Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"a nyitott füleseket csak nagy ritkán használtam, ezeken véleményem szerint egy szenvedés a zenehallgatás"

"Jelenleg egy Maxell Colour Canalz tipusú fülest használok (10 mm-es meghajtó, nagyon jó dinamikatartomány, magas hangerő) teljes megelégedéssel"

Aha.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Blindmouse válasza lezso6 (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ne haragudj de ha azt mondod hogy egy maxwell és egy AKG egy szinten van, egy másik mondatban pedig hogy minőségi zenehallgatás, akkor szerintem menj el megnézetni a füledet egy orvossal. A nyitott fülesről tett megjegyzéssről valóban nem is beszélve.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#3) DEJVID


DEJVID
őstag

lolwut :'D

(#4) rep3at válasza Blindmouse (#2) üzenetére


rep3at
őstag

A nyitott füles számomra nem alternatíva, ha zenét hallgatok akkor csak azt halljam, mást ne. Nos akár hiszitek, akár nem, ez a Maxell valami brutálisan jó.

Forward thinking. كرر

(#5) DEJVID válasza rep3at (#4) üzenetére


DEJVID
őstag

bizonyára :DD

(#6) Eastman


Eastman
őstag

...én úgy vagyok vele hogy az ember vagy minőségit hallgasson vagy semmit.

Akkor mp3 szóba sem jöhet, igaz? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) lezso6 válasza rep3at (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvihetem hozzád a HD25-t egy sírás erejéig? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) Blindmouse válasza lezso6 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Vagy én a HD600-at? Nyitott, de van szobaajtó.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) rep3at válasza DEJVID (#5) üzenetére


rep3at
őstag

Nem probáltam sokféle fülest (pár alap "agybadugós" Sennheiser, Sony Ericsson, TDK, AKG fejhallgató, nyitott Sony, Panasonic) és ezekhez képest nagyon is jól szól a Maxell (az általam hallgatott zenei stílusokban), bár most már szerintem az S9-HD lesz gyakrabban használva.

Kérném hogy csak értelmes hozzászólásokkal "gazdagítsuk" a topikot, nem az oviban vagyunk (vagy mégis?).

Forward thinking. كرر

(#10) lezso6 válasza rep3at (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen zenei stílust hallgatsz?

Ez a bejegyzés olyan, mintha egy 105-ös skodát magasztalnál az egekbe. Egyszerűen lehetetlen, hogy egy fejhallgatónál jobb lenne az az agybadugós csoda. Anno én is agybadugóssal kezdtem, tudom miről beszélsz. Maximum azért hallatszik jónak a maxell, mivel hozzászoktál a hangzásvilágához, illetve brutális mértékű mélyet tud. Első hallásra a HD25-öt én megsirattam, mert látszólag eltűnt a mély meg a magas. Később rájöttem, hogy igazából a közép jött meg és a benne lévő részletek, amint hozzászokott a fülem a lapos (valódi) hangzáshoz, rögtön nem tudtam letenni a fülest, hirtelen minden zeneszámban új dolgokat kezdtem észrevenni dögivel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Gergő_


Gergő_
őstag

A többiek azért kételkednek, mert rosszabb a hallásuk. :D Neked pedig elég a gyengébb minőségű is ugyanúgy kihallod belőle a zenét. Jó neked.

(#12) rep3at válasza lezso6 (#10) üzenetére


rep3at
őstag

Hát én ennek a hangzásvilágát szeretem, a kedvenc stílusaimban nagy hangsúlyt kapnak a mélyek (Dubstep, d&b, Slowdance, Deep/Tech House, Minimal). A többi fülhallgató ezt nem igazán hozza, így nálam kiesik.

Persze az meg a másik hogy egy telefon árát valószinűleg soha nem költeném fül/fejhallgatóra, az eddigiek ismeretében szerintem ez érthető. 10x ár bőven nem 10x minőség.

Forward thinking. كرر

(#13) Blindmouse válasza rep3at (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jó, így valóban elhiszem hogy hiperjónak gondolod a fülhallgatódat, ha még csak ipari hulladékot dugtál a füledbe. Ez az AKG sem azért annyira drága, mert hűdejó, hanem mert túlárazott, meg NC-s.

Az a bajunk hogy úgy írsz a dolgokról, hogy semmilyen összehasonlítási alapod, vagy belelátásod nincs abba amit írsz, és ezzel magadat járatod le. És az hogy mi el tudunk költeni, nem 10x hanem 30x vagy 50x annyit fejhallgatóra, nem azt jelenti hogy a mienk 50x olyan jól szól, hanem azt hogy a fülünk már nem veszi be ezeket a vackokat, sikítva kapkodjuk le a fejünkről. Nem véletlen van a fejhallgatók között egy "reference class"-nak nevezett réteg. Az arra van, hogy ahoz lehet viszonyítgatni, a többit egymás között nincs értelme.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) #19617792 válasza lezso6 (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem is ez a bajom a mostani 2.1-gyel, meg nem túl izmos Thomson fejessel. kevés a közép, pedig a rockhoz, metálhoz nem árt...

(#15) #65675776


#65675776
törölt tag

Buliba menet mi szükség van egyáltalán fülhallgatóra?

(#16) lezso6 válasza #65675776 (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Biztos silent discoba jár.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) #19617792 válasza #65675776 (#15) üzenetére


#19617792
törölt tag

assassinkodni. ;]

(#18) lsebestyen válasza #65675776 (#15) üzenetére


lsebestyen
addikt

hú, hát akkor még nem voltál szar koncerten, ahol inkább a fülest hallgattad :DDD

(#19) rep3at válasza Blindmouse (#13) üzenetére


rep3at
őstag

Nos, nekem tökéletes, sokkal jobban bejön a hangzásvilága mint például annak az AKG-nak. Egy szóval sem mondtam hogy a drágább szar, kéretik nem is így hozzászólni. Nekem ez a hangzás tökéletes, lehet hogy jobban tetszene egy 40e Ft-os füles hangja de annyit meg inkább már a lejátszóért fizetnék ki. És ettől még ne mondja senki hogy igénytelen vagyok.

Buliba menet vagy jövet tilos zenét hallgatni vagy mi? Nem kell mindenbe belekötni.

Forward thinking. كرر

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.