Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

:R
Érdekes belegondolni, hogy nem egészen száz éve, még a szomszéd faluba eljutni is kaland volt egy gyereknek, ma meg ... :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) LampyG válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


LampyG
csendes tag

Hát igen! nem semmi volt az biztos... !

De amúgy, tökre éltem volna abban az időben mint ebben..! ez se rossz de akkor jobb volt minden ha belegondol az ember...! Most meg csak a rohanó világ, XAR Média, XAR Parlament/iek.. Hányinger ami van.. :)

Akkor jobb volt! nem volt Média! nem volt túlzásba véve minden! Globális felmelegedés időjárás, gyilkosság stb.. Egyszerűen csak szebb és jobb volt minden..

(#3) gaborbol válasza LampyG (#2) üzenetére


gaborbol
őstag

En is eltem volna regebbi korokban, de azert azt sem szabad elfelejteni, hogy sima torok -tudogyulladas elvitt volna. Egesz eletebne mast szolgalsz, hacsak gazdagnak nem szuletsz, nincs olyan hogy kimegyen kulfoldre dolgozni, orultel ha annyit kaptal a munkadert amibol nem maradtal ehes.

Most innen a vilag masik "oldalarol" 16 ora alatt a szuleimnel vagyok haztol hazig. Abban a korban talan a megyebol sem ertek ki ennyi ido alatt. En szeretem ezt a kort is, megvalltani a vilagot en sem tudtam, de a sajat sorsomat talan igen.

Jo iras, szokasos szinvonal, magaval ragadja az embert, szinte a latom a tortenetet kepekben :R

[ Szerkesztve ]

(#4) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Köszönöm a hozzászólásokat.
Magam is úgy látom, hogy a történetben (valóságon alapul) Sanyi sikere az, hogy egyáltalán életben tudott maradni. Ez ki is töltötte az életét. Nem nagyon kellett olyanokon gondolkodnia, hogy hol bulizzon a hétvégén, vagy mit nézzen meg este a TV-ben... Más volt az a kor, de nehéz lenne eldönteni, hogy az egyén szempontjából jobb, vagy rosszabb. Ma is vannak, akik a puszta létükért küzdenek.

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tetszik, hogy tanulni is lehet az írásokból. Itt például a lószerszám, és a madarak a példa. Aki nem tudja melyik micsoda, az könnyedén megtalálja a NET világában, ha érdekli.

Ami pedig a "de szeretnék abban a korban élni" dolgot illeti, talán bele kéne abba gondolni, hogy sokaknak csak annyi ruhájuk volt, amit éppen hordtak, és egyáltalán nem biztos, hogy aznapra jutott étel az asztalra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) molnarpeter válasza Vakegérke (#5) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ami pedig a "de szeretnék abban a korban élni" dolgot illeti, talán bele kéne abba gondolni, hogy sokaknak csak annyi ruhájuk volt, amit éppen hordtak, és egyáltalán nem biztos, hogy aznapra jutott étel az asztalra.
A mai kornak is van előnye, annak is volt. Régen nyugodtabb volt, ma biztosabb. Legalábbis azt hiszem :)

mp

(#7) Thunderzolee

Ja, én is ezeket a régi dolgokat bírom ebben a történetfolyamban.. ;]

Csak így tovább..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.