Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem annyira erőltetett módon, de itt is jelen van, ami az Intel-nél az IGP-k "kiosztását" illetően: Egy 5300G-hez miért csak egy ennyivel gyengébb (elvágott) IGP-t lehet pakolni és miért nem raknak ebbe is olyat, amit a csúcsprociba? Vagy legalább lehetne olyan verzió is belőle, amiben erősebb az IGP. Nem hajtaná ki a proci? Mert valahogy ezt kétlem. (Annyira nem vagyok képben, úgyhogy ha a Gaming-ben ez tényleg így van, akkor részben még megértem, de pl. HTPC célra kifejezetten édesmind1 magában a proci teljesítménye, a minél jobb IGP viszont az alap, ezért sajnálkozom).

(#2) vottokar


vottokar
senior tag

Nem akarok szabványdumát írni, de fogok. Szép és jó és ezt sem lehet majd kapni, úgyhogy..... :W

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3) E.Kaufmann válasza SunMount3r (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért nem olyan baj, ha a CPU is tökösebb, bár inkább a több mag, mint a magonkénti teljesítmény a fontos HTPC-n. Persze van aki konzol helyett használja a HTPC-t, én pl filmlejátszás/böngészéshez, és nem baj, ha egy új videóformátummal izomból elbír és nem kell (új) VGA-t venni, hogy menjen a hw gyorsítás :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Lacc


Lacc
aktív tag

"A vállalattól megtudtuk, hogy a korábbi generációs X470-es és B460-es vezérlőhidak támogatása az alaplapgyártóktól függ." - A B460-ot merésznek tartom, de tetszik, hogy van vér a pucájukban, az Intelre rátörni, bár látom az Inteles párhuzamot. (Ahogy elszálltak az AMD-s alaplapok ára, nem csoda, hogy az Intel chipsettel szerelt lapokra is ráfanyolódik az ember)

Ez gyenge lett, a ryzen 4000G sorozatnak is ezek a specik többé kevésbbé (+200 Mhz és +100% L3 cache méret, de a többi ugyanaz, mint az IGP - 5700G és 4750G-t hasonlítva, az egyik hivatalos lesz a DIY piacra a másik meg nem, bár utóbbira van BIOS frissítés)

[ Szerkesztve ]

(#5) PuMbA válasza Lacc (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Mhz-eket hogy hasonlítasz, amikor architektúra váltás történt? (+17% IPC) :) Szerintem sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Tetszik az a duma, hogy később dobozos kivitelben is megjelenik. Pont ezt mondták a 4000-es szériára is, aztán valahogy elfelejtett megjelenni. Nagy nehezen egy Ryzen 5 Pro 4650G-t sikerült összevadásznom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) E.Kaufmann válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Majd ha nagy nehezen találsz valami még frissebbet, ezt a 4650g-t átdobhatnád nekem valami jutányos áron :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) SindaNarmo válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


SindaNarmo
tag

Nekem úgy rémlik, hogy ott max nagyon feltételes módban volt hogy lesz-e dobozos. Nem is számítottam rá hogy lesz belőle.

(#9) Geri Bátyó válasza SindaNarmo (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ott is pont ez volt a szöveg. Első körben csak OEM és később DIY, de pontos dátum nélkül.

#7 E.Kaufmann: Még össze sem raktam a gépet és máris lenyúlnád? :P

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) E.Kaufmann válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

le hát :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) SindaNarmo válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


SindaNarmo
tag

Ok, akkor nekem rosszul rémlett.

(#12) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Én pont HTPC/home server számára kerestem értelmes árú IGP-s procit.
Előszőr AMD fronton kerestem, ilyen jelenleg új nem nagyon kapható, a használt árak meg elég brutálisak. Egy 2200g áráért kapok egy i5-8/9600T processzort.
Éveken át ez volt az AMD egyetlen előnye, hogy értelmezhető APU-kat dobtak piacra, na ez már nincs így.

(#13) kleinguru válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Ma hozza nekem is a futár (mondjuk én segítek valakinek, nem az enyém lesz) :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#14) Taranti


Taranti
senior tag

A nagyobb baj, hogy ez még mindig Vega IGP lesz, márpedig korábbi tesztek szerint a 4000-es APU-k lassabbak játékok alatt mint a 3200G/3400G, szóval lesz itt gond az Intel 730/750 IGP ellenében.
Ahogy Abu írta egy korábbi cikkben, az AMD az OEM piacon szeretne részesedést növelni, ott még nem nagyon sikerült az áttörés, ezért (sajnos) nem nagyon hibáztathatjuk őket.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) Lacc válasza SindaNarmo (#8) üzenetére


Lacc
aktív tag

Előfordul (most nem az itteni kollégára gondolok), hogy összetévesztik az SI szegmenst a DIY szegmenssel. De, igen úgy ment anno a szlogen a médiában, hogy a DIY-t is kap majd belőle.

Hivatalosan akkor lesz elérhető a DIY-re is ha az AMD hivatalos oldalán a konkrét termékre rákeresve látsz "Shop online", "Find retailer" linket, addig nem. Így lehet biztosra menni.
Szerintem ugyanez lesz, hogy az SI kap majd de a DIY nem. Ezt a Vega (Vegetárinus) iGPU-t rádobni a piacra, érdekes.

(#16) Petykemano válasza Taranti (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Mit várnál az RDNA2-től?
a computerbase tesztje alapján a GCN2 és az RDNA2 között kb 40% különbség van azonos CU szám és azonos frekvencia mellett.
az RDNA és RDNA2 legfontosabb előnye a lényegesen magasabb elérhető frekvencia. Viszont azt nem lehet mondani, hogy ebből az apukban található 8 CU-s Vega ne részesülne, hiszen már ott is 2ghz körüli frekvenciát elér.

Nem azt mondom, hogy semmilyen előnye nem lenne az RDNA2-nek. Mondjuk azonos CU szám mellett lehet, hogy 20%-kal magasabb teljesítmény biztos elérhető lenne. Ez nem rossz, de azért nem is világmegváltó előrelépés - főleg ha esetleg nagyobb helyigénye van az RDNA2-nek.

Igazi előnyt az jelenthetne az RDNA2-től, hogy - főleg az infinity Cache okán - kevesebb RAM sávszélességgel is beéri. Viszont nemrég derült ki, hogy RDNA2 apun jelenleg nem lesz infinity cache. (Ez talán az amúgy kicsi Van Gogh-ra vonatkozott.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17) MasterDeeJay

Ebayen pár hónapja volt fent 5300G de még az ES verzió 53eft-ot nem ért meg így nem is vettem. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) Z10N


Z10N
veterán

Meg mindig vega es abbol is a csonkitott. Szanalmas...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) tisztelturam


tisztelturam
tag

A processzorokba egyébként miért nem mernek valami erősebb APU-t betenni? 65W...a csúcs procik 125W meg ilyenek... itt volna még 60wattnyi erő a VGA-nak. Mi az ami ezt gátolja? Direkt csinálják?

(#20) Petykemano válasza tisztelturam (#19) üzenetére


Petykemano
veterán

Ennél a sorozatnál valószínűleg a motiváció csak az, hogy OEM-eknek szánják.
Ha megnézed, akkor az 5900 és az 5800 is 65W TDP-vel jön. Ilyen hűtőt és tápot hajlandók az OEM gépekbe elhelyezni.
De nem is hiszem, hogy olyan sok maradt volna benne.

Én abban reménykedem, hogy lesz majd egy olyan apu (Rembrandt?) ami nagyobb CU mennyiséget tartalmaz DDR5 mellé és lesz majd 95/125W.
7nm-en akár 16-20 CU is elférne ebben a fogyasztási keretben.

De ugye pont ennek van a legkisebb piaca.
95/125W-hoz már valószínűleg desktop ház kell. Ott Az OEM-ek szeretik, ha az ő kezükben van a szabadság, hogy milyen gpu-t tesznek a cpu mellé a házba. Ez alól egyedüli kivételt képeznek az irodai gépek, ahol viszont nem cél a nagyteljesítményű IGP.
Reménykedhetnénk még a notebookokban és a NUC-okban. De sajnos erre meg az érvényes, hogy vagy legyen alacsony fogyasztású, vagy ha gamer, akkor meg megint beüt, hogy az OEM akarja belerakni a gpu-t.
De a remény hal meg utoljára.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#21) drotsztyuart válasza SunMount3r (#1) üzenetére


drotsztyuart
tag

Igen, ezt en sem ertem. :F
Lehetne koltseghatekony "eppen" gamergepet epiteni realitve olcson kiskoloknek pl.
Ehelyett azok kapnak erosebbet akik tobbet szannak egy gepre egy dragabb procival aztan siman felucsapjak egy vga-val.
Nem ertem mi lehet a marketingesek fejeben, hogy ilyen egenyeket "mernek" fol.
Valoszinuleg a hig f0s0n kivul semmi .
Es ez mindket gyartora igaz.

#2 a cikk cime az, hogy reszben elerheto.
Azaz, nem csak vannak ilyenek... valahol.

#5
"architektúra váltás történt"
szerintem nem torten olyan...

[ Szerkesztve ]

(#22) gbors válasza Petykemano (#16) üzenetére


gbors
nagyúr

Viszont nemrég derült ki, hogy RDNA2 apun jelenleg nem lesz infinity cache.

Minigép építése újabb 2 évvel elnapolva :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#23) Z10N


Z10N
veterán

(#24) Tigerclaw válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Erre az igenyre terveztek tavaly a Van Gogh architekturat, amiben meg Zen 2 magok maradtak volna, varhatoan csak 4, esetleg 6 maggal, de mar next gen IGP-vel. Sajnos valamiert pont ezt a modellt kukaztak, vagy tettek felre, pedig pont ez lenne az Intelekre szabott idealis ellenfel, foleg miota az Intel megugrotta, de talan tul is lepett az Renoir/Lucienne/Cezanne IGP-jen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Predatorr


Predatorr
őstag

Érdemesebb megvárni a fejletrebb apukat,.esetleg a 7000-es szériát.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) Taranti válasza Petykemano (#16) üzenetére


Taranti
senior tag

Kérdésedben a válasz. :)
Az RDNA + Zen3 hozhatna minimum +20%-ot játékokban, és ez már "szabad szemmel" is látható. Na, ezt nem kapjuk meg.
Amúgy az APU-nak sztem nem a piszok gyors szerepet szánja mostanság az AMD, hanem csak szimplán gyorsabb legyen, mint az Intel. Na, ezt sem kapjuk meg.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#27) kleinguru válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


kleinguru
addikt

Oké, hogy az Intel megugrotta ezeket az IGP szinteket. Akinek nincs szüksége dedikált VGA-ra, annak ez is elég jó. Ha már a szoftveres támogatást is latba vesszük, akkor pedig még mindig köröket ver az Intelre az Amd.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28) Televan74


Televan74
nagyúr

Azért a kb.150.000Ft -os árával az 5700G sem best buy termék! :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29) pjani válasza tisztelturam (#19) üzenetére


pjani
tag

Beletehetnek akármilyen erős GPU-részt, ha megmarad a kétcsatornás DDR4-memória (márpedig megmarad), akkor abból nagyjából semmit nem lehet érezni.

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#30) Tigerclaw válasza pjani (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Allitolag itt-ott felbukkantak mar Van Gogh tesztpeldanyok es 4 csatornas DDR5 tamogatas van elvileg. Mondjuk amikor van hogy sporolasbol 1 csatornas megoldast valasztanak az OEM-ek, mi az eselye annak, hogy egy atlag ultrabookba majd 4 csatornast verziot tesznek. Remelhetoleg nem csak a DDR5-ot tamogatja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) tisztelturam válasza pjani (#29) üzenetére


tisztelturam
tag

Ezt kétlem! Eddig is így volt és mégis azért lépked előre 10%-okat... De ha kapna nagyobb fogyasztási teret azért 60 W nem kevés + több CU-t simán meglehetne egy értelmes szint.

(#32) solfilo válasza drotsztyuart (#21) üzenetére


solfilo
veterán

A DIY szegmens továbbra sem túl nagy, költséghatékony gémer gépet meg úgy hívják, hogy konzol, gyereknek az is jó lesz, nem befolyásolja a nosztalgia, hogy 5-10-20 éve milyen jókat játszott a pc-jén. :)
Ettől még én is örülnék erősebb IGP-nek. :K

solfilo

(#33) SindaNarmo válasza solfilo (#32) üzenetére


SindaNarmo
tag

Az továbbra is cél hardver. Részemről a saját költség hatékony gamer gépem (2400G) első sorban játékra vettem.
Most úgy alakult hogy ezen is fejlesztek. Szóval amint lehet a konzolon is fejleszteni majd át váltok rá. ;)

(#34) SunMount3r válasza kleinguru (#27) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, hogy az Intel megugrotta ezeket az IGP szinteket.-> Pl. mivel/mikkel?

(#35) arty válasza tisztelturam (#31) üzenetére


arty
veterán

10% az semmi :)
ezeknek az IGP-knek most is már a ramsávszél a rákfenéjük... (már mióta :D pl 2500U vs 2700U... 512 helyett 640 core, 1100 helyett 1300mhz, aztán kb semmit előrelépést nem kaptál (notiban))

majd ha tényleg lesz négycsatornás ddr5, az lehet az APU-k reneszánsza :D (főleg, ha a diszkrét GPU-k továbbra is bányásznak)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#36) Robitrix válasza tisztelturam (#19) üzenetére


Robitrix
senior tag

mi gátolja????? a fogyasztás és a hűthetőség.... itt notebookokról van szó, aminek illenék aksiról is elműködni egy darabig. egy aksiról nem lehet 180 wattos procikat és 300 wattos grafikákat működtetni, A műsik gond a hütés. egy dolog hüteni 1,5 klilós hütővel egy 15 literes házban szellőző elektronikát, amit vagy vízhűtés vagy 1346 ventilátor fúj át két öklömnyi hűtőbordával. És megint más egy kb 1,5 centis burkolatban levő elektronika hűtése. Vannak azért határai a fizikának is. egy notebook mindig is hátrányban lesz energia és hűtés okán egy asztali géppel szemben.

(#37) MasterDeeJay válasza arty (#35) üzenetére

HBM a prociba és meg van oldva a ramkérdés. Igaz ehhez nagyobb cpu kell, de talán még mindíg jobb mint 4 csatornás lapokat gyártani.
Broadwellnél is volt valami L4 cache az igp-hez régen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38) tisztelturam válasza Robitrix (#36) üzenetére


tisztelturam
tag

Nem notebookról van szó az 5700G és a többi pc-be jön. Meg milyn hütés? 125 Wattos procikat vígan hűtenek.. nehogymár a vga-s 125wattosat ne tudd hűteni..eddig is tudták.
Pedig az alsó kategoriás VGA-kat nem is veszélyeztetnlé mivel nincsenek is olyanok :C

Gyorsan néztem egy vga tesztet alján az 1050-es volt felnéve YT-ra a 4700G vgaja ~ 35%-ra van az 1050-es szinttől. Azt meg nehogymár + 60 watt meg több cu ne hozza be..

(#39) solfilo válasza SindaNarmo (#33) üzenetére


solfilo
veterán

Megértem a hozzáállásod, nekem is 2400G rendszerem van. De belátom, hogy erősen a kisebbséghez tartozok.
Ismeretségi körben nekem van egyedül APU-s gépem, ami játékra is van használva, mindenki más konzollal játszik (dVGA-s gépe sincs senkinek), ha játszik. Ez nyilván nem reprezentatív, de jelezheti a fő irányokat, amivel vissza is kanyarodtunk a kiinduláshoz, hogy miért tesznek magasról a cégek és marketingeseik erre a DIY APU-s piacra.
PC piac nagyobb része OEM, kisebb része DIY (Nyugaton még kisebb az aránya), DIY-nek egy része használja a gépet gamingre, akik többségében dVGA-val teszik, s csak kisebb részben IGP.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#40) arty válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


arty
veterán

mondanám, hogy igen, de.... ez a forrasztottság eleve elég irritáló jelenség :(
mert mennyi legyen?

ma TUTIRA 8 gigát kapnál, hogy pár év mulva mindenképp cserélned kelljen - basszus, már a 4xxx-es ryzenek mellé is kb csak ez járt, miközben szinte évvel korábban lányomnak 2x8@2666mhz lett a 3500U alatt a notijában, mert nyilván az teszi először (a 8G) használhatatlanná a mai ssd-s, elég erős cpu/gpu-s gépeket.... (mert mimás? oké, még el is romolhat :) de kb ennyi...)

intelnél csak cache volt, végképp nem tudom az mire elég a mai játékok alatt (és mennyi meddig lenne elég?)

szal, igen, ha a RAM olcsó lenne (mint egyszer, régen), és túlbiztosítanák a mennyiségét a gyártók, akkor igen, de itt brutális az érdekellentét :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) lemusz


lemusz
addikt

Szóval akkor 5600 non-X helyett lesz 5600G, fele annyi L3-mal, picivel kisebb frekivel, chiplet helyett monolitikus felépítésben kérdéses elérhetőséggel és árazással. Mondanám, hogy izgalmas és várom a teszteket, de valahogy mégsem ezt érzem.

(#42) MasterDeeJay válasza arty (#40) üzenetére

HBM-et nem a ram helyett hanem vramként gondoltam a procira, a ramtól függetlenül.
Sima asztali lapban csak drágitana a 4 csatorna miközben csak IGP-nél ad gyakorlati előnyt.
Aki meg videókártyát vesz annak meg lehet fölösleges a 4 csatorna ha elég nagy órajelen megy a 2 csatorna az is elég. Meg ugye 4db ram kell hozzá.
Azt el tudnám képzelni hogy lennének 2 és 4 csatornás lapok, azaz fele lenne bekötve a low-mid lapoknál. (kínai lapoknál divat 1-2-4 csatornás x79/x99 lapok)
HBM de inkább középút lenne amivel mindenki nyerne, mert aránylag keveset fogyaszt, messze gyorsabb mint egy átlag ram, persze drágább lenne a proci valamivel.
Vramnak nem kellene limitáló tényezőnek lennie ha optimalizálnának és streamelve lenne minden de nem olyan elcseszett módon hogy bejön eléd a homály textúra és élesedik. Vagy meg kellene tanulni leírni a textúrákat vektorgrafikusan generálva, nem belepakolni vramba full felbontáson.

* Nekem 6 csatorna is van a lapon 100gb/s feletti sávszéllel, de játékok alatt szerintem már a felével is ugyan annyi lenne az fps-em. Videókártyámon is csak 4gb HBM-van és az eddigi leghalkabb és legkevésbé melegedő kártya 60 fok felett még nem igen láttam igaz gyári vizes.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43) kleinguru válasza SunMount3r (#34) üzenetére


kleinguru
addikt

Átfogalmazom. Tegyük fel, hogy igaza van annak, akinek válaszoltam :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#44) Petykemano válasza MasterDeeJay (#42) üzenetére


Petykemano
veterán

Mindenki, aki apuban gondolkodik, erről álmodik 4-5 éve.
Egy olyan apu-ról, ami kellően erős IGP-t tartalmaz, mégse diszkrét.

De szerintem ez a senkiföldje.
Irodai célból olyan gépekre van igény, ami tud képet adni, de annál erősebb IGP pont nem kell
És olyan gépre, ami ugyan erős IGP-vel rendelkezik de alacsony fogyasztású, budget gaming notikhoz. Itt meg a HBM2 lóg ki.
És olyanra, ahol kell az erős gpu, de ott már az OEM inkább maga válogatná az alkatrészt.

Szerintem ez a HBM2 csak akkor fog megvalósulni, ha a CPU konkrétan hasznát veszi a nagy sávszélességnek. Mivel ilyenek készülnek szerverekbe a következő években, ezért persze nem reménytelen.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#45) TRitON


TRitON
aktív tag

2013-ban, mikor megvettem az FX 8320-at és az AM3+ alaplapot, az volt a tényállás, hogy éveken keresztül upgrade-elhető lesz. Ami persze igaz is lett, a két 220W-os Piledriver kiadásával. Más nem jött bele. Strike one.

Két éve, mikor megvettem a B450-es alaplapot és az R7 2700-at, majd nem sokkal később eladtam és helyette (illetve a GTX 1070-em helyett) megvettem a 3400G-t amit most is használok, az volt az ígéret, hogy évente lesz bele új APU. Lett is, csak nem tudom megvenni. Egyiket sem. Strike two.
Ejnye AMD. :((

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#46) E.Kaufmann válasza TRitON (#45) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van benne valami. Bár vehetek bármikor 6-8-sok magos rájzent+dvga-t ha le nem rabolták volna a k......... k........ k........ bányászok :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47) slmSIG


slmSIG
tag

Az eddigi eredményeket, teszteket, tekintve még mindig a 3400G rulez? :B
Érdekes, mintha a 3400G után mesterségesen tartanák alul az újabb APU-k teljesítményét, nehogy a tré-kategóriás dVGA -kat lenyomja a "(piac)" -ról.
Hát, nagyon nem bántam meg a mai napig, hogy azt az APU-t választottam, míg elérhető volt.

#45 TRitON
" az volt az ígéret, hogy évente lesz bele új APU. Lett is, csak nem tudom megvenni. Egyiket sem. "
Teljesen értelmetlen is volna leváltani egy 3400G-t...
Átlagosan +2 FPS teljesítmény játékokban? LOL
Ja és persze mindez, kétszeres áron!
Inkább örülj, mint én, hogy az van! Nagyon jó kis APU az! :K

[ Szerkesztve ]

(#48) solfilo válasza TRitON (#45) üzenetére


solfilo
veterán

Megveheted, most épp itt kapható desktop Renoir, de fel szokott bukkanni ipon, pcx és társaiknál is: [link]

solfilo

(#49) TRitON válasza slmSIG (#47) üzenetére


TRitON
aktív tag

Nem tagadom, tényleg jó, elégedett is vagyok vele. Ha játszom, 3440x1440-ben, freesync-kel, 100Hz-en, régi játékokat, meg indőnként WOT-t. Elsősorban a 4db Zen+ mag helyett kellene a 8db Zen3, mert munkára is használom, nem a GPU-ja vonzó.
BTW, a mostani 3200-as helyett 3600-as RAM-okkal (amiket a 3400G nemhajcsaki) arányosan gyorsabb lenne, vagyis a +2% inkább +10%.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#50) TRitON válasza solfilo (#48) üzenetére


TRitON
aktív tag

4750G is van időnként, egy darabig az volt a kiszemelt, de tudtam, hogy nemsokára megjelenik a Cézanne, ezért inkább arra váltanék. Aztán majd meglássuk, lesz-e ígyúgyamúgy.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.