Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) repvez válasza Ispy (#50) üzenetére


repvez
addikt

Ettől, hogy mérnöknek kell lenni mindenkinek ha valamit csinálni akarsz annyira elegem van, miért kell ahhoz mérnöki diploma, hogy valamihez érts?
Legtöbbször hiába a diploma a józan paraszti ész többet ér annál.Meg a legtöbb gyerek már akkor programoz mikor még az általánost sem járta ki, nemhogy diplomája legyen.
Meg félre érted a dolgot egy szóval sem mondtam, hogy ebből akarok megélni vagy ezt a szakmát akarom csinálni.
Neked sem kell Séf diploma, ahhoz, hogy egy kis főzőtudási praktikát és gyakorlatot megszerezz és a magad és környezetet kedvében járj pár jó fogással.Csak hobbyból.

Amúgy igen az alapoktól kell elkezdeni építkezni, de ha az alapok nem tisztázottak úgy nehéz, az általad linkelt pattogós labda progik is ahány félét találtam annyi féle leírás semmi összefüggést nem találtam köztük.
Persze egy két dolgot leszűrtem , de attól még egyáltalán nem lett tiszta , hogy ebből önállóan hogy lehet továbblépni.Meg mitől egyszerűbb amibe már bejön a grafika és az ütközés és a gombnyomás annál mint amit én mondtam?

Amúgy pont ezért választottam a repülést mint témát , mert ez vág szakmában ehhez értek ehhez tudom összekötni a folyamatokat.

(#52) Ispy válasza repvez (#51) üzenetére


Ispy
veterán

Ettől, hogy mérnöknek kell lenni mindenkinek ha valamit csinálni akarsz annyira elegem van, miért kell ahhoz mérnöki diploma, hogy valamihez érts?

Nem kell papír, a tudás kell hozzá. De a programozásnak is rengeteg ága van, különböző szintjei. Lehet, hogy tévedek, de szerintem egy repülőgép leprogramozása, grafikával, fizikával, az nem a belépő szint. Olyan, mintha hidakat akarnál tervezni, de közben nem tudsz egy egyenes vonalat sem csinálni.

Legtöbbször hiába a diploma a józan paraszti ész többet ér annál.Meg a legtöbb gyerek már akkor programoz mikor még az általánost sem járta ki, nemhogy diplomája legyen.

A legtöbb gyerek addig jut, hogy nyomkod valamilyen eszközt, a programozás ennél sokkal unalmasabb dolog egy gyerek számára, nem is látok a környezetemben egy gyereket sem, akit a dolgok működése jobban érdekelné, mint a használata.

Neked sem kell Séf diploma, ahhoz, hogy egy kis főzőtudási praktikát és gyakorlatot megszerezz és a magad és környezetet kedvében járj pár jó fogással.Csak hobbyból.

Igaz, ha a cél egy paprikás krumpli vagy rántott hús. De ha még kés sem volt soha a kezedben, akkor nem árt, ha először egy rántottával kezded.

Amúgy igen az alapoktól kell elkezdeni építkezni, de ha az alapok nem tisztázottak úgy nehéz, az általad linkelt pattogós labda progik is ahány félét találtam annyi féle leírás semmi összefüggést nem találtam köztük.
Igen, ezt már leírták mások is, de az alapokat nem lehet csak úgy megszerezni egy fórumon, ez nem egy iskola. És szerintem sokkal nehezebb is így csinálni, mint elmenni egy tanfolyamra, akkor is, ha csak egy hobby. Ezzel biztosan sokan nem értenek egyet, én így látom. Ha én gitározni szeretnék tutira nem állnék neki youtuberól akkordokat tanulgatni, hanem elmennék egy tanárhoz, hogy legalább az alapokat megmutassa. Persze, ha valakinek sok ideje van, a netről minden ki lehet túrni, igaz visszacsatolásod nem lesz semmiről, mi az amit jól vagy rosszul csinálsz.

A pattogós labdáról is azért van 100 féle megoldás, mert 100-féleképpen is meg lehet csinálni, és 100 programozó bizony 100-féleképpen is fogja megcsinálni.

Meg mitől egyszerűbb amibe már bejön a grafika és az ütközés és a gombnyomás annál mint amit én mondtam?

Nem tudom neked mi az egyszerű vagy mi nem, nem ismerlek, nem ismerem a képességeidet, a jelenlegi tudásodat. Szerintem érdemes rétegekben haladni a tudással. Egy biztos: csinálni kell, akármit, senki sem úgy kezdte, hogy az első kódjai zseniálisak lettek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53) Ispy válasza Ispy (#52) üzenetére


Ispy
veterán

Egyébként pont most vett a főnököm egy andoridos ipari pda-t, amire át kell ültetni a 10 éve windows mobile-ra írt programot. Soha életemben nem programoztam adroidra, de 10 éve sem volt fogalmam a windows mobile programozásról sem, de meg kellett csinálni és 3 hónapig dolgoztam rajra mire készen lett, közben jó néhányszor át is lett írva, de ha most megnézem az akkor írt kódjaimat, akkor jó néhány dolgot már másképpen csinálnék, mint akkor. Pedig ez csak egy kis kiegészítő cucc a raktárhoz, igazából semmi extra. Nincsenek előre lefektetett szabályok, senki sem mondja meg merre kell indulni, első körben azzal is beérem, hogy meg lehet nyomni egy gombot az adnroidos programon és kiírja, hogy Helló!. Most ez a cél, aztán majd szép lassan jön a többi dolog, meg sem próbálom egy az egyben átrakni azonnal az egész cuccot, mert az tuti bukta lenne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54) martonx válasza repvez (#44) üzenetére


martonx
veterán

Hálistennek nagyon régen nem C/C++-ozok, így tőlem ennél konkrétabb válaszra hiába is vársz. Hátha majd valaki megírja helyetted class-okkal, vagy ha gondolod normálisabb nyelvet is használhatsz, és akkor akár még segíthetek is (részemről csak C# játszik).

Én kérek elnézést!

(#55) repvez válasza martonx (#54) üzenetére


repvez
addikt

Nem hiszem, hogy össze tudnál zavarni, lévén, hogy nem igen tudok egyik nyelvhez sem hozzászólni.

(#56) martonx válasza repvez (#55) üzenetére


martonx
veterán

Ez esetben légyszi írd át a kódod C#-ra, tőlem maradhatnak a jelenlegi béna változó neveid is, és közösen szépen elkezdjük átalakítani normálisra, közben hátha elkapod az ívet, hogy miért van értelme normális kódot írni.

A C# verziót ide várom: [link]

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.