Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Használ még vki ilyet? Követelem a nagyfloppysat is mellé... :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Csinos, De rohadt drága.... ennyiért inkább csiszolom én az aluminiumot míg ilyen nem lesz :D és ráhajtom egy noti DVD-re

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) banhammer válasza .mf (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Azért néha jó ha an az embernél egy CD/DVD író.
Akárhogy is nézzük biztonsági mentésre, archiválásra még mindig a CD/DVD a nyerő.
Vannak CD-m amiket '98-ban irattam.
Még mindig olvashatók.
Egy '98-ban HDD-re írt adatról ez már nem biztos, hogy elmondható.
Plusz ugye a kompatibilitási problémák.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) .mf válasza banhammer (#3) üzenetére


.mf
veterán

Aha. És ahhoz milyen gyakran kell ilyen csili-vili flancos női retikülhöz passzoló, mindig nálad lévő extravékony drágaság, a sima otthoni külső keretbe rakotthoz vagy hálózati megosztáshoz képest? ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) IDM válasza .mf (#4) üzenetére


IDM
tag

Én azért elfogadnék 1 ezüstöt a ZenBookomhoz...
Nyilván nem az "ázott bugyiszínű" kellene... ;)

(#6) Graphics válasza banhammer (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én biztonsági mentéshez nem mennék ki ilyennel... 5 ezerért veszek egy DVD-írót, töredékért pedig egy külső házat, annak a csatiját rá, és kész... és még pénz is maradt.

De normális áron is kapsz külsőt adatmentéshez. vagy hálózaton megoldja az ember

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Mercutio_ válasza .mf (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyen drágát nem, de egy sima 10k alatti praktikus.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8) V.Dave


V.Dave
senior tag

én most tervezem száműzni a gépből a belső dvd írót, és helyette venni egy külső usb-set mert évente ha egyszer használom..

Reményeim szerint így kisebb lesz a kábeldzsungel és a légáramlatnak is jót tesz majd bennt.

Xiaomi mi 8 6/128

(#9) Alchemist válasza Graphics (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

A vékony, notis optikai meghajtók általában rosszabb minőségben írnak/olvasnak, mint a normális méretűek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) sad_Vamp válasza banhammer (#3) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Akárhogy is nézzük biztonsági mentésre, archiválásra még mindig a CD/DVD a nyerő.

Szerintem meg a mágnes szalag, ha nem túl bizalmas akkor a felhő....esetleg egy RAIDbe kötött HDD, vagy egy csak erre használt külső HDD.

Amilyen már pár éve a korong gyártás, jó, ha az abszolút nem használt, 3 éves discet még be lehet olvasni.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#11) banhammer válasza Graphics (#6) üzenetére


banhammer
veterán

Ha már DVD írás akkor csak is Pioneer íróval.

Az tény, hogy csili-vili, most erre van igény.
Akinek nem tetszik az nem vesz ilyet.
Benne van a hírben, hogy a ZenBook gépekhez szánja az Asus.
Megnézed a ZenBook gépek színeit és pont passzolnak.
Akinek van pénze és szereti ha a dolgai egyforma színűek az lehet megveszi.

HiFi-t es úgy állít össze az ember, hogy az erősítő szál csiszolt alumínium, a rádió zongora lakk, a CD lejátszó meg kerámia fehér színben pompázik.

Maradjunk annyiban, hogy jó ez a DVD író falura, csak drága.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) raper


raper
senior tag

Szép és drága.

(#13) shteer válasza V.Dave (#8) üzenetére


shteer
titán

hajrá :) kb 3 éve vagyok így - írtam is kb 5 lemezt azóta

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#14) kromatika


kromatika
veterán

24 900 forint :Y Ezeknél elgurult a gyógyszer?

Légy jó mind halálig.

(#15) D.Va


D.Va
senior tag

Ne feledkezzünk meg róla hogy ez NEKÜNK magyaroknak drága, nyugaton meg aprópénz... Sajnos.
Én pl most INGYEN jutottam hozzá egy Radeon 6870-es karihoz, egy ismerősön jár ki németbe cuccokért.... A Radeon 6870 ki volt dobva a hulladékba! És karcmentes... Gondolom kijött a 7870, és a kis Günter kidobta a régit hisz mit csináljon vele ha már van másik... :B
Ember 6870 :Y nem holmi fika GT210...! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) kpal


kpal
veterán

kár BDlemezt nem kezel .

(#17) NomadND1


NomadND1
senior tag

Ennyi pénzért jobban megéri egy 64GB-os pendrive. Kisebb és gyorsabb is. Kötve hiszem, hogy valaki ilyenen fog 15+ dvd lemezt írni.
Komolyan nem látom értelmét.

(#18) D.Va válasza NomadND1 (#17) üzenetére


D.Va
senior tag

Aki sűrűn telepít, tesztel, szervizel optika nélküli gépeket, netbookot, (már újabban a laptopokban sincs optika), annak nélkülözhetetlen egy külső dvd... Főleg ha háznál szervizel az ember..., ilyenkor az se rossz ha nem féltéglát cipel az ember...
Tudom én hogy pendrive meg minden de pl az összes különféle windows verziónak csak nem használ az ember külön 10-20 db pendrive-ot egy gyors telepítéshez...

(#19) julius666 válasza NomadND1 (#17) üzenetére


julius666
addikt

Na ha valamire, akkor pendrivera (vagy bármilyen flashmemóriára) biztosan nem bíznám az adataimat... Ismerősi körömben az SD-kártyák úgy pukkannak el hogy rossz nézni. Nyilván mint hordozóeszköz rendben van - főleg ha nagy méretről van szó meg virágbolti/bizalmas dolgokról ahol a felhő nem nagyon alternatíva - de tárolni biztosan nem tárolnék rajta semmit.

Átlagparasztnak aki olyasmihez hogy raid hozzá sem szagol (ráadásul jellemzően az értékes adatai sem terás méretűek) a DVD-backup teljesen reális alternatíva még manapság is.

(#20) szeksziboj válasza kpal (#16) üzenetére


szeksziboj
tag

Majd jövőre 45-ért :DDD

(#21) IDM válasza D.Va (#18) üzenetére


IDM
tag

Arra 4-5 pendrive elég AIO telepítőkészletet kell használni ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) kpal válasza szeksziboj (#20) üzenetére


kpal
veterán

annyit nem adnék soha se ki ;]

(#23) Ati1979


Ati1979
veterán

Basszus ez vékonyabb mint az enyém. :O
[link]

Valószínűleg itt az új vékonysági rekorder. :C

(#24) freemanone válasza julius666 (#19) üzenetére


freemanone
őstag

Arra pont tökéletes 13k-ért egy 500GB-os wd blue 2,5"-es, amit bevág egy olcsó külső usb-s házba. Ha annyira fontos az adat úgyis két-három backupot tart az ember, vagy valamilyen raid megoldás, esetleg szalag.
Köröket ver egy dvd meghajtóra és ha passzívan csak adatmentésre van használva, akkor a polcon pihen ideje nagy részében, mert nincs minden percben a gépre dugva.

[ Szerkesztve ]

(#25) julius666 válasza freemanone (#24) üzenetére


julius666
addikt

Átlagemberről volt szó, ő nem fog neked semmit "bevágni" sehová.
Én magam sem használok (már jóideje) DVD-t backupra. Kényelmetlen, lassú, sok helyet foglal, szar. De én nem is vagyok átlagjúzer. Egyébként pont most kezdtem kiselejtezni a régi lemezeimet, 5-8 éves lemezek közül 20+ lemezből jó ha 1-2 volt csak olvashatatlan, az is inkább mert koszos/karcos volt, szóval messze nem olyan tragikus a helyzet mint itt sokan lefestik. Aztán persze láttam már selejtes gyári lemezt is ami alapból szar volt, de ezt szemre lehetett látni, ilyenre az ember nyilván nem ír semmit.

(#26) freemanone válasza julius666 (#25) üzenetére


freemanone
őstag

Dehogynem, az elmúlt pár évben egyre több átlagembernek számító ismerősöm jött a kérdéssel, hogy milyen külső vinyót vegyen, mert a DVD-ből elege van, a pendrive meg kicsi. Jó tudom, ez egy szelet amit én látok a piacból, de ezért is alakult ki ez a véleményem.
Sajnos nekem nem ilyen jók a tapasztalataim. Nem egy olyan minőségibb lemezem volt a repertoárban, amiről lepattogott a fémgőzölt felület, apró pici porszem méretekben, ezáltal szép lyukacsos lett a lemez. Fény felé fordítva gyönyörűen látni. Jópár éve már ennek ugyan, mert talán a win7 beta megjelenésekor használtam utoljára optikai lemezt. Azóta oprendszer pendrive-ról kúszik fel és sok vinyó van kéznél mindig. Számosítani már nem tudom, de saccra 20% kuka volt kb 200 lemezből. Persze ezeken nem olyan adat volt amitől sikítófrászt kapok, ha elveszik, nade nem véletlenül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.