználó eldöntheti, hogy a piacon lévő aktuális termékek közül mit vásárol meg, mivel egyszerre több van jelen. Jelenleg van választék bőven (775, 1155, 1156, 1366). Az újabb fejlesztések meg átalában olyan áron jönnek mint a régiek, vagy még olcsóbban. Egy két évvel ezelőtti platform is kiszolgálhatja a mai igényeket, így a váltás nem kötelező. Ha viszont cserél az ember akkor lényegesen jobbat kap.

(#43) EkSYS válasza tome.jr (#42) üzenetére


EkSYS
senior tag

Ebben van igazság, nem vitás, csak olyan gyorsan jönnek az újdonságok hogy nincs ideje az embernek kiélvezni azt hogy van egy csúcs gépe. Anno a 486DX vagy a Pentium mekkora király volt, és évekig vitt mindent. Továbbá ha kicsit belegondolsz abba amit leírtál..mint következmény...biztos hogy nőni fog azoknak a száma akik szintén úgy gondolják hogy egy-két generációval ezelőtti platfom is kiszolgálja őket, mert lássuk be egy penyó 3.8Ghz EE, azért elég ütős még ma is - ezért nem is vezsik meg az újat, akkor meg minek ontani a gyárkapun. A konzumerszféra el fog élni a használtból is, felfog telítődni a piac, hasonlóképp mint a mobiloknál. Aki 2 éve vett egy anno csúcs okostelót az minek vegyen 1-2 évente megint frisset, hacsak nem sznob.
De tényleg jobb mint ha c64-ünk lenne. Nagy UPP a Last Ninjanak meg a Wizard-nak

Eki - az eredeti

(#44) BiP válasza EkSYS (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ebben van igazság, nem vitás, csak olyan gyorsan jönnek az újdonságok hogy nincs ideje az embernek kiélvezni azt hogy van egy csúcs gépe. "

Itt van a titok. A fejben kell ezt elrendezni. Ma egy jobbfajta Core2Quad - főleg meghúzva - ugyanúgy elég még játszani is. (alap dolgokra meg aztán egy sima 2magos is elég), mégis vágyunk a jobbra, ha jön ki valami. Pedig semmi racionális érv nincs mellette sokszor, hogy miért is kell fejleszteni.
Én is nézegetem most a SB árakat, vágyakozom, aztán tök felesleges, mert a mostani gépem is mindenre elég. De a tudat, hogy megfizethető áron lehetne sokkal jobb gépem, akkor is ott motoszkál a fejemben :)

(#45) LGLuke válasza BiP (#44) üzenetére


LGLuke
őstag

Én is veled értek egyet. Nagyon sok ismerősömnek van C2D, vagy esetleg C2Q. 4-5 éves rendszerek, mégis szinte mindenre elegendőek. Max VGA-t cserélnek, ha játszani akarnak, de más nem kell nekik.

Pont ezért motiválját a gyártók az embereket az újdonságokkal, hogy elmondhassák, hogy a SB CPU-k már 2-3 generációval újabbak, tessék váltani, mégha semmi szükségetek sincs rá.

Legtöbb felhasználónak valóban nincs is semmi szüksége, de mégis költ, ebből élnek a gyártók. Vannak akik 1-2 évente cserélik a semmiért gépüket.

Nem azokból élnek meg, akik 4-6 évente vesznek újat.

(#46) - = Zk = - válasza kisza25 (#33) üzenetére


- = Zk = -
félisten

rohannak, de hova a f.szba?.... :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47) siriq válasza - = Zk = - (#46) üzenetére


siriq
őstag

Mert vannak olyan teruletek ahova a mostani teljesitmeny is keves. Nem a sajat magad/magatok szuksegleteibol kell ki indulni.

szerk: szemely szerint en is orulnek egy dupla teljesitmenynek. Jol jonne.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#48) Antarctica válasza LGLuke (#45) üzenetére


Antarctica
tag

A sok vérpistikének semmi sem elég:) Sajnos rengetegen vannak ilyenek:D Véleményem szerint az SB is egy nagy ......khm, sokan épp csak kezdték rajtuk kiélni nemi életüket, erre kiderült hibás a chipset:D Sajnos amíg vannak olyan buta emberek hogy i7-el játszanak, a cégnek nem érdeke a lassítás.

(#49) W.Wilson válasza Antarctica (#48) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Lol. Neked érdeked a lassítás? Akkor lassíts, ne vegyél 10 évig új gépet, és kész. Nehogy már azért ne jöjjenek ki új dolgok, mert te nem akarod megvenni őket.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#50) LGLuke válasza Antarctica (#48) üzenetére


LGLuke
őstag

Az i7 elég drága valóban, csak szórakozás miatt megvenni nem túl költséghatékony, viszont egy i5-ös SB modell igenis jó vétel lehet, ha valaki 2-3, vagy több generációval ezelőtti architektúráról vált újabbra és hosszútávra tervez.

Eddig csak azoktól hallottam, hogy rossz az SB, akiknek 1-2 generációval ezelőtti gépük van és nem éri meg váltani. Persze, savanyú a szőlő, hiszen az SB gyorsabb és jobb, csak éppenséggel nekik még nem alternatíva, mert nem igazán nyernének vele, csak egy rakat pénztől szabadulnának meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.