Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

van valami lista arról mely filmeket forgattak már alapból 4K kamerával és mi lesz az amit csak felskáláznak UHD-ra és eladják jó pénzért semmi extrával?

35mm-es szalagról mi a max felbontás amit tudnak digitalizálni? gondolom ahogy minden filmből lett fullHD majd hamarosan lesz 4K is :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) PuMbA válasza TeeJay (#1) üzenetére


PuMbA
titán

"van valami lista arról mely filmeket forgattak már alapból 4K kamerával és mi lesz az amit csak felskáláznak UHD-ra és eladják jó pénzért semmi extrával?"

Real or Fake 4K

"35mm-es szalagról mi a max felbontás amit tudnak digitalizálni?"

Sok mindentől függ... 6K körül biztosan, ami nem létezik, mint terjesztési formátum, tehát 8K-nál lesz a vég szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3) Zanik


Zanik
addikt

Hihetetlen, hogy a DVD->BD váltás után ezt is le tudják nyomni a fogyasztókon. El kéne már felejteni a lemezes adathordozót a filmforgalmazásban. Hol van a HVC adathordozó? Miért nem találnak ki már valami 21. századi megoldást?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#4) #52588800 válasza Zanik (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

Lemez még nagyon sokáig itt lesz.

(#5) zsolt501 válasza Zanik (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Talán azért nem terjed még, mert az írók és az olvasók ára elég húzós, és tartok attól hogy a nyersanyag kihozatal sem túl jó még, szerintem az biztos hogy a Blu-ray lemeznél még egy SDXC kártya is jobb lehetne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) hackeeeee válasza zsolt501 (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

PC-s vonalra egy sima BD olvasó már mondhatni átlagos áron kapható. Persze drágább, mint egy sima DVD író, de nem horror ár. Az asztali lejátszók ára persze még mindig elég magas.

Véleményem szubjektív...

(#7) #52588800 válasza zsolt501 (#5) üzenetére


#52588800
törölt tag

Az első BD olvasó is 1000$+ volt. Erre az új formátumra meg semmi szükség.

(#8) BiP válasza Zanik (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

A lemez nagyságrendekkel olcsóbb, mint egy memóriakártya így egy ideig még marad a lemez.

De az asztali lejátszók ára még tényleg magas (mármint az UHD Blu-ray), és az nem segít a gyors terjedésben.

(#9) Xarina válasza hackeeeee (#6) üzenetére


Xarina
aktív tag

Szerintem nagyon alacsony az a százalék, akik ilyen lemezeket pc-ről akarnak lejátszani. Bár az is igaz, hogy akik sok ilyen lemezt vesznek, azokat az asztali lejátszók ára sem terheli le nagyon.

(#10) hackeeeee válasza Xarina (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebben igazat adok, nem is az miatt mondtam. :N Akik moziznak főként, ők lejátszóról tolják.

De maga az olvasó PC-s vonalra viszont megfizethető. Bár, az egy jó kérdés, hogy a sima BD olvasó vajon az UHD-BD lemezt beolvassa-e.

A BD achillessarka mindig is a lejátszó volt. Sajnos hiába vannak/lesznek elérhető áron a lemezek. Párszor Én is gondoltam már rá, hogy be kellene szerezni egyet, de aztán letettem róla..

Persze az UHD-BD megint más kérdés, ott nem nagyon követtem a lemezek árát.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11) Zoltn válasza Xarina (#9) üzenetére


Zoltn
senior tag

Pl én is pc ről játszok le blurayt.

Amúgy meg csodálom, hogy még nem böfögött be legalább 30 ember, hogy fuuj lemez, már rég el kéne felejteni, mert ő nem használja.
Igény van rá, nem akkora mint mondjuk egy zenestream szolgáltatásra, de létezik a felvevő piaca.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#12) Cifu válasza Zoltn (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amúgy meg csodálom, hogy még nem böfögött be legalább 30 ember, hogy fuuj lemez, már rég el kéne felejteni, mert ő nem használja.
Igény van rá, nem akkora mint mondjuk egy zenestream szolgáltatásra, de létezik a felvevő piaca.

A zenestream azért csodás példa, mert annak analógiája az interneten keresztüli film-stream, a'la Netflix, HBO GO, stb...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Franklin válasza Zoltn (#11) üzenetére


Franklin
addikt

Fúúúj lemez, már rég el kéne felejteni, 5 éve nincs már optikai meghajtó a gépemben, akkor meg minek??? ;]

(#14) Zoltn válasza Cifu (#12) üzenetére


Zoltn
senior tag

Arra próbálta rávilágítani, hogy egy spotify-t sokkal többen használnak mint mondjuk netfixt.

#13 :C

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#15) Dilikutya válasza Zoltn (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy normális minőségű 1080p/4K anyag elfoglal annyi helyet, hogy tárhellyel, sávszélességgel nem lehetne győzni. Ezért kell a lemez. A zene kevesebb adatot igényel, és még a prémium Deezer/Spotify sem veszteségmentes.
A Netflix minősége meg messze van azért a lemezestől.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) Xarina válasza Zoltn (#11) üzenetére


Xarina
aktív tag

Én olyat nem állítottam, hogy senki nem használja pc-ről. De azért az igaz, hogy akinek nagy filmgyűjteménye van ilyen lemezekből, azért azok nem a 150 ezres uhd tv-ről nézik.
Másrészről meg főként a magyar fizetésekhez képest drágák a lemezek főként itthon. Távol-keleten láttam 2-3000 ft-ért is lemezeket egy rakás helyen és választék is van bőven, nem úgy mint itthon.

(#17) #82146048 válasza hackeeeee (#10) üzenetére


#82146048
törölt tag

Gyorsan rápillantottam a lejátszók és a lemezek árára, és jelenleg úgy néz ki, hogy egy asztali lejátszót kb. 4db friss 4K-s film árából tudsz vásárolni. Persze adnak ki régebbi filmeket is felújítva, azok sokkal olcsóbbak lehetnek.
A sima olvasó nem olvassa a 4K lemezeket az eltérő adatsűrűség miatt. Sajnos nem úgy működik, mint a 8,5GB-os DVD-k esetében.

Amúgy az Xbox One X képes 4K-s lemezeket olvasni, szóval akár az is jó lehet lejátszónak (ahogy anno a PS3 volt a legjobb asztali BD-lejátszó).

Egy megjegyzésem lenne: többször láttam tőled, de a magyarban ne írd nagybetűvel a személyes névmásokat, különösen ne E/1-ben, mert azon kívül, hogy helytelen, még egocentrikus jellemre is vall.

(#11) Zoltn: Na és lemezről vagy képfájlból? ;]
Milyen jó is volt anno rádöbbenni, hogy a friss lemezemet semmi sem volt hajlandó lejátszani a gépen, csak a jó drága PowerDVD, de annak is HDCP-képes monitor kellett... azóta már nem gond, de durva volt. Ma már a VLC is elboldogul azért a lemezekkel, hála egy teljesen névtelen oldalnak és a titkosítókulcsainak.

(#16) Xarina: Magyar fizetésekhez képest is lehet gyűjtögetni a filmeket, mert sokszor akciósak (főleg webáruházakban), de az biztos, hogy nem feltétlenül a legújabbak lesznek a polcon. A távol-keleten meg lehet jó minőségű hamisítvány is, az Ebay-en sem kockázatmentes a vásárlás, ha jóval ár alatt adják.

[ Szerkesztve ]

(#18) adamssss válasza Zanik (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Addig örülj amíg van lemez. Stream-ből nem lehet/sokkal macerásabb torrentet készíteni. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) Dilikutya válasza adamssss (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Fenét. Megjelenés előtt mindig webdl az első, ami felkerül, és a sorozatok, tévéfilmek is hdtvrip-ként vagy szintén webdl-ként kezdik online pályafutásukat nem sokkal a sugárzás után.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) Xarina válasza #82146048 (#17) üzenetére


Xarina
aktív tag

Értelemszerűen nem hamisítványokról beszéltem, hanem nagy műszaki áruházak eredeti lemezkínálatáról. Persze az is igaz, hogy a nagy elektronikai plázákban, ahol pici kis sufni üzletek vannak, ott már pár dollárért árulják a hamis lemezeket is.

[ Szerkesztve ]

(#21) adamssss válasza Dilikutya (#19) üzenetére


adamssss
veterán

Igen csak ezek minősége elmarad az esetek többségében a BD50-től, én meg azokra vadászom. (ezért is veszek nagy ritkán BD-t ha annyira tetszik a film, hogy támogatnám a készítőket)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#22) hackeeeee válasza #82146048 (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból mindet nagy betűvel szoktam, csak most így sikerült. Grammarnazi ó jeah. :)

Ez a pont azért érdekes, mert valaki ezt mond, valaki azt.. Én több forrásból adódóan is olvasok hivatalos leveleket, és abban is nagy betűvel vannak írva a személyes névmások is, és pl. az Ön is.

Szal innentől, ha már ez zavaró, akkor kellene egy pontos idézet a helyesírási szabályzatból ami erre vonatkozik, mert akkor ezt cégek is rosszul használják..

Várom, köszi!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23) Ribi válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Winyón azért elfér elég sok film, és fajlagosan olcsóbb, de 1-1 filmre nem megoldott. Sávszélesség is elég jó nálunk, szóval letölteni és tárolni sem lenne gond.

(#24) Dilikutya válasza Ribi (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mozdulj ki a belvárosból, és a 100 Mbit is csak álom lesz...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Cifu válasza Dilikutya (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vidéken egy faluban lakom, 120-as netem van, mert nem kell több, de a rendszer tudja az 500Mbit/s-t is (kettővel odébb az megy, valóban tudja).

Igen, tudom, hogy erősen változó a helyzet, az Óbudán a sógoréknál csak Telekom van, botrányosan rossz ADSL-el...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) zsolt501 válasza hackeeeee (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt kifelejtettem, hogy a holografikus lemezek íróját olvasóját találom még nagyon drágának a BD lemez író olvasó már nem drága, de nem túl költséghatékony a lemezek ára miatt.

Cifu Azért a valódi tendencia külvárosban valljuk be hogy nem az 500-as és a 120-as net, sok helyen a csúcs a 50-es és a 30-as net, és ugye ez is letöltési irányba, feltöltés ennek a tizede szokott lenni a stabilitásról nem is beszélve.
Nem egy ismerős tért át kábeles internetről mobil internetre mert még az is jobb mint amit kábelen biztosítottak neki, akkor el képzelheted hogy ott mi lehetett.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#27) Lacccca87 válasza Dilikutya (#15) üzenetére


Lacccca87
őstag

Tárhely az gond lehet tényleg, de ha streamingről van szó akkor elég max 0,5-1Gb ot gyorsítótárban tartani/előtölteni.
A 8K filmeknek első google keresésre kb 25mbps adnak meg bitrátára, tehát ha streamelni akarjuk akkor ez a minimum sávszél ami szükséges (gondolom én). Ez azért a mai világban már nem annyira vészes és ott ahol igény lenne ilyen szolgáltatásra azokon a területeken (saccra 90%-ban) elérhető sokkal jobb internet szolgáltatás is

(#28) Ribi válasza Dilikutya (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most is 20 van nálunk, bár telekomnál már 50 a legkisebb :)
Amúgy meg belővőd és lejön másnapra.
Elszaladgálni x boltba sem mindig kényelmes és nem minden faluban vehetsz uhd filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#29) PuMbA válasza Lacccca87 (#27) üzenetére


PuMbA
titán

"A 8K filmeknek első google keresésre kb 25mbps adnak meg bitrátára, tehát ha streamelni akarjuk akkor ez a minimum sávszél ami szükséges (gondolom én)."

Viszont ennek semmi értelme, mert 4K felbontás esetén jobb minőséget kapsz 25Mbps-sel, mint 8K-val. A Netflix 4K stream is 25-30Mbps körüli és nem éri el a 4K Blu-ray-ek minőségét :) 8K-hoz 80-100 Mbit simán kell, ha a videón egy területet kijelölve ugyanazt a minőséget tartani akarod, mint a 4K 25Mbit-en.

[ Szerkesztve ]

(#30) #82146048 válasza Xarina (#20) üzenetére


#82146048
törölt tag

Mondanám, hogy érdemes akkor onnan rendelni, de A/1-es vagy C/3-as régiójú lemezek kaphatók arra, nekünk meg B/1 kell.

(#22) hackeeeee: Nem grammarnazi, nem is szoktam másokat kijavítani, csak feltűnt egy ideje. A céges levelezésekben a tisztelet jeléül írhatják nagybetűvel, de vannak, akik túlzásba viszik, és sosem E/1-ben, magukról írják (ha ezt tapasztaltad, attól még helytelen :) ). Ez egy jó forrás. Na mindegy, ez nagyon off, csak gondoltam szólok :)

(#31) hackeeeee válasza zsolt501 (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A BD már egész megfizethető kategóriába került, de ahogy előttem is említették, itt az UHD az ami megnyomta a keretet elég rendesen..

Ezért is említettem, hogy sajnos azt nem tudom, hogy az UHD lemezeket a sima asztal gépbe való BD olvasó olvasó olvassa-e, de most már tudom, hogy nem.

Véleményem szubjektív...

(#32) Dilikutya válasza Cifu (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Teljesen változó. Szolnok melletti kisvárosban 30 Mbit Telekom ADSL van, meg egy megbízhatatlan kábeles sufniszolgáltató talán 60 Mbittel. Szolnok külváros, kertes övezet, ott a Telekom optika 1000 Mbittel, de Szolnok belvárosi társasházban, ahova most költöztünk, a Telekomnak 50 Mbit a csúcs, őket nyilván hanyagoljuk is a továbbiakban, viszont van DIGI, 500-ig tudja valószínűleg, az 1000-hez a honlap egyedi felmérést ír, de az úgyse lenne kihasználva, mivel nem élek film streammel, az Origin, Steam meg 20-30 MB/s-nél többel nem megy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) hackeeeee válasza #82146048 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, ezt akartam linkelni Én is, de már mindegy. Ebben is az szerepel lényegében, hogy nem helytelen. :) Az, hogy pont csak az Én sikerült nagy betűre, azért elnézést kérek, mert mindig mindet nagybetűvel szoktam írni.. Ha követed az hozzászólásaim nagyrészét, akkor valszeg ez is feltűnt.. Ez most így sikerült, de rugózhatunk rajta még egy ideig. Remélem azokra is rá szoktál szólni, akik kis kezdőbetűvel kezdik a mondatokat, és írásjelet tesznek a mondandójuk végére. :)

Szokás hatalma, plusz annak idején így tanították, hogy hivatalos formában nagybetű, és ha nem úgy írtuk, akkor bizony 1 jegy mínusz.. Megtanultuk, mert muszáj volt. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34) BiP válasza hackeeeee (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

Hivatalos levélben, meg úgy általában levélben (Ön, Te, Neked, stb.) indokolt lehet, fórumon nagyon szokatlan, és főleg az Én esetében furcsa is.

ON: PC-s Blu-ray olvasó önmagában már nem drága, sőt, az asztali sem, de a 4K képes viszont már nem olcsó.
Meg az valahogy semmi másra nem használható, nem multifunkciós. Dedikált eszköznek meg pláne drága.
A CD meg DVD korában az írható lemezeken tudtunk adatot tárolni, ma már a sima Blu-ray sem nem jó alternatíva erre, egyszerűen túl drága és macerás.

[ Szerkesztve ]

(#35) Lacccca87 válasza PuMbA (#29) üzenetére


Lacccca87
őstag

Na ezt jó tudni, akkor elég karcsú lenne az 25mbps. Azért 80-100 már tényleg nagyon kis rétegnek lenne elérhető.

Viszont az is biztos hogy a globálisan nézzük akkor a 4K tévék-re mondhatjuk hogy kezdenek elterjedni, az UHD már befutott aki vesz és olcsóbbat is vesz az már nem is tud kisebb felbontásban lassan, így erre lehet építeni most steam esetén. Netflixhez nem volt még szerencsém, de gyanítom hogy az a 25mbps bitráta az nem egy az egyben megy hanem tömörítve és olyan max 6-7mbps állandó kapcsolati sebességet vehet igénybe vagy ha bufferolva nézzük akkor is tüskékben 10-15mbps mehet fel, így lehetne hasonló minősíéget biztosítani ha nem ( feltételezhetően veszteséges) tömörítéssel közvetítenének.

(#36) #52588800 válasza Lacccca87 (#35) üzenetére


#52588800
törölt tag

Semmi gond az 1080p felbontással 4k TV - n.

(#37) Ijk válasza Lacccca87 (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egy BD50-es FHD filmnek 40-50mb/s a bitrátája. Akkor egy UHDBD-nek négyszer ennyinek kellene lennie, 8k-nak pedig 16x ennyinek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) #82146048 válasza hackeeeee (#33) üzenetére


#82146048
törölt tag

Az szerepel benne, hogy nincs olyan szabály, ami szerint bármelyiket nagybetűvel kellene írni, de hivatalos levelekben szokás az Ön és Önök a tisztelet jeléül. A nagybetűs E/1 viszont "horribile dictu", kimondani is szörnyű :) Nem megbántódni kell ezen.

(#34) BiP: Mi a gond a 25 és 50 gigás lemezekkel? Például azért is váltottam ezekre, mert a DVD DL-re írt képeket iszonyú lassan olvasta be a meghajtó. A Ft/GB arány sokkal rosszabb, mint egy HDD esetében, de azért különböznek is.

[ Szerkesztve ]

(#39) Ribi válasza Ijk (#37) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tömörítéstől függ a méret, sokan neten is azt írják nem nagyon vehető észre különbség 25 és 50-es BD között.

(#40) Ijk válasza Ribi (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem csináltam még vaktesztet, nekem a BD25 elég (ahhoz is kellene 4k-ra 80mb/s), de a bd50-eket rendre jobbnak érzem. Mindenesetre felbontástól függetlenül 20-30mb/s alá nem adnám, de ha a 4k bitrátája nem jobb egy BD50-nél akkor nem igazán látom értelmét. Ezért felejtősek egyelőre a streamek lemezzel szemben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom az illetőnek nem a matek az erőssége. Természetes hogy egy ilyen új termék eladása nagyon dinamikus növekedést produkál az elején, hiszen a nulláról indult. Ha tavaly csak 1-et adtak el, idén meg 10-et, már akkor is 10x növekedés van, miközben a volumen az semmi. A teljes piachoz kellene nézni a növekedést és mondjuk a DVD vagy a normál BD hasonló időszakához hasonlítani. Valószínűleg nagyon hamar a BD sorsára jut, ha nem csökkentik drasztikusan a felárat.

Bár van egy kisebb DVD-BD gyűjteményem, de már nem látom derűsen az optikai lemezek jövőjét. Az Apple erre is dobott egy meglepőt, hiszen egy árba kerülnek majd nála a 4k-s és FHD-s filmek, sőt a régi filmeket upgradelik ingyen, ha van 4k-s verziója.

A legstabilabbnak a Netflix, HBO Go és hasonló havidíjas előfizetés alapú megoldásokat jövőjét tartom, mert azokért szívesebben ad ki pénzt az ember, minthogy filmenként fizessen. Persze a jövőben lehet hogy a kiadók, jogtulajdonosok saját rendszert használnak majd, kihagyva az ilyen köztes cégeket. Ezért is gyártanak ezek a cégek saját sorozatokat, filmeket. (persze nem a magyarországi viszonyokat tekintve, mert az továbbra sem releváns semmiben)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Zanik válasza Zoltn (#11) üzenetére


Zanik
addikt

Mielőtt félreértene valaki. Van itthon a PC-ben blu-ray olvasó. Van egy Pio BDP-170-es lejátszóm, meg még egy PS4-esem, plusz vagy 100db eredeti Blu-ray kiadványom, meg vagy 250db eredeti DVD-m! (mert hülye gyűjtő vagyok :W ).

És van egy 4K-s TV-m is, és tök jó volna legálisan vásárolt UHD filmeket nézni itthon, de valahogy nem akaródzik megint többtízezer forintot kiadnom egy lejátszóra, és sérülékeny lemezekkel bajlódni. Vagy most vegyek egy XBox One S-t? :U
Ezért lenne jó ha végre kitalálnának egy kis méretű, könnyen sokszorosítható, modern adathordozót az optikai lemezek helyett!
Máskülönben maradnak a VOD-os megoldások (Netflix, HBO Go).

(#18) adamssss:
Mindig is jó érzés tudni, hogy az olyan hülyék mint én tartjuk el még a piacot, és így van miről rippeket készíteni! :(((

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43) Tigerclaw válasza Zanik (#42) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem lenne gond, ha mondjuk 100 dollárból kijönne egy 4k-s lejátszó és a filmek sem kerülnének 5-10 dollárnál többe. Maga a BD jó, a 4k is jó, csak láthatóan nincs rá fizetőképes kereslet...nem csak itthon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) #52588800 válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


#52588800
törölt tag

Sajnos még a normál BD lejátszó sem jön ki ennyiből és az FHD film sem.

(#45) adamssss válasza Zanik (#42) üzenetére


adamssss
veterán

Én is meg szoktam venni, ha nagyon tetszett és tudom, hogy még jó párszor meg fogom nézni, de 6-7k-t nem szívesen adok ipari hulladékért. (Amúgy nem te tartod el őket, hanem mindenki aki adathordozót vesz - Artisjus)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46) kalimist válasza Ijk (#40) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nem azért akkorák a BD lemezen lévő filmek mert szükség van akkora bitrátára hanem mert ki kell tölteni a lemezt. :) Egy 30 Mbit/s BD-ből lehet akár 10 Mbit/s x264-et csinálni és nem látsz minőségbeli különbséget. Persze ez nagyban függ magától a filmtől, hogy az mennyire szemcsés (grain=magasabb bitráta), mennyire tiszta (clean=alacsonyabb bitráta), akciófilm rengeteg gyors mozgással (magas bitráta), művészfilm sok állóképpel tele bokeh shotokkal (alacsony bitráta). Ugyanez a helyzet az ubd-vel (lemez kitöltve) is csak itt AVC helyett már HEVC van és a jelenlegi filmek 55-65 mbitesek, ami bőven elég de x265-tel lehet belőlük 25-30 mbites ripet csinálni és nem látsz különbséget.

(#47) #82146048 válasza Zanik (#42) üzenetére


#82146048
törölt tag

Szép gyűjteményed lehet. Mennyire sérülnek a Blu-ray lemezeid? Az enyémek karcmentesek, ennyi idő elteltével a DVD-k már szoktak karcolódni.
Egyébként ha van olyan cég, ami biztosan nem akarná leváltani, akkor az a Sony (a BDA miatt).

(#43) Tigerclaw: Jó lenne, de képtelenség olyan áron adni a filmeket. A lemezek gyártása még a legkevesebb, inkább nem lehetne nyereségre fordítani a filmekbe befektetett pénzeket.

(#45) adamssss: Nem. Ha nem veszik lemezen, cserébe jó sok írható BD fogy (ami inkább vinyó), akkor megszüntetik a forgalmazását.

[ Szerkesztve ]

(#48) Cifu válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

és a filmek sem kerülnének 5-10 dollárnál többe.

Már elnézést kérek, de megtudhatom, hogy te most melyik bolygón élsz? :DDD

Egy mozijegy Amerikában sincs 10 dollár alatt, de egy átlagos felnőtt jegy is inkább 12-15 USD, egy 3D filmre 15-18 dollár, egy IMAX filmre pedig csaknem 20 dollár.

Ha megvenni szeretnél mondjuk egy tavalyi blockbuster szintű filmet (pl. a The Magnicifient Seven-t) az Amazonon 1080p felbontásban, akkor ~15 dollárba kerül. Egy friss filmet, mint mondjuk a Wonder Woman-t akarsz megnézni (tehát csak 1x megnézni), az 5 dollár, ha megvásárolni akarod, akkor 20 dollár.

5-10 dollárból 4K-s filmet nem veszel, egyszerűen ennyiért nem fogják odaadni. Tök mindegy, hogy fizikai vagy digitálisan letölthető formában szeretnéd, ennyiért valóban régebbi filmeket kaphatsz csak még DVD-n is, nemhogy Blu-Ray-en...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) Zanik válasza #82146048 (#47) üzenetére


Zanik
addikt

A blu-ray lemezek alapvetően kevésbé sérülékenyek mint a DVD-k, de azért kell rájuk is vigyázni. DVD-nél se annyira a karcosodás, mint inkább a foltosodás/ragacsosodás a jellemző. Van ahol rétegek közötti ragasztó gyenge minőségű, máshol viszont a gyenge minőségű műanyagtok okozhat idővel elváltozást a lemez felületén.
A gyűjtemény elég nagy, asszony morog is miatta, hogy selejtezni kéne belőle (némileg egyet is értek). De manapság már sokkal kevesebb filmet veszek meg. Így is van már egy-két olyan film ami 2, vagy 3 különböző kiadásban is megvan (pl. Gyűrűk Ura, Alien). Utoljára a Logan digibook kiadását vettem meg.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50) Tigerclaw válasza #52588800 (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezért is került túl hamar leszállóágba a BD. Nálunk persze különösen, mert az itthoni szinkronos kiadványok duplájába kerültek az eredetihez képest. Egy idő után meg már akkor sem várható fellendülés ha igazítanak az árakon, mert egyszerűen perifériára kerül az egész Blu-ray mozizás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.