Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Nekem nem is ez a meglepő, hanem, hogy csak az appok 60%-ánál találták ezt... :U

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) maczika


maczika
csendes tag

Kézfeltartással jelezhető a meglepődöttség.

"sok appba be sem kell jelentkezni, anélkül is küldi a szoftver az adatokat – a felhasználók pedig nem is tudnak minderről" Ez a kémkedésre használt szoftverek egyik kritériuma.

A hasonló napvilágot látott tanulmányok semmiféle gyakorlati hatással nincsenek az eszköz/apphasználati szokásokra.

(#3) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Úgy látom érik egy mobilos VM-féle megoldás...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4) vzozo válasza ledgeri (#3) üzenetére


vzozo
senior tag

Androidon van valami ilyesmi, legalábbis nálunk a cég pár hónapja meglépte, hogy a munkahelyi cuccok egy "work" profilba kerültek át. Ebből elsőre én annyit látok, hogy pl. ha fényképezek (ami a privát profilban van, oda ment), egy számlát amit le kéne adnom elszámolásra, akkor nem tudom a céges levelezőbe csatolni. Először privát címemre át, ott fogad. továbbküld a céges címre, onnan csatol...

Illetve a névjegy / telefonkönyv kezelés is eléggé elkefélt lett, mert minden kontaktom a céges exchange-ben volt - na azokból semmi se látok már.

(#5) ledgeri válasza vzozo (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

" egy "work" profilba" Egy darab a cégnél vagy mindenkinek külön másik, ami munkás, más hozzáféréssel pl osztályonként, de egy rendszergazdálkodás alatt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) Tüzi

Amíg nem lesz komolyan (mondom, komolyan) szankcionálva ez, addig nem lesz semmiféle változás.
Majd a teljes árbevétel 30-50%át kell leadni bünti gyanánt, majd akkor.
De ezek a szotyipénzek... ezek kb olyanok mint a magyar közmédiát ért komoly bírságok... mögöttük a ner-rel a háttérben...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) vzozo válasza ledgeri (#5) üzenetére


vzozo
senior tag

Passz, én sima melós vagyok a bányában. :))

(#8) ledgeri válasza vzozo (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Átlagosan 10,6 külső félnek továbbítottak adatokat a szoftverek.": ezek az appok valami hasznosat is csinálnak, vagy csak tolják kifelé a lopott infót a forgalmi limited kárára?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) ricsip válasza ledgeri (#5) üzenetére


ricsip
addikt

Nem érted.
Van a telefonod, ami android. Mindent 1 felhasználó (az esetek 99,9%-ban a belépett google fiókos user) nevében használsz, ahogy a normális átlagemberek. Aztán jön a parancs, hogy telepíts egy céges Mobile Device Management (MDM) szarságot az app store-ból a telefonra. Ilyen pl. a MobileIron nevezetű, keress rá.
Ha ez felkerült a telefonodra, bekonfigurálja magát a munkahelyed IT-ja által meghatározott szabályok szerint. Ekkor a telefonodon megjelenik az emlegetett "work profil". Ami annyit tesz, hogy a telefonodon belül lesz egy elkerített rész azoknak az alkalmazásoknak, amik a "céges sapkát hordják". Gyakorlatilag egy második app lista a telefonodon futtatható céges alkalmazások listája. Ezeket az alkalmazásokat pl. a munkahely saját privát google-store-jából tudod telepíteni. Amelyik app-ot a munkahelyi app store-ból telepítetted, az az elkülönített "work" részen fog látszódni. Lehet pl. gmail app-ból telepítve a megszokott, és mellette még egy "work"-ös is. Amit a work-ös gmail-ben csinálsz, abból semmit nem fogsz látni a hagyományosban, és fordítva. Kb. mintha egy virtualizált konténerben futtatnál egy VM telefont a fizikai telefonon belül. A hagyományos és a work profil között nem lesz átjárás. Ilyenkor jönnek a fentebb említett szopások, hogy csinálsz valamit egy hagyományos részben futó alkalmazással pl fotó app, amit utána a work profilban futó alkalmazással dolgoztatnál fel pl. work gmail app, és nem fogsz tudni hozzáférni a work gmail-ból a normál területen tárolt fotókhoz. Vagy az említett telefonkönyv, ha a kontaktokat a munkahelyi fiók alatt tárolod pl. munkahelyi exchange szerveren, a normál módban futó tárcsázó app csak a normál gugli fiókod kontaktlistájához fog tudni hozzáférni.

-

(#11) vzozo válasza ricsip (#10) üzenetére


vzozo
senior tag

Pontosan valami ilyesmi - kösz a technikai összefoglalót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.