Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem nagyon jó játék lett, RE4 óta talán a legjobb a szériában a Zero mellett. Kíváncsian várom a májusi free DLC-t.

Ami zavaró lehet egyeseknek az a megjelenés utáni fizetős DLC-k azonnali megjelenése, de szerencsére a fősztoriba egyelőre ezek nem számítanak bele, így én úgy vagyok vele, hogy nem is kellenek. (Baker háttérsztori érdekel majd, meg a tavaszi free DLC)

Live-Die-Respawn

(#2) dorten válasza oriic (#1) üzenetére


dorten
tag

Szerintem nagyon jó játék lett, RE4 óta talán a legjobb a szériában a Zero mellett.

Jaja :R

(#3) .LnB válasza oriic (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Írd már le, hogy most mi lett a csajjal meg a családdal. Megszállta őket valami? Néztem végigjátszást, de bele-bele kellett pörgetnem. :/ Játszani meg nem fogok vele, de érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) oriic válasza .LnB (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Írok PM-et.

Live-Die-Respawn

(#5) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezek szerint az xbox verzió elég trágya lehet, mert ilyen töltés procedúra pc-én egyszerűen nincs... :U
Ráadásul ez a játék pc-én minden kimaxolva, nevezzük így, számomra brutális látványt nyújt.

(#6) micafighter


micafighter
nagyúr

Nekem nincsenek nagy elvárásaim grafika terén, de egyes textúrák olyan csunyák, gyenge minöségüek hogy bántják a szemem :( Egyik döglött állatbol nem tudtam kivenni, hogy mi lehet.. De lehet csak egy véres szikla volt.. 15 perc játék után nem bírtam tovább első körben..

[ Szerkesztve ]

(#7) Scholes9


Scholes9
nagyúr

PC-n csutkán szép, bár inkább filmszerű, mondjuk tényleg voltak alacsonyabb felbontású textúrák is, de semmi anomáliával nem találkoztam, maga a játék remek lett szerintem, bár semmi késztetést nem érzek, h újra végigvigyem a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) kolopele


kolopele
nagyúr

Akkor is a 4. rész volt eddig a legjobb, ráadásul ennek semmi köze már az első két részhez sem csak foszlányaiban. Jó kis para meg minden, de a Resident Evil nem igazán erről szólt, más néven kellett volna kiadni.

(#10) kolopele válasza Seangaijin (#9) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pont hogy vannak gondok egyelőre az optimalizálással, mindent maxra téve képes bekajálni a 8GB vramot majd akadni kicsit, de a legérdekesebb hogy bizonyos szakaszoknál még akkor is ha high - on vagy mediumon van a textura. Állítólag ezt kijavítják egy patch formájában, csak ugye egy 16 ezer forintos játéknál megint lesz patch patch hátán majd.

(#11) Goldberg03


Goldberg03
tag

:R
A Zero az tényleg jó volt.

(#12) Scholes9 válasza Goldberg03 (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem ez is az lett :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13) Kampó válasza Seangaijin (#9) üzenetére


Kampó
senior tag

Akkor szerényebb "gamerecske olcsócska konfigomon" is menni fog simán?
amd x4 880k
8gb ram
ati r9 380...

azt hittem valami atomerőmü kell neki..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#14) Mans20 válasza Kampó (#13) üzenetére


Mans20
addikt

Amilyen ocsmány sok helyen a játék, biztos nem kell erős gép. 2000-ben volt divat az ilyen szétfolyós effekt. Elég volt belőle 15 percet látni. Kimegyek este az erdőbe ott jobban megrémülök.

(#15) Csabee86 válasza oriic (#4) üzenetére


Csabee86
senior tag

Azt nekem is elküldhetnéd. Úgy ahogy végignéztem egy végigjátszást de nem igazán tiszta nekem.

(#16) ΞΔGLΞ válasza kolopele (#8) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szubjektív!

(#17) lionshamlet válasza oriic (#4) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Akar ide is beirhatnad spoilerbe.
Engem is erdekel, de nem sok idom van ra.
De a sztori tortenetet elolvasnam.

(#18) oriic válasza lionshamlet (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kérek spoiler tag-et a játék topikjába, aztán linkelem majd.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#19) fogtunder válasza oriic (#18) üzenetére


fogtunder
nagyúr

játékteszt topikokban miért nincs automatikusan? vagy nem kivitelezhető az automatizálása?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#20) oriic válasza fogtunder (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tudom a részleteket, de eredetileg minden topikban automatikusan ott volt spoiler, csak jó páran tudtommal hülyeségekre használták ezért kell kérni azt. Spoileres cuccok amúgy én véleményem szerint a fő játék topikba kellene hogy menjen (ez csak saját vélemény), tesztek alá általános véleményezéshez meg felesleges a spoiler tag.

____

Játék sztori leírás egyszerűsítve, spoileresen:

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21) Polllen


Polllen
nagyúr

Videó alapján inkább fear reinkarnáció, mint Resident evil, de tetszik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Vigilante


Vigilante
őstag

Minden percét megéri Full HD-ban, 1.5x-es scale-en max beállítások mellet gyönyörű, igaz 7950-8000 MB-ot simán be is zabált, de nekem meg se reccent. :K Rég volt, hogy valami akár 8 órán keresztül lekötött. Nincs is jobb, mint éjjel a sötét szobában fülessel a fejeden ezt csapatni. ;] FPS-el és egyéb adatokkal a bal felső sarokban itt egy 50 perces vidi a részemről. ;] (Katt a képre a vidihez.)

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#23) Scholes9 válasza Vigilante (#22) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szép lett volna, ah a gépeden akad 1080p-ben :D ;] Amúgy jah, engem is lekötött végig, 2 nap alatt végeztem is vele :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Én alapvetően nem szeretem a horrort, de ennek a sztorija érdekelt igazából. Szóval megvettem, úgy voltam vele, hogy legfeljebb refund lesz a vége. De eddig egy percig nem bántam meg a vételt, imádom ezt a játékot! Nem is annyira parás,inkább gusztustalan néhol. Legalábbos eddig nem volt. Na igen, eddig az a baj vele, hogy sok időm nincs játszani. :D De legalább nem 2 nap alatt végzem ki. :DDD Szóval összességében nekem nagyon bejön ez a játék. :C

Sic Parvis Magna

(#25) Vigilante válasza Scholes9 (#23) üzenetére


Vigilante
őstag

Quantum Break és a Deus Ex biza be tudja kényszeríteni 60 FPS alá, ha minden fel van húzva. :P Vicc. :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#26) NumberGuy válasza Vigilante (#25) üzenetére


NumberGuy
tag

Kössél be mellé még egy GTX 1080-at. :C

(#27) Vigilante válasza NumberGuy (#26) üzenetére


Vigilante
őstag

Hát eskü az lesz itt a végén a 144 Hz, úgy is igényli a + FPS-eket, de valami irtózatosan szar a mai gameknél az SLI támogatottsága. :P MAjd max nyárra jöhet, amikor már az AMD Vega és az NV GTX 1080 Ti kicsit lejjebb nyomja az 1080-as árakat. Azért szurkolok az AMD-nek, hogy végre legyen valami értelmes árverseny. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#28) Kr/\toS válasza oriic (#1) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Én nem tenném a többi RE mellé, szerintem ez már nem az. Sokkal inkább Condemned (Ethan :) ) és a Resident széria szerelemgyereke.

[ Szerkesztve ]

(#29) Scholes9 válasza Kr/\toS (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Adom :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) ATEE77 válasza Mans20 (#14) üzenetére


ATEE77
tag

Már bocs.De örülj neki hogy fut ezen a konfigon.Vedd lejebb a felbontást.És húzd max-ra a grafikát.Lehet hogy jobban fog kinézni a game.Vagy nézd meg a youtube-on a TheVr végigjátszást.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#31) 30z.Samu válasza Mans20 (#14) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hasonló gépem van, mint neked. Legalább is első ránézésre hasonló, bár a proci nálad erősebb. Én annyit csináltam hogy a Texture Quality-t levettem közepesre, és minden mást felhúztam High/Very high-ra. Illetve a Resolution Scale 1.0-n van. Szerintem szép a játék és akadásmentesen fut.

Sic Parvis Magna

(#32) Skillet válasza kolopele (#8) üzenetére


Skillet
addikt

Valamennyire egyet kell értenem, mégpedig abban, hogy szép-szép... de ez nem resident evil :N
És a 4. rész, bár jó volt, de nem az a sorozat legjobb része.
A code veronica, vagy a remake, zero sokkal jobbak voltak. Az én szememben az 1,2,3,cv,zero,remake az igazi resident. A 4 meg egy határvonal volt a resident játekok és a nem resident játekok között. Nagyon más volt már az is, de nem volt rossz... de aztán minden odalett.
Ez meg... :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#33) Gaboman válasza Vigilante (#22) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Izgalmasnak tűnik, az a banya az elején?
Amit kilőttél rá elég lenne egy fél seregnek, talán valami főellenség?
Másokat is ennyire nehéz legyilkolni benne?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#34) Vigilante válasza Gaboman (#33) üzenetére


Vigilante
őstag

Főellenség, a többiekbe ennyi azért nem kell. :D

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#35) Gaboman válasza Vigilante (#34) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor megnyugodtam! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36) carl18


carl18
addikt

Azért ez a játék jól lett összerakva! Odatették magukat ! :) Lassan ideje nekem is kipróbálni, mafia 3 helyet erre kellet volna félrerakni a pénzem, de már mindegy :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Jó játék lett, viszont egyáltalán nem féltem sehol. A shadow cache offolása után meg az árnyék részletességet levéve már nem akadt mint a barom.

[ Szerkesztve ]

(#38) MATEO6600 válasza Vigilante (#22) üzenetére


MATEO6600
őstag

Mi ez a "1.5x-es scale" beállítás?
GTA 5nél láttam még ezt az opciót, de nem értem pontosan :B

(#39) Vigilante válasza MATEO6600 (#38) üzenetére


Vigilante
őstag

Az adott felbontásod annyival szorozza. Itt az én esetemben 2880x1620-as felbontáson ment a game. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#40) MATEO6600 válasza Vigilante (#39) üzenetére


MATEO6600
őstag

és ennek mi értelme, ha csak pl 1080p-n játszol, és nem tud megjeleníteni nagyobb felbontást? :F
Ehhez egyébként milyen hardver kell, erős VGA, vagy annak csak a RAM-ja számít?
Tudom, hogy off, de érdekel, és szerintem másoknak is jól jöhet az infó :R

(#41) Vigilante válasza MATEO6600 (#40) üzenetére


Vigilante
őstag

Élesebbek lesznek a textúrák sokkal. :K Szóval elég sokat számít.

(Katt a képekre a nagyobb méretekért.)

1.0-val (1920x1080):

1.5-el (2860x1620):

2.0-val (3840x2160)

Hardverre a 1,5-eshez már kell full HD-ba is egy minimum 6GB VRam, de még több sem árt, mivel nekem a 8 GB Vram-om is kiakasztotta a GTX 1080-asomon. ;]

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#42) MATEO6600 válasza Vigilante (#41) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Ha nem csökkenti az fps-t, akkor érdemes kihasználni a sok Vramot!
Majd kipróbálom, nekem 6 giga van.

(#43) Vigilante válasza MATEO6600 (#42) üzenetére


Vigilante
őstag

Bal felső sarokban láthatod, hogy sajna az FPS-t is zabálja eléggé.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#44) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

Anno hallottam hogy készítik és a youtube felajánlott róla videókat,nem néztem meg nem is érdekelt mondván a Resi széria évek óta csak hanyatlik,nem is érdekelt az egész.Na de a napokban aztán kipróbáltam még is csak ésssss eszméletlen nagyot csalódtam, pozitív értelembe.Végre tényleg tud félelmetes lenni,hangulatos,újszerű és le is tud kötni!! Ami mostanában nagy szó nálam.

Le a kalappal ,borzasztó jó lett.(Ha az ember el tud tekinteni attól hogy ez már nem az a resident evil amit szájtátva nyomattunk anno ps1-en).Dehát már semmi sem ugyanaz sajnos :U

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#45) bindike01


bindike01
aktív tag

Szerintem remek lett a játék.....ez egy új széria ami az Alien isolationra hajazva készült szerintem...Mármint játékmenet tekintetében.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46) persil


persil
nagyúr

Nem tudom anno kitalálta ki, hogy a megölhetetlen ellenfelek növelik a feszültségérzetet, de ez egy rohadék nagy baromság. A feszültséghez pont annyit teszt hozzá, mint egy csattogós lepke, egyszerűen csak idegesítő és frusztráló, az amnesia-t is végigásítoztam, meg kitéptem a hajam, amikor huszadjára kellett végigcsattogni egy folyosón, mert béna voltam és az a geci elkapott. De egy másodpercig nem éreztem, hogy hú mi lesz, torkomban a szívem. Helyette sokszor inkább a falhoz csaptam volna a gépet. Folyamat benne van az emberben, hogy ha elkapnak, akkor csak újrakezdem, elvégre úgysem lehet velük mit kezdeni.

Egy béna, izzadtságszagú megoldás, amikor nem tudnak ötletes, valóban izzasztó ellenfeleket teremteni, ezért inkább simán nem lehet megölni. Clap-clap.
Én rühellem, szubjektív vélemény, tudom sokaknak tetszik, de én akkor is azt mondom, hogy egy nehezen megölhető ellenfél, aminél esetleg gondolkodni is kell kicsit, ami feléli a készleteinket, sokkal inkább hozzátesz feszültséghez, a félelemfaktorhoz. Egyrészt akkor nincs meg ez az "áh úgyis újrakezdem", hanem megyek tovább a köv. checkpointig 3% hp-val, meg 2 tölténnyel. Na abban van feszkó, másrészt sikerélmény mikor továbbjutsz.

Így meg püff, megint itt cammog ez a fasz, bújhatok a szekrény alá negyven percre. Talán az alien - eddig - az egyetlen olyan játék, aminél bejött nálam ez a megoldás, elvégre csak az alien-t(tudom, tudom, csak nem akarok spoilerezni) nem lehet megölni, a többi szemetet viszont igen. Ott átéreztem, hogy mit akartak megteremteni, de az ilyen outlast, amnesia stb stílusnál szimplán idegesítő.

Bocs a hosszú rage-ért, de nekem ez akkora csalódás, hogy totál ebbe az irányba megy el minden projekt és nincs egy jó horror. Persze a resi 7 lehet, hogy baromi jó, még élőben nem láttam, pacsira meg nem fogom megvenni, tehát lehet, hogy itt remekül működik, viszont maga a megoldás sosem lesz a kedvencem.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#47) sheep


sheep
addikt

Nekem nagyon tetszett a játék, annyira hogy a végén nekiálltam másodszor is végigtolni, most a másik befejezést fogom választani.
Hozzáteszem én nem ismerem a sorozatot, nem játszottam az előző részekkel, ezért nem is hasonlítom azokhoz.
Nem szeretem a horror játékokat, próbáltam már párat de egyik sem tetszett, inkább frusztrálóak voltak, idegesítettek, de ez a játék kivétel.
Igaz hogy könnyű fokozaton játszottam, de nagyon élveztem, szerintem jó arányban van a fegyveres harc és a bujkálás is. Nincs túlbonyolítva a keresgélés és a craftolás sem, nincsenek túlbonyolított fejtörők, inkább csak nyitott szemmel kell járni és a történet visz előre.
Persil kolléga hsz-ra reagálva, engem nem idegesítettek a halhatatlan ellenfelek, mert 3-4 fejlövéssel simán ki lehet ütni őket egy időre és addig megint lehet tovább keresgélni nyugodtan. Számomra ez nem volt gond igazából.
Igaz hogy ez a cikk a konzolos változatról szól, én viszont pc-n nyomtam végig.
Gtx 970, i2 2500k, 8gb ram, full hd-ban simán játszható (40-50 fps) bár folyamatosan meg-megakad, viszont ez az akadás akkor sem szűnik meg ha mindent leveszek alacsonyra, csak az fps nő.
Nekem nagyon bejött, simán 10 pontot adok rá a 10-ből.

Tudtok hasonló horror fps-t ajánlani esetleg?

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#48) davidsone


davidsone
addikt

Még csak 1-2 órát játszottam vele de nagyon bejön, végre nem az agyatlan lövölde hanem igazi nyomasztó már-már túlélő horror fíling, az utóbbi idők legjobb resije :K

Ha esetleg valaki PC-én tolná 21:9-ben EZ segít.

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#49) Vigilante válasza davidsone (#48) üzenetére


Vigilante
őstag

Ezzel én is így vagyok. :K Akár 8 órán keresztül reggelig fülessel az ember fején a vak sötétbe. ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#50) 30z.Samu válasza Vigilante (#49) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is tolnám, ha lenne annyi időm... :D De 1, max 2 órát tudok vele játszani egyhuzamban. :D

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.