Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) twollah


twollah
nagyúr

3 gyerek?

Hogy a fenebe hoztad ossze oket majd 25 azaz huszonotezer hozzaszolas kozben?

(#3) Gonosz15 válasza twollah (#2) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Segítek, 3x kellett csinálni, hacsak nem ikerek :P :D
Egyébként 1 alkalom és,utána 9 hónap pH! és így tovább ... :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#4) Morden24


Morden24
nagyúr

Hát kitartás!

Amúgy MÁV sztrájk csak egy dolog, poénképpen elég sanszos, hogy a BKV is beszáll így a buliba, ha már lúd, legyen kövér alapon.
Hosszabb véleményt nem szeretnék erről írni, mert általában nem szoktam kocsis módjára káromkodni, főleg nem írásban. :(

Sectumsempra - For Enemies

(#5) twollah válasza Morden24 (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha lehet hinni az informacionak amit a kalauz megosztott velem akkor a sztarjknak 16.ig meg kell(ene) tortenie.
En hetfore latom eselyesnek, az eddig megszokott szerint hetfo 0oratol es maximum delig tart, mert elfogy a sztrajkalapbol a penz.

(#6) twollah válasza twollah (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Es visszaforditva a kerdest, hogy a fenebe hoztal ossze majd 25 ezer hozzaszolast 3 gyerek mellett.

Munkatarsamnak is harom gyereke van, egyszer felmentem hozza butykolni a gepet, de abban a nyuzsgesben meg a sajat gondolataim sem hallottam.

(#7) Morden24 válasza twollah (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Barátnőm egyik barátnőjének van kapcsolata a Máv-nál, állítólag holnap kezdik a banzájt, és hétfőig tuti tart. Legalábbis őszerintük. Közelebbit egyelőre nem tudok.

A közalkalmazottak állítólag csak januárban fognak sztrájkolni, ellenben a BKV-tól én tartok. Márpedig ha a BKV berohad, akkor az autó, de még a robogó sem ment meg senkit a fővárosban.

Biztonyos körökben tuti nem nyerek sok népszerűséget ezzel a kijelentéssel, de olyan mértékben kezd a férfiakat jellemző alkatrészem telelenni ezzel az országgal, hogy nagyon.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Alchemist válasza Morden24 (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

Pedig nálunk igazi országos sztrájk még nem is volt...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) Polllen


Polllen
nagyúr

Engem is elégé bosszant a sztrájk. Este 11-re megyek ki havercsajsziért, remélem hazaér egyben...Nála se túl rózsás a helyzet, mert oké, hogy hazajön, de hétfő délután már dolgoznia kellene megint Londonban... :W

De a pitsánrúgást szívesen átadom mindegyiknek!!!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) joey04


joey04
titán

Ha tudnátok egészen pontosan mit is akar elérni a cég vezetése egy percig sem gondolnátok hogy nem jogos sztrájk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Morden24 válasza Alchemist (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mivel nálunk a sztrájk nélküli állapot is igen szar, ezért erre nem tudok mit mondani.

Uscve 10 éve folyamatosan MÁV-ozom. Sosem állítottam, hogy atomórákat lehetne beállítani a vonatokról, de átlagban nem sok gond van.
Az utóbbi negyed évben tűrhetetlen lett a MÁV által nyújtott szolgáltatás. A notórius késések csak egy dolog, de amikor kimaradnak vonatok, rossz vonat érkezik egy vágányra, ami miatt 30-40 ember rossz irányba indul el (!!!), tökig vannak tömve a pályaudvarok jegyirodái, de még mindig csak az ablakok fele van nyitva, az internetes jegyrendelő mondhatni nem a legtökéletesebb, rosszul eladott jegyek miatt várni kell egy órát, hogy új kocsit csatoljanak az IC-hez és még folytathatnám.

A BKV járatritkítások is megérnének egy misét, arról nem is beszélve, hogy gondolom valakinek a cége nagyon jól járt azzal, hogy ki kellett nyomtatni X tájékoztatót és pár új táblát, mert más értelme nem volt az egész számozás-megváltoztatásnak.

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Morden24 válasza joey04 (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát azt most hagyjuk, hogy ezzel a MÁV-Cargos dologgal ráadásul egyet sem értek.

Sectumsempra - For Enemies

(#13) hemaka válasza Morden24 (#7) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem 8 mikor cirkuszolnak megint a MÁV dolgozók, csak 19-én ne balhézzanak. Így is szívok mindig sztrájk nélkül is... :(((
A MALÉV sztrájkhoz meg csak annyit, hogy azért az utasokat igazán tájékoztathanák, hogy mivan... Mert úgy hallottam arra is nagyívben...

[ Szerkesztve ]

(#14) erdoke válasza twollah (#2) üzenetére


erdoke
titán

Csupa 1-2 szavas, semmitmondó hülyeséget írtam, azt is csak fél kézzel. :P

A legjobb aláírás a héten

(#15) biker válasza joey04 (#10) üzenetére


biker
nagyúr

amennyit keresnek a jelenleg sztrájkoló emberek, nem jogos...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) joey04 válasza biker (#15) üzenetére


joey04
titán

mennyit is? :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) twollah válasza Morden24 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat en jobban orulnek ha hetkozben lenne.
Szerintem MAVosok sem hulyek, hogyu pont hetvegen allnak neki sztrajkolni.
Mondjuk azert, mert a hetvegere jarnak potlekok.

(#18) erdoke


erdoke
titán

Update:
A honlap szerint 18:15-kor felszállt a gépem Ferihegyről, tehát úgy fél óra késéssel megúszom a dolgot, ha minden igaz. Persze ezt itt a Kastrupon még nem tudják, abszolút semmi eltérés nem jelenik meg akijelzőkön a budapesti járattal kapcsolatban, sőt becsekkolásnál azt mondták, biztosan időben indul. Kizárt, hogy a 35 percet (már ha valóban annyi) be tudnák hozni idefelé. Nem kicsit furcsállom.
Mindenesetre a történet most sokkal rózsásabban fest, az itt ragadáshoz képest a fél óra (?) késés szinte semmi.

Majd beírom a blogba is, csak nehogy a fórumozók lemaradjanak a fejleményekről. :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#19) biker


biker
nagyúr

mondjuk én minden olyan sztrájkot mélységesen ellenzek, amelyik más magánemberekkel cseszik ki önző módon.

mert ahogy a cikkíró írja, 1000 ember azért, hogy havi 5-6.000Ft-al többet kapjon, azért többtízezer embernek fejenként több tízezer forint kárt okoz, meg napokat ülhetnek a reptéren.
logikus, nagyon.

abba nem is megyek bele, hogy ezek az emberek állítólag mennyit keresnek, meg a lassan évente 3x sztrájkoló vasutasok mi mindent kapnak a fizetés mellé, mert nem ez a lényeg, hanem hogy NEKI jó legyen, rohadjon meg mindenki más.

párom szokta idegesíteni a bkv-seket, mikor sztrájk van, utána nem mutatja fel a bérletét, közli, most ő sztrájkol, kapják be :) szoktak ám értetlenül nézni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) biker válasza joey04 (#16) üzenetére


biker
nagyúr

a reptéri szóvivő szerint a jelenleg sztrájkot hirdető utasforgalmi biztonsági személyzet átlagkereste 270.000Ft bruttó, az 150.000Ft nettó. ehhez érettségi elég.

a tavalyi légiirányító sztrájk idején a légiirányítók 300-340.000Ft átlagkeresettel rendelkeztek

párom 3 diplomával és szakvizsgával keres bruttó 170-et.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) joey04 válasza biker (#19) üzenetére


joey04
titán

no tegyük ezt tisztába. nem béremelés a cél, hanem a csökkenés, a nem kis csökkenés elkerülése, ha a BA végigviszi amit akar 20%-os fizetés csökkentés lesz, teljesen felborított munkarend.
kérlek azt is írd le mi az az állítólagos összeg amennyit keresnek, kiváncsi vagyok agyament összegek repkednek.

szerk látom leírtad, köszi.

no akkor: a sztrájkolók 75%-a bruttó 120at keres.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) twollah válasza twollah (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

A MAV sztrajkrol itt.

Ugy nez ki, hogy hetfon 24oraig el akarjak kezdeni.

(#23) Narxis


Narxis
nagyúr

Úgy látom itt a fejekben nagyon súlyos félreértések vannak.

1. A reptéri dolgozók nem fizetésemelésért sztrájkolnak, hanem, hogy ne rúgják ki őket, csak idén kb. 150 embert küldtek el onnan és további leépítések várhatók, holott már így is bizonyos területeken kevés az ember. Ha privatizálnak egy ekkora céget akkor nehogy már egy csóró embernek adják már oda, már pedig elhihetitek, nem csóró az orosz, csak viszi ki a pénzét.

2. Lehet tekintettel lenni más emberekre, de akkor levegőt se vegyen senki, sőt ne is mozduljon senki mert azzal is mások elől szívja el az értékes tiszta levegőt. Ahogy itt az embereknek joga van véleményt nyilvánítani, ugyanúgy joga van nekik is ehhez, csak ők hiába blogolnának, le se szarná senki. A sztrájknak mindig is a nyomásgyakorló, figyelemfelkeltő hatás volt a célja.

Se ismerősöm, se rokonom nincs a sztrájkolók között, de megértem őket.

A MÁV sztrájk egészen más, azt már én is kicsit szánalmasnak találom, pedig nem járok sokat vonattal. Szóval nem fognak akadályozni semmiben.

A BKV sztrájk megint egy külön téma, számomra egy kicsit átláthatatlan, nem is vagyok pesti. 2 dolgot fűznék hozzá: A 80milliárdos hiány alapján szerintem nem normális emberek vannak döntéshozó pozícióban(már egy ideje). Az meg elég durva, hogy 20 buszt ellenőrzött a NKF és abból 10 fent akadt a rostán, a buszok átlag életkora pedig 15 év. Nem nagyon mernék busszal utazni Pesten. Eddig szerencsére csak villamosoznom és metróznom kellett.

Lehet nem leszek népszerű ezzel az írásommal, lehet köpködni.

Thanos was right.

(#24) joey04 válasza joey04 (#21) üzenetére


joey04
titán

íme

a leépítésről meg: már így is a törvény által előírt optimális létszámot soha nem sikerül elérni, csak a minimumot, éjjel pedig azt sem....

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) erdoke válasza joey04 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ha ez így van, akkor a maradék 25 % elég jól keres. (75*120+25*X)/100=270, azaz közel 800e Ft. Elég hihetetlennek hangzik, különösen a beosztottakhoz viszonyítva.

Narxis,
Valamit nagyon keversz, a Budapest Airport és a Malév nem egy cég (orosz tulajdonos).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#26) Morden24 válasza twollah (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tényleg nem tudom, én is csak hallottam, ráadásul harmadkézi infóból, szóval tudod milyenek ezek.
Ettől függetlenül nem tartom lehetetlennek a dolgot, majd kiderül.

Sectumsempra - For Enemies

(#27) Dare2Live válasza Narxis (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

1re had reagáljak:
"Hilmer Sándor a sztrájkbizottság szóvivője közölte, a hangsúly azon van, hogy a BA Rt. jelenlegi tulajdonosa az új tulajdonossal aláírandó szerződésben kössön ki garanciát arra, hogy a jelenleg munkavállalókat - változatlan feltételek mellett - további öt évig foglalkoztatja."

Nem azért, hogy legyen elbocsátás után legyen +3-6hó végkielégítés... nem. Hanem, hogy 5évig senkit azaz senkit ne bocsássanak el.

beszarás. 5évig senkit nem lehet elbocsátani.

és mindezt az idei megállapodáson felül amiben idén korábban már megállapodtak, hogy
"[I]A Budapest Airport Rt. menedzsmentje a reprezentatív szakszervezetekkel - a sztrájkfenyegetést követően - kötött megállapodást, amelynek értelmében az idén a már eddig végrehajtott 6,62 százalékos béremelés mellett januárig visszamenőleg 10 százalékos béremelést kaptak a dolgozók.

A következő évre minden dolgozónak éves szinten 417 ezer forint adómentes juttatást biztosít a BA Rt. és ebből havi 30 ezer forint a cafeteria-juttatás, és egyszeri 57 ezer forint az üdülési hozzájárulás. Ebben a megállapodásban rögzítették azt is, hogy az új kollektív szerződés határozatlan időre szól, de három évig nem mondható fel. [/I]

+417.000Ft adómentes juttatás :Y ezen felül mindenkinek +16%os béremelés.... :Y ezek után értem én mért sztrájkolnak azért, hogy 5évig ne lehessen senkit kirugni......

Amikor ezt tegnap a szakszervezeti vezető belemondta a kamerába nem akartam elhinni.... Kamion: Eszem faszom megáll.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Morden24 válasza joey04 (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pölö a BKV-sok elég jól keresnek. Legalábbis én ismerek egy-két buszsofőrt, aki ráérős idejében néha azért bevallja, hogy 100 körüli nettóért az egy nagyon élvezetes munka, és akkor még pluszokról, juttatásokról és bónuszról nem is beszéltek.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29) joey04 válasza erdoke (#25) üzenetére


joey04
titán

A Szollár hazudik, ne az alapján számolj hogy ő mit nyilatkozik.Ő azt is mondta hogy az SRA pontokon nem engedték át a rendőrt mentőt stb holott törvénysértő módon elszállították onnan a munkavégzőket tehát nem volt senki aki akadályozhatta volna az áthaladásukat.

De látom itt hiába minden, lehet vagdalkozni aki nincs benne úgysem látja át, és nem is hiszi el milyen törvénytelenségek mennek ott a vezetés részéről...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) twollah válasza Morden24 (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

Most neztem az M1en a Hiradot es mar elujsagoltak, hogy hetfon 24 oraig 100%, hogy elkezdik a sztrajkot.

(#31) D.Orion válasza joey04 (#24) üzenetére


D.Orion
veterán

És ez milyen munkakör fizetése?

(#32) Morden24 válasza twollah (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem mintha ez annyira pozitív lenne, mert a jövő héten cca. 3 vonatutam van (odavisszával természetesen 6), szóval én személy szerint örülni fogok valszeg. Na mindegy, ez van.

Sectumsempra - For Enemies

(#33) smalldy


smalldy
csendes tag

nekem is pont rosszkor jött a sztrájk, ez miatt késik veidókártyám:S

(#34) BeastHUN


BeastHUN
csendes tag

Szevasztok!

Lehet itt leszólni a ferihegyi dolgozókat meg találgatni kinek mennyi a pénze!
Elárulom Joey20 jár közel az igazsághoz!
Bruttó 120-130 az átlagkereset azok között akik sztrájkolnak! Az emelések meg jól hangzanak csak nem mindig valósulnak meg! Átlagfizetésbe meg beleszámolják a management gázsiját is, így akár ki is jöhet a 270 ezer! A média meg azt hazudik össze amit akar!
A német üzemeltetésről meg csak annyit, hogy szarnak a dolgozók fejére!
Jelenleg is 6 havonta hosszabbítanak szerződést az emberek felének! Ott lóg a fejük fölött az elbocsátás! Ráadásul ezzel még vissza is élnek sokszor! Rugalmas munkarendet akarnak bevezetni, ami szerint összevissza rángathatnák a dolgozókat a jelenleginél 20% - kal kevesebb pénzért!
Ki szeretnék szervezni az egész céget, hogy ne legyen vele sok gond! Persze megkapná valami Kft. aki havi nettó 80 ezerért alkalmazna embereket!
Kérem, hogy ezen mindenki gondolkozzon el kicsit!

Köszönöm!

Tisztelettel: egy sztrájkoló alkalmazott

"A kormányzás túlságosan is komoly dolog, semhogy a politikusokra bízzuk."

(#35) BeastHUN


BeastHUN
csendes tag

És nem panaszkodni akartam, csak tisztázni a jelenlegi ferihegyi helyzetet!!!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A kormányzás túlságosan is komoly dolog, semhogy a politikusokra bízzuk."

(#36) L4D1K


L4D1K
őstag

Elolvasva a hozzászólásokat, még mindig megdöbbent hogy egyesek miket írogatnak csak úgy megalapozatlanul.

#Erdoke-t nagyon sajnálom a helyzete miatt, de tisztázzunk vmit. Nem a dolgozók szúrtak ki veled hanem a Budapest Airport, aki közel 5 hónapja nem tudja felfogni a sztrájk fogalmát és még 10-én reggel sem hitte hogy lesz vmi.

#biker - Bocsi nem akarlak megbántani, de akkora marhaságokat írogatsz mint amekkorákat Szollár mond a tv-ben.

#joey20 - Kolléga vagy?

Kicsi adat csakhogy legyen érdemi infó is a hsz ben. Nem nyavalyás 6ezer pénzért folyik a sztrájk, hanem a munkarend drasztikus megváltozása, a nappali-du-esti pótlék csökkentése miatt. Nem beszélve az öltözők állapotáról, arról hogy friss dolgozók a próbaidő lejárta után sem kapnak végleges szerződést, csak határozott idejűt stb...És még sok apróság ami nem fér ide...

# ANTAL Tuning #

(#37) L4D1K válasza BeastHUN (#34) üzenetére


L4D1K
őstag

Megelőztél, nem figyeltem :)

Ezek szerint te is ismerős vagy a témában.

# ANTAL Tuning #

(#38) Polllen


Polllen
nagyúr

Úgy néz ki mi is meguszuk 1 órás késéssel.

Én alapvetően nem vagyok a sztrájk ellen, ők legalább egységesen kiállnak a jogaikért. Csak kicsit nehéz szolidaritást mutatni, ha te is szív miattunk, mint a torkosborz... :(((

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) Polllen válasza BeastHUN (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bruttó 120-130 ezer forintos fizut milyen posztokért adnak?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) L4D1K válasza Polllen (#39) üzenetére


L4D1K
őstag

Pl. utasbiztonsági terület. De ez személyenként változó. 110 netto mondjuk az átlag.

# ANTAL Tuning #

(#41) Narxis válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha én dolgoznék ott, én 10 évet mondtam volna, csak az meg már irreálisan magas.

Thanos was right.

(#42) Dany007 válasza BeastHUN (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Szervusz!

Örülök, hogy hozzászólt egy "érintett" is a témában.

Nekem ezekre a sztrájkokra általában egy véleményem van.

Én úgy vagyok vele, hogy nem sajnálom a dolgozó "honfitársaimtól" a pénzt.(csak a félreértések elkerülése végett)
Tényleg, ha jogos, és a sikerül plusz pénzt szerezniük, hát legyen, megérthető a mai helyzetben, hogy mindenki szeretne kicsit jobbat magának, főleg ha azt meg is teheti.
És itt jön a lényeg, ilyenkor azért bele kéne gondolni, hogy mennyire, de mennyire jó is nektek, hogy mindezt megtehetitek. Tudtad ezt? :)

Én informatikai mérnökasszisztens vagyok. Ettől függetlenül egy reklámstúdiónál sikerült elhelyezkednem, mint grafikus - nyomtatógépkezelő. Grafikákat, plakát molinó stb tervezek, és kivitelezek is egy nagyformátumú 25 milliós gépen.
Lényeg a lényeg, mindezt immár 3. éve csinálom. Havi kp 80.000 forintért. És az elmúlt 3 évben egyetlen % fizetésemelés sem volt. Semmi. Fél éven át be se jelentettek, a bejelentésért is "könyörögni" kellett.
Ha csak megemlíteném a fizetésemelés gondolatát, akár csak a dolgozók között és ezt megtudnák, másnapra nem lenne munkahelyem! Ha bármi nem tetszik, a leggyakoribb válasz az, hogy akkor keressek másik munkahelyet. És ha felemelném csak kicsit a hangomat, akkor másnap már nem kéne bemennem.
Szal nem sajnálom én a pénzt mástól, de azért abba is bele kéne néha gondolni, hogy rengeteg olyan ember él itthon - kisebb nagyobb vállalkozásoknál - , akiknek esélyük sincs ilyesmire hogy sztrájk, de még panaszra se, mert örülnek, hogy van egy munkahelyük ami fizet.
Újra kiemelem, hogy nem sajnálom mástól a pénzt, akinek lehetősége van a többre, éljen vele, de azért ilyen helyzetben, amikor több ezer embert károsít meg vele, igencsak el kéne gondolkodni!
Mert ha nem épp ott dolgoznál ahol oly szar neked, hanem mondjuk egy kis - középvállalkozónál, akkor az első erősebb hangvételű panasznál - finoman szólva - kibasznának a picsába, és holnap vennének fel helyetted egy másikat.
És ez bizony nem csak az én helyzetem, hanem több százezer másik emberé is.

(#43) Polllen válasza L4D1K (#40) üzenetére


Polllen
nagyúr

Utasbiztonsági területnél kik? Akik átvizsgálnak vagy ahol becheckolsz? Nem vagyok otthon a témában :B No meg gondolom a 110 netto elírás (mert az már 190 bruttó környéke lehet)

Amúgy raktárban dolgozom és nálunk a targoncások 500 forintos órabérért melóznak télen a 0 fokban, nyáron a 40-ben. És ahhoz fizikai munka is tartozik, mert vannak 25 kg-s zsákok is.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) Polllen


Polllen
nagyúr

Na most kaptam sms-t, hogy most szállnak még csak be a gépbe londonban...20:15-kor lett volna a hivatalos indulás...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) strike-force válasza BeastHUN (#34) üzenetére


strike-force
őstag

azt írod, hogy a sztrájkolók átlagkeresete br. 120-130 , a német cég meg kiszervezné valakinek, aki nettó 80-at fizetne. nos a két összeg majdncsakhogynem megegyezik br. 120 olyan nettó 85-88 körül van, úgyhogy ezzel nem nagyon lennének beljebb....

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#46) Polllen válasza strike-force (#45) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ekkora fizunál azért 5-8 ezer forint nagyon sokat számít!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) joey04 válasza Polllen (#43) üzenetére


joey04
titán

nem elírás éjszaka is melózni kell, ott meg (még) jár a pótlék.

azt olvasom hogy máshol ennél rosszabbak a körülmények és ők tűrnek. ez rendben van, sajnálom őket de ezek az emberek miért úgy gondolkodnak hogy ha én nem tehetem akkor más sem?

UB területen az, aki átnéz.

ahol én vagyok ott a munkásokat kell szintén úgy átnézni mint az ub-n az utasokat.
igaz ott néha kevesebb forgalom, cserébe nyáron 40 fokban télen -20ban mászhatod a tankert meg a többi kocsit pluszban mert ugye az autókat is át kell nézni nem csak az embert...

és kurva kellemes lesz pl idén bemenni 24.-én dolgozni éjjelre, 16 órát a 12 helyett hogy a nappalos váltás hazaérjen, 2re kell menni mert csak 4ig van BKV és persze csak 12 órát fizetnek nem 16ot.vagy ha jövőre is itt dolgozok akkor bent tölteni a szilvesztert...

jól írta egyik kollégám:

"Egyébként be lehet adni az önéletrajzot és -13 fokban az éjszakában tankerre mászni.Amikor pedig dolgozunk te az igazak álmát alszod az ágyadban,vagy Szent este a gyerekeiddel ünnepelsz."

jah és megint olvastam valakitől hogy 6-8k plusz pénz miatt! nem!! -20% miatt, munkarend módosítás miatt!
senki nem azért sztrájkol mert rossz a munka és a fizetés, hanem azért mert az lesz, nem kicsit!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) L4D1K válasza joey04 (#47) üzenetére


L4D1K
őstag

Meik SRA kapunál dolgozol?

#Polllen - Ellenőrök. Ők végzik az utas átvizsgálást, monitoros robbanóanyag ill egyéb veszélyes tárgy keresését (lőfegyver, kés stb.), csomagátvilágítás, nyitás stb... és kb 140 brutto.Ahhoz képest h naponta hány ezer ember biztonságáért felelnek...mindenki döntse el maga. A check-in az más téma. Ferihegyen rengeteg terület van és itt nem külön cégekről beszélünk, mint BA, Malév, Celebi, AS satöbbi. Nem mindenki fog sztrájkolni mert nem minden területnek érdeke. Mellesleg ahhoz hogy a 2/B terminál menjen a T1 -ről hozták le az irodistákat, mert kvázi nem volt más.

Hétfőtől ha minden igaz a Malév pilótái is csatlakoznak a sztrájkhoz, a többi személyzetről nem tudok. Sztem a Celebi-nél is előbb-utóbb lesz vmi, mert amit ott művelnek a melósokkal, az se semmi.

# ANTAL Tuning #

(#49) joey04 válasza L4D1K (#48) üzenetére


joey04
titán

elvileg Central de egyre gyakoribb hogy Keleten, Kelet 2-n találom magam. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Polllen válasza L4D1K (#48) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megértem továbbra is a sztrájkot, de sajna az emberek nagy többsége ennyit se keres, uh szolidaritásból is kevesebb jut. Persze, ha senki se emeli fel a hangját, nem is fog változni semmi. Azt nem tudom, hogy a két fél mennyire engedékeny, így azt se tudom megítélni, kinek van igaza, de elég gáz, hogy idáig fajul a dolog :(

Mondjuk ha bambina nem tud hétfőn visszamenni és kirakják az állásából nem csak ő lesz morcos erre az egész helyzetre... :((

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.