Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troller


troller
senior tag

Apu kezdődik!!
:D

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2) ntomka


ntomka
nagyúr

Kínos.

ツ Headphones on - World off

(#3) Spancho


Spancho
őstag

"Több embert kellett kimenteni mert eltévedtek" :D
Beszarás , mennyire megbízható térkép lehet :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) persil


persil
nagyúr

Egyáltalán ki az a barom, aki képes magát 100%-ban egy mobiltelefon térképére bízni... ?

Annyi eszük nincs, hogy magukkal vigyenek egy térképet? Hát az ilyen tévedjen is el!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Vajon ezért kap majd pert az Apple? :P

(#6) rt06 válasza persil (#4) üzenetére


rt06
veterán

es ha a terkep is nyomdahibas, akkor dogoljon is meg a barom, aki hasznalta? miert nem tanult meg a csillagokbol tajekozodni a hulye gyoker?
mi a fenenek vinne magaval egy abrosznyi papirdarabot az ember, ha az egesz elfer a telefonjan is?

gondolom te mindenrol kuldesz taviratot is, amit email-ben, vagy sms-ben kuldtel el, mert az megiscsak papiralapu, mig utobbiak a szar telefonon, meg a zinterweben vannak - nem is ertem, kik azok az allatok, akik 100%-ban a telefonjukra bizzak a kommunikaciot...ohh, wait, a fejlett civilizacio java

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) Zirowe


Zirowe
nagyúr

"70km-re rekedtek", "víz nélkül"

Miért, visszafele nem megy a kocsi, esetleg nem esett le, hogy a közeli célpont mégsincs olyan közel?

Amúgy csak rosszul tartották a telefont. ;]

rt06: ha nekem máshol van dolgom, előtte mindig neten utánanézek, hogy nagyjából tudjam mi az útvonal, aztán útközben gmaps, külföldön pedig igo, ha nagyon nagy gáz lenne, akkor meg ablak le és megkérdezek egy bennszülöttet.
Érdekes módon még egyszer sem sikerült így és ennyire eltévedni, de lehet bennem van a hiba.
Ja, és persze nem almás cuccokat használok. :U ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) persil válasza rt06 (#6) üzenetére


persil
nagyúr

Trollkodásban nyerő vagy, szövegértésben viszont kissé alulmaradsz.

A lényeg, hogy ha idegen helyre mész, akkor ne egy eszözre támaszkodj, hanem mellé minimum vigyél el egy - kurvára nem abrosznyi, hanem néhány négyzetcentire hajtogatható, kesztyűtartóban kényelmesen elférő - térképet, illetve tájékozódj előre, mielőtt elindulsz.
Innentől kezdve, aki képes egy darab mobillal nekivágni az ismeretlennek, az rohadtul meg is érdemli, hogy eltévedt.

Sms-nek, email-nek ehhez semmi köze.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9) Dany007 válasza persil (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja, tehát akkor megint visszakanyarodtunk oda, hogy nem az Apple maps a szar, hanem a júzer aki megpróbálja használni... :U

(#10) ntomka válasza Zirowe (#7) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ausztráliáról beszélünk. Kicsit mások a távolságok, mint itt. Ha kimész a városból 70km-re, jó eséllyel még egy gyíkot sem fogsz találni, nem hogy bennszülöttet. :)

De abban igazad van, hogy 70km után feltűnhetne, hogy valami nem okés...

(#8) persil: A papír alapú térképet is ugyanolyan emberek készítik, mint az elektronikus térképet. Csak furcsa mód az apple térképe körül sokkal több a hiba, mint bárhol máshol. Érdekes módon a google térképre nem panaszkodik senki, mert az amit ismer, azt jól ismeri, amit meg nem azt nem is kérhetjük számon tőle.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#11) Jhonny06 válasza persil (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egyetértek. Ez kb. olyan, amikor lehet hallani, hogy a GPS miatt lehajtott a hegyről, stb. Ez csak egy eszköz, attól még az utat és a táblákat nézni kell és tájékozódni magadtól. Gondolom az a nemzeti park se a semmiből termett oda, ott is van tábla stb. Bármennyire is elbaszta az Apple ezt az alkalmazást, ez user error.

(#12) vgergo válasza persil (#8) üzenetére


vgergo
aktív tag

Én sokkal jobban megbízok a mobilomon lévő gps-be, mint a papír alapú térképbe.
Pl.: túratérképeket papír alapút kb 10 évente frissítik, míg az elektronikusat 2-3 havonta.
Telefonon a térképfrissítés pár "kattintás".
Papíralapú térképnél elmenni a boltban és venni újat, ha van.

(#13) persil válasza Dany007 (#9) üzenetére


persil
nagyúr

Danny07, ntomka és vgergo
Még mindig nem jött át a lényeg. Nem az apple megvédése a célom. Sőt, tekintsünk el az apple-től, bármelyik céget írhattuk volna.
A lényeg, hogy, ha ismeretlen helyre mész kirándulni, akkor ne bízz meg egyetlen egy eszközben. Legyen nálad több(mondjuk a mobil mellett rendes térkép, egy iránytű és mondjuk nem árt, ha makogsz 2-3 szót az adott nyelven, hátha arra jár valaki).

Az apple térképe szar. Oké. Ettől még felelőtlenség és user error, ha képes valaki csak a telefonra hagyatkozni.

Jhonny06
Pontosan így van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) ntomka válasza persil (#13) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ebben igazad is van, nem mondtam, hogy nincs. :)

ツ Headphones on - World off

(#15) persil válasza ntomka (#14) üzenetére


persil
nagyúr

Köszönöm, értjük mi egymást :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#16) Dany007 válasza persil (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, van bent júzer error is. :K
Bár a mezei navigációk is szoktak tévedni kisebb utcákban, azért az elég szomorú, hogy ha már van egy ilyen eszköz, legyen bármibe is integrálva nem elegendő a biztos tájékozódáshoz.
Hiszen ha előre megnézem térképen bejelölgetve merre kell mennem akkor már nagy valószínűséggel nem lesz szükségem navigációra - városon kívülre gondolok -. Aztán ha valami közbejön, útlezárás, baleset egyéb miatt kerülnöm kell, akkor szintén jó hogy a navigációnak ez egy gombnyomás, míg nekem újra elő kéne kapni a térképet és végignézni az alternatív útvonalakat.
Szóval szerintem az lenne a normális ha egy ilyen eszközben illetve szoftverben lehetne bízni.

[ Szerkesztve ]

(#17) rt06 válasza persil (#8) üzenetére


rt06
veterán

mondjuk tok mokas, hogy te trollozol azok utan, hogy lehulyezel mindenkit, aki igy a 21. szazadban nem egy szar elavult, papir alapu adattaroloval a zsebeben rohangal (pontosabban masokat erre buzdit)
nem kevesbe mokas, hogy a szovegertesemet kritizalod, holott pont te vagy az, aki keptelen felfogni, amit leirtam (tavirat vs sms)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18) Remus389 válasza persil (#13) üzenetére


Remus389
veterán

az a baj hogy látatlanban beszélsz, szerintem te is simán eltevedtel volna ha az iphone -od benavigal a parkba téged

képzeld el ha életedben először vagy azon az Isten háta mögötti helyen...

autoztal arrafelé? én úgy képzelem el hogy a városba illetve a nemzeti parkba vezető út tök ugyanúgy néz ki, lehet vandalok kidontottek a táblákat, nincs semmilyen tampontod

és az okos Apple térkép a rossz irányba viszik őket

hagyjad már ezt a papír alapú marhaságot, egyrészt nem biztos hogy tudtak venni arról a részről (ha valaki életében először jár arra ), vagy elavult

meg lehet kérdezni egy kamionost persze, de minek ha az Apple iphone "tudja" merre kell menni, utólag mindig könnyű okoskodni meg lehulyezni...

így is szerintem 10 emberből 1 tevedhetett el, akik kicsit lazabbak és megbiztak hibásan az Apple termékben

az is lehet terkepuk is volt egyeseknek, de az iphone azt mondja akkor biztos úgy van....

hiába hulyezed le ezeket az embereket, lehet egyik -másik nagyon okos, csak megbiztak a kutyujukben

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19) #95561216 válasza persil (#8) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kétlem, hogy sokra menne a térképpel, miután eltévedt. Ha meg előtte mindig megnézed, akkor gyakorlatilag felesleges a telefonos.

[ Szerkesztve ]

(#20) hito


hito
nagyúr

Én úgy látom, hogy itt is kettőn áll a vásár, mint egy kapcsolatban a megcsalásnál. Két hülye kell ehhez a dolgohoz is: egy alma és egy vérbeli jenki (átvitt értelembe). Nem lehet csak az egyiket hibáztatni.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21) tome.jr


tome.jr
addikt

Kíváncsi lennék a megmentett emberek ezek után mit csináltak szeretett iphone készülékükkel. :)

(#22) McSpy


McSpy
őstag

Azért ha az ember helyi akkor nem kell neki ilyen kütyü,de ha országbéli,akkor van szája és megkérdezi ha gáz valami,ha külföldi,akkor meg minimum jól felkészül,és visz magával más eligazodáshoz szükséges eszközt,vagy utánanéz hogy a rendelkezésre állo eszközei mennyire pontosak,már jó ideje lehet tudni hogy Apple térképei sz...k,és űgy látszik egyenlőre azok is maradnak :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#23) bambano válasza persil (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha tomtomot, garmint, igo-t, egyebet használsz, azokkal nincs ilyen gond, csak az apple térképével. aki apple térképet vett/akart használni, az teljesen jogosan gondolta, hogy az is jó, mint a többi, mert mi mást gondolt volna.

Ehhez képest az almás bevitte a susnyásba, hogy ott haljon meg.

Szóval aki apple cuccot vesz, annál legyen papiros térkép, meg postagalamb, mert az sms küldő alkalmazásban is lehet bug, egy bazi nagy vuvuzela, mert a telónak egyéb baja is lehet, meg külön wifi ap, mert ha rosszul fogja a telót, akkor nem fogja meg a wifi adókat, és legyen nála egy gramofon is, mert az itunes-ben is lehet bug? Remélem, ennyi után érzed, mekkora ökörséget mondtál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) floatr válasza rt06 (#17) üzenetére


floatr
veterán

Talán mert azok a nyomorult elavult retkek egyelőre jóval nagyobb megbízhatóságúak, mint jelenleg bármilyen kibeb.szottul zsírmodern ketyere, ami fél nap alatt lemerül, napsütésben nem látható, és ha leejted nem csak poros lesz.
Az ócska papírtérképeket már több ezer éve csiszolgatják, és kb ennyit kell majd várni az apple mapsre is, mire el tud megbízhatóan navigálni Canberrából Cairns-be az Antarktisz kihagyásával.

(#25) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Nem is az útmenti táblákat kell nézni... minek azt összeegyeztetni a GPS áltat mutatottól...

-.-

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:D

"kis" különbség, hogy itthon pár órai gyaloglással civilizáltabb helyre lehet jutni 99%-ban egy nemzeti parkból, de ausztráliában azért neccesebb, mérgeskígyók, pókok, 0 víz, trillió celsius hőmérséklet, szóval igen, balhé :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) persil


persil
nagyúr

Jézus mennyi értelmetlen troll harapott rá a már rég kibeszélt dologra, úgy, hogy még csak fel sem fogták az egész mondanivalóját.

Az értelmesebbjének még egyszer utoljára leírom:
"Az apple térképe szar. Oké. Ettől még felelőtlenség és user error, ha képes valaki csak a telefonra hagyatkozni."

Aki ezt nem képes felfogni, az ignoráljon, ha kérhetem.

Rémusz te meg amúgy is a ph frőtrollja vagy, szóval...

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Ausztrália :DD

(#29) Mr.Csizmás válasza persil (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

röviden: az emberi hülyeséghez való jog platformfüggetlen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) Glenda válasza hemaka (#28) üzenetére


Glenda
addikt

[link] :D

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) floatr válasza hemaka (#28) üzenetére


floatr
veterán

;)

(#32) persil válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


persil
nagyúr

Hah, +1!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#33) #54715584 válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


#54715584
törölt tag

+1 :DDD

(#34) rt06 válasza floatr (#24) üzenetére


rt06
veterán

ahhoz kepest, hogy evezredek ota csiszolgatjak, rendre kerul a kezembe hibas terkep (masmilyenre nem is igazan emlekszem, egy regi katonai terkep volt talan az, ami megkozelitoleg hasonlitott a tajra)

az meg, hogy fanboy vagy, senkit nem erdekel, a hangsuly nem az apple-on van
mint bambano irta, tobbsegeben vannak annyira megbizhatoak az elektronikus terkepek, hogy azok hasznalhatoak, az apple-nel most pont nem egy ilyen van (persze nem kell milimeterre kovetni az elektronikus terkepet sem, de a papiralapu is nekivisz a folyonak, az erdonek, a hazaknak, ha lepesre koveted - ne legyunk mar ennyire hulyek, pusztan mert szimpatizalunk, vagy nem szimpatizalunk egy ceggel)

az egyetlen, amiben igazad van, hogy ha valaki van olyan hulye, hogy az antarktiszon keresztul akar menni barhova is, az megerdemli, de aki csak egy nemzeti park tuloldalatra akar eljutni, annak ne kelljen mar egy hatizsaknyi terkepet magaval hordania (mert ki tudja, melyik szar kozuluk)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) Jhonny06 válasza bambano (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mivel nem a térkép vezet, hanem te, ezért csak te viheted be magad a susnyásba. Nyilvánvalóan vannak táblák mindenhol és szemed is van, meg eszed (nem), amivel észleled, ha valami nem stimmel.

(#36) persil válasza rt06 (#34) üzenetére


persil
nagyúr

"ne legyunk mar ennyire hulyek"

Látod a lényeget te magad is leírod.
Az ember elmegy az ismeretlenbe kirándulni. Ne legyen már ennyire hülye. Előre lehet tájékozódni, esetleg több térképet megnézni stb stb stb.
Az apple térkép fos, rendben. De ettől még hibás, akit e miatt menteni kellett. (lol)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37) bambano válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, mit fogsz mondani, ha a papír térkép visz be a susnyásba?
ezeket a cuccokat azért csinálják, hogy megbízz bennük. pont.

egyébként ha a papírtérképre vonatkozó javaslatot úgy értelmezem, hogy legyen nálad egy másik adatforrásból dolgozó, másik architektúrára épülő tartalék (ami ettől a témától elvonatkoztatva egyébként egy jó gondolat), akkor nekem ez azt üzeni, hogy legyen nálam egy galaxy SIII. :P

viszont most már tudjuk, hogyan gondolták megoldani az új cupertínói főhadiszállás megújuló energiával való ellátását. merthogy ettől a műsortól szegény Jobs forog a sírjában, az tutti :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) rt06 válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


rt06
veterán

az eredeti hirt elolvasva kiderul, hoyg mar eleve a susnyasban voltak ("...a number of motorists were directed off the beaten track...")

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39) rt06 válasza persil (#36) üzenetére


rt06
veterán

nem vagy te ep, kerlek a tovabbiakban hanyagold a hulyesegeid iranyomba valo erolteteset

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) dajkopali válasza bambano (#37) üzenetére


dajkopali
addikt

teljesen igazad van: ez az ausztrál ugyan marginális probléma (és egyébként árulkodik a kütyükre való ráhagyatkozás nem feltétlenül üdvözlendő erejéről), itt inkább arról van szó, hogy Tim Cook lehet, hogy nem akkora vadállat vezetőként, mint Jobs, viszont úgy tűnik, nem is képes azt minőségi szintet biztosítani az Apple-nek, amitől ez a cég az lett, ami

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#41) Dr. Romano válasza troller (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

adjál nekem is, most jön a legjobb rész

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#42) floatr válasza rt06 (#34) üzenetére


floatr
veterán

Kezdjük azzal, hogy valóban: papírtérkép fanboi vagyok, ha erre gondoltál. Nagy- és kisléptékű, úthálózatos v túristatérképek -- egyre megy, ritka az amikor nem jön jól egy paprtérkép. Meg persze hozzávaló ész, hogy az ember ne kövesse vakon a "kanyarodj jobbrá"-t az egyirányúval szemben.

Ami a hírből világít, hogy immáron sokadjára és hivatalos szervek részéről is elhangzik, hogy ez egy rakás katyvasz, és sokadjára lehetne észrevenni, hogy csak a márka...hűek, fanboiok, és consumeridióták tudják elhitetni magukkal is, hogy ez így nekik jó. Amikor először vettem okostelót, akkor igóval együtt adták, gyakorlatilag amiatt döntöttem mellette, mivel tetszett h nem kell még egy eszköz, ha alkalmi PNA kell. Azóta a gmaps-el is futottam volna csöcsre a találati lista hülyeségei miatt, ha nem tudom h nagyjából hova kéne menni, de az sem térképhiba miatt volt, inkább az én hülyeségem miatt, hogy pl a kerületet nem adtam meg, ő meg biztosra vette, hogy az általa jónak vélt kerület az.

Ez a dolog viszont állati nagy hiba, bárhogyan is szeretnéd csavarni a dolgot, és nemhogy másodlagos információnak sem elégséges, hanem egyenesen semmire sem jó.

Ami pedig az iróniát illeti, kicsit mókás látni, ahogy te bemondogatsz dolgokat, és másokon leméred, hogy mennyire nem veszik le, de néha neked sem megy a dolog, amikor neked szól...

(#43) Remus389 válasza persil (#27) üzenetére


Remus389
veterán

"z apple térképe szar. Oké. Ettől
még felelőtlenség és user error, ha
képes valaki...."

pedig pont azt kommunikaltak hogy ennyit fejlődött, annyit javitottak rajta

ha az ember vesz egy 800 dolláros ketyeret, elvárja és könnyen elhiszi hogy hibátlan

mondom utólag könnyen okoskodsz..., és mint mondtam, ha volt is náluk térkép, az is lehet elavult vagy pontatlan, tehát választani kell melyiknek hiszünk ....

a lényeg, ha valaki hibázik (mondjuk ezesetben az iphone hibázott ), az emberi dolog (ugye nem a terkepnek hanem rabiztak magukat az Apple -re ), utálom az ilyen utólagos okoskodokat akik utólag megmondják hogy kellett volna, pluszba még le is hulyez, közbe akár te magad is simán rabiztad volna magad, honnan a fenebol lehet ezt előre látni???

és sokan a high tech iphone -nak hittek mint a low tech terkepnek

Rémusz te meg amúgy is a ph
frőtrollja vagy, szóval...

ez megtisztelő, köszönöm

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#44) floatr válasza persil (#36) üzenetére


floatr
veterán

Azért itt meg kéne állni egy pillanatra, hogy kit hogyan vernek át. Lehet huhogni, de a vásárlókat baromira meg tudják vezetni félinformációkkal. Egyik nap a t-ben ácsorogtam, és egy samu promós hölgy egy 50-60 körüli (nem hülye) házaspárt 10 perc alatt átnevelt; nyomógombos csaknokiáról indultak, később már középkategóriás samukat babráltak, majd amikor léptem, már a 10es tabot nézegették, hogy hűűű meg hááá, és csak ennyi. Ott is elhangzott párszor a navi, simán el tudom képzelni, hogy ez megy máshol, akár iphone-nal kapcsolatban is: "okos", "email", "netezni", "fényképező", és wáá just works "navigál", és nem csak 10%, aki ezt megeszi. És elég csak egy kicsit nem érteni hozzá, és már meg is vagy vezetve.

(#45) rt06 válasza floatr (#42) üzenetére


rt06
veterán

alljon meg a menet, sehol egy szoval nem mondtam, hogy ez a terkep jo - ha ezt maskent latod, valamit rutul benezel, ha ezt allitod, hazudsz

amivel nekem gondom van, hogy egy konkret terkep hibaja (hibai) miatt, azt a vallashaboruval kombinalva egyesek temetik az elektronikus terkepeket (pontosabban az apple fikzas aldozatava valik a terkepek ezen formaja)

megneznem, hogy a sok okoskodo kozul ki az, aki tobb terkepet visz magaval (legyen az akar papiralapu, akar elektronikus formatumu), csak azert, mert az egyik biztos szar
meg ugy altalaban erdekelne, ki tud az okoskodok kozul egyaltalan normalisan terkepet olvasni (kizavarni ejjel a pusztaba egy terkeppel, meg egy tajoloval es megmondani, hova menjen - nem varos, meg utca, hanem egy masik pont a pusztaban)

emellett otvabbra is csak bambano hozzaszolasara tudok tamaszkodni, s kerdeznem, kinel van a telefonja mellett postagalamb, vuvzela, wifi ap, gramofon, hataridonaplo, telefonkonyv, fenykepezogep, videokamera, pusztan azert, mert ami a telefonban van, az lehet szar

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46) atike


atike
nagyúr

Szerintem almától függetlenül azok az emberkék kb mindennel eltévedtek volna... :U Tök jó, hogy ott tartunk, hogy az útszéli jelzőtábláknak szinte már értelme sincs... Az ilyen "okosok" szorulnak be a híd alá kamionnal... :D

Ez kb olyan, mint az egyik haverom, aki minden áron kölcsön akart kérni egy GPS-t, mert menni kellett neki Kazinbarcikára Debrecenből... Mondom minek ahhoz GPS? A válasz: Miskolc átmenni GPS nélkül lehetetlen... Pfff... Gratulálok... :((

(#47) Dany007 válasza rt06 (#45) üzenetére


Dany007
veterán

"emellett otvabbra is csak bambano hozzaszolasara tudok tamaszkodni, s kerdeznem, kinel van a telefonja mellett postagalamb, vuvzela, wifi ap, gramofon, hataridonaplo, telefonkonyv, fenykepezogep, videokamera, pusztan azert, mert ami a telefonban van, az lehet szar"

Egyébként ez a lényeg. Ha egy elektronikus kütyü egyik funkciójában nem bízhatunk meg, akkor gyakorlatilag egyik másikban sem, mert mindegyikkel előfordulhat, hogy problémás / bugos lesz.
Viszont ha jelen esetnél maradva a navigációs bizalmatlanság miatt plusz egy papír alapú térképet is vinnünk kell magunkkal, mert biztos ami biztos alapon, akkor ennyi erővel tényleg vihetnénk postagalambot, zenelejátszót, naplót, fényképezőt meg a többit... Mert bármelyik másik alapfunkció (mert a navi az az) tönkremehet...
Ez pedig nyilván nem opció.

@#48) persil :

"Ha elindulok valahová kirándulni, számomra ismeretlen helyre, akkor:
1. Tájékozódok.
Vagy
2. Áh, szarok mindenre, hisz itt a telóm, baj nem érhet

Melyik esetben vagyok idióta?"

Na de mi van akkor, ha az elmúlt 6 évben az ilyen és hasonló mobil szolgáltatások / térképek, navik elvitték őket kirándulni mindenhová, kifogástalanul, problémamentesen.
Akkor miből kellett volna gondolni, hogy most az iOS6-tal jött map szoftver majd jól beszivatja?
Az amit mondasz az helytálló akkor ha az ember életében először csinál ilyet mobiltérkép segítségével. Nyilván elsőre nem biztos, hogy rá kell hagyatkozni. No de ha az ember már 5-6 éve ezt csinálja, akkor miből kéne feltételezni hogy mos be fog vinni a susnyásba, mikor az elmúlt 5-6 évben se vitt be.?

[ Szerkesztve ]

(#48) persil válasza rt06 (#45) üzenetére


persil
nagyúr

De akkor most már, ha így belementük, kezdjük már megérteni egymást!

Én értelek és megértelek, sőt igazat is adok dolgokban.
DE, és itt jön a nagyon fontos rész:
Ha elindulok valahová kirándulni, számomra ismeretlen helyre, akkor:
1. Tájékozódok.
Vagy
2. Áh, szarok mindenre, hisz itt a telóm, baj nem érhet

Melyik esetben vagyok idióta?

Igen, hibás a térkép, igen hibásan kommunikálják, hogy egyre jobb, igen hiba, hogy az ember nem bízhat meg a 800 dolláros kütyüjében. De attól, hogy az ember - bármi történhet alapon - bedob egy 2 dekás levélméretűre hajtogatott térképet, esetleg előre tájékozódik itt-ott, még nem lesz se ősember, se maradi.
Ha viszont képes úgy elindulni, hogy csak és kizárólag egy mobilra hagyatkozik, akkor az bizony hiba. Nem kicsi, hanem nagy. És felelőtlenség. Lehet ezt fokozni, de emberünk ez esetben hülye.

"kinel van a telefonja mellett postagalamb, vuvzela, wifi ap, gramofon, hataridonaplo, telefonkonyv, fenykepezogep, videokamera, pusztan azert, mert ami a telefonban van, az lehet szar"
Ezt kérlek hagyjuk ki a beszélgetésből jó? Már akkor is ordas nagy baromság volt, mielőtt leírta volna...
Semmi köze ennek a hülyeségnek se a cikkhez, se az eltévedéshez, se semmihez.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#49) Remus389 válasza persil (#48) üzenetére


Remus389
veterán

azzal nem szamolsz hogy Ausztrália kicsit nagy ország, és sajnalnak 5-10 dollárt egy olyan térképre ami azt a elhagyatott, ritkán lakott részt mutatja

ráadásul 1* járnak arra

miért ha neked le kéne kocsikazni innen spanyolba akkor veszel ausztria +svájci +francia +spanyol térképet????

miközben ott a navi? na ugye... szívesen megsporolja az ember mint veszodni ennyi salataval

mondom utólag mindig mindenki nagyon okos...

és egyébként is, ezer emberből ha hármat megteveszt az Apple, de az a 3 is már sok, miért itthon nincsenek kevésbé gondos emberek? dehogynem

rosszra bízták magukat páran, ennyi, nem kell ettől lehulyezni őket, kicsit lazabbak voltak, és ha tudják előre nyilván jobban odafigyelnek

azonkívül szvsz ugyanolyanok ott az utak, lehet táblák nem voltak (mert ellopták mondjuk, ezeket honnan tudod? )

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#50) persil válasza Dany007 (#47) üzenetére


persil
nagyúr

Értem mit írsz, bár nem vagyok benne biztos, hogy a cikkben szereplő figurák 5-6 éve nagy túrázók.

Remusz
"és sajnalnak 5-10 dollárt egy olyan térképre ami azt a elhagyatott, ritkán lakott részt mutatja"
Hát pedig pontosan arra kéne rászánni 5-10 dollárt. Tekintve, hogy egy frekventált helyen bárkit meg tudok kérdezni, míg az elhagyatott, ritkán lakott részen max a bőrpofa fog lemészárolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.