Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Egy MÚOSZ-ból való kizárás jár bármiféle hátránnyal szakmai téren?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Renwick válasza Viszlát (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Adott esetben komoly presztízsveszteség lehet, de a sajtóigazolvány megvonása bizonyos körökben a munkát is komolyan akadályozhatja (az illető enélkül például elvileg nem, vagy jóval nehezebben kaphat sajtóvizumot stb.)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) Ja no válasza Viszlát (#1) üzenetére


Ja no
aktív tag

nem mehet be ingyé' kiállításokra :D

(#4) Viszlát válasza Renwick (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak azért érdekes ez számomra, mert nagyon szép gondolatok vannak megfogalmazva ebben a kódexben, viszont nekem úgy tűnik, hogy ez alapján kevesen maradnátok a szakmában...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) Renwick válasza Viszlát (#4) üzenetére


Renwick
őstag

Ez egy etikai kódex, nem eljárási törvény, ennek megfelelően kell kezelni. Nyilván a szakma jelentős része öncélúan fütyül rá, ettől függetlenül nem biztos, hogy baj, ha van egy ilyen. Másrészt nem véletlenül idéztem pont ide, bizonyos passzusok ugyanis elég jól átültethetők a nagy, rózsaszín webkettes világba... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) EQMontoya válasza Renwick (#2) üzenetére


EQMontoya
veterán

újságirónak vagy tesztelőnek vallod magad inkább?

Same rules apply!

(#8) Renwick válasza EQMontoya (#6) üzenetére


Renwick
őstag

Egy tesztelő újságírónak. :)

Komolyra fordítva a szót, a jó metodikát és a szaktudást fontosnak tartom mondjuk egy terméktesztnél, de ugyanilyen lényeges, ha nem lényegesebb a stílus. A kettő csak együtt alkothat kerek egészt.

(Egyébként már jóval a PH előtt is újságírónak tartottam magam, a MÚOSZ-nak is lassan tizenegy éve vagyok tagja.)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#9) Renwick válasza Kalandor (#7) üzenetére


Renwick
őstag

Igen, ezen jó hosszan el lehetne filozofálni. Egyetértetk abban, hogy többek közt egy ilyen kódex (pontosabban a benne leírtak szellemisége) is megkülönböztetheti az újságírót a bloggertől...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.