Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A km-számlálón kívül megnézném még mit gyűjt rólam az öreg skoda :DD
Attól tartok, a "hol járt a kocsi" kérdésben sokkal informatívabb lesz az ajtózsebben hagyott francia csipszeszacskó, mint a nem létező navigációs rendszer:)).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Eastman


Eastman
őstag

Hááát, elképesztő, hogy már milyen üldözési-mániások és konteósok az emberek! Miért pont engem akarnának... [random befejezése a mondatnak] :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) this is life válasza t72killer (#1) üzenetére


this is life
Ármester

A kérdés akkor válna kritikussá,amikor a gyártó megvonja/ná a garanciát a fedélzeti számítógép adataira hivatkozva mert pl : az üzem meleg állapot elérése elött rendszeresen túlterheled a motort . Csoda , hogy eddig nem lépték meg . A régebbi autók rendszere sebesség és ecu adatokat gyüjtöget , elvileg egy baleset után x idő adatait visszamenőlegesen le lehet kérni. Az újabbak pedig tippre azt is naplózzák , hogy miként ülsz a volán mögött , rendben van e az emésztőrendszered ..stb , mindent is naplóznak .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Adatvédelmi szempontból érdekes kérdés.
Számítógépnél, mobilnál van rá lehetőséged, hogy töröldd az adatokat pl eladás előtt. Vagy ha óvatosabb akarsz lenni, akkor számítógépnél elég az adathordozót megsemmisíteni, a mobil meg relatíve kissebb értékű eszköz.
Autónál milyen lehetőséged van amit sajátkezűleg el tudsz végezni és nem teszed vele tönkre a kocsit?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Eastman válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Háát, megmikrózni nem tudod. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"És amint ez a folyamat elindul, az autó minden olyan adatot átvesz a mobilról, amit a tulajdonosa el sem tud képzelni – tette hozzá.": nem, nem vesz át.
kamu.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) floatr válasza bambano (#6) üzenetére


floatr
veterán

Én bármilyen adatot el tudok képzelni - Han Solo után szabadon

De az ilyenekben az a szép, hogy az emberek ugyanúgy magukkal viszik a mobilt mindenhová, és használják mindenre, FB, google, miegymás. De most az autótól kell félni

(#8) bambano válasza floatr (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A vectrámban semmiféle csatlakozás sincs, amire telefont tudnék dugni.
Az insigniámban van. Amikor rádugtam a telefonomat, a telefonom mindenféle engedélyeket külön egyesével megkért. Ha azt mondtam, hogy nem, akkor az autó hiába erőlködött, nem töltött le semmit. pont.
Az autóm tudja naplózni a gps-t, az ecu-t, meg kb. a gyorsulásmérőket.
Abban egyetértek a cikkel, hogy túl sok személyes adatot naplóz, azzal nem, hogy mindent, ráadásul úgy naplóz mindent, hogy nem is tudok róla. de, tudok. és megakadályoztam azt, amit nem akartam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Necroman_Mk2 válasza bambano (#8) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A kutatás Amerikára vonatkozott, ott meg sokkal nagyobb hagyománya van az autókölcsönzésnek. Igaz, ez részben amiatt is van, mert ott a kötelezőt az emberre, és nem a járműre kötik. (Ez egyébként nem hülyeség.) Egy ilyen esetben simán elképzelhető, hogy a kevésbé óvatos kocsibérlőtől egy csomó adatot megszereznek.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#10) azbest válasza this is life (#3) üzenetére


azbest
félisten

úgy emlékszem a biztosításoknál már előfordul olyan lehetőség, hogy a jármű OBD portjára kötött adatgyűjtővel a biztosító személyreszabottabb árat mond. Avagy, ha nem adod az adataidat, akkor drágább a biztosítás.

(#11) bambano válasza Necroman_Mk2 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Sajnos amerikában az adatgyűjtésnek számos módszere törvényes, ami nálunk nem. úgy értem, az a gond, hogy ott törvényes és az a helyes, hogy itt nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) lory256


lory256
csendes tag

Hat az enyem semmit nem gyujt be :DD Pedig meg 70ezret se futott auto (igaz 15eves )

(#13) Peta


Peta
csendes tag

Opel Vivaro (2010-2014) gyári bluetoothos kihangosítós fejegysége addig nem volt hajlandó együtt működni a telefonnal, amíg a névjegyeket le ne tudta tölteni a telefonról. Már akkor rossz érzést keltett a dolog.

(#14) k-adi válasza Peta (#13) üzenetére


k-adi
nagyúr

wow

(#15) this is life válasza azbest (#10) üzenetére


this is life
Ármester

A biztosító részéről "érthető" lépés , de közel sem tartom etikusnak , amíg szórványos eset addig nincs is vele gond, ha a mindennapok részévé kezdene válni akkor azért kérdéseket vethet fel.

Peta
Pedig csak egyszerű oka van , ahhoz , hogy kiírja a kihangosító , fejegység ki keres , szüksége van a névjegyzék szinkronizálására , illetve ahhoz is hogy hívást kezdeményezz a telefonod kézbe vétele nélkül .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16) dabadab válasza Peta (#13) üzenetére


dabadab
titán

Amiatt pont szerintem kár aggódni, a kihangosítónál teljesen legitim az, hogy kell neki a telefonkönyv is, illetve az általam látott összes fejegység csak RAM-ban tárolta, szóval legkésőbb akkor, amikor kikapcsol a rádió, teljesen elfelejti.

DRM is theft

(#17) Reggie0 válasza azbest (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Jah, ez angliaban is lement. Aztan amikor mar mindenki hasznalta az ODB-s fost vegul ugyan olyan draga maradt a biztositas, mint elotte, csak azota minden apro szarba bele tudnak kotni es nem fizetni. Csak a biztositok jarnak jol a vegen.

(#18) tomazin válasza Reggie0 (#17) üzenetére


tomazin
veterán

Szerencsere az emberek nagy resze kelloen retardalt ahhoz,h elhiggye h milyen jo lesz neki es beveszi a total ceges bullshitet.

Nevjegyzek: a kihangosito ki tudja am irni a telefonszamot is, ha nem kap hozzaferest a nevjegyekhez. Szoval, ha te nem akarod megadni, akkor is mukodjon a csoda rendszeruk. Sot mondok jobbat: hangositsa ki a hivast anelkul,h barmilyen adatot behuzna.

[ Szerkesztve ]

(#19) Namelesske válasza this is life (#3) üzenetére


Namelesske
addikt

Ehhez az is kell, hogy megfelelő információt adjon a rendszer arról mi számít rendeltetésszerű használatnak. Maximum javasolhatnak, de nem hiszem hogy jogszerű lenne valami bérlésen kívül ezzel szankcionálni a parasztot, bár olyan világot élünk amikor óránként kell fizetni az önvezetésért, meg szezonálisan kell előfizetni ülésfűtésre... Úgyhogy kussolok és élvezem a 8 szelepet.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#20) Reggie0 válasza tomazin (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve a penz az ur, 10 forintert az anyjukat is eladna a tobbseg.

Ha lassan tolti be a nevjegyzeket, akkor nincs gond, nem cacheli.

[ Szerkesztve ]

(#21) this is life válasza Namelesske (#19) üzenetére


this is life
Ármester

Az iparban már alkalmazzák John deere ,scania...stb .
A kérdés inkább az , hogy mikor szivárog le eme ficsör .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#22) Namelesske válasza this is life (#21) üzenetére


Namelesske
addikt

Ukrajnában törik fel ezerrel őket.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#23) this is life válasza Namelesske (#22) üzenetére


this is life
Ármester

A scanianak épp az az egyik tiltott hely , fedélzeti rendszer bedrótozva a központba , garancia fosztó tényező a keleti fuvar vagy tankolás .
Nem mindenkinél lehet járható a hackelés. Ismerős elbeszélésére hagyatkozok ez ügyben, kb fél éves vasat hajt , a nyerges szoftvere kb mindent naplóz és jelent . Lehet , hogy ő választott rossz garanciális feltételeket, specifikációt .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#24) Namelesske válasza this is life (#23) üzenetére


Namelesske
addikt

Tudsz erről linkelni valamit? Ilyenről még nem halottam hogy újra nyitották a vasfüggönyt.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#25) this is life válasza Namelesske (#24) üzenetére


this is life
Ármester

Megpróbálok utána járni , google-n keresve én sem találtam a nyomát , a külsős beszállító (sofőr) elbeszélésére hagyatkoztam az ügyben .
Annyi valóságalapja lehet a dolognak , hogy az Ukrajnában kapható gázolaj minősége hagyhat kívánni valót maga után, emiatt a gyártó elzárkózhat a garanciális javítástól , mert a fedélzeti rendszernek hála képes bizonyítani az igazát, a jogfosztó tényeket be tudja bizonyítani . A proaktív szerviz és karbantartás része lehet ez a buktató, amit ismerős emlegetett , ha müszaki gondja van , lényegében nem is kell jeleznie a gyártó felé , mert megteszi a jármű helyette .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#26) Rodi 4.80 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Számítógépnél, mobilnál van rá lehetőséged, hogy töröldd az adatokat pl eladás előtt

Felhőbe megy minden, nem tudsz törölni :)

(#27) joghurt válasza bambano (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Amikor vettem a kocsim, akkor ott voltak benne az előző tulaj telefonszámai, és kedvenc navigációs célpontjai.

Bluetooth párosítás után pedig kéretlenül átveszi pl. a teljes telefonkönyvet. Ami annak fényében különösen vicces, hogy bejövő hívásnál telefonszám alapján nem tudja megmondani, ki keres.

A tej élet, erő, egészség.

(#28) this is life válasza Namelesske (#24) üzenetére


this is life
Ármester

Megkérdeztem az ismerőst , azt mondja , úgy működik a kizárás, hogy ha motorhiba van , akkor a fedélzeti rendszerről lekérik az adatokat , gps, tankolás hol és miként történt , ellenőrzik az üzemanyag minőségét , és ha gps szerint kint tankolt kétes minőségű üzemanyagot akkor érvényteleníthetik a garanciát felhasználói hibára hivatkozva .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.